10-of-the-best-new-year-marketing-ideas-for 2021

10 najlepszych pomysłów marketingowych na eCommerce na szybki start w 2021 roku

Możliwości marketingowe w dzisiejszym cyfrowym świecie są nieograniczone i niezwykłe. Możesz tworzyć strategie marketingowe eCommerce i planować je na długo przed nadarzającymi się okazjami na rok 2021. Twoja firma potrzebuje klientów, aby prosperować i rozwijać się. Aby zdobyć klientów, musisz reklamować swoją firmę. W dawnych dobrych czasach była to kwestia wyboru między ulotką, broszurą, pocztówką lub ogłoszeniem w lokalnej gazecie. Z czasem modernizacja w cyfrowym świecie zmieniła sposób marketingu i teraz trzeba nadążać za trendem, aby przetrwać konkurencję. Ranking Google, marketing treści, spersonalizowane doświadczenia dla klientów i kampanie w mediach społecznościowych to kilka głównych sposobów. Jeśli zmagasz się z odpowiednią strategią marketingową na nadchodzące lata, oto kilka z najskuteczniejszych pomysłów na rozpoczęcie 2021 roku.

1. Przejdź do listy Google i lokalnego SEO

trend-google-list-eCommerce-2021

Każdy właściciel firmy posiadającej stronę internetową szuka sposobów na znalezienie się w wynikach wyszukiwania. Teraz, podczas pandemii koronawirusa, ważne jest, aby zapewnić konsumentom aktualny profil Google dla ich firmy. Istnieje wiele taktyk, które należy ocenić, podobnie jak lokalna firma, ale nie ma magicznej kuli: tak jak w przypadku większości problemów związanych z SEO, jest to połączony wysiłek. Google Moja Firma, pulpit do zarządzania wizytówkami, to jedna z tych części lokalnej układanki SEO. Wpis o lokalnej firmie ma wiele zalet dla lokalnej firmy. Utrzymywanie aktualności ofert pomaga również klientom poznać wszelkie zmiany w godzinach pracy, promocjach, blogach lub innych informacjach, które chcesz szybko podać. Wystawianie produktów na różnych rynkach, takich jak Facebook, ETSY, eBay, zwiększa szanse na rozpoznanie marki i budowanie zaufania. Tak więc, jeśli nie sprzedajesz na żadnym rynku, 2021 to właściwy czas, aby to wdrożyć.

2. Korzystaj z mediów społecznościowych, aby angażować się i zatrzymywać

użyj-mediów-społecznościowych-do

Nie tylko kwestia Twoich treści musi być ważna dla Twoich odbiorców, ale także sposób, w jaki oferujesz treści na platformach społecznościowych. Badania indeksowe pokazują, że 68% konsumentów chce angażować się w zdjęcia, a 50% chce angażować się w treści wideo. Podczas przeglądania wszystkich treści, które wygenerowałeś w ciągu ostatniego roku, zastanów się nad oznaczeniem postów tekstowych, które zyskały wysoki stopień interakcji, i zastanów się, jak zmienić je w treść wizualną lub wideo. Media społecznościowe to najlepsza platforma marketingowa eCommerce ze względu na dużą bazę użytkowników. W 2021 roku możesz dodać świeżo przygotowaną, angażującą zawartość na swoich stronach w mediach społecznościowych i zobaczyć różnicę. Zalecana lektura: Trendy w mediach społecznościowych w 2021 roku

3. Poprawiona komunikacja o dostępności produktu

Relacje z klientami opierają się na zaufaniu, a ostatnią rzeczą, jaką chcesz zrobić, jest zerwanie tego zaufania przez słabą komunikację (lub jej całkowity brak). W tym poście przyjrzymy się niektórym sprawdzonym metodom udostępniania użytkownikom informacji o przyszłych zmianach. Informowanie o potencjalnych zmianach produktu jest nie tylko uprzejme, ale także stanowi podstawę pozytywnych reakcji, zwiększonej akceptacji i zmniejszonej negatywności ze strony użytkowników.

4. Automatyczne określanie stawek w Google Ads

Automatyczne określanie stawek to strategia ustalania stawek, która dynamicznie określa stawki dla Twoich reklam na podstawie prawdopodobieństwa, że ​​reklama zakończy się kliknięciem lub konwersja. Zautomatyzowane licytowanie eliminuje konieczność trudnego podnoszenia stawek i zgadywania, aby spełnić oczekiwania sukcesu. Zwiększa liczbę wizyt w witrynie. Maksymalizuj liczbę kliknięć automatycznie ustawi stawki tak, aby pomóc Ci uzyskać jak najwięcej kliknięć w ramach budżetu. Docelowy udział w wyświetleniach automatycznie ustala stawki tak, aby reklama wyświetlała się na samej górze listy, na górze strony lub w dowolnym miejscu na stronie wyników wyszukiwania Google.

5. Siła wspomagania wyszukiwania głosowego

moc-wyszukiwania-głosowego-pomocy-dla-handlu elektronicznego-2021

Jak wiedzą wszyscy marketerzy cyfrowi, optymalizacja wyszukiwarek (SEO) jest kluczowym elementem strategii marketingowej eCommerce, która stale się rozwija. Aby zbudować solidną strategię SEO w 2021 roku, ważne jest, aby zrozumieć moc wyszukiwania głosowego i jak go zoptymalizować dla Twojej firmy. Według badań Google 20% zapytań jest wykonywanych głosowo. Coraz więcej ludzi używa dziś swoich głosów do poszukiwania wiedzy z dwóch powodów: łatwiejszego, bardziej normalnego. Ludzie używają głosu nie tylko do wyszukiwania informacji, ale także do odtwarzania muzyki, grania w gry, robienia zakupów, ustawiania codziennych przypomnień, a także do wykonywania połączeń telefonicznych za pomocą wyszukiwania głosowego. Dodaj funkcję wyszukiwania głosowego do swojej witryny i pozwól odwiedzającym ją cieszyć. Zalecana lektura: Rola wyszukiwania głosowego w handlu elektronicznym

6. Popraw retencję dzięki segmentacji marketingowej

Chociaż trudno jest zatrzymać wszystkich swoich klientów na zawsze, istnieje powód, dla którego retencja jest tak niezbędnym środkiem. Dbanie o zadowolenie klientów nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza gdy rośnie baza klientów. Segmentacja to sprytny sposób na uproszczenie działań marketingowych. Niektórzy ludzie używają nieco innych podejść do pomiaru retencja, ale segmentacja uprości to. Dzięki odpowiedniej platformie e-mailowej dowiesz się, ilu klientów się trzyma. Użycie segmentów ułatwia grupowanie ludzi, niezależnie od tego, czy są klientami przez długi czas, czy są nowicjuszami.

7. Dodaj więcej interaktywnych treści

Dodanie elementów interaktywnych do witryny lub mediów społecznościowych to doskonały sposób na zaoferowanie wartości podróżnym, nakłonienie ich do nawiązania kontaktu z Twoją marką i dowiedzenia się o nich więcej. Zachęć swoich obserwujących do udostępnienia go na poziomie społecznościowym, wyślij link do swojej listy e-mailowej i doprecyzuj swój wpis na blogu SEO, abyś mógł z niego linkować. Zachęcaj ludzi do dzielenia się interaktywnymi treściami z innymi. Ułatw korzystanie z osadzonego kodu w przypadku niektórych typów treści, takich jak interaktywne infografiki. Tworzenie wciągających treści prowadzi do większego zaangażowania, większego przywództwa i większej lojalności klientów. Klienci są bardziej skłonni udostępniać swoje dane firmom, które dokładają wszelkich starań, aby dostarczać treści, które są naprawdę przydatne i wciągające.

8. Koncentracja na produktach i usługach

Start-upy muszą bardziej koncentrować się na produkcie, a mniej na usługach. Przedsiębiorstwa oparte na produktach są motywowane koncepcją obsługi różnych konsumentów i ciągłego ulepszania produktu. Biznes oparty na usługach oferuje oprogramowanie i usługi każdemu, kto prosi o cenę. Produkt wysokiej jakości zapewnia niezachwianą lojalność konsumentów, co generuje zwiększoną liczbę potencjalnych klientów. Gdy konsumenci znajdują produkt, któremu ufają, wracają, dokonują częstych zakupów i sugerują produkt lub usługę innym.

9. Testowanie kopii opartej na sztucznej inteligencji

testowanie-ai-powered-copy-eCommerce-2021-trend

Sztuczna inteligencja w marketingu to wykorzystanie danych konsumenckich, uczenia maszynowego i innych zasad statystycznych do przewidywania zachowania lub bezczynności jednostki. Może pobierać duże ilości danych i umożliwiać reklamodawcom szybkie ich segmentowanie. Dzięki sztucznej inteligencji firmy mogą opracowywać świetne strategie analizy marketingowej, aby docierać do odpowiednich potencjalnych klientów. Marketing sztucznej inteligencji (AI Marketing) to metoda wykorzystywania danych klienta i zasad sztucznej inteligencji, takich jak uczenie maszynowe, do przewidywania kolejnego kroku klienta i usprawnienia jego podróży. Sztuczną inteligencję można wykorzystać do zapewnienia spersonalizowanej obsługi swoim klientom. Zadowolenie klienta to ostatnia rzecz, o którą walczy każdy kupiec, a sztuczna inteligencja może to zrobić. Możesz oferować spersonalizowane usługi w swoim sklepie detalicznym z historią zakupów swoich klientów. Techniką konwersji będzie również wysyłanie niestandardowych wiadomości e-mail do istniejących klientów na podstawie zebranych do tej pory danych.

10. Wypróbuj współpracę z influencer marketingiem

Influencer marketing to wysoce produktywne środowisko zapewniające szybkie rezultaty i może raczej przyciągnąć docelowych konsumentów, niż próbować oczekiwać, że klienci ekologiczni nadal będą to robić. Ponieważ marketing i media społecznościowe są zharmonizowane, pojawia się wiele nowych podejść. W serwisach społecznościowych konkurencja rośnie z dnia na dzień, a redaktorzy treści zyskują na wartości na platformach cyfrowych. Redaktorzy treści wykorzystują również swoje profile w mediach społecznościowych i budują docelowych odbiorców. Z czasem zamieniają konta w kanały komercyjne i kierują społeczności do kont. Użytkownicy oferują kredyt dla poglądów wpływowych, a nie zwykłych użytkowników. A kiedy dojdziesz do etapu decyzyjnego, użytkownicy końcowi będą bardzo doceniać wpływowych użytkowników.

Wniosek: Niezależnie od tego, czy jest to platforma mediów społecznościowych, czy Google SEO, kluczowe znaczenie ma zrozumienie całego procesu. Jak działa wyszukiwarka, jakie są korzyści i łączne koszty? Omówiliśmy wszystkie skuteczne techniki, które poprawią liczbę odwiedzin w witrynie i ogólny współczynnik konwersji. Aby uzyskać dalsze strategie marketingowe, możesz zapoznać się z tymi bardzo dobrze dobranymi artykułami z różnymi wskazówkami dotyczącymi marketingu eCommerce, które działają magicznie. Zalecane lektury:

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *