Korzyści z Google Accelerated Mobile Pages (AMP) dla eCommerce

amp-for-e-commerce

Świat był świadkiem ogromnego wzrostu liczby użytkowników mobilnych w ciągu ostatnich kilku lat. Według Statista, oczekuje się, że liczba użytkowników telefonów komórkowych na całym świecie przekroczy poziom 5 miliardów do 2020 r., co szacuje, że 65% całkowitej światowej populacji (7.8 miliarda do marca 2020 r.) ma dostęp do telefonów komórkowych. Mówiąc o użytkownikach Internetu, 56.1% światowej populacji ma dostęp do Internetu od kwietnia 2019 r. (Źródło: Wikipedia) Ponieważ tak ogromna większość osób ma dostęp do urządzeń mobilnych i Internetu, nie ma wątpliwości, dlaczego Google przywiązuje dużą wagę do szybszego ładowania stron internetowych na telefony komórkowe. Badania wskazują, że 40% użytkowników mobilnych opuszcza witrynę lub stronę internetową, jeśli ładowanie trwa dłużej niż 3 sekundy.

Czym dokładnie są Przyspieszone strony mobilne?

AMP to inicjatywa Google typu open source, która koncentruje się przede wszystkim na szybszym ładowaniu stron internetowych na urządzenia mobilne, aby zapewnić użytkownikom mobilnym ulepszone i płynne przeglądanie bez przerywania widoku pulpitu. Niezależnie od tego, czy jesteś firmą zajmującą się handlem elektronicznym, wydawcą czy reklamodawcą, AMP jest dzisiaj potrzebne, aby poprawić wrażenia użytkowników mobilnych w Internecie. Strony obsługujące AMP pokazują symbol błyskawicy tuż obok adresu URL strony.

Przyspieszone strony mobilne

Google AMP dla eCommerce

Ponieważ większość kupujących online korzysta z telefonów komórkowych do robienia zakupów, szybkość ładowania strony ma zatem ogromną wartość. Zgodnie z statystyki zebrane przez Statista, handel mobilny stanowiły 63.5% całkowitej sprzedaży na całym świecie w 2018 r. M-commerce przekroczył już eCommerce w 2016 r., a sprzedaż ma osiągnąć prawie 73% do 2021 r. Odsetek ten odzwierciedla zmianę trendu zakupów online i tego, jak m-commerce z roku na rok dominuje w eCommerce. Wprowadzenie Przyspieszonych stron mobilnych pomogło firmom prowadzącym handel elektroniczny zwiększyć skalę konwersji, poprawiając ich wydajność i widoczność podczas wyszukiwania na urządzeniach mobilnych. Spróbujmy teraz zrozumieć zalety Google AMP dla eCommerce

Korzyści

1. Zwiększa szybkość ładowania strony

AMP zwiększa prędkość ładowania strony

Przyspieszone strony mobilne poprawiają szybkość ładowania strony internetowej lub, powiedzmy, skracają czas ładowania strony w Twojej witrynie. Pozwala to uniknąć nieporęcznych elementów, które mogą spowolnić prędkość witryny i umożliwia szybkie przeglądanie na urządzeniach mobilnych. Twoja witryna może być niesamowita, ale jeśli opóźnienie w ładowaniu lub jeśli nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych, użytkownicy natychmiast ją opuszczą. Lepsza prędkość strony, lepszy współczynnik konwersji.

2. Zmniejsza współczynnik odrzuceń

Ponieważ AMP oferuje szybkie ładowanie, kładzie kres kłopotliwym doświadczeniom, jakie napotykają użytkownicy z powodu wolnego ładowania strony. Zwiększona prędkość ładowania prowadzi do obniżonego współczynnika odrzuceń zaangażowanie użytkownika i zwiększa średni czas witryny.

3. Wzrost pozycji w wyszukiwarkach mobilnych

Szybkie ładowanie oferowane przez Google AMP poprawia rankingi urządzeń mobilnych na stronach wyników wyszukiwania (SERP). Twoje strony internetowe mogą nie być dobrze pozycjonowane w wyszukiwarce podczas przeglądania z komputera, włączenie AMP w witrynie e-commerce może zwiększyć szanse na ranking tych stron w lepszej pozycji podczas przeglądania za pomocą urządzeń mobilnych, chociaż nie jest to gwarantowane jako rankingi zależą od wielu czynników.

4. Przyspieszone strony mobilne poprawiają wydajność witryny

Przyspieszone strony mobilne tworzą bogatą i przyjazną dla urządzeń mobilnych wersję witryny eCommerce i zapewniają wysoki współczynnik klikalności, a strony AMP można dostosować do wielu przeglądarek. Poza tym nie trzeba tworzyć mapy witryny XML dla stron AMP. Google automatycznie tworzy mapy witryn dla stron AMP.

5. AMP można wdrożyć na różnych stronach witryny

Możesz wdrożyć Google AMP na wielu stronach swojej witryny eCommerce i ułatwić odwiedzającym mobilne przeglądanie zawartości sklepu bez żadnych problemów.

Moduł przyspieszonych stron mobilnych przez Knowband

Moduł AMP wg

Przyspieszone strony mobilne (AMP) – dodatek Prestashop

Przyspieszone strony mobilne (AMP) – rozszerzenie OpenCart

Kluczowe cechy

Moduł AMP oferuje kilka niezwykłych funkcji: 1. Wygeneruj AMP na swojej stronie głównej Kategoria Strona Strona produktu Strony CMS 2. Wyświetlaj filmy z YouTube'a, posty na Instagramie i Twitterze itp. W swojej witrynie obsługującej AMP. 3. Rozszerzenie AMP pozwala administratorowi sklepu dostosować wygląd strony internetowej e-commerce na urządzeniach przenośnych. Oprócz tego masz wiele innych funkcji, które zwiększą wygodę użytkowników mobilnych.

Uwaga: Aby moduł AMP działał, twoja strona musi mieć protokół HTTPS. AMP nie będzie działać z wersją HTTP.

Ostatnie słowo

AMP jest potężny. Zdecydowanie powinieneś rozważyć wdrożenie go na swojej stronie eCommerce. Mając tak wiele do zaoferowania, może być potężnym narzędziem, które przeniesie Twój biznes eCommerce na nowy poziom. Jeśli Twoja witryna obsługuje już technologię AMP, daj mi znać, jakie zmiany wprowadziła w Twojej firmie online.

Przeczytaj także:

Czym jest Google AMP i jak wpłynie to na biznes e-commerce?

Rozszerzenie AMP dla OpenCart


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *