must-have-features-while-designing-a-prestashop-store

Niezbędne funkcje podczas projektowania sklepu PrestaShop

Prowadzenie sklepu eCommerce nie jest bułką z masłem, to też z wieloma celami i rezultatami do osiągnięcia. Niezależnie od produktów, które sprzedajesz, na pewno czekają na Ciebie wyzwania. Jeśli chodzi o projektowanie strony sklepu PrestaShop, chodzi o to, aby mieć dobrze działający interfejs (UI), aby zapewnić doskonałą obsługę (UX). Dobrze, że niektóre popularne rozwiązania platformy eCommerce, takie jak PrestaShop, oferują tak bogaty w funkcje backend, aby to osiągnąć. Platforma eCommerce PrestaShop pomaga w uruchomieniu i prowadzeniu strony internetowej w najbardziej płynny i płynny sposób. Dzięki odpowiedniemu planowaniu we właściwym kierunku sklep internetowy może stać się bardziej obiecujący i przyjemny. Ale pytanie brzmi: jakie są najważniejsze funkcje, o których należy pamiętać przy projektowaniu strony internetowej PrestaShop eCommerce? Cóż, ten artykuł ma na celu rozwinięcie kilku z nich wraz z ich implementacją i optymalizacją.

Najważniejsze funkcje do dodania w sklepie PrestaShop eCommerce:

# 1. Nawigacja i umiejscowienie kategorii:

nawigacja-kategoria-umieszczenie

Nie jest idealnie mieć listę produktów bez ustawiania ich w odpowiednich kategoriach i podkategoriach. Oprócz kategoryzacji produktów każda kategoria / podkategoria musi być ułożona w pasku nawigacyjnym / menu przełączającym w taki sposób, aby klienci nie musieli wykonywać więcej niż 4 do 5 kliknięć, aby dotrzeć do wybranej strony. Ponadto, należy mieć wszystkie inne niezbędne linki w pasku nawigacyjnym / menu z motywem, aby uczynić to bardziej płynnym w interfejsie dla kupujących. Dbaj o to, by adresy URL kategorii były przyjazne SEO i stosuj odpowiednie miniatury z odpowiednimi tagami alt na kodzie źródłowym obrazów. To jeszcze bardziej poprawia pozycjonowanie w witrynie i sprawia, że ​​obraz kategorii można znaleźć w wynikach wyszukiwania Google.

# 2. Projekt strony produktu:

projekt strony produktu

Administrator sklepu PrestaShop musi zaprojektować stronę produktu, mając na uwadze następujące rzeczy:

  • W zależności od produktu, który sprzedajesz, dodaj niezbędne pola, takie jak SKU, wymiary / waga, data ważności, dostępność towaru, minimalna ilość na zamówienie, koszty wysyłki i podatki, dostarczalność w określonych obszarach (kod PIN) itp.
  • Dodaj szybkie linki, aby zasugerować klientom powiązane produkty / akcesoria.
  • Masz opcję dodania produktu do listy życzeń. Niektóre strony internetowe eCommerce pozwalają również użytkownikom tworzyć wiele folderów z listą życzeń, które mogą również udostępniać odpowiednim znajomym. To niesamowite podejście, aby zachęcić nowych użytkowników do założenia konta i przyczynić się do zwiększenia konwersji w witrynie eCommerce.
  • Dodaj szybkie łącza udostępniania społecznościowego do popularnych platform, takich jak Facebook, WhatsApp, Pinterest, Instagram, Niestandardowy adres URL itp.
  • Oprócz zdjęć produktów trendem jest także dodawanie wideo ze szczegółami produktu. Pomaga klientom uzyskać lepszy widok różnych szczegółów dotyczących produktu. To dodatkowo pomaga zwiększyć sprzedaż tego konkretnego produktu. Na przykład wideo z montażu szafy dla majsterkowiczów.

# 3. Projekt do wygodnego przeglądania:

projektowanie dla wygodnego przeglądania

Dodaj odpowiednie opcje filtrów i sortowania, aby ułatwić wyszukiwanie produktów. Dla gigantów eCommerce, takich jak Amazon, różne kategorie produktów wymagają różnych opcji filtrowania. Na przykład kategoria odzieży może mieć filtry takie jak marka, kolor, rozmiar, dopasowanie, materiał tkaniny itp. Z drugiej strony kategoria smartfonów może mieć filtry takie jak marka, kolor, wymiary, system operacyjny, pamięć RAM itp. Strona internetowa PrestaShop eCommerce sprzedaje szeroką gamę różnych kategorii produktów, ma odpowiedni zestaw parametrów filtrowania dla każdej takiej kategorii. Niektóre z bardzo popularnych opcji sortowania to – popularność, cena (od niskiej do wysokiej lub od wysokiej do niskiej), oceny klientów / recenzje itp. W oparciu o sprzedawane produkty należy zaprojektować witrynę internetową PrestaShop eCommerce, aby mieć opcje sortowania zgodnie z potrzeby i wybory użytkownika.

# 4. Oferta kuponu rabatowego i kuponów:

oferowanie rabatu

Konfigurowanie kuponów i kuponów z różnego rodzaju rabatami nie wystarcza obecnie. Ich dostępność i korzyści muszą być inteligentnie zaprojektowane, aby można je było przedstawić kupującym online. Niektóre witryny eCommerce zwykle wyświetlają je na stronie głównej i stronach kas, podczas gdy niektóre strony internetowe wyświetlają te kody kuponów przez cały czas, dołączając lepką kartę u dołu ekranu. Takie czynniki należy uwzględnić przy wyświetlaniu kodów kuponów i innych rabatów.

# 5. Bezproblemowe kasy i płatności:

bezproblemowe płatności-kasy

Strony kasy można rozróżnić jako dwa różne projekty. Jednym z nich jest posiadanie bardziej szczegółowych wpisów użytkownika, co czyni go nieco dłuższym i zajmuje więcej czasu. Podczas gdy druga ma jednostronicową kasę z ograniczonymi, ale niezbędnymi wpisami, dzięki czemu procedura kasy jest naprawdę szybka. Utwórz strony z kasami zachęcające użytkowników do większych zakupów. Zaprojektuj strony realizacji transakcji, aby niektóre wpisy były wstępnie wypełnione podczas realizacji transakcji. Na przykład zachowaj wszystkie poprzednie adresy dostawy, aby klienci nie musieli ręcznie wpisywać całego adresu za każdym razem, gdy coś kupią. Dodaj wszystkie odpowiednie opcje płatności zgodnie z obsługiwanymi odbiorcami. Skonfiguruj bramki płatnicze z uwzględnieniem niezawodności i bezpieczeństwa. Uprość procesy, aby klienci nie wycofali się z kasy i płatności bez udanych zakupów.

# 6. Backend przyjazny dla użytkownika:

backend przyjazny dla użytkownika

Dobra strona internetowa PrestaShop musi być zaprojektowana nie tylko z myślą o czynnikach zorientowanych na klienta, ale również powinna być wygodna dla administratora strony. Dla właścicieli witryn internetowych eCommerce na platformie PrestaShop niezbędny jest odpowiedni zestaw narzędzi do zarządzania witryną, zapasami, danymi użytkowników, bramkami płatności i innymi czynnikami sprzedaży detalicznej online. Na przykład, jeśli chcesz, aby klienci odwiedzający strony internetowe kupowali określony produkt w ograniczonych ilościach, administrator może ustawić te limity w ciągu kilku minut za pośrednictwem panelu administracyjnego bez spędzania godzin na kodowaniu. To tylko nominalna funkcjonalność spośród nich wszystkich. Krótko mówiąc, za pomocą kilku kliknięć myszy można kontrolować kompletny projekt strony internetowej i jej działanie. Większość elementów na stronie PrestaShop można dodawać / włączać z całkowitą łatwością dzięki wbudowanym funkcjom zaplecza. Oprócz tego można dodawać inne za pomocą zewnętrznych modułów PrestaShop lub niestandardowego kodowania. Dlatego właściciele sklepów nie są związani z dostępnością szablonów i rozszerzeń.

Wnioski:

Te wyżej omówione silne funkcje, a nawet inne, można zaprojektować i wdrożyć w sklepie internetowym PrestaShop. Jeśli jesteś w jakiejkolwiek formie związany z biznesem eCommerce lub planujesz założyć taką firmę, wybierz PrestaShop i pamiętaj o tych kwestiach.

prestashop-store-design

My, w KnowBand Plugins, oferujemy wszelkiego rodzaju wtyczki / rozszerzenia, aby ulepszyć i poprawić funkcjonalność Twojego sklepu PrestaShop. Nasze wiodące usługi wtyczek i rozwoju eCommerce pomogły wielu właścicielom sklepów detalicznych na całym świecie w prowadzeniu działalności na dowolnych platformach eCommerce:

Wtyczki PrestaShop
Wtyczki OpenCart
Wtyczki Magento
Wtyczki Magento 2
Wtyczki WooCommerce

Masz jakieś zapytanie? Skontaktuj się z nami pod adresem support@knowband.com lub odwiedzić Wtyczki KnowBand.


Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *