5 ways to Manage eCommerce Returns

how-to-manage-your-ecommerce-returns

Zarządzanie zwrotami z eCommerce może być problemem dla sprzedawców internetowych. Jeśli wzrost sprzedaży sprawia, że ​​handlowcy eCommerce są wyjątkowo szczęśliwi, wzrost zwrotu produktu neutralizuje to szczęście. Nie ulega wątpliwości, że sklepy internetowe mają wyższe stopy zwrotu niż sklepy offline i istnieją poważne powody, aby poprzeć ten fakt. Gdy klienci odwiedzają zwykły sklep, nie ma wątpliwości co do wielkości produktu. Nie ma możliwości uzyskania niewłaściwego produktu. Co najważniejsze, wygląda na to, czym jest, co nie jest możliwe podczas zakupów online. Zasadniczo klienci mogą wypróbować produkt w sklepie fizycznym. Mogą go dotknąć, przytrzymać, poczuć i znaleźć w tej chwili wady, co nie jest możliwe w przypadku sklepu internetowego. Właśnie dlatego detaliści internetowi spotykają się z nadmiernymi zwrotami i zarządzanie nimi staje się dość trudnym zadaniem. W tym artykule omówimy, w jaki sposób możesz zarządzać zwrotami w eCommerce i poprawić satysfakcję klientów.

1. Utwórz elastyczną politykę zwrotów

Jednym z ważnych punktów najlepszych praktyk w zakresie zarządzania zwrotami jest odpowiednie opracowanie zasad dotyczących zwrotów. Wyjaśnij zasady i warunki. Wymień, jaki rodzaj zwrotów akceptujesz, jaki powinien być stan przedmiotu, aby uzyskać jego wymianę, jaki jest czas zwrotu przedmiotu, jaka jest procedura zgłoszenia żądania zwrotu itp. Dobrze napisany Polityka zwrotów eCommerce pomaga użytkownikowi lepiej zrozumieć procedurę zwrotu. Unikaj także używania twardego języka, który jest trudny do zrozumienia dla użytkownika. Polityka zwrotów produktów nie tylko pomaga efektywnie obsługiwać zwroty od klientów, ale także zachęca użytkowników do podejmowania decyzji o zakupie. Chcesz wiedzieć, jak napisać skuteczną politykę zwrotów?

?2. Allow Customers to make a Return Choice

eCommerce zwraca wybór

Dodanie do listy zarządzania zwrotami w eCommerce pozwala klientom decydować, co chcą zrobić z produktem, który chcą zwrócić. Niezależnie od tego, czy chcą wymienić produkt, uzyskać pełny zwrot pieniędzy, czy też potrzebują kwoty produktu w postaci punktów / kredytów sklepowych, wybór należy do nich. Zapewnienie wyboru zwrotu jest przekonującą taktyką, aby zdobyć klientów utrzymania klienta na swojej stronie.

?3. Automate your Return Process

Jeśli masz duży sklep internetowy, będziesz mieć więcej zwrotów produktów. Wyobraź sobie, jak trudno byłoby, gdybyś ręcznie obsługiwał zwroty produktów. Co więcej, będzie to bardzo czasochłonne. Automatyzacja zwrotów eCommerce może zaoszczędzić dużo czasu i wysiłku. Nie musisz samodzielnie podejmować się każdego kroku. Od poinformowania klienta o złożonym żądaniu zwrotu do powiadomienia go o statusie zwrotu do momentu zakończenia procesu,

?4. Speed up your eCommerce returns

Przyspieszenie procesu zwrotu jest kluczowym punktem w eCommerce zwrotów najlepszych praktyk. Zaraz po tym, jak klient złoży prośbę o zwrot, oczekuje się, że wartość jego pieniędzy w jakiejś formie najwcześniej. Chociaż może to potrwać co najmniej kilka dni, nie należy zmuszać klientów do zbyt długiego oczekiwania. Długie opóźnienie wywołuje frustrację wśród klientów i zastanowiliby się kilka razy, zanim ponownie złożą zamówienie w Twoim sklepie. Upewnij się, że zwroty są przetwarzane tak szybko, jak to możliwe. To się polepsza lojalność klientów.

5. Zapewnij bezpłatną wysyłkę

Darmowa dostawa

Klienci nie lubią płacić ani grosza za zwrot produktu. W rzeczywistości nikt nie chciałby płacić dodatkowej kwoty za produkt, który jest wadliwy lub nie spełnia jego oczekiwań. Darmowa wysyłka w sprawie zwrotów, a klienci będą zadowoleni i zadowoleni.

Moduł Return Manager firmy KnowBand

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe punkty, jeśli chcesz łatwo obsługiwać zwroty produktów i sprawić, aby proces zwrotu produktów w sklepie był dobrze zorganizowany, możesz wybrać nasz moduł Return Manager. Knowband zapewnia rozszerzenie RMA dla różnych platform handlu elektronicznego, takich jak PrestaShop, Magento, Magneto 2. Sprawdzić

PrestaShop Return

Magento Return Manager

Magento 2 Return Manager

Kluczowe cechy Return Manager-

1. Zapewnij swoim klientom opcję kredytu, zwrotu lub wymiany

Moduł Return Manager pozwala

Menedżer zwrotów eCommerce

2. Klienci mogą zaznaczyć wadę, przesyłając obraz produktu

Ten dodatek umożliwia klientom przesłanie obrazu na formularzu zwrotu produktu w celu wskazania wady, dzięki czemu sprzedawcy mogą łatwo poznać problem, który doprowadził do zwrotu produktu.

3. Ułatw klientom określenie przyczyny zwrotu

Menedżer zwrotów produktów umożliwia utworzenie listy możliwych przyczyn zwrotu produktu. Gdy klient zgłasza żądanie zwrotu, może wybrać przyczynę zwrotu z listy rozwijanej w formularzu zwrotu produktu.

4. Zaktualizuj klientów ze statusem zwrotu

Podobnie możesz utworzyć listę statusu zwrotu, która określa, czy zwrot jest w toku, zwrócony, odrzucony itp. I odpowiednio zaktualizuj swoich klientów.

5. Skonfiguruj wiele adresów sklepów

Jeśli masz wiele sklepów zlokalizowanych w różnych obszarach, możesz skonfigurować wiele adresów i wyświetlić je w formularzu zwrotu. Gdy klient składa prośbę o zwrot, może wybrać adres zwrotny na podstawie obszaru, w którym mieszka. Niektóre inne funkcje oferowane przez moduł to:

6. Możesz śledzić swoje zwroty z zaplecza, co pozwala sprawdzić, ile zgłoszeń zwrotnych zostało zgłoszonych i ile zostało zatwierdzonych.

7. Klienci mogą dodatkowo przesłać zapytanie dotyczące zwrotu, tworząc nowy bilet w ramach historii zwrotów.

8. Rozszerzenie RMA umożliwia również złożenie zwrotu w imieniu klienta.

9. Możesz skonfigurować zasady dotyczące zwrotów i wytyczne dotyczące zwrotów.

10. Możesz dostosować e-maile według własnego wyboru. Poszukaj preferowanego modułu, aby sprawdzić jego pełne funkcje i zalety.

Bottom Line

Zarządzanie zwrotami e-commerce jest bardzo ważne utrzymania klienta. Jeśli klienci napotkają trudności ze złożeniem wniosku o zwrot, odradzi im to dokonanie zakupu w twoim sklepie od następnego razu, a w końcu je stracisz. Jeśli jednak sprawisz, że proces zwrotu będzie wygodny, klienci będą częściej odwiedzać Twój sklep w przyszłości, mimo że czasami otrzymają nieprawidłowe zamówienie. Wypróbuj moduł Menedżer zwrotów i zastosuj sugerowane powyżej metody 5 do zarządzania zwrotami eCommerce.

Przeczytaj także:

8 prostych wskazówek, jak zmniejszyć zwroty produktów w eCommerce


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *