Dlaczego powinieneś i powinieneś

Why you should and shouldn’t sell on Amazon and eBay?

Nieformalny pogląd na internetowych rynkach takich jak Amazon i eBay sugeruje, że platformy zostały stworzone dla wspólnego zysku. Właściciele sklepów zwiększają ekspozycję swoich produktów, a właściciele rynku zyskują niekończące się zapasy i prowizje ze sprzedaży dokonanej przez sprzedawców.

Jednak bliższe spojrzenie może nie sugerować tego samego dla wszystkich. Nie ulega wątpliwości, że obustronny zysk dla obu podmiotów nadal istnieje, ale jesteśmy tutaj zaniepokojeni, czy naprawdę zależy wam na rozszerzeniu swojej obecności poza sklep internetowy?

Pytanie, które tu zadałem, jest sprzeczne, ponieważ to my tworzymy złącza do łatwej integracji sklepów PrestaShop z marketami takimi jak eBay, Etsyi Amazon. Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników. Decyzja o sprzedaży na rynku może być dobrodziejstwem dla niektórych, podczas gdy inne mogą nie być takie same. Musisz wziąć pod uwagę kilka zmiennych, które mogą obejmować rodzaj sprzedawanych produktów, poziom konkurencji w Twojej domenie, opłatę za korzystanie z Marketplaces i ograniczenia nałożone na sprzedających.

W tym poście omówimy plusy i minusy sprzedaży na popularnych rynkach, które pomogą Ci zdecydować, czy powinieneś sprzedawać na tych platformach, czy nie. Po przeczytaniu tego posta będziesz mieć wybór podejmowania świadomych decyzji.

Dlaczego warto sprzedawać na platformach Amazon i eBay?

[Caption id = "attachment_4337" align = "aligncenter" width = "505"]Dlaczego warto sprzedawać na Amazon i na rynkach eBay Korzyści z założenia sklepu w serwisie eBay, Amazon lub na dowolnym rynku [/ caption]

1. Poprawiona sprzedaż dzięki wykorzystaniu witryny o dużym natężeniu ruchu

Amazon i eBay to dwie bardzo popularne witryny eCommerce. Dziś każdy zna nazwę tych stron, a przed sfinalizowaniem decyzji o zakupie po prostu nie zapomina się o zakupie produktu na tych stronach.

Sam Amazon zwraca średnią 184 milion odwiedzających w ciągu miesiąca. Dlaczego więc nie wykorzystać tak dużego narażenia na swoje produkty? Co więcej, niepotwierdzone twierdzenie z Amazona sugeruje, że średnio 50% wzrost sprzedaży można zobaczyć po dołączeniu do rynku Amazon.

2. Możliwości pozyskania nowych klientów

Na targowiskach klienci nie odwiedzają szczególnie konkretnego sprzedawcy na stronie. Szukali oni pożądanego produktu i znaleźli go na stronie marketu, inni mogli go odkryć w dowolnym miejscu na innej stronie. Podobnie, gdy klienci trafiają na Twoje strony produktów na rynku, nie oznacza to, że szukają Twojego sklepu. Po prostu szukali pożądanego produktu na stronie i znaleźli go w swoim sklepie.

3. Targowiska są automatycznie preferowane przez wiele osób-

Witryna marketplace to kompleksowe repozytorium różnorodności produktów. Na jednej stronie można znaleźć wszystko, czego chce. Jest kilku klientów, którzy wolą kupować wszystko, czego potrzebują, z jednego miejsca, a miejsca zapewniające takie możliwości są zawsze w ich preferencjach. Sprawa nie różni się od tego, dlaczego ludzie wolą odwiedzać galerie handlowe lub domy towarowe zamiast jednego sklepu.

Różnorodność i uniwersalny charakter przyciągają wielu klientów na targowiska, które wolą robić tego rodzaju zakupy. Ponadto bezproblemowe zamówienie a spełnienie na tych rynkach przynosi dodatkową warstwę profesjonalistów do zakupów. Sprzedawcy w witrynach rynkowych, takich jak eBay i Amazon, zawsze korzystają z tego rodzaju zakupów. Podczas gdy małe witryny eCommerce mogą nie mieć tego rodzaju trakcji.

4. Łatwe połączenie ze sklepu do marketplace-

Marketplaces, takie jak Amazon i eBay, niekoniecznie chce, abyś sprzedawał tylko za pośrednictwem panelu sprzedawcy. Jeśli posiadasz już witrynę eCommerce, może to być pracochłonne zarządzanie witryną i sklepem marketplace osobno. Aby przezwyciężyć tę sytuację, rynki oferują rozwiązania ułatwiające integrację strony.

Na przykład usługa MWS firmy Amazon umożliwia właścicielowi witryny eCommerce połącz swoją witrynę z centralą Amazon Seller i sprzedawać bezpośrednio z witryny eCommerce na rynku Amazon. Podobnie są rozwiązania do integracji z eBay także. Tak więc sprzedaż na Amazon i eBay może być płynnym procesem dla niektórych właścicieli witryn eCommerce.

Dlaczego nie powinieneś sprzedawać w serwisie Amazon i serwisie eBay?

[Caption id = "attachment_4338" align = "aligncenter" width = "506"]Dlaczego nie powinieneś sprzedawać w serwisie Amazon i serwisie eBay? Nie zapomnij sprawdzić drugiej strony monety [/ caption]

Plusy sprzedaży na tych popularnych rynkach mogą sugerować, że wszystko jest w porządku i powinieneś zacząć sprzedawać od razu. Jednak wykorzystam tę okazję, aby również wspomnieć o warunkach, w których możesz nie czuć się dobrze sprzedając na tych platformach.

1. Ekspozycja na nowy zestaw wydatków

Jak wspomniano na samym początku, oba podmioty na rynku (administrator i sprzedawca) otrzymują pewne obopólne korzyści. Dla sprzedawców to wszystko zostało wymienione w poprzednich punktach. Podczas gdy administrator rynku otrzymuje swoją część korzyści w postaci procentu odliczenia od każdej sprzedaży dokonanej na stronie.

Założenie sklepu z marketami z pewnością poprawi twoją sprzedaż, ale wystawi cię na nowy zestaw wydatków zapłaconych przez administrację rynku – prowizję / prowizję rynkową. Charakter i zakres odliczeń mogą się różnić w zależności od targowisk, rynków i kategorii.

Tak więc, zanim zarejestrujesz się w serwisie Amazon lub serwisie eBay, musisz dobrze zrozumieć marżę sprzedaży i rodzaj opłat, które zapłacisz. Możesz tu znaleźć różne opłaty Amazonka i eBay.

2. Na targowiskach chodzi o produkty; nie sprzedaje-

Targowiska nie istnieją dla sprzedawców. Chociaż sprzedawcy są najważniejszymi podmiotami na rynkach, a to ze względu na sprzedawców, dlaczego są produkty na stronie, rynki zazwyczaj pomagają sobie w pierwszej kolejności. Będą promować produkty i kategorie na stronie, zamiast promować sprzedawcę. Oznacza to, że mogą ograniczać Twoją promocję w sklepie lub komunikować się z klientami.

Pewne dyktowanie można zaobserwować w przypadku, gdy mogą być jedynymi podmiotami decydującymi o tym, który produkt zostanie uruchomiony i który produkt przestaną być wyświetlane w dowolnym momencie.

Dodatkowo, jeśli znajdą popularny produkt ze swojego sklepu, otrzymujący dobre zamówienia, mogą po prostu zdecydować się na samodzielne magazynowanie tych produktów i działać jako konkurenci dla tego produktu. I nic nie mogło ich powstrzymać.

Wreszcie,

Sprzedaż na popularnych rynkach takich jak Amazon i eBay jest decyzją, którą należy podjąć po rozważeniu niektórych sytuacji. Zarówno wyjaśnione tutaj wady i zalety zdecydowanie pomogą ci dokonać świadomego wyboru. Możesz sprzedawać na jednolitym rynku lub sprzedawać jednocześnie na wielu rynkach. Jako sugestię powinieneś odpowiednie rozwiązania integracyjne u twojego boku, abyś mógł mieć własną stronę i sprzedawać na targach w tym samym czasie, bez żadnych kłopotów.

Lubiłem to? Spodoba ci się to

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *