dropship-model-vs-ecommerce-marketplace

Dropship Model vs eCommerce Marketplace

Wraz z ewolucją nowoczesnych technologii, Przemysł eCommerce przyjął dobrodziejstwo i stale rośnie w kierunku sukcesu. Niekończące się korzyści płynące z handlu online czynią go popularnym wśród sprzedawców i kupujących. Będąc sprzedawcą, ważne jest, aby zrozumieć rosnące zapotrzebowanie na technologie przenośne i opracować najnowsze strategie, aby służyć swoim klientom niesamowitym doświadczeniem zakupowym. Sprzedawcy muszą pomyśleć o sprzedaży za pośrednictwem Dropshipping lub za pośrednictwem rynku handlu elektronicznego. Jeśli masz jakiekolwiek powiązania z sektorem handlu detalicznego lub firmami internetowymi, musisz znać terminy Rynek e-commerce i Dropshipping. Wielu z was mogło zobaczyć publikacje branżowe, reklamy w mediach społecznościowych mówiące o korzyściach ze sprzedaży na rynku lub korzyściach płynących z dropshippingu. Ale jak ktoś zna dokładne znaczenie i różnicę między tymi dwoma modnymi słowami? Ten artykuł pozwoli ci poznać odpowiedź na powyższe pytanie.

Dropshipping:

Praktyka Dropshipping jest rodzajem modelu eCommerce, który pomaga właścicielowi sklepu eCommerce sprzedawać produkty bez posiadania lub zarządzania jakimikolwiek zapasami, co oznacza, że ​​sprzedawcy nie muszą inwestować w nabywanie zapasów, magazynów ani w metody wysyłki. Model dropship jest bardzo korzystny dla startupów, w których nie mogą zainwestować ogromnej kwoty w początkowej fazie swojej działalności. Pozwoliło to wielu właścicielom małych firm zarabiać znaczną kwotę zysku przy mniejszej inwestycji.

model dropship

Jest to bezproblemowy proces zapewniający pakiet korzyści, dzięki którym zyskał popularność w społeczności eCommerce. Dropshipping pozwala uwolnić się od zarządzania magazynami i zapasami. Dzięki temu właściciele sklepów eCommerce mogą oferować dużą liczbę jednostek magazynowych, a nawet próbować nowych dostawców w celu uzyskania większej różnorodności produktów. Tymczasem detalista może również eksperymentować z nowymi kategoriami produktów zgodnie z najnowszym trendem na rynku. Ta opcja jest mniej ryzykowna i trudniejsza niż tradycyjna hurtownia. Jednak ta inteligentna technika wymaga właściciela sklepu e-commerce, aby zachować świadomość i być inteligentnym, ponieważ musi być wykonywana z odpowiednią technologią i starannością. Jednakże lekkomyślne zachowanie detalistów może kosztować ich wysokie koszty, ponieważ mogą utracić kontrolę nad procesami, takimi jak proces wysyłki, dane o zapasach, informacje o produktach itp. Może to prowadzić do poważnych strat, w przeciwnym razie dropshipping może być dobrodziejstwem dla firm internetowych.

Rynek handlu elektronicznego:

rynek e-commerce

Sprzedaż na rynku handlu elektronicznego jest zawsze w trendzie, ponieważ pomaga sprzedawcom uzyskać ogromną liczbę zysków. Niektóre z renomowanych rynków, takich jak Amazon, Etsy, eBay, Walmart, Zakupy Google, Newegg itd. zapewnia rozpoznawalną, wartościową platformę dla wielu sprzedawców detalicznych, w której mogą założyć sklep z markami i sprzedawać między milionami klientów. Sprzedawcy detaliczni mogą wykorzystać dobrze zorganizowane obiekty Marketplace bez inwestowania ani jednego grosza na tym samym. The pomysł sprzedaży na Rynku może być dużym zyskiem. Targowiska takie jak Amazon, Etsy eBay, Walmart, Zakupy Google itp.

Program Dropship:

program dropship

Konfiguracja Marketplace zdecydowanie nie jest filiżanką herbaty dla każdego sprzedawcy. Wielu sprzedawców detalicznych, którzy chcą zwiększyć swoją siłę handlową online, wybiera niektóre programy dropship, aby rozszerzyć swoje zapasy produktów i oferty, aby wygenerować większą sprzedaż i przychody. Doskonały przykład programu dropship jest uruchamiany przez Crate and Barrel. Ich program dropship ma na celu wprowadzenie na rynek i sprzedaż produktów od różnych dostawców, które znajdują się w ich pionach produktowych. Ta strategia pomogła im w sprzedaży szerszej gamy produktów z nieograniczoną przestrzenią na półkach.

Do Ciebie

W tym momencie mamy pełnoprawny pomysł na różnicę między dropshippingem a rynkiem handlu elektronicznego. Więc który jest lepszy? Cóż, nie ma jednej odpowiedzi, ponieważ zależy ona całkowicie od rodzaju działalności, którą chcesz realizować z punktu widzenia eCommerce. Istnieje wiele marek, które dążą do uzyskania dostępu do ogromnej liczby. odbiorców za pośrednictwem jednej platformy z minimalnymi barierami. W tym przypadku powinni się cieszyć z renomowanych rynków, takich jak Etsy, eBay, Amazon, Walmart itp. Z drugiej strony jest wielu właścicieli małych firm, którzy nie mogą pozwolić sobie na zainwestowanie ogromnej ilości pieniędzy w ekwipunek. To dobry wybór dla startupów, aby wybrać model dropship, ponieważ mogą pominąć ryzyko utraty zapasów w początkowej fazie ich działalności. Nie ma pełnego rozwiązania, jeśli chodzi o coś związanego z biznesem online. Tak więc to od ciebie zależy wybór najlepszego modelu dla twojego rodzaju działalności, ponieważ całkowicie zależy od rodzaju sprzedawanych towarów. Ważne jest, aby mądrze wybierać, ponieważ pomoże to sprzedawcom w ogólnym rozwoju ich działalności. Niezależnie od tego, czy wybierzesz model dropship, czy rynek eCommerce, ważne jest, aby zwiększyć sprzedaż i ruch w witrynie. Więc na co czekasz, jak najszybciej skupisz się na swoim biznesie e-commerce? Uzyskanie ogromnych zysków nie było wcześniej łatwe. Zintegruj sklep e-commerce z takimi rynkami jak Etsy, eBay, Walmart i innymi w zaledwie kilku prostych krokach. Oferty KnowBand Integratorzy rynku dla różnych platform CMS, takich jak PrestaShop, OpenCart, Magento i Shopify, które pozwalają prezentować swoje produkty wśród szerszej publiczności i promować świadomość marki.

Dowiedz się więcej o powiązanych artykułach:

  1. Przyszłość handlu elektronicznego
  2. Dlaczego Rynek jest w trendzie?


Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *