10 podstawowych rzeczy do naśladowania podczas tworzenia ikony aplikacji mobilnej

app-icon-creation-tips

Zmotywowanie użytkowników do pobrania Twojej aplikacji nie jest w dzisiejszych czasach bułką z masłem. Oprócz rozwoju aplikacji, dobrego opisu, promocji aplikacji wymagane są różne inne strategie, aby aplikacja odniosła sukces. Ikona aplikacji jest jednym z takich czynników, który sprawia, że ​​Twoja aplikacja jest zauważalna. Tworzenie oszałamiającej ikony aplikacji mobilnej które mogą zmotywować użytkowników do kliknięcia Twojej aplikacji, jest o wiele trudniejsze, niż się wydaje. Czym różniły się popularne aplikacje i proces ich tworzenia, co przyczyniło się do ich ogromnego sukcesu? To pytanie mogło pojawić się w twoim umyśle. Cóż, odpowiedź brzmi: odnoszący sukcesy programista aplikacji zwraca uwagę na każdy aspekt. Nawet pozornie niewielki czynnik może odegrać kluczową rolę w sukcesie aplikacji. Ikona aplikacji jest jednym z takich czynników, który może odegrać istotną rolę w przyczynianiu się do sukcesu Twojej aplikacji. Małe kolorowe kwadraty mogą z łatwością zachęcić użytkowników do jednorazowego wypróbowania Twojej aplikacji. Wcześniej ikony aplikacji mobilnych były tworzone głównie w celu pokazania funkcjonalności aplikacji, ale teraz są tworzone, aby dać użytkownikom wskazówkę na temat podstawowej koncepcji Twojej firmy. Ikona aplikacji to pierwsza rzecz, jakiej doświadcza użytkownik. W przepełnionym sklepie z aplikacjami jest to jeden ze sposobów na przyciągnięcie uwagi użytkowników. Oto kilka wskazówek i sugestii dotyczących projektowania ikony aplikacji mobilnej. Czytaj dalej, aby wiedzieć:

1. Wybierz unikalny kształt ikony aplikacji, ale nie zmieniaj go

kształt ikony aplikacji

Ikona Twojej aplikacji powinna wyglądać odważnie, dzięki czemu jest rozpoznawalna wśród konkurencji. Aby było to zauważalne, niezbędny jest unikalny kształt. Oprócz wyjątkowości powinno być również wystarczająco proste, aby przedstawić użytkownikowi cały motyw w jednym spojrzeniu. Unikalna i prosta ikona aplikacji zachęci więcej użytkowników do pobrania aplikacji. Android zapewnia nam luksus wyboru różnych kształtów ikon. W przeciwieństwie do iOS, oferuje tylko opcję wyboru okrągłej ikony. Na przykład duet Spotify i Google mają twórczo ukształtowane unikalne ikony aplikacji.

2. Unikaj obrazów w ikonie aplikacji, zachowaj je symbolicznie

Jeśli myślisz o użyciu obrazu w ikonie aplikacji, sugeruję, abyś go unikał, jeśli to możliwe. Obraz w ikonie aplikacji zmniejsza wiarygodność aplikacji w oczach użytkowników. To ostatecznie stworzy złe wrażenie na twojej aplikacji. Obrazy mogą być używane w tych aplikacjach mobilnych, które muszą udostępniać użytkownikom więcej informacji niż tylko podstawowa koncepcja biznesowa. Jeśli jednak celowi służy ikona lub litera, byłaby to lepsza opcja. Możesz nawet wybrać obrazy wektorowe lub obrazy z symbolami, jeśli nie ma innego wyjścia, jak tylko użyć obrazu.

3. Utrzymaj podświetloną nazwę marki w ikonie aplikacji, jeśli używany jest tekst

Rozmiar ikony Twojej aplikacji jest bardzo mały. Biorąc pod uwagę maksymalny dopuszczalny rozmiar, użycie szczegółowego tekstu na ikonie aplikacji jest niewykonalne. Nie poda użytkownikom idei Twojej aplikacji ani nie będą mogli przeczytać tekstu i uzyskać wskazówki. W każdy możliwy sposób będzie to dla Ciebie całkowita strata. Użyj umiarkowanego tekstu na ikonie i pogrub nazwę marki. Na przykład aplikacja wiadomości BBC i aplikacja ESPN używają tekstu w ikonie, ale zachowują pogrubioną i rozpoznawalną nazwę marki.
nazwa-marka-w-aplikacji-ikona

4. Użyj minimalnych kolorów w ikonie aplikacji, tych zbyt żywych

Wybór odpowiedniej kombinacji kolorów jest głównym problemem, z jakim borykamy się podczas projektowania ikony aplikacji. Istnieje kilka ikon, które używają od 4 do 5 różnych kolorów, które nie wyglądają atrakcyjnie ani w żaden sposób nie angażują. Unikaj używania dużej ilości kolorów w ikonie. Ponadto wybrany kolor musi być wystarczająco żywy, aby przyciągnąć użytkowników samym spojrzeniem. Istnieje wiele ikon, które mają ten sam kolor, upewnij się, że kolor ikony musi różnić się od innych dostępnych aplikacji, zwłaszcza w tej samej kategorii. Na przykład kolor użyty w ikonie Snapchata i Instagrama zapewnia im ostry wygląd. Kombinacja kolorów sprawia, że ​​wyróżniają się nawet w zatłoczonym konkurencyjnym ekosystemie.
kolor ikony aplikacji

5. Zamiast długich słów w ikonie aplikacji wystarczy jedna litera

Jak wspomniano powyżej, tekst nie będzie dobrze wyglądał na ikonie i nie będzie służył celowi. Podobnie, użycie słów w ikonie nie robi nawet skutecznego wrażenia. Zamiast tekstu, pojedynczy alfabet może nawet sprawić, że Twoja aplikacja stanie się popularna i zapewni Ci przewagę w konkurencji. Weźmy za przykład Facebooka i Pinteresta, które technicznie używają alfabetu w swoich ikonach i należą obecnie do najbardziej udanych aplikacji.
ikona aplikacji

6. Dodaj obramowanie konturu, aby wyróżnić ikonę aplikacji

Wokół ikony aplikacji można użyć prostej ramki, aby była atrakcyjna wizualnie. Kontur/ramka zwiększa wpływ ikony aplikacji, ponieważ podkreśla rzeczywistą zawartość ikony. Czy to kolor, wzór czy litera, obecność obramowania czyni ikonę bardziej atrakcyjną. Obecnie stosuje się również różne obramowania 3D, ale sugerowałbym skorzystanie z tych prostych. Na przykład Apple używa ramek wokół ikon sklepu z aplikacjami i iTunes. To sprawia, że ​​wyróżniają się na tle konkurencji.
kontur-obramowanie

7. Zdobądź nowe pomysły i odpowiednio improwizuj

Zanim utworzysz ikonę aplikacji dla swojej aplikacji, spójrz na ikony aplikacji konkurencji. Spróbuj dowiedzieć się, czym się różnią i co sprawia, że ​​niektóre z nich są popularne. Poświęcenie trochę czasu na tę analizę pomoże ci odróżnić brzydkie i dobre ikony. Zrozumiesz, jak musisz zacząć robić swoje i czego unikać w tym procesie.

8. Najpierw utwórz prototyp

Kiedy zdobędziesz wszystkie pomysły związane z tworzeniem ikon, powinieneś najpierw narysować prototypowy szkic na kartce papieru. Rysowanie wielu odmian ikony na papierze z pewnością pomoże Tobie i Twojemu projektantowi w podjęciu decyzji. Głównym motywem tego szkicowania jest zorientowanie się w ikonie aplikacji przed podjęciem ostatecznej decyzji.

9. Uruchom test A/B na ikonie aplikacji przed ostatecznym wykonaniem

Ikona, którą wybierzesz dla swojej aplikacji, będzie używana do marketingu, ulepszania marki i nie tylko. Lepiej przetestować, jak angażująca jest ikona Twojej aplikacji przed jej sfinalizowaniem. Do tego jest Testowanie ikon aplikacji A/B. Ten test zasadniczo porównuje dwie ikony aplikacji i analizuje wyniki graficzne pokazujące, które z nich można pobrać dla Twojej aplikacji.

10. Upewnij się, że ikona Twojej aplikacji spełnia wytyczne dotyczące rozmiaru

W końcu, gdy już wizualnie przeanalizowałeś ikonę aplikacji na ekranie telefonu i jesteś na progu jej stworzenia, sugeruję sprawdzenie, czy rozmiar ikony aplikacji jest w porządku. Powinien być proporcjonalny do ekranu i dobrze widoczny dla oczu użytkownika. Apple odrzuci również Twoją aplikację, jeśli jej ikona nie spełnia wytycznych dotyczących rozmiaru. Tak więc ten czek uchroniłby Cię przed stratą pieniędzy i czasu. Dlatego przed udostępnieniem aplikacji Apple i Google w celu przesłania aplikacji zapoznaj się z następującymi wytycznymi dotyczącymi rozmiaru:

konwertuj-swój-e-commercet

Wytyczne dotyczące rozmiaru ikon aplikacji na iOS
Wytyczne dotyczące rozmiaru ikon aplikacji na Androida
Wnioski w
Ikona aplikacji pokazuje wiarygodność Twojej firmy, która jest parametrem, dzięki któremu użytkownicy decydują, gdzie mogą zainwestować swoje pieniądze. Tak więc wyrafinowana i dobrze wykonana ikona aplikacji, która może zmotywować potencjalnych użytkowników do zagłębienia się w Twoją aplikację. Nie tylko to, nawet inne aspekty interfejsu użytkownika, takie jak ekran powitalny a inni przyczyniają się do zaangażowania użytkowników. Dlatego zapewnij bezbłędny i przyjazny dla użytkownika interfejs, podczas gdy tworzenie aplikacji mobilnej i wyprzedzaj konkurencję.

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *