7 Ways to Increase Average Order Value

7 ways to Increase Average Order Value

Każda marka chce, aby klienci kupowali więcej. Gdy kupią więcej, zyskasz więcej sprzedaży, a tym samym więcej pieniędzy. Spowoduje to ostatecznie wyższą średnią wartość zamówienia. Firmy internetowe często szukają sposobów na zwiększenie średniej wartości zamówienia w swoim sklepie. Jest kilka inteligentnych taktyk, które omówimy w tym artykule, które pomogą Ci wygenerować większą sprzedaż z zamówienia.

Jaka jest średnia wartość zamówienia?

Średnia wartość zamówienia jest definiowana jako średnia kwota wydana na zamówienie w Twojej witrynie / sklepie.

Jak obliczyć średnią wartość zamówienia?

Aby obliczyć średnią wartość zamówienia w sklepie, wystarczy podzielić całkowity przychód wygenerowany przez całkowitą liczbę zamówień. Na przykład klient kupujący trzy sztuki dżinsu o wartości 12 USD, 18 USD i 21 USD ustawi średnią wartość zamówienia na 17 USD.

Jak zwiększyć średnią wartość zamówienia?

Spróbujmy zrozumieć, jakie kroki możesz podjąć, aby zwiększyć średnią wartość zamówienia w swojej witrynie.

1. Ustaw próg bezpłatnej wysyłki

ustawić próg wysyłki za darmo

Darmowa dostawa próg jest jednym z najlepszych i popularnych sposobów na zwiększenie średniej wartości zamówienia w sklepie. Na przykład bezpłatna wysyłka lub zamówienia powyżej 100 USD. Jak z tego skorzystać? Ok, po obliczeniu średniej wartości zamówienia, zwiększ pasek. Załóżmy, że obliczona wartość AOV wynosi 85 USD, ustaw wartość na 100 USD dla klienta, aby uzyskać bezpłatną wysyłkę. Wzrost o 15–25% uważa się za idealny. Teraz wyobraź sobie, że kupujący przychodzi do twojego sklepu, dodaje produkt o wartości 85 USD lub w pobliżu do swojego koszyka, przy kasie zostanie on zachęcony do zakupów za dodatkowe 15 USD, aby skorzystać z bezpłatnej wysyłki. Z naszym Moduł kasowania jednej strony, możesz umieścić bezpłatną barierę wysyłkową u góry strony kasy, ustawić próg w konfiguracjach zaplecza, po którym kupujący będą wyświetlani o ile więcej muszą wydać, aby otrzymać bezpłatną wysyłkę na swoje zamówienie.

2. Zwiększ średnią wartość zamówienia, oferując rabat

wzrost średniej wartości zamówienia według rabatu

Może to na początku wprawić w zakłopotanie, w jaki sposób oferowanie rabatu może prowadzić do wzrostu średniej wartości zamówienia, gdy faktycznie obniża cenę. Tak więc taktyka polega na tym, że gdy oferujesz klientom zniżki, ustaw minimalny limit wydatków, tak aby wartość AOV po obniżeniu pozostała większa niż bieżąca obliczona wartość AOV, a jednocześnie twoja marża zysku nie zostanie znacznie obniżona. Na przykład, jeśli AOV wynosi obecnie 50 USD, zaoferuj 5 USD rabatu na zamówienia powyżej 65 USD. Możesz zwiększyć wartość rabatu dla zamówień o wyższej wartości.

3. Upsell i cross-sell

Firmy e-commerce polegają głównie na Upselling i Cross-selling, aby zwiększyć średnią wartość zamówienia w sklepie. Powtórz to samo. Mówiąc konkretnie o tych dwóch warunkach, sprzedaż krzyżowa obejmuje produkty, które uzupełniają istniejący produkt (produkt, który kupuje klient). Na przykład, jeśli dana osoba kupuje smartfon, futerał i osłona ekranu dobrze pasują do zakupu. Zamiast kupować telefon, osoba najprawdopodobniej kupiłaby wszystkie trzy, a zatem wartość zamówienia wzrośnie. Z drugiej strony, sprzedaż dodatkowa obejmuje produkty, które są albo lepszą wersją obecnego produktu, albo mają więcej zalet, co oczywiście oznacza, że ​​przyniosłoby to nieco wyższe koszty. Ludzie nie wahają się wydać trochę więcej, jeśli mogą uzyskać więcej funkcji i lepszą jakość, co ostatecznie przekłada się na wyższą wartość zamówienia. Wiele popularnych marek eCommerce używa określeń takich jak „Często kupowane razem”, „Powiązane produkty”, „Podobne produkty”, „Może ci się spodobać” itp. Do reprezentowania sprzedaży krzyżowej i sprzedaży dodatkowej. Związane z: Kompletny przewodnik po sprzedaży krzyżowej i upsellingu w eCommerce

4. Oferty pakietów ofert

oferta-oferty-pakiet

Dostarczenie pakietu produktów jest również jednym z najmądrzejszych sposobów na zwiększenie średniej wartości zamówienia. Na przykład możesz prowadzić oferty takie jak kup 2 i dostać 1 za darmo lub coś w stylu, jeśli cena koszulki wynosi 40 USD, możesz zaoferować – kup 2 za 75 USD lub 3 za 110 USD. Gdy kupujący zobaczą, że mogą otrzymać pakiet trzech po niższym koszcie niż suma ich osobnych kosztów indywidualnych, prawdopodobnie wydają na zakup pakietu. Po prostu upewnij się, że nadal możesz na tym zarobić.

5. Uruchom program lojalnościowy

Programy lojalnościowe dla klientów może być bardzo skuteczny, jeśli chodzi o zwiększenie średniej wartości zamówienia w Twojej witrynie. Zaletą posiadania programu lojalnościowego jest to, że zapewnia powtarzalne zakupy. Poza tym możesz także poprawić utrzymania klienta oceń w swoim sklepie. Za każdym razem, gdy nagradzasz coś użytkownikowi za zakup, zachęcasz go nie tylko do powrotu do sklepu, ale także zachęca go do wydawania większych pieniędzy. Oczywistym jest, że gdy klienci mają w swoim portfelu punkty lojalnościowe, najczęściej wydają je lub wymieniają na większe zakupy.

6. Zapewnij karty upominkowe

Karty podarunkowe są cennym zasobem dla Twojej marki i mogą pomóc w osiągnięciu większej sprzedaży i wyższej średniej wartości zamówienia. Jeśli AOV wynosi 50 USD, możesz zaoferować swoim klientom kartę podarunkową w wysokości 5 USD przy zamówieniach powyżej 70 USD lub 80 USD. Poza tym możesz również ustawić próg karty podarunkowej, który oczywiście powinien być większy niż obecny AOV. Na przykład kupujący mogą zrealizować kartę podarunkową przy zakupie dokonanym za ponad 80 USD. W takim przypadku ustawienie minimalnej kwoty wydatków również staje się ważne, ponieważ może zmusić klientów do zakupu produktu o takiej samej wartości jak produkt z karty podarunkowej, co nie przyniesie zysku. Cóż, nawet jeśli zdecydujesz się nie ustawiać progu, powszechnie wiadomo, że klienci zwykle wydają kwotę karty podarunkowej na zakup drogiego produktu. Związane z: Dlaczego cyfrowe karty upominkowe są ważne dla działalności eCommerce?

7. Uruchom umowę na czas określony

Oferty o ograniczonym czasie nie tylko przyspieszają, ale stanowią doskonałą okazję do zwiększenia średniej wartości zamówienia w Twojej witrynie. Na przykład możesz uruchomić oferta limitowana w Twojej witrynie, gdzie klienci będą mogli ubiegać się o kilka korzyści, takich jak bezpłatna wysyłka, karta podarunkowa, kod kuponu do następnego zakupu lub cokolwiek, co jest dla nich korzystne. Ale aby tak się stało, klienci musieliby robić zakupy w tym ograniczonym czasie, a także dopasować określone warunki, na przykład zakupy określonej kwoty, określonej ilości produktów itp. Gdy kupujący wiedzą, że mają ograniczony czas na kupuj i korzystaj z korzyści, działają szybko.

Final Thoughts

Otóż ​​to. To siedem najlepszych sposobów na zwiększenie średniej wartości zamówienia w Twojej witrynie. Wysoka średnia wartość zamówienia wskazuje, że Twoja firma osiąga wyjątkowo dobre wyniki. Odzwierciedla także wyższe przychody. Spoglądając wstecz, obejmuje ustawienie progu bezpłatnej wysyłki, oferowanie rabatu, zachęcanie do sprzedaży dodatkowej i sprzedaży krzyżowej, oferowanie ofert pakietowych, uruchamianie programu lojalnościowego, zapewnianie kart podarunkowych i prowadzenie umowy na czas określony. Czy te wskazówki były dla Ciebie pomocne? Daj mi znać w komentarzach poniżej, a jeśli masz więcej punktów do dodania, nie zapomnij o nich wspomnieć.


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *