Jak skorzystać na swoim sklepie internetowym dzięki marketingowi emocjonalnemu i treściom?

How To Benefit Your Online Store from Emotional Marketing and Content?

Aby Twoi odbiorcy zauważyli, zapamiętali, udostępnili i dokonali zakupu, Twój kampanie marketingowe powinny w dużej mierze odwoływać się do ich emocji. Aby uzyskać odpowiedź od klientów, marketing emocjonalny zwykle odwołuje się do jednej emocji. Emocje takie jak radość, smutek, złość czy strach są przydatne w marketingu. Marketing emocjonalny koncentruje się na czynnikach psychologicznych, które wpływają na uczucia użytkowników. Pomaga również w utrzymaniu marki lub produktu i inspiruje ich do działania.

Każde działanie, które sugeruje bliższy związek z marką, takie jak kliknięcie, zakup, wizyta lub telefon, może być działaniem, które jest potrzebne.

Dlaczego marketing emocjonalny działa?

Dlaczego marketing emocjonalny działa

Marketing emocjonalny ma świetne pierwsze wrażenie

Bardzo często zdarza się pytać, co jest bardziej imponujące, jeśli osoba rozmawia z tobą beznamiętnie, czy też twoje zaangażowanie w dyskusję. Jeśli jesteś zaangażowany, poczujesz połączenie i możesz emocjonalnie przywiązać się do dyskusji.

Jeśli chodzi o marketing emocjonalny, rozważ sytuację. Która reklama zrobiłaby na Tobie większe wrażenie, gdybyś musiał wybierać między tymi dwoma? Takie, które jedynie omawia produkty, czy takie, które cię rozśmieszyło, płakało lub podnieciło? Odpowiedź jest jasna, ponieważ większość społeczeństwa będzie miała tylko drugą opcję.

Po pewnym czasie, jeśli zapytamy o produkty, w głowach użytkowników pojawią się produkty, które łączyły emocjonalnie. Powodem tego jest po prostu to, że pierwsze wrażenie, jakie robią produkty z marketingu emocjonalnego, jest silniejsze.

Marketing emocjonalny motywuje użytkowników do działania

Marketing emocjonalny to skuteczna metoda wywołania jednego lub dwóch zakupów. Dodatkowo emocje stymulują również inne działania, które mogą pomóc Twojej firmie i marka do rozszerzenia.

Jeśli klient jest zadowolony, prawdopodobnie rozpowszechni informacje o Twojej marce, co zwiększy jej rozpoznawalność. Nasza zdolność do empatii i łączenia się z innymi wzrasta z powodu smutku. Co więcej, zwiększa to naszą zdolność do dawania i łączenia się z produktem lub kampanią. Ostatecznie zwiększa to naszą bazę klientów. Tak więc różne emocje odgrywają różne role w handlu elektronicznym. Dodatkowo, zanim użyjesz esencji tych emocji, powinieneś mieć jasny obraz.

Jak wykorzystać emocje w e-commerce jako narzędzie marketingowe?

Jak czerpać korzyści dla swojego sklepu internetowego z marketingu emocjonalnego i treści

Nadszedł czas, aby porozmawiać o tym, jak ta strategia może działać dla Ciebie teraz, gdy ustaliliśmy, dlaczego emocje mają tak wiele do zaoferowania e-commerce.

Używaj intrygującego projektu i unikaj nudnych szablonów stron internetowych

Nawet jeśli Twoja witryna może być całkiem funkcjonalna i użyteczna, może nie odzwierciedlać skutecznie charakterystycznej osobowości Twojej marki i wzbudzać emocjonalne reakcje odwiedzających. Projekt strony internetowej odgrywa istotną rolę w emocjonalnym łączeniu się z odwiedzającymi. Gdzie kończy się poszukiwanie wartości przez klienta, gdy cena jest jedynym czynnikiem oddzielającym Twoją witrynę od innych?

W podobny sposób, w jaki sposób Twoja strona internetowa zachęcać klientów połączyć się z Twoją firmą? Dzięki temu, że poczują, że ich wyjątkowość ma wartość, możliwe jest zwiększenie bazy klientów. Design i emocje są ze sobą nierozerwalnie związane. Upewnij się więc, że w projekcie swojej witryny internetowej uwzględniłeś osobowość swojej marki, aby wywołać znacznie silniejszą reakcję emocjonalną.

Bezproblemowa realizacja transakcji

Aby uniknąć sytuacji, w której zakupy kierowane przez klientów pod wpływem emocji zamieniają się w zakupy racjonalne, spraw, aby proces kasowy wolne od jakichkolwiek przeszkód. Jest to możliwe dzięki naszemu jednostronicowemu modułowi kasy, który pozwala klientom sfinalizować zakup w ciągu minuty. Jest to możliwe dzięki temu, że proces realizacji transakcji jest prosty do zrozumienia, atrakcyjny wizualnie i ma jasny cel końcowy, który jest w zasięgu ręki.

Korzystanie z karty chciwości

Korzyści z menedżera bezpłatnych wysyłek Knowband

Chciwość to popularne słowo, którego można użyć w przekonującym piśmie. Używanie terminów w języku takim jak „bezpłatnie”, „kup jeden, drugi otrzymaj bezpłatnie” lub „Darmowa dostawa” jest dość potężny. Z naszym Wtyczki PrestaShop, możliwe jest oferowanie klientom upominków, bezpłatnej wysyłki i rabatów.

Zamiar zakupu wzrasta, gdy istnieje szansa na otrzymanie znacznej zniżki lub prezentu w zamian za zakup. W treści strony dotyczącej dostawy i zwrotów można bardzo mocno podkreślić słowo „gratis”. Klienci są również informowani za pośrednictwem e-maili z firmy internetowej o wyprzedażach, które są „tylko dzisiaj”, „tylko dla ciebie” lub „tylko dla produktu, który ci się podobał”. Tego rodzaju słowa tworzą poczucie, które zachęca odwiedzających do konwersji.

Na końcu

Tutaj omawiamy różne metody, których możemy użyć w witrynach eCommerce promować sprzedaż. Możesz także skontaktować się z nami w przypadku jakichkolwiek problemów lub wątpliwości związanych z naszymi modułami. Skontaktuj się z nami pod adresem support@knowband.com, jeśli masz jakieś niestandardowe rozwiązania specyficzne dla Twojej firmy. Możemy pomóc w dostosowaniu modułu, jeśli chcesz dodać lub usunąć jakiekolwiek funkcje modułu. Możemy również pomóc w opracowaniu nowego modułu zgodnie z Twoimi wymaganiami. Co więcej, jeśli są jakieś problemy z Twoją witryną, również możemy Ci w tym pomóc.

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *