20-e-commerce-marketing-strategies-for-new-businesses

20 strategii marketingowych w zakresie handlu elektronicznego dla początkujących

Planujesz start-up lub niedawno założoną firmę? Następnie musisz poszukać magicznych wskazówek marketingowych, które pomogą Ci rozwinąć, zwiększyć sprzedaż, zwiększyć konwersjei przyciągnij nowych klientów do swojego sklepu internetowego. Marketing e-commerce nie jest łatwy, ale dzięki poradom ekspertów i planowaniu strategicznemu możesz stać się ninja marketingu. Nie każdy start-up ma budżet marketingowy. Przedsiębiorcy nie mają dużo wolnego czasu na rozgłaszanie informacji o swoich produktach i usługach. Te proste wskazówki marketingowe dla e-commerce dla początkujących zostały opracowane, aby wypełnić tę lukę.

1. Poznaj swój produkt / usługi przed wprowadzeniem na rynek

Najważniejszą strategią marketera jest posiadanie głębokiej wiedzy o cechach produktu i jego zaletach. Ważną umiejętnością sprzedaży jest świadomość produktu. Zrozumienie cech swoich towarów pomoże Ci rzetelnie i przekonująco przedstawić ich zalety. Klienci napływają do entuzjastycznych sprzedawców, którzy są entuzjastycznie nastawieni do swoich produktów i chcą dzielić się z nimi korzyściami.

2. Skoncentruj się na tym, co chcesz, aby robili

Najskuteczniejszym sposobem dotarcia do odbiorców docelowych jest ich znajomość. Następnym krokiem jest ustalenie, co jest potrzebne, aby skłonić ich do sprzedaży, gdy już zdecydujesz, z kim chcesz się spotkać. Dla niektórych firm jest to łatwe: zachęcanie konsumentów do sięgnięcia po produkt i zakupu w sklepie. Ale przed osiągnięciem tego etapu mogą wystąpić działania, do których ich popychasz (takie jak wejście na listę mailingową lub bycie obserwatorem w mediach społecznościowych).

Marketing treści:

3. Pisanie treści e-commerce

Treści marketingowe w e-commerce to ważna metoda marketingowa

Jest to jedna z najlepszych prostych technik marketingowych, dzięki którym możesz rozwinąć się jako ekspert w swojej dziedzinie. Zostajesz ekspertem, pisząc serię artykułów do publikacji branżowej, które mogą być publikowane w postaci seryjnej w celu uzyskania maksymalnego efektu jako posty na blogu.

4. Popraw wydajność treści

Klienci są wybierani według słów kluczowych. W treści Twojej witryny muszą być umieszczone w strategicznych miejscach. Skoncentruj się na tematach, których szukają Twoi klienci.

Przeczytaj: Dlaczego marketing treści jest skuteczny w przypadku Twojej witryny Marketplace?

5. Pisz posty na blogu

pisanie postów na blogu to najlepsza wskazówka marketingowa e-commerce

Na blogu możesz publikować oferty specjalne i zaplanowane działania. Te to doskonały sposób na reklamowanie się własnym głosem.

6. Opublikuj książkę

Zostajesz ekspertem w tej dziedzinie, pisząc książkę i samodzielnie ją publikując. Są one również sprzedawane przez wielu biznesmenów na swoich stronach internetowych.

Marketing mediów społecznościowych:

7. Rozpocznij sklep na Facebooku

Najlepszą platformą do łączenia się z większą bazą klientów w zakresie marketingu e-commerce są media społecznościowe, a Facebook zajmuje pierwsze miejsce w rzędzie.

Najlepszą platformą do łączenia się z większą bazą klientów w zakresie marketingu e-commerce są media społecznościowe, a Facebook zajmuje pierwsze miejsce w rzędzie. Możesz utworzyć stronę na Facebooku dla swojej marki i zarejestrować swoje produkty Sklep na Facebooku.

8. Użyj bębnów Instagram

Instagram ma inny tłum niż Facebook, ale niektóre jego funkcje mogą pomóc w marketingu. Kołowrotki Instagram to krótkie filmy, które można wykorzystać do wyświetlania produktów. Wszystkie możliwe strategie marketingu biznesowego Instagram Reel są omówione w to artykuł.

9. Używaj hashtagów na Instagramie

Używaj hashtagów na Instagramie Oto lista najlepszych hashtagów, których możesz użyć w tym sezonie świątecznym, aby przyciągnąć więcej klientów i odwiedzających do swojej strony na Instagramie.

Oto lista najlepszych hashtagów możesz wykorzystać ten okres świąteczny, aby przyciągnąć więcej klientów i odwiedzających do swojej strony na Instagramie.

10. Zacznij pisać na Twitterze

Serwisy społecznościowe są bezpłatne. To jedna z najlepszych dostępnych prostych taktyk marketingowych. Możesz połączyć się ze swoją grupą docelową, pisząc na Twitterze.

11. Używaj reklam na Facebooku

Reklama w mediach społecznościowych to najlepsza metoda marketingu e-commerce w 2021 roku.

Reklamy społecznościowe pozwalają wydostać się przed dużym tłumem. Aby uzyskać optymalny efekt, możesz celuj w te na konkretny rynek. Reklama w mediach społecznościowych to najlepsza metoda marketingu e-commerce w 2021 roku.

Przeczytaj: 6 łatwych sposobów na usprawnienie marketingu w mediach społecznościowych za pośrednictwem Facebooka

12. Spersonalizowany marketing w czasie rzeczywistym

Marketing spersonalizowany to realizacja strategii, w której przedsiębiorstwa wykorzystują zebrane dane, technologie analizy i automatyzacji, aby oferować odbiorcom zindywidualizowane treści.

13. Marketing wideo online

Czy wiesz, że każda minuta ponad 400 godzin filmów jest przesyłana do YouTube? To niewiarygodne. Faktem jest, że jest to druga co do wielkości wyszukiwarka na świecie. To nie jedyna platforma wideo, o której wiedzą marketerzy. Ponadto filmy społecznościowe na Facebooku i Twitterze również stają się coraz bardziej istotne.

czytać: 7 korzyści płynących z marketingu wideo dla Twojego biznesu e-commerce

14. Oferta Subskrypcja Newslettera

Biuletyny to szybki i łatwy sposób na aktualizowanie nowych produktów i usług na liście mailingowej. Jednym z bardziej popularnych szablonów jest MailChimp.

Przeczytaj: Co nowego w integracji Mailchimp AI: An Insight

15. Utwórz kampanię e-mailową

Stworzenie planu marketingu e-mailowego przed grupą docelową pomoże Ci wyjść na prostą. Twój adres e-mail będzie widoczny dla wszystkich na Twojej liście ze swojej skrzynki odbiorczej.

Czytać: Ostateczny przewodnik po skutecznym marketingu e-mailowym w 2020 r

16. Oddawanie jest trendem

W handlu elektronicznym wartościowym sposobem przekształcania gości w konsumentów jest zapewnienie bezpłatnego dostępu do biuletynu lub bloga. Niezależnie od tego, czy jesteś online, czy w sklepie stacjonarnym, konsumenci zawsze pociągają za darmo.

17. Pay-Per-Click and Ads

pay-per-click-and-ads - Jest również świetny, ponieważ pomaga dokładnie zobaczyć, ile inwestujesz w porównaniu z ilością pieniędzy, które przynoszą Twoje działania promocyjne.

Czy kiedykolwiek widziałeś takie reklamy na górze wyników wyszukiwania? To są reklamy płatne za kliknięcie. Te reklamy zapewniają reklamodawcom doskonałe możliwości sprzedaży produktów bezpośrednio osobom poszukującym. Jest również świetny, ponieważ pomaga dokładnie zobaczyć, ile inwestujesz w porównaniu z ilością pieniędzy, które przynoszą Twoje działania promocyjne.

18. Marketing influencerów

Po co rozmawiać o swoich towarach samemu, skoro możesz je promować za pośrednictwem zaufanych osób? Na tym polega sedno influencer marketingu, który obejmuje pracę nad prezentowaniem towarów swoim odbiorcom, znanym osobom z danej niszy lub branży.

19. Przybijanie gwoździ do wykonania

Czas wprowadzić to w życie, gdy plan jest już gotowy. Wymaga: Posiadania umiejętności: Musisz wiedzieć, jak to zrobić, kiedy już wiesz, co robić. Pozyskiwanie najlepszych ludzi: Sekretem sukcesu jest umieszczenie odpowiednich ludzi we właściwych miejscach. Mając odpowiednie narzędzia: aby poradzić sobie z danym zadaniem lub problemem, profesjonalista zawsze stosuje najlepsze możliwe rozwiązanie.

20. Wykorzystuj dane do monitorowania postępów

Jeśli nie można określić efektu działań marketingowych w zakresie handlu elektronicznego, być może w ogóle nic nie robisz. Aby osiągnąć określony cel, każdy ruch powinien być zawsze powiązany z określonymi wskaźnikami.

Podsumowanie:

W tym artykule jest wiele strategii do przetworzenia. Ale teraz, gdy omówiłeś już wiele z tego, co musisz wiedzieć jako specjalista ds. Marketingu (zarówno na poziomie powierzchownym, jak i z linkami do głębszych lektur na wiele podtematów), jesteś lepiej niż kiedykolwiek poinformowany, aby kontynuować marketing umiejętności i podnieś swój poziom kariery. Jeśli chcesz coś do niego dodać, daj nam znać poniżej. Zalecane lektury:

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *