Integrator zakupów Prestashop Google firmy Knowband

Prestashop Google Shopping extension by knowband

Jako e-sprzedawca Twoim podstawowym celem jest przyciąganie kupujących i sprzedawanie im swoich produktów przy zachowaniu kosztów. Być może zintegrowałeś już swoją firmę z różnymi internetowymi rynkami i zacząłeś dostrzegać różnicę w swoich przychodach.

Potem pojawiły się Zakupy Google.

Zanim zrozumiesz, jak sprzedawać w Google, powinieneś zrozumieć, czym są Zakupy Google, a następnie możesz zdecydować, czy chcesz być częścią rynku online, czy nie.

Co to są Zakupy Google?

Zakupy Google to wyszukiwarka zakupów, która wiernie udostępnia opcje, które wpisujesz w polu wyszukiwania przez Google. Bardzo przydatne dla kupujących, ponieważ mogą bez wysiłku porównywać produkty oferowane przez wielu dostawców na całym świecie.

Co więcej, można również znaleźć wyniki wyszukiwania produktów, których szukałeś, z różnych stron internetowych sprzedających to samo.

Możesz znaleźć kartę Zakupy obok zdjęć pod paskiem wyszukiwania lub możesz nawet przejść do https://www.google.com/shopping, aby znaleźć produkty. Po kliknięciu dowolnego produktu, który znajduje się przed tobą, przejdziesz bezpośrednio do sprzedawcy, którego to był produkt.

Jak sprzedawać w Zakupach Google?

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia sprzedaży w Zakupach Google jest zarejestrowanie się w Centrum Sprzedawcy Google. Po zarejestrowaniu się tutaj będziesz mógł zarządzać listami produktów, a także ręcznie przesyłać swoje produkty, aby dokładnie określić, co sprzedawać.

Aby potwierdzić, że jesteś sprzedawcą, musisz podać kilka szczegółów, w tym adres URL nazwy sklepu w Twojej witrynie i lokalizację swojej firmy. Po zakończeniu Google poprosi o przesłanie pliku na serwer w celu zweryfikowania własności witryny. Teraz możesz się zalogować do Google Merchant Center.

Po zalogowaniu możesz edytować swoje aukcje, zmieniać informacje o wysyłce i robić wszystko, co jest konieczne, aby rozpocząć sprzedaż. Wpisy w Merchant Center są klasyfikowane jako „Pliki danych”. Sklep może mieć wiele plików danych, na przykład jeden dla zwykłych produktów, jeden dla produktów sezonowych, inny dla rzeczy oferowanych w innych krajach i tak dalej.

Aby dodać kanał:

 1. Kliknij Produkty
 2. Kliknij Kanały
 3. Zarejestruj nowy kanał
 4. Nazwij swój kanał i wybierz kraj

Wprowadź dane produktu

Aby skutecznie sprzedawać produkty, należy poświęcić trochę czasu na wprowadzanie informacji o produktach do systemu Google. Postępuj zgodnie ze wskazówkami podanymi przez wyszukiwarkę, jeśli chcesz uzyskać lepsze wyniki. Na przykład odzież modowa wymagałaby wprowadzenia rozmiarów, koloru, tkaniny i nie tylko; to samo nie dotyczy artykułów elektronicznych czy wystroju domu. Z pewnością żmudne zadanie, ale nadaje wagę Twoim produktom.

Dołącz wysokiej jakości zdjęcia

Kiedy Google mówi o używaniu obrazów dobrej jakości na swoich stronach internetowych, dlaczego nie miałby zastosować tego samego w swoim sklepie? Upewnij się, że opisy produktów i zdjęcie są ze sobą skorelowane. Jeśli chcesz, aby odwiedzający zostali przyciągnięci do produktu, musisz zainwestować w uzyskanie dobrej jakości zdjęć w Zakupach Google.

Przekieruj ruch

Co sprawia, że biznes eCommerce odnosi sukces? Kiedy klient może zlokalizować produkt i kupić go w Twoim sklepie. Gdy sprzedajesz w Zakupach Google, zwiększasz możliwości sprzedaży. Zakupy Google wykorzystują Twoje dane produktów, obrazy i kampanie AdWords, aby zwiększyć ruch w Twoim sklepie internetowym, a także generować wyższe przychody.

Teraz możesz także zainstalować i skonfigurować Prestashop Google Shopping Integrator firmy Knowband, aby skutecznie sprzedawać na platformie. Co więcej, integracja Prestashop Google Shopping pomaga sprzedawcom na wiele sposobów. W rzeczywistości wtyczka ułatwia całą procedurę konfiguracji i sprzedaży. Poniżej znajdują się oszałamiające funkcje dodatku Prestashop do integracji zakupów Google. Ponadto zobaczymy również korzyści, jakie sprzedawcy mają z korzystania z modułu integracji zakupów Google Prestashop.

Funkcje Integratora Zakupów Google Prestashop

Prestashop Zakupy Google według knowband

 • Moduł Prestashop łączy Twój sklep Prestashop z Google Merchant Center. W rzeczywistości proces kończy się w mgnieniu oka i jest również bezbolesny. Co więcej, do tego nie potrzebujesz nawet żadnego kodowania ani specjalnej wiedzy.
 • Administratorzy mogą wybierać spośród różnych języków podczas korzystania z Prestashop Google Shopping Connector. Co więcej, wtyczka Prestashop obsługuje wiele sklepów.
 • Jeśli administrator chce poprawić i dostosować rozmiar obrazu produktów na platformie, może to zrobić. Co więcej, może to łatwo zrobić z zaplecza integracji kanałów Prestashop Google Shopping.
 • Integracja interfejsu API Zakupów Google Prestashop umożliwia administratorom wykluczenie niektórych towarów z aukcji w Zakupach Google.
 • Pozycje niedostępne, produkty z ceną niższą niż określona oraz produkty bez ustawionego numeru EAN13/JAN lub UPC mogą zostać wykluczone przez administratora.
 • Integracja Prestashop Google Shopping API umożliwia tworzenie wielu profili. Klasyfikacje i cechy Google Merchant Center można połączyć z klasyfikacjami i funkcjami sklepu.
 • Masowe przesyłanie produktów do Google Merchant Center jest możliwe poprzez mapowanie kategorii i atrybutów.
 • Administrator sklepu może skonfigurować plan zarządzania paszami. Ponadto w zależności od tego, które towary ze sklepu są automatycznie publikowane w Zakupach Google.
 • Produkt Google Shopping jest widoczny dla administratora. W rzeczywistości administrator może edytować, usuwać lub odnawiać wymienione produkty.
 • Produkty sklepu natychmiast synchronizują się z Prestashop Google Shopping firmy Knowband.
 • Integracja Zakupów Google Prestashop zapewnia status produktu z Zakupów Google do sklepu po synchronizacji.
 • Wykonanie crona i wszelkie napotkane błędy można śledzić w dzienniku audytu dodatku Prestashop Google Shopping Integration.

Prestashop zakupy google według konfiguracji knowband

Korzyści z modułu integracji Zakupów Google Prestashop

Łatwość obsługi wtyczki. W rzeczywistości, używając instrukcja obsługi przez Knowband jest naprawdę pomocny. Ponadto wiedza, jaką zapewnia obsługa klienta, ułatwia wszystko.

Integracja Prestashop Google Shopping pomaga administratorowi obsługiwać wszystko od zaplecza sklepu. Dodatkowo administrator nie musi żonglować między sklepem a platformą.

Synchronizacja między sklepem a Zakupami Google odbywa się w czasie rzeczywistym. Dlatego administrator nie musi robić tego ręcznie od czasu do czasu. Po prostu dzieje się to bez zbytniego wysiłku.

Mówiąc o korzyściach, funkcje, które przedstawiamy na blogu, również służą jako korzyści. Co myślisz? Są one jednocześnie pomocne i korzystne dla administratora.

Demo możesz wypróbować samodzielnie:

Wersja demonstracyjna zaplecza.

Na końcu

Prestashop Google Shopping Integrator firmy Knowband jest koniecznością dla sprzedawców planujących sprzedaż na platformie. W rzeczywistości, jeśli chcą to zrobić bez wysiłku, jest to właściwy sposób. Co myślisz o dodatku Prestashop? Jeśli masz jakieś wymagania lub pytania, możesz skontaktować się z nami pod adresem support@knowband.com.

Akash Goyal

An enthusiast of everything digital. Still processing how e-Commerce has taken the world by storm in the last decade. Gradually improving day by day in bringing you the most helpful content to grow your own brand.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *