5 – najpewniejsze sposoby zbierania danych e-mail w twoim sklepie internetowym

5 surefire ways to gather email data on your online store

E-mail jest tani, poczta e-mail jest szybka, poczta e-mail wciąż się kopie i będzie nadal dobrze prosperować w przyszłości. Najważniejsze jest to ważne narzędzie marketingowe który jest dostępny dla każdego marketera w celu promowania, popychania i emitowania słów firmy do milionów.

Ale przedtem potrzebujesz adresów e-mail swoich docelowych klientów, aby się z nimi skontaktować. Jak otrzymasz ich adresy e-mail?

Zły kierunek

Kupuj dane e-mail z agencji!?! Tego bym nie polecał. Dane e-mail zbierane przez te agencje składają się z ogromnej puli adresów e-mail, które mogą nie być odpowiednie dla Twojej firmy. Jeśli korzystasz z tych danych, masz szansę 99% na trafienie do folderów ze spamem tych użytkowników.

Najlepszym sposobem

Najlepszym sposobem byłoby zbieranie danych za pomocą własnego sklepu internetowego. Dane zebrane z Twojego sklepu będą bardziej trafne, ponieważ ci użytkownicy są zainteresowani Twoją firmą, dlatego znajdują się w Twojej witrynie.

Istnieje kilka sposobów na zebranie adresu e-mail w sklepie internetowym. Wybrałam metody surefu 5, które nigdy nie zawiodą, a po połączeniu zapewniają wystarczającą ilość odpowiednich danych do kampanii e-mail marketingowej.

1. Użyj skutecznego narzędzia do e-mail marketingu

Będziesz zbierać, przechowywać i używać tysięcy adresów e-mail, potrzebujesz narzędzia, które uporządkuje zebrane dane e-mail i zapewni bezpieczeństwo w jednym miejscu.

Oczywiście potrzebujesz narzędzia do e-mail marketingu, aby wysyłać tysiące e-maili i prowadzić kampanię e-mail marketingową. Niektóre narzędzia marketingu e-mailowego, które są popularne w tej kategorii, to:

Te narzędzia do marketingu e-mailowego mają setki serwerów, które zapewniają, że Twoja poczta jest przez nie przesyłana, unikając filtrów spamu i jest dostarczana do właściwej skrzynki odbiorczej we właściwym czasie.

Najlepsze jest to, że narzędzia można zintegrować bezpośrednio z platformą eCommerce, instalując odpowiednie moduły lub rozszerzenia.

Na przykład, Moduł PrestaShop Mailigen i MailChimp Integrator służy do połączenia Twojego sklepu PrestaShop z Twoim kontem danych poczty e-mail konta Mailigen i MailChimp. Oznacza to, że wszystkie dane e-mail, które zostaną zebrane ze sklepu, zostaną zsynchronizowane i zapisane na koncie e-mail marketingowym.

Potrzebujesz więc narzędzia do marketingu e-mail innej firmy, aby:

  • Zapisywanie zebranych danych e-mail
  • Rozpoczęcie kampanii e-mail marketingowej

2. Zbieraj adresy e-mail z kasy

Proces realizacji transakcji byłby najbardziej oczywistym i prostym miejscem do zbierania adresów e-mail. Mimo to wielu marketerów popełnia wielki błąd.

Checkout

Prosta opcja wyboru biuletynu może być naprawdę pomocna w zbieraniu danych e-mail od nawet niezarejestrowanych użytkowników. W rzeczywistości istnieją rozszerzenia biuletynów, które są w stanie tworzyć opcjonalne pola, które bezpośrednio synchronizują dane e-mail z narzędziem marketingu e-mail.

Na przykład, Wtyczka OpenCart Newsletter Integrator może wykonać to samo zadanie w sklepie opartym na OpenCart. Synchronizuje dane poczty e-mail z kontem MailChimp, Stałym kontaktem i iContact, jeśli zostało skonfigurowane.

3. Użyj motywacji jako głównego magnesu

Domyślnie ludzie niechętnie zapisują się do subskrypcji newslettera lub wypełniają formularz rejestracyjny. Nie będzie można dodawać nowych adresów e-mail do danych, chyba że ludzie są zmotywowani do zapisania się na swoje biuletyny. Te motywacje mogą faktycznie przekształcić nudne formularze subskrypcji w ekscytującą okazję do zdobycia.

Możesz użyć kilku motywacji. Na przykład:

Zegarek wyszukiwarki prosi użytkowników o zasubskrybowanie, aby uzyskać bezpłatne codzienne aktualizacje od ekspertów SEO.

otrzymywać bezpłatne codzienne aktualizacje od ekspertów SEO.

Mensuas wykorzystuje ekskluzywne kupony i oferty jako motywację, aby skłonić użytkowników do subskrypcji biuletynu.

Subskrypcja newslettera Mensuas

Możesz użyć różnych innych magnesów prowadzących, aby przyciągnąć klientów do swojego interfejsu do zbierania e-maili. To również bez korzystania z biuletynu opt-in lub formularza subskrypcji. Mówię o innych sposobach zbierania danych e-mail w Twoim sklepie:

  • Konkurs darmowych wygranych może zapewnić ci tysiące zgłoszeń w stosunkowo krótszym czasie niż opcje biuletynu. Rozmieść konkurs z nagrodami w swoim sklepie i załóż zgłoszenie konkursowe za pomocą prostego formularza rejestracyjnego.
  • Użyj formularza generującego kupon, który wysłałby kody kuponów na adres e-mail użytkownika po podaniu go przez użytkownika w formularzu.

Na przykład, Moduł kuponów PrestaShop Scratch pokazuje wirtualny kupon na zdrapkę, który użytkownicy mogą drapać za pomocą kursora, aby zobaczyć, ile wygranej wygrała. Następnie muszą podać swój adres e-mail, aby otrzymać kod kuponu.

Moduł kuponów PrestaShop Scratch

4. Skorzystaj z funkcji śledzenia intencji wyjścia i wyskakujących okienek

Większość marketerów uważa, że ​​wyskakujące okienka denerwują klientów i zdecydowanie sprzeciwiają się używaniu wyskakujących okienek na swoich stronach. Ale odkryłem, że ta myśl jest jedną z ortodoksyjnych wierzeń, nigdy nie testowali jej w swoich własnych sklepach.

Na przykład pomyśleliśmy tak samo, dopóki nie przetestowaliśmy wyskakujące okienko wyjściowe on MockingFish. Wyniki były zaskakujące. Po wykonaniu wyskakującego okna intencji wyjścia otrzymaliśmy najwyższą stawkę za rejestrację, która wygląda tak.

Wyskakujące okno wyjściowe Mockingfish

Tak więc, jeśli nadal jesteś przeciwko idei używania wyskakujących okienek do zbierania danych e-mail, powinieneś kiedyś przetestować podobny pop-up w swoim sklepie. Możesz zacząć od czegoś mniej ryzykownego – na przykład na stronie bloga. Po prostu przetestuj i zobacz, jak to działa.

Innym rodzajem wyskakującego okienka, które można wypróbować, jest okienko podręczne. Pomysł ten nie jest obsługiwany przez wielu. Wyświetlanie okna pop-up, gdy użytkownik znajdzie się na stronie, może być ryzykowne. Być może coś, co ma wielką wartość dla użytkowników, może ich nie drażnić. Coś takiego może być mniej ryzykowne:

Wyskakujące okienka Mensuas

Nie bój się używać wyskakujących okienek i wyskakujące promocje. Korzystaj z nich mądrze i dostarczaj użytkownikom pewną wartość, z pewnością przekształcą się i zapewnią dość istotne i bardziej prawdopodobne, że będą konwertować użytkowników.

5. Korzystaj z automatycznych subskrypcji i przechwytywania adresów e-mail

Wszystkie sposoby, które czytaliśmy do tej pory w tym poście, polegają na tym, że użytkownicy muszą wypełnić i przesłać formularz do zbierania adresu e-mail. Automatyczne subskrypcje działają nieco inaczej, gdy adres e-mail wprowadzony przez użytkownika jest automatycznie przechwytywany i synchronizowany z repozytorium bez nawet przesyłania formularza.

Na przykład, Rozszerzenie Magento Auto-subscribe jest w stanie przechwycić adres e-mail użytkownika ze strony zamówienia, nawet nie informując o tym klienta. Gdy klient wyjdzie z pola e-mail, rozszerzenie wywoła zdarzenie przechwytywania, które kopiuje adres e-mail do repozytorium MailChimp lub stałego kontaktu, nawet jeśli klient nie kliknął przycisku przesyłania.

Ten sam proces można również zastosować w kilku formularzach witryn internetowych, z których korzystasz – pop-up, wyskakujące newsletter itp.

Wnioski

Po uzyskaniu adresu e-mail rozpoczyna się główna praca – wysyłanie wiadomości e-mail. Dzięki osobiście zebranym danym e-mail w swoim sklepie masz uprawnienia użytkowników do wysyłania im ukierunkowanych wiadomości e-mail. Co więcej, ponieważ już oczekują wiadomości e-mail ze sklepu, masz większe szanse na wysokie stawki otwarte. Korzystaj z narzędzi do marketingu e-mailowego, aby planować kampanie i planować e-maile w różnych liniach czasowych.

Wysyłanie zwykłych e-maili przypomina klientom, że istniejemy i opowiadamy historie oraz oferty do zaoferowania. Dzięki rozmowom e-mail można tworzyć bardziej wciągające relacje. Pamiętaj tylko o wysyłaniu różnych typów e-maili od czasu do czasu od e-maili marketingowych. Być może comiesięczna aktualizacja wiadomości, darmowy e-book lub kupon lojalnościowy może być sporadyczną zmianą.

Lubiłem to? Spodoba ci się to

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *