app-icon-creation-tips

10 Niezbędne rzeczy do naśladowania podczas tworzenia ikony dla Twojej aplikacji mobilnej

Motywowanie użytkowników do pobierania aplikacji nie jest obecnie ciastem. Wraz z rozwojem aplikacji, dobrym opisem, promocją aplikacji, różne inne strategie są wymagane do pomyślnego ukończenia aplikacji. Ikona aplikacji jest jednym z czynników, dzięki którym Twoja aplikacja jest zauważalna. Tworzenie oszałamiającej ikony aplikacji mobilnej które mogą zmotywować użytkowników do kliknięcia Twojej aplikacji jest o wiele trudniejsze, niż się wydaje. Co było innego w popularnych aplikacjach i ich procesie rozwoju, który przyczynił się do ich ogromnego sukcesu? To pytanie mogło pojawić się w twoim umyśle. Cóż, odpowiedź brzmi, że skuteczny twórca aplikacji zwraca uwagę na każdy aspekt. Nawet pozornie mały czynnik może odgrywać kluczową rolę w sukcesie aplikacji. Ikona aplikacji to jeden z czynników, który może odegrać istotną rolę w przyczynianiu się do sukcesu Twojej aplikacji. Małe kolorowe kwadraty mogą z łatwością zachęcić ludzi do wypróbowania aplikacji raz. Wcześniejsze ikony aplikacji mobilnej zostały utworzone głównie w celu pokazania funkcjonalności aplikacji, ale teraz są tworzone, by dać użytkownikom wskazówkę co do podstawowej koncepcji Twojej firmy. Ikona aplikacji jest pierwszą rzeczą, jakiej doświadcza użytkownik. W zatłoczonym sklepie z aplikacjami jest to jeden ze sposobów przyciągnięcia uwagi użytkowników. Oto kilka wskazówek i sugestii dotyczących projektowania ikony aplikacji mobilnej. Czytaj dalej, aby wiedzieć:

1. Wybierz unikalny kształt ikony aplikacji, ale nie zamykaj jej

kształt ikony aplikacji

Ikona aplikacji powinna wyglądać odważnie, dzięki czemu jest rozpoznawalna wśród konkurencji. Aby było to zauważalne, potrzebny jest unikalny kształt. Wraz z unikalnością, powinno być również dość proste, aby przedstawić cały twój motyw do użytkownika za jednym spojrzeniem. Uczynienie ikony aplikacji wyjątkową i prostą zachęci więcej użytkowników do pobrania aplikacji. Android zapewnia nam luksus wyboru różnych kształtów ikon. W przeciwieństwie do iOS, oferuje tylko opcję wyboru okrągłej ikony w kształcie. Na przykład zarówno dusze Spotify, jak i Google twórczo ukształtowały unikalne ikony aplikacji.

2. Unikaj obrazu w ikonie aplikacji, zachowaj je symbolicznie

Jeśli myślisz o użyciu obrazu w ikonie aplikacji, sugeruję, aby go unikać, jeśli to możliwe. Obraz w ikonie aplikacji zmniejsza wiarygodność Twojej aplikacji w oczach użytkowników. To ostatecznie spowodowałoby złe wrażenie na twojej aplikacji. Obrazy mogą być używane w aplikacjach mobilnych, które muszą udostępniać więcej informacji użytkownikom, niż tylko podstawowa koncepcja biznesowa. Jednakże, jeśli cel jest obsługiwany za pomocą ikony lub litery, byłoby to lepszym rozwiązaniem. Możesz nawet wyszukiwać obrazy wektorowe lub obrazy z symbolami, jeśli nie pozostało ci nic innego, jak tylko użyć obrazu.

3. Zachowaj nazwę marki podświetloną ikoną aplikacji, jeśli tekst jest używany

Rozmiar ikony Twojej aplikacji jest bardzo mały. Biorąc pod uwagę maksymalny dopuszczalny rozmiar, użycie szczegółowego tekstu na ikonie aplikacji jest niewykonalne. Nie spowoduje to, że użytkownicy będą mieli pomysł na swoją aplikację, a użytkownicy nie będą mogli przeczytać tego tekstu i uzyskać wskazówki. W każdy możliwy sposób będzie to dla ciebie całkowita strata. Użyj umiarkowanego tekstu na ikonie i pogrubiaj markę. Na przykład aplikacja wiadomości BBC i aplikacja ESPN używają tekstu na ikonie, ale zachowują nazwę marki pogrubioną i rozpoznawalną.
ikona marki na aplikacji

4. Użyj minimalnych kolorów w ikonie aplikacji, która jest zbyt intensywna

Wybór właściwej kombinacji kolorów jest ważnym problemem, z którym trzeba się zmierzyć podczas projektowania ikony aplikacji. Jest kilka ikon, które używają 4 do 5 różnych kolorów, które nie wyglądają atrakcyjnie lub angażują w żaden sposób. Unikaj używania dużej ilości kolorów na ikonie. Ponadto wybrany kolor musi być wystarczająco intensywny, aby przyciągnąć uwagę użytkowników. Istnieją różne ikony, które mają ten sam kolor, dlatego upewnij się, że kolor ikony musi się różnić w zależności od innych dostępnych aplikacji, szczególnie w tej samej kategorii. Na przykład kolor użyty w ikonie Snapchata i Instagrama zapewnia im ostry wygląd. Połączenie kolorów sprawia, że ​​wyróżniają się one nawet w ekscytującym konkurencyjnym ekosystemie.
ikona aplikacji-kolor

5. Zamiast długich słów w ikonie aplikacji, wystarczy jedna litera

Jak wspomniano powyżej, tekst nie będzie dobrze wyglądał na ikonie i nie będzie służyć temu celowi. Podobnie użycie słów w ikonie nie przynosi nawet skutecznego wrażenia. Zamiast używać tekstu, pojedynczy alfabet może sprawić, że Twoja aplikacja będzie popularna i zapewni Ci przewagę w konkursie. Weź przykład z Facebooka i Pinterest, technicznie używają alfabetów w swoich ikonach i należą dziś do najbardziej udanych aplikacji.
ikona aplikacji

6. Dodaj obramowanie konturu, aby wyróżnić ikonę aplikacji

Wokół ikony aplikacji można użyć prostej granicy, aby była atrakcyjna wizualnie. Kontur / granica zwiększa wpływ ikony aplikacji, ponieważ podkreśla rzeczywistą zawartość ikony. Czy to kolor, wzór czy litera, obecność granicy sprawia, że ​​ikona jest bardziej atrakcyjna. Różne granice 3D są również używane w dzisiejszych czasach, ale proponuję wybrać te proste. Na przykład Apple używa granic zarówno wokół sklepu z aplikacjami, jak i ikon iTunes. To sprawia, że ​​wyróżniają się spośród konkurencji.
kontur-granica

7. Zdobądź nowe pomysły i odpowiednio improwizuj

Zanim utworzysz ikonę aplikacji dla swojej aplikacji, przejrzyj ikony aplikacji konkurencji. Spróbuj dowiedzieć się, co robią inni i co sprawia, że ​​niektóre z nich są popularne. Spędzanie czasu w tej analizie pomoże ci w odróżnieniu brzydkich i dobrych ikon. Zrozumiesz, jak musisz zacząć robić swoje i czego unikać w tym procesie.

8. Najpierw stwórz prototyp

Kiedy otrzymasz wszystkie pomysły związane z tworzeniem ikon, powinieneś najpierw narysować szkic prototypu na kawałku papieru. Rysowanie wielu odmian ikony na papierze z pewnością pomoże tobie i twojemu projektantowi w podjęciu decyzji. Głównym motywem tego szkicowania jest uzyskanie informacji o ikonie aplikacji przed podjęciem ostatecznej decyzji.

9. Przeprowadź test A / B na ikonie aplikacji, zanim podejmiesz ostateczną decyzję

Ikona, którą wybierzesz dla swojej aplikacji, będzie używana do marketingu, ulepszania marki i innych. Lepiej przetestować, jak aktywna jest ikona Twojej aplikacji przed jej sfinalizowaniem. W tym celu jest Testowanie ikony aplikacji A / B. Testowanie polega na porównaniu dwóch ikon aplikacji i analizie wyników graficznych pokazujących, które z nich można pobrać dla aplikacji.

10. Upewnij się, że ikona aplikacji spełnia wytyczne rozmiaru

Nareszcie, kiedy wizualnie przeanalizowałeś ikonę aplikacji na ekranie telefonu i jesteś na etapie jej tworzenia, radziłbym sprawdzić, czy rozmiar ikony Twojej aplikacji jest w porządku. Powinien być proporcjonalny do ekranu i dobrze widoczny dla oczu użytkownika. Apple odrzuci również Twoją aplikację, jeśli jej ikona nie spełnia wytycznych dotyczących rozmiaru. Tak więc ta kontrola pozwoli Ci zaoszczędzić na stracie pieniędzy i czasu. Zanim udostępnisz aplikacje Apple i Google do przesyłania aplikacji, zapoznaj się z następującymi wytycznymi dotyczącymi rozmiarów:

Wskazówki dotyczące rozmiaru ikon aplikacji na iOS
Wytyczne dotyczące rozmiaru ikon aplikacji na Androida
Wnioski w
Ikona aplikacji pokazuje wiarygodność Twojej firmy, która jest parametrem pozwalającym użytkownikom decydować, gdzie mogą zainwestować swoje pieniądze. Tak więc wyrafinowana i dobrze zaprojektowana ikona aplikacji, która może zmotywować potencjalnych użytkowników do zagłębienia się w Twoją aplikację. ekran powitalny i inni przyczyniają się tworzenie aplikacji mobilnej i wyprzedzaj swoją konkurencję.

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *