How to set up the Prestashop Google Shopping Integrator by Knowband?

Jak skonfigurować Prestashop Google Shopping Integrator firmy Knowband?

Prestashop Google Shopping Integrator to bezproblemowy sposób wyświetlania Twoich produktów w Zakupach Google. W rzeczywistości pomaga bez wysiłku połączyć się z Google Merchant Center. Czy kiedykolwiek myślałeś o zabraniu swoich produktów do Zakupów Google? Czy masz sklep Prestashop? Cóż, możesz to teraz łatwo zrobić dzięki Integracji Zakupów Google Prestashop firmy Knowband.

Integracja sklepu Prestashop z Zakupami Google jest niezwykle prosta. Jednak na początku może się to onieśmielać. Jeśli jesteś na drodze do rozważenia, ten blog będzie dla Ciebie przydatny. Idąc dalej, w tym blogu przyjrzymy się całemu procesowi konfiguracji modułu integracji zakupów Google Prestashop.

Przejdźmy teraz i sprawdźmy teraz cały proces. Zakładam, że kupiłeś już i zainstalowałeś Prestashop Google Shopping Integrator w swoim sklepie.

UWAGA: Ten proces jest dla Integracja Prestashop Google Shopping Wtyczka V1.7.

Jak skonfigurować Prestashop Google Shopping Integrator firmy Knowband?

Ustawienia połączenia z Prestashop Google Shopping Feed Integration

W tej zakładce znajdziesz 4 różne ustawienia połączenia. Ponadto są to:

  • Nazwa aplikacji Google: Tutaj pojawi się nazwa projektu.
  • Identyfikator klienta Google: identyfikator klienta potrzebny do nawiązania połączenia między sklepem a Google Merchant.
  • Sekret klienta Google: Sekret klienta dla połączenia między sklepem a Google Merchant.
  • Identyfikator sprzedawcy Google: Tutaj znajduje się identyfikator sprzedawcy Google.

Ogólne ustawienia Prestashop Google Shopping Connector

Jak skonfigurować Prestashop Google Shopping Integrator firmy Knowband?

Włącz/wyłącz wtyczkę

Dzięki tej funkcjonalności administrator może łatwo aktywować lub dezaktywować funkcjonalność wtyczki.

Rozmiar obrazu produktu

W ramach tego ustawienia istnieją dwie opcje, dzięki którym administrator może decydować o rozmiarze zdjęć produktów w Zakupach Google. Ponadto są duże lub domyślne. Dzięki temu może wybrać rozmiar obrazu produktu, który będzie wyświetlany w Zakupach Google.

Wykluczenie produktów

Administrator może bezproblemowo wykluczyć wiele produktów z aukcji lub wyświetlania na platformie. Należą do nich:

Produkty niedostępne

Produkty z ceną niższą niż

Produkty, które nie mają EAN13/JAN lub UPC

Co więcej, ustawienie ma również funkcję śledzenia UTM i wyboru domyślnego języka.

Ustawienia zarządzania profilami w Prestashop Google Shopping API Integration

Jak skonfigurować Prestashop Google Shopping Integrator firmy Knowband?

Na jednym z moich blogów wcześniej szczegółowo opisałem kartę Zarządzanie profilami dodatku Prestashop do integracji zakupów Google. Spójrz tutaj aby lepiej to zrozumieć. Jest to karta, na której możesz dodać szczegóły, takie jak kraj, język, waluta, kategoria Zakupów Google, kategoria sklepu i wiele więcej. Co więcej, przy tym ustawieniu administrator może tworzyć tyle profili, ile chce.

Ustawienia listy produktów w Google Shopping Prestashop Integration

W tej zakładce integracji Google Shopping Prestashop API administrator będzie mógł znaleźć wszystkie produkty wymienione na platformie. Ponadto będzie mógł również uruchomić lokalną synchronizację produktów. Ponadto dostępne są opcje takie jak Synchronizuj produkty i Synchronizuj stan produktu do synchronizowania produktów, a także stanu produktu.

Ponadto administrator może przeglądać wszystkie produkty wymienione w Zakupach Google. Co więcej, ze szczegółami, takimi jak zdjęcie produktu, profil, z którym został przesłany, i nie tylko. W rzeczywistości może wybrać produkty, które chce wyłączyć z wyświetlania na platformie.

Ustawienia zarządzania kanałami w Prestashop Google Shopping Integrator

W tej zakładce Integracja Prestashop Google Shopping, administrator może wyświetlać, edytować lub usuwać kanały. Co więcej, może nawet dodać nowy kanał, klikając przycisk Dodaj nowy dostępny w zakładce. Idąc dalej, zakładka Dodaj nowy zawiera kilka opcji, które stworzą nowy kanał. Najpierw musi wybrać profil, za pomocą którego chce utworzyć kanał. Ponadto dodaj etykietę do paszy. Następnie administrator może zaplanować przesyłanie pliku danych codziennie, co tydzień lub co miesiąc. Na koniec musi ustawić godzinę karmienia.

Ustawienia synchronizacji dodatku Prestashop do integracji Zakupów Google

Jak skonfigurować Prestashop Google Shopping Integrator firmy Knowband?

Ta zakładka jest przeznaczona specjalnie dla różnych ustawień synchronizacji Prestashop Integrator Zakupów Google. Ponadto będzie mógł również uruchomić lokalną synchronizację produktów. Ponadto dostępne są opcje takie jak Synchronizuj produkty i Synchronizuj stan produktu do synchronizowania produktów, a także stanu produktu. Co więcej, w tej zakładce znajdują się również ustawienia CRON. Pomaga w automatyzacji synchronizacji. Gdy administrator uruchomi cron, produkty, kanały i status produktu zostaną automatycznie zsynchronizowane.

Dziennik audytu Prestashop Google Shopping Connector

Administrator może obserwować różne zadania, które zostały wykonane za pomocą dodatku Prestashop.

Wersja demonstracyjna zaplecza.

Na końcu

Dlatego są to różne ustawienia dostępne w Prestashop Google Shopping Integrator firmy Knowband. Mam nadzieję, że pomogło to bez problemu zrozumieć cały proces konfiguracji. Jeśli nadal masz problem lub zapytanie, możesz skontaktować się z nami pod adresem support@knowband.com.

Akash Goyal

An enthusiast of everything digital. Still processing how e-Commerce has taken the world by storm in the last decade. Gradually improving day by day in bringing you the most helpful content to grow your own brand.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *