Trendy i e-commerce 7 do śledzenia w 2018

eCommerce Trends

Jesteśmy już prawie na progu powitania roku 2018. Musisz zaplanować swoje strategie, aby przyspieszyć, sprzedać więcej i więcej, mieć lepszą pozycję w rankingu SEO, pokonać konkurencję i tak wiele rzeczy. 2017 to rok eCommerce, w którym konkurencja wzrosła szybciej niż całkowity wzrost samego rynku eCommerce. Oznacza to, że strony musiałyby wymyślić coś nowego, wyjątkowego i niezwykłego, aby zdobyć trakcję klientów.

W konsekwencji doprowadziło to do różnych badań i wydarzeń, które dały ekscytujące trendy na rynku eCommerce w tym roku. Omówię tutaj różne trendy i wydarzenia eCommecre, które miały miejsce w tym roku, a także te, które jeszcze się wydarzyły i które będziemy oglądać w nadchodzącym czasie.

1. Rozwój portfeli cyfrowych płatności

Kilka lat temu gotówka przy odbiorze była najbardziej preferowaną opcją płatności przez klientów. Powody są następujące:

  • Użytkownicy nie ufali opcji płatności online
  • Użytkownicy nie ufali witrynie, aby dostarczyć produkt na czas, a nawet dostarczyć produkt w ogóle po otrzymaniu płatności z góry.

Cóż, koncepcja została stopniowo rozwiązana, a ludzie zaczęli korzystać z opcji płatności online za pośrednictwem swoich kart debetowych / kredytowych lub bankowości internetowej. Wraz z kolejnymi zmianami w zakresie portfeli płatności cyfrowych, takich jak Apple Pay, Amazon Pay i PayPal itp., Klienci nie muszą już wykupywać kart kredytowych / debetowych, aby dokonać płatności online. Te portfele płatności umożliwiają płatność bezpośrednio w Internecie przy użyciu skanowania odcisków palców lub tylko numeru PIN.

Przyjęcie cyfrowych portfeli płatniczych przez różne firmy i klientów było modne z 2016 i samego 17, a będzie rosło tylko w 2018. Dzięki szybszemu przetwarzaniu płatności i najmniejszym wymaganiom dotyczącym wprowadzania danych użytkownicy mogą zapewnić klientom lepszą obsługę. Mogę przewidzieć, że w nadchodzącym czasie ogromna liczba klientów spodziewa się, że sklepy e-commerce będą oferować wiele portfeli cyfrowych płatności jako opcję płatności.

2. Wyścig szybszej dostawy produktów

W ciągu ostatnich kilku lat znacznie zmniejszyła się liczba dostaw produktów eCommerce. Był czas, w którym trzeba czekać tygodniami, a nawet miesiącem, aby otrzymać zamówiony produkt w ręku. Jednak obecna sytuacja stała się szybsza i dokładniejsza pod względem dostarczania produktów. Istnieją różne czynniki, które pomogły właścicielom sklepów i zachęciły ich do tego samego.

  • Zwiększona konkurencja i porównywalne zakupy przez klientów, w których mogą porównać czas dostawy produktu, cenę produktu i wiele zmiennych tego samego produktu oferowanych przez wiele witryn. Strona o najszybszym czasie dostawy może otrzymać zamówienie.
  • Rozwój zautomatyzowanej i wielu synchronizacji system zarządzania zapasami przyspieszył proces wysyłki produktu.
  • zautomatyzowane Systemy Pick Pack zmniejszyły ryzyko błędu podczas etykietowania i pakowania pudełka produktu do dostawy.
  • Adopcja metody click and collect. Centra kolekcjonowania sklepu eCommerce to miejsce, w którym klienci po złożeniu zamówienia mogą osobiście odwiedzić i odebrać swój produkt nawet tego samego dnia.

W ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się wiele zmian w dostarczaniu produktów, ale najbardziej ekscytującym, którego oczekuję w tym roku, jest dostawa dronów Amazon określana jako "Amazon Prime Air". Amazon przetestował swoją pierwszą dostawę Drone na 7 grudzień 2016, co było sukcesem. Dron Amazona dostarczył przedmiot o wadze około pięciu funtów, który zajął mniej niż 30 minut od najbliższej stacji dokującej Amazon. To ekscytujące, możemy mieć nadzieję, że 2018 będzie świetnym rokiem na dostarczanie produktów dzięki takim innowacjom. Mam nadzieję, że Amazon wkrótce rozszerzy zakres usług na inne zakątki globu.

Szybsza dostawa produktu

3. Spersonalizowane zakupy dzięki sztucznej inteligencji

Ten trend stał się teraz wiecznie zielonym produktem na liście trendów na każdy rok z ostatnich kilku lat. Jest to złożony i trudniejszy, ale najbardziej oczekiwany rozwój. Zakres sztucznej inteligencji nie ogranicza się tylko do eCommerce, ma wiele wspólnego z dowolnym polem, o którym myślisz. W przypadku e-handlu, mimo że jest on nadal w fazie rozwoju i będzie trwał bardzo długo, już wniósł duży wkład.

Czy zastanawiałeś się, w jaki sposób Amazon pokazuje Twoje poprzednie obejrzane produkty tylko na Twojej stronie głównej?

Sztuczna inteligencja dąży do osiągnięcia poziomu, na którym może pomóc w codziennym życiu. Rozwój cyfrowych asystentów opartych na sztucznej inteligencji, takich jak Google Assistant, Siri, Cortana, Alexa na Amazon Echo itp. Umożliwił rozmowę z maszynami.

Ta sama technologia jest używana do integrowania botów na stronach e-commerce, gdzie użytkownicy mogą rozmawiać z robotami i uzyskać natychmiastową odpowiedź na swoje zapytania. W nadchodzącej przyszłości możemy mieć nadzieję, że sztuczna inteligencja będzie działać jeszcze lepiej i będziemy widzieć połączone sieci różnych urządzeń kontrolowanych przez sztuczną inteligencję. Nie byłoby zaskoczeniem, gdyby Google Home zamówił sklep spożywczy przez Internet (kiedy wyczerpano zapas artykułów spożywczych), nawet bez poinformowania go o tym. Cóż, to jest pewien rozwój, który nadejdzie, ale na razie jest daleko. Jednak obecny rozwój sztucznej inteligencji jest doskonałym trendem do śledzenia w tym roku w eCommerce.

4. Handel mobilny

To stara wiadomość. Używane są urządzenia mobilne więcej niż komputery stacjonarne przeglądać Internet, w szczególności witryny eCommerce. Okazuje się, że jeśli zignorujemy aplikacje mobilne, niewiele witryn eCommerce ma doskonałą mobilność dla swoich klientów. W rezultacie kupujący używają tej łatwo dostępnej platformy do sklepu z oknem lub po prostu sprawdzają produkt. Aby kupić produkt, czekają na komputer lub laptop.

Powodem jest to, że interfejs mobilny większości witryn nie jest przyjazny dla użytkownika, tak jakby całkowicie ignorował fakt, że ich produkty można również kupić w telefonach komórkowych. Zwłaszcza, że ​​strony realizacji transakcji nie są w ogóle przeznaczone na urządzenia mobilne, co powoduje, że użytkownicy wątpią w bezpieczeństwo, szybkość i wygodę mobilnego kasy. Co więcej, mobilne płatności, a nawet normalne strony, nie są wystarczająco szybkie, większość z nich nie reaguje w ogóle.

Czy wiedziałeś o tym 40% osób zrezygnować z witryny, której załadowanie zajmie więcej niż 3 sekund?

Na szczęście w przypadku wyszukiwarek takich jak Google całkowicie wspierających witryny przyjazne dla urządzeń mobilnych w swoich algorytmach rankingowych, wiele witryn zaczęło również koncentrować się na mobilnych wersjach swoich witryn. Rozwój jedna strona do kasy Systemy są również jedną z takich innowacji w branży mobilnej i handlu komputerami stacjonarnymi. Jednym z najnowszych trendów Google w tej kategorii jest "Najpierw Google rozpocznie indeksowanie witryn mobilnychTo ciekawy trend do naśladowania w tym roku.

Ponadto omówiony powyżej rozwój cyfrowych portfeli płatniczych jest również kluczowym elementem wzrostu handlu mobilnego. Dzięki łatwym i szybkim opcjom płatności klienci coraz częściej używają mobilnych kas płatniczych z cyfrowymi portfelami płatności.

5. Konkurencja na rynku lokalnym się rozgrzała

Wielkie giganty handlu elektronicznego, takie jak Amazon i eBay, znacznie rozszerzyły bazę klientów na całym świecie. Dzięki obecności na lokalnym rynku różnych krajów, lokalni sprzedawcy online starają się również jak najlepiej. Ta walka o lokalny rynek zapewnia różne możliwości lokalnym kupującym online – obniżone ceny produktów, bezpłatne opcje wysyłki, szybszy czas dostawy i wiele więcej.

Flipkart i indyjski gigant handlu elektronicznego otrzymały niedawno 1 miliardów inwestycji od Tancent i Microsoft, nawet eBay ma zainwestować 500 milionów w nadchodzących dniach. – źródło informacji

Gorącą konkurencję można ocenić, gdy Amazon przeprowadzi inwestycję o wartości 5 miliardów dolarów w operacji w Indiach. Wcześniej inwestycja kosztowała około 2 miliardów dolarów, co znacznie drastycznie zwiększyło Amazon do $ 5 miliarda. – źródło informacji

Bez względu na to, jaka byłaby przyczyna tak ogromnej inwestycji na lokalnym rynku, interesujące byłoby zobaczyć, jak to się dzieje zarówno dla lokalnego, jak i międzynarodowego giganta.

6. Bezpośrednia próba Google'a na wejście na rynek narzędzi premium CRO

Tym razem Google weszło na rynek narzędzi premium CRO dzięki dwóm nowym produktom – Google Optymalizuj i optymalizuj 360. Google Optimize to bezpłatne narzędzie do testowania A / B, a Optimize 360 to bardziej zaawansowana wersja, która jest płatną usługą. Przez długi czas oba narzędzia były w wersji beta, która Google w końcu stał się stabilny w marcu 2017.

Tendencja ta byłaby interesująca dla właścicieli sklepów eCommerce. Byłoby ciekawiej zobaczyć, jak te oferty wpłyną na rynek już istniejących narzędzi firm trzecich, takich jak Adobe Target, Optimizely, VWO i MockingFish itp.

7. Integracja sklepów e-commerce z marketami takimi jak Amazon i eBay

Sprzedaż na popularnych rynkach jest mądrą decyzją. Jednakże, kiedy już prowadzisz własną witrynę eCommerce, trudno będzie osobno zarządzać twoją witryną i sklepem marketplace. Wiemy już, że sprzedaż na tych platformach może przynieść firmie wiele sprzedaży w zależności od różnych czynników. Co jeśli masz własny sklep eCommerce, nie oznacza to, że nie możesz sprzedawać na targowiskach.

Biorąc pod uwagę sytuację, rozwiązania w zakresie integracji rynku są ważnym krokiem, który należy podążać w tym roku. Rozwiązania integracyjne zostały opracowane przez różnych deweloperów dla różnych platform handlu elektronicznego, które umożliwiają właścicielom witryn zintegrowanie pulpitu sklepu z ich sklepami na zapleczu swojej strony. Korzystając z tych rozwiązań, właściciele witryn nie muszą osobno zarządzać obydwoma podmiotami. Mogą wykonywać wszystko jako sprzedawca na rynku z własnej strony internetowej.

Na przykład istnieją rozwiązania dla Integracja PrestaShop-Amazon korzystając z usługi Amazon Web, Integracja z eBay, i Integracja Etsy też.

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *