why-competitor-analysis-is-important-for-ecommerce

Dlaczego analiza konkurencji jest ważna dla sklepu eCommerce

Konkurencja to dobra rzecz przez cały czas. To zmusza nas do starania się jak najlepiej. Monopol sprawia, że ​​jednostki są zadowolone i zadowolone z przeciętności. Zbudujesz bardziej kompetentną i skuteczną strategię marketingową, jeśli wiesz, jak przeprowadzić analizę konkurencji. Badanie rywali w branży pozwala wyraźnie zobaczyć otoczenie biznesowe, miejsce, w którym wpisuje się Twoja marka i co musisz zrobić, aby się wyróżniać i prosperować.

Co to jest analiza konkurencji?

Sam termin jest łatwy do zrozumienia, ale w praktyce zawiera wiele badań i ocen strategii biznesowych rywala. Analiza konkurencji to metoda badawcza, która pokazuje, kim są Twoi rywale i jaki jest stosunek Twojej marki do ich towarów, pozycji, mocnych i słabych stron. Jest to analiza, która wyjaśnia następujące rzeczy z badania konkurencji, takie jak:

 1. Rozpoznawanie przeciwników i ocenianie ich
 2. Ocena ich strategii
 3. Ich mocne i słabe strony
 4. Podejmuj decyzje biznesowe, które pomogą im pokonać
 5. Jak porównać je z Twoim biznesem?
 6. Jaką rozpoznawalność marki na Twoim rynku mają Twoi rywale?

Znajdź ich stawki, wyniki zarobków, ceny akcji, najlepsze praktyki w zakresie obsługi klienta, cięcia biznesu, dystrybucji i wiele więcej.

Dlaczego analiza konkurencji?

analiza konkurencji

Dzięki analizie konkurencji będziesz mógł ulepszyć swój własny plan marketingowy. W branży można również znaleźć okazje, które przegapili rywale. Odkryjesz nowe możliwości, które Twoi konkurenci cieszą się popularnością, a które przegapiłeś. Na przykład należy kierować reklamy na kraje, które dla nich pracują. Nasze produkty pomogły ukształtować wiele firm dzięki wtyczkom platformy eCommerce, takim jak rynek, social networking, Kreator SEO, itp. Pomogliśmy wielu marzycielom założyć własny biznes poza tym. Wiemy jak założyć firmę z eCommerce i jak być najlepszym wykonawcą. Jednym z najważniejszych z nich było przeprowadzanie analiz konkurencji. Dziś eCommerce to bezwzględna rywalizacja. Ani przez chwilę nie możesz stracić koncentracji. Jeśli nie będziesz stale śledzić swoich rywali, pewnego dnia nieoczekiwanie zaczniesz tracić klientów i nawet nie będziesz wiedział dlaczego. Prowadzenie regularnych analiz konkurencji nie tylko daje przewagę nad rywalami dla firmy eCommerce, ale jest koniecznością, aby pozostać w wyścigu i stale czerpać zyski ze swojej firmy.

Jak przeprowadzić analizę konkurencji?

Przygotowaliśmy ten przewodnik, aby pomóc Ci dowiedzieć się, jak przeprowadzić analizę konkurencji, która wyjaśnia, co robić na każdym etapie, jakich narzędzi do analizy konkurencji możesz użyć, aby poznać szczegóły, oraz jak wykorzystać dane do kierowania strategią marketingową.

 1. Zidentyfikuj swoich konkurentów
 2. Porównaj pozycjonowanie w marketingu
 3. Porównaj ruch i wydajność witryn
 4. Zrób porównanie słów kluczowych
 5. Porównaj Voice Share
 6. Porównanie linków zwrotnych
 7. Porównaj skuteczność SEO

Nie ma niezawodnej porady, która pozwoliłaby wybrać właściwą dla analizy konkurencji. Zamiast tego koncentruje się na sektorze, w którym znajduje się Twoja firma.

Popularne narzędzia do analizy konkurencji

popularne narzędzia do analizy konkurencji

Wiedząc, jak ważna jest analiza konkurencji, pojawia się pytanie, jak to zrobić? Czy jest jakieś oprogramowanie lub narzędzia, które mogą pomóc? To jest łatwe. Istnieje wiele znanych narzędzi do analizy konkurencji dla różnych nisz. Aby konkurować z konkurencją, musisz korzystać z najbardziej wydajnych narzędzi do analizy biznesowej. Niektóre narzędzia mogą pomóc w analizie konkurencji pod kątem SEO, treści, słów kluczowych i mediów społecznościowych. Zagłębmy się w popularne narzędzia analizy konkurencji.

1. QuickSprout

Aby dowiedzieć się o witrynach podobnych do Twojej i dowiedzieć się, jak je prześcignąć, skorzystaj z aplikacji do badania konkurencji QuickSprout. Korzystając z tej metody, należy pamiętać, że ładowanie raportów może zająć trochę czasu. Zazwyczaj zakładka analizy konkurencji ładuje się w ciągu 60 sekund, a raport z mediów społecznościowych zajmuje zwykle 90 sekund.

2. SEMRush

Analizuj najlepsze bezpłatne i płatne słowa kluczowe, linki zwrotne i nie tylko dzięki SEMrush swojego rywala. SEMrush to elastyczne narzędzie, które pozwala na prowadzenie badań konkurencyjnych w dowolnej nazwie domeny i wykorzystywanie wiedzy do optymalizacji kampanii. Ten instrument pozwala ci zrobić cztery ważne rzeczy:

 • Analiza słów kluczowych
 • Badanie konkurenta
 • Audyt sieci
 • Study Backlink

3. Operatorzy wyszukiwania zaawansowanego Google

Operatorzy wyszukiwania Google to narzędzie do kontroli konkurencji, które pozwala znaleźć dokładnie to, czego szukasz, jeśli chcesz, aby wyszukiwane hasła można było łatwo i wydajnie zmieniać. Operatory wyszukiwania Google to również terminy zapytań lub symbole, których używasz do wywoływania określonych działań i wysyłania najważniejszych wyników wyszukiwania. Robiąc posty na blogu lub wyszukując najdokładniejsze dane, codziennie używam tych operatorów wyszukiwania.

4. Ubersuggest

Ubersuggest ułatwia wykopywanie i analizę

 • Najpopularniejsze słowa kluczowe
 • Linki zwrotne i skąd pochodzą
 • Najlepsze strony w rankingu

A jeśli to zrobisz, mając na względzie przewyższenie konkurencji, możesz zmienić swoją strategię.

5. SpyFu

Poznaj słowa kluczowe PPC i taktykę SEO swojego przeciwnika, zeskanuj i pobierz ich słowa kluczowe. Niesamowite narzędzie analityczne do płatności za kliknięcie. Aby poprawić wyniki SEO, wyświetla płatne słowa kluczowe, na które celują rywale, a także bezpłatne słowa kluczowe wyszukiwania.

6. SimilarWeb

Zobacz, skąd rywal pobiera ruch, jakie są źródła ruchu i demografię jego odbiorców. Możesz wiarygodnie zgadnąć, ilu unikalnych użytkowników odwiedzają twoi konkurenci każdego miesiąca dzięki aplikacji SimilarWeb. Jest używany przez najlepsze marki, ponieważ jest elastyczny i oferuje jeden z najbardziej precyzyjnych zestawów informacji na temat dowolnej witryny.

7. BuzzSumo

Buzzsumo to dość powszechne narzędzie do monitorowania sieci społecznościowych, które pomaga znaleźć najczęściej udostępniane treści, wprowadzając domenę dla danego tematu lub konkurenta. W Buzzsumo wystarczy użyć branżowych słów kluczowych, aby zobaczyć, jakie artykuły uzyskują najwyższy wynik interakcji społecznościowej. Jest to realistyczne narzędzie do tworzenia treści wirusowych i robienia wirusowych nagłówków.

8. Alexa

Alexa to korporacja należąca do Amazon. Została założona w 1996 roku i ma długą historię oferowania dogłębnych analiz analitycznych w celu porównania i optymalizacji firm w Internecie. Uzyskaj szczegółowe statystyki i analizy ruchu internetowego za pomocą Alexa.

9. Trendy Google

Korzystając z Google Trends, sprawdzaj, kiedy i gdzie Twój konkurent pojawia się w sieci w czasie rzeczywistym. Google jest bez wątpienia najczęściej używaną i przydatną wyszukiwarką na świecie. Google Trends to witryna Google, która analizuje popularność najczęściej wyszukiwanych haseł w wyszukiwarce Google w różnych regionach i językach. Witryna korzysta z wykresów do porównywania w czasie liczby wyszukiwań różnych zapytań.

10. Siteliner

Potrzebujesz powiązań, jeśli chodzi o poprawę rankingów wyszukiwania. Pomiędzy linkami zewnętrznymi a rankingami Google wciąż istnieje związek. Aby wyszukać niedziałające linki z dowolnej witryny, użyj witryny Siteliner, a następnie pomóż witrynie w naprawie, oferując swoje łącze jako substytut.

Podsumowanie: Nie stanie się to od razu. To ciągła faza. Przeprowadzanie okresowej analizy rywali zapewni Twojej firmie przewagę potrzebną do przechytrzenia konkurencji. Ucz się i oglądaj. Instalowanie monitorowania do monitorowania postępów – Google Analytics, SEMrush, Moz, Narzędzia dla webmasterów. Dzięki QuickSearch i Talkwalker Warnings obserwuj swoich konkurentów i branżę. Zobacz, co działa, a co nie. Zalecana lektura:

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *