Trendy w mediach społecznościowych w 2021 roku

social-media-trends-to-follow-in-2021

Plany biznesowe na rok 2020 zostały zakłócone przez pandemię, ale Nowy Rok (2021) jest tuż za rogiem. Zaczęły się pojawiać różne nowe trendy, które dojrzeją i osiągną swój prawdziwy potencjał do 2021 roku. W tym artykule z pewnością skupiono się na najnowszych trendach w mediach społecznościowych, które należy śledzić w nadchodzących latach. Media społecznościowe stały się potencjalną platformą marketingową w ciągu ostatnich kilku lat, mówiąc cyfrowo, a teraz, dzięki funkcjom takim jak integracja AI, integracja GPS i najnowsze technologie, jest jedną z najwyżej ocenianych platform marketingowych. Facebook z bazą użytkowników wynoszącą 2.7 miliarda jest na szczycie, a Instagram i Pinterest śledzą go w dół. Firma wymaga dużej bazy klientów, a te platformy mediów społecznościowych odnotowują ogromny wzrost, ponieważ wiele małych firm działa z Instagrama i Sklep na Facebooku.

Popularne platformy mediów społecznościowych i niektóre statystyki:

W latach 90., kiedy media społecznościowe zaczęły się rozprzestrzeniać, były one tylko środkiem komunikacji. Ludzie prowadzili rozmowy wideo ze swoimi bliskimi na całym świecie, a teraz tak nie jest. Korzystają z mediów społecznościowych do podejmowania decyzji zakupowych, około 70% klientów B2C jest pozyskiwanych za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wszystko się zmieniło iz raportu wynika, że ​​81% populacji USA korzysta z platform mediów społecznościowych, a ponad połowa jest zarejestrowana na dwóch platformach. Więc niezależnie od tego, w które serwisy społecznościowe chcesz inwestować, masz duże szanse na dotarcie do klientów, do których inaczej byś nie dotarł!

Które media społecznościowe są najlepsze dla biznesu w 2021 roku?

To może być trudne pytanie, ponieważ nie ma na nie jednej odpowiedzi. Najlepsza platforma mediów społecznościowych będzie się różnić w zależności od firmy, w zależności od produktów lub usług dostarczanych przez grupy użytkowników oraz elastyczności sieci. Każda platforma mediów społecznościowych jest wyspecjalizowana do różnych ról, informacji i grup ludzi, tak jak każda firma.

które-media-społecznościowe-są-najlepsze-dla-biznesu-w-2021 roku

Dlatego omówimy najlepsze platformy społecznościowe, aby pomóc właścicielom firm takim jak Ty zdecydować, który kanał będzie dla Ciebie najbardziej opłacalny.

Facebook i komunikator na Facebooku

Każda mała firma powinna działać Facebook. Facebook oferuje małym firmom różne sposoby reklamowania swoich usług, ulepszania obsługi klienta i zwiększania świadomości ponad 2.7 miliarda użytkowników miesięcznie. Używanie Facebooka w biznesie może wydawać się trudne, ponieważ jego reguły i algorytmy często się zmieniają. Jednak przy odpowiedniej taktyce Facebook jest jedną z najlepszych metod dotarcia do określonej grupy odbiorców za pomocą płatnych kampanii.

Instagram

Po Facebooku, Instagram stał się nowym domem dla marek. Obecnie z Instagrama korzysta ponad 25 milionów firm na całym świecie. Ponad 200 milionów osób codziennie przegląda co najmniej jeden profil biznesowy. Instagram stał się nowym domem marki, gdzie interakcja jest wysoka, fani są lojalni wobec marki i można osiągnąć rzeczywiste cele biznesowe.

Pinterest

Dość wyjątkową propozycję oferuje Pinterest firmom. To miejsce do komunikowania się ze znajomymi i wpływowymi osobami, podobnie jak inne sieci społecznościowe. Ale to także znacznie więcej niż wizualna wyszukiwarka i narzędzie zwiększające produktywność do planowania swoich marzeń. Liczba użytkowników Pinteresta rośnie każdego dnia. Liczba Pinnerów korzystających z Pinteresta miesięcznie wzrosła o 28 procent do 322 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie od zeszłego roku.

YouTube

Youtube może być potężną witryną z filmami marketingowymi dla małych firm, a dla kilku form organizacji filmy wideo są bardzo angażujące i przydatne. Utworzenie kanału YouTube dla swojej organizacji zapewnia odbiorcom jedno forum do udostępniania i angażowania się w treści. Globalny zasięg YouTube jest ogromny, z 80 różnymi językami do wyboru, lokalnymi wersjami w 91 krajach i prawie dwoma miliardami użytkowników miesięcznie. Platforma obejmuje 95% populacji internetowej, a globalna różnorodność jest wyrażana w krajach o najlepszych wynikach.

LinkedIn

LinkedIn to kolejna znana platforma społecznościowa dla biznesu. LinkedIn może być dla Ciebie potężnym narzędziem, jeśli Twoja firma kieruje się modelem B2B lub kieruje swoją ofertę do klientów na podstawie tytułów zawodowych! LinkedIn ma 303 miliony aktywnych użytkowników miesięcznie; większość z nich znajduje się w świecie pracy lub blisko niego.

Twitter

Twitter ma 330 milionów aktywnych użytkowników, którzy pojawiają się co najmniej raz w miesiącu i 145 milionów aktywnych użytkowników dziennie. Średni czas spędzony na Twitterze to około 3:39 minut na sesję, biorąc pod uwagę projekt witryny. W ciągu ostatnich kilku lat Twitter zyskał ogromną popularność i wzrost. Twitter to imponujący kanał mediów społecznościowych z ponad 330 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie, na którym ludzie udostępniają i znajdują treści o niewielkich rozmiarach. Największa część ruchu na Twitterze pochodzi ze smartfona, podobnie jak większość serwisów społecznościowych.

TikTok

TIK Tok, uruchomiony w 2017 r., rośnie w zadziwiająco szybkim tempie. Użytkownicy TikTok spędzają codziennie średnio 46 minut na oglądaniu filmów w aplikacji. Przeciętny użytkownik TikTok otwiera aplikację 8 razy dziennie. TikTok to bardzo uzależniający cukierek dla mediów społecznościowych, który zachęca osoby do dalszego oglądania krótkich filmów. TikTok był siódmą najczęściej pobieraną aplikacją w ostatniej dekadzie w ciągu zaledwie kilku lat.

WhatsApp

Biznes WhatsApp jest przeznaczony specjalnie dla firm. Został zbudowany od podstaw, aby zapewnić konsumentom usługę podobną do konsjerża i będzie używany tylko przez właścicieli firm. Ze względu na sposób budowy WhatsApp jako usługi istnieje kilka warunków wstępnych do prowadzenia firmy WhatsApp.

Snapchat

Użytkownicy użytkownika Snapchat korzystać z usługi około 30 razy dziennie, spędzając średnio 28 minut. Aplikacja do obsługi wiadomości multimedialnych ma regularnie ponad 238 aktywnych użytkowników i jest jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych młodszego pokolenia. W samych Stanach Zjednoczonych aplikacja ma ponad 46 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie.

Wykorzystywanie treści generowanych przez użytkowników w mediach społecznościowych

Od dłuższego czasu partnerstwa z influencerami są częścią strategii marketingowej marki. Treść generowana przez użytkowników (UGC) to ogromna zaleta, ponieważ dopiero zaczynamy badać kampanie w mediach społecznościowych. Udostępnianie przez influencerów zdjęć i filmów o produkcie może wywołać różne charakterystyczne i atrakcyjne pomysły. Kiedy zwykli ludzie mówią o Twoim produkcie w porównaniu z celebrytami i modelkami, konsumenci uważają, że podjęcie decyzji o zakupie jest jeszcze bardziej wiarygodne i autentyczne. Raporty mówią, że za każdym razem, gdy dokonują zakupu, ponad 64% mediów społecznościowych polega na UGC. W porównaniu z filmami stworzonymi przez samą markę, oglądalność filmów tworzonych przez użytkowników jest dziesięciokrotnie wyższa.

Włączenie AI i AR

Istnieje szereg narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, które zapewniają wgląd w posty w mediach społecznościowych, profile i odbiorców Twojej firmy. Mierz markę i trendy za pośrednictwem mediów społecznościowych. Inteligencja w mediach społecznościowych oparta na sztucznej inteligencji może umożliwić firmom oszacowanie i zwiększenie wartości marki, identyfikację wzorców klientów i zrozumienie docelowych odbiorców. Serwisy społecznościowe, takie jak Snapchat, zapewniają filtry AR, które użytkownicy mogą zastosować, aby zamienić twarze w zwierzęta lub dodać do swoich zdjęć elementy, takie jak korony kwiatowe lub okulary. Ale filtry do twarzy nie służą tylko do gier i zabawy. Markowe filtry mogą być używane przez firmy do szybkiego promowania swoich marek w mediach społecznościowych.

Sprzedaż społecznościowa

Znajdź odpowiednią platformę mediów społecznościowych dla swojego produktu i docelowych odbiorców. Sprzedaż społecznościowa jest tym, czym się wydaje: jest to metoda sprzedaży w mediach społecznościowych. To ramię sprzedaży jest szczególnie przydatne w aspekcie budowania relacji w procesie sprzedaży, od badania perspektyw i komunikacji online po udostępnianie i interakcję z postami od potencjalnych klientów i liderów w celu budowania zaufania i wiedzy. Kiedy zorientujesz się, gdzie Twoi odbiorcy spędzają czas w Internecie, nadszedł czas, aby utworzyć profile, których będziesz używać do łączenia się z potencjalnymi i potencjalnymi klientami. Plik Facebook Marketplace biznes to platforma do odkrywania, sprzedawania i kupowania towarów. Ten rynek umożliwia firmom, wraz ze zwykłymi użytkownikami Facebooka, sprzedaż swoich towarów. Za pośrednictwem Facebook Messenger wszystkie transakcje są możliwe, umożliwiając firmom komunikację z klientami jeden na jednego. Dzięki Facebook Marketplace możesz dotrzeć do zainteresowanych kupujących i nawiązać z nimi kontakt jeden na jeden. Nie musisz dodatkowo płacić, aby wystawiać produkty na FB Marketplace i oferuje o wiele więcej korzyści. Sprzedaż na rynku mediów społecznościowych jest o wiele łatwiejsza niż sprzedaż w witrynie jednego dostawcy. Czytać: Facebook rozszerza reklamy użytkowników i marek na Marketplace

Istnieje jeszcze jedna funkcja Facebooka do sprzedaży twoich produktów: Sklep na Facebooku. Jest łatwy do utworzenia, a każdy użytkownik Facebooka ze stroną biznesową może za jej pośrednictwem sprzedawać.

Biznes na Instagramie może być świetną opcją do sprzedaży online i będzie to trend w 2021 roku, ponieważ liczba użytkowników Instagrama rośnie. Ma ponad 1 miliard aktywnych użytkowników miesięcznie, a 90% z nich korzysta z konta firmowego. Instagram Business łączy pasję i jest platformą dla utalentowanych i kreatywnych gawędziarzy, tutaj mówię o opowiadaczach marek. Pozwala nawiązać iskrzącą więź z użytkownikami, umożliwia nawiązanie kontaktu z nowymi klientami i wzmocnienie relacji z już istniejącymi. Przeczytaj: Dlaczego warto sprzedawać na Etsy Marketplace? Obecność mCommerce na Etsy

Remiksowanie nowej treści generowanej przez użytkowników

Treści tworzone przez użytkowników będą ewoluować i zawierać remiksy. Remiksowanie to praktyka polegająca na pobieraniu i odtwarzaniu istniejących formatów, modeli lub pomysłów w celu przekazania osobowości lub pomysłów użytkownika. Według Talkwalker rośnie on dzięki aplikacjom takim jak TikTok i Instagram Reels. Jak dodają badania, wzór dopiero się zaczyna. W przyszłości będzie więcej możliwości koprodukcji, a marki będą dostarczać konsumentom modele, na których mogą oprzeć swoje treści. Będzie to zachęcać do bardziej organicznych więzi między firmami a klientami. Ponieważ marki nawiązują kontakt z nowymi klientami i produkują dodatkowe treści, które wyróżniają się z tłumu, branża marketingowa powinna spodziewać się, że rok 2021 przyniesie jeszcze więcej możliwości remiksowania.

Reklama społecznościowa ma dynamiczną przyszłość

Reklama społecznościowa nie jest najnowszym trendem w 2021 roku, ale w tym roku będzie rosła. Reklamy w mediach społecznościowych pozwalają dotrzeć do szerszej publiczności niż ci, którzy Cię obserwują. Aby zwiększyć świadomość naszej marki i zaangażowanie w odpowiednich serwisach społecznościowych, możesz korzystać z reklam na Facebooku, reklam na Instagramie, reklam na Pinterest i innych reklam w mediach społecznościowych. Aby zwiększyć liczbę potencjalnych klientów i sprzedaż, kilka innych firm również korzysta z reklam w mediach społecznościowych. Reklama w mediach społecznościowych to wydajne medium dla kampanii marketingowej, które oferuje wyższy zwrot z inwestycji w wydatki na reklamę. W miarę upływu czasu media społecznościowe przechodzą transformację online, która wpływa zarówno na zachowania firmy, jak i konsumentów. Ludzie zaczęli teraz wymagać bardziej spersonalizowanych rodzajów reklam w mediach społecznościowych. Dlatego we współczesnym świecie na pochwałę z pewnością zyskają marki, które z łatwością dostosują modyfikacje i łatwo oferują zróżnicowaną reklamę użytkownikom mediów społecznościowych.

Wyszukiwanie audio w mediach społecznościowych

Wyszukiwanie audio to trend w 2021 roku

Czy kiedykolwiek zauważyłeś, że wyskakujące okienka, reklamy i reklamy na ten temat wydają się pojawiać znikąd, gdy rozmawiasz lub szukasz czegoś w mediach społecznościowych? To nie jest przypadek; jest to całkowicie przemyślana i przygotowana technika marketingowa. Jest to wschodząca technologia, którą zobaczymy i doprowadzimy do kolejnych w 2021 r. Aby marketerzy mogli zobaczyć, jakie towary i działania zyskują na popularności i są najbardziej poszukiwane, w przyszłości może być częściej wykorzystywane social listening.

Przekaz na żywo

Transmisja na żywo dla reklamodawców nie jest już nowością; sposób, w jaki marki komunikują się z odbiorcami, zmienia się dzięki treściom na żywo. W bezpośredni i autentyczny sposób, w przeciwieństwie do innych formatów mediów społecznościowych, które nie są filmami na żywo, podejście angażuje odbiorców. A przy dwóch trzecich dodatkowych wydatków na transmisje na żywo reklamodawcy zwracają większą uwagę. Transmisja na żywo sprawia, że ​​publiczność rośnie. Internet to niezwykle duża lokalizacja. Transmisja na żywo obniża wydatki. Niektóre organizacje używają transmisji na żywo do szkolenia nowych pracowników w ramach swoich programów szkoleniowych. Obniżone ceny oznaczałyby wyższą sprzedaż.

Rolki Instagram

Historie na Instagramie są już popularne, ale Rolki Instagram to nowa funkcja dodana do Instagrama w roku 2020. W ramach kampanii w mediach społecznościowych warto spróbować Reels. Instagram w obecnym kształcie ma ponad miliard aktywnych użytkowników. Jest to szeroka grupa docelowa do trafienia, a jeśli już publikujesz na Instagramie, to jest to dobry dodatek do tej pracy. Kolejną zaletą używania Instagrama Reels do reklam jest to, że jeśli masz konto publiczne, te krótkie filmy trafiają nie tylko do Twoich obserwujących, ale także do szerszej sieci IG. Gdy pojawi się na karcie Eksploruj, Kółka przedstawiają użytkowników, do których nie miałbyś dostępu w codziennym kanale.

Przyszłość marketingu konwersacyjnego

Komunikację biznesową przerywa przejście na kanały komunikacji, a chatboty coraz częściej stają się kamieniem węgielnym marketingu cyfrowego. Nowoczesne, zindywidualizowane podejście do prowadzenia biznesu w internecie to marketing konwersacyjny. Wykorzystując siłę pytań po kolei, popycha klientów przez lejki marketingowe i sprzedażowe, podobnie jak rozmowa w czasie rzeczywistym. Innymi słowy, jest to automatyczny dialog z osobami odwiedzającymi Twoją witrynę. W ten sposób możesz dokładnie dowiedzieć się, czego chcą klienci, rozważyć ich problemy i zapewnić im odpowiednią usługę lub marketing w czasie rzeczywistym.

Chatbots

Naszym współczesnym przeznaczeniem jest handel oparty na botach. Boty pomagają klientom znaleźć rozwiązania za pomocą aplikacji do przesyłania wiadomości, bez formularzy, zagraconych skrzynek odbiorczych lub zmarnowanych minut spędzonych na wyszukiwaniu i przewijaniu treści, niezależnie od tego, gdzie się znajdują i jakiego urządzenia używają. Łącząc kontakty, operacje i transakcje, boty oferują usługi, w przeciwieństwie do samoobsługowych reklam z przeszłości.

Zakończyć: Oto trendy w mediach społecznościowych, które będą śledzone przez wiele firm w roku 2021. Wydaje mi się, że interesująca jest możliwość przekopania się przez każdy wzór i zobaczenia wielu możliwości, jakie oferują one globalnie dla marketerów mediów społecznościowych. W roku 2021 może być więcej rzeczy do naśladowania, jeśli chcesz osiągnąć sukces w swojej branży. Zapisz się do naszego newslettera lub jeśli uznasz ten artykuł za pomocny, daj nam znać!

Przeczytaj także:

Jak zwiększyć przychody w 2021 roku

20 strategii marketingowych w zakresie handlu elektronicznego dla początkujących

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *