Mobile First Indexing: czynnik wpływający na ranking witryny i wrażenia użytkownika

Mobile First Indexing: A Factor for Website Ranking and User Experience

Ostatnio nastąpił gwałtowny wzrost korzystania z urządzeń mobilnych. Ponadto system indeksowania traktuje priorytetowo mobilną wersję strony internetowej do indeksowania i cele rankingowe. W tym artykule przyjrzymy się wpływowi mobilnego indeksowania na rankingi witryn i doświadczenia użytkowników mobilnych.

Rankingi stron internetowych

Rankingi stron internetowych

Jednym z najbardziej znaczących wpływów indeksowania zorientowanego na urządzenia mobilne jest wpływ na rankingi witryn. Ponadto strony internetowe, które nie są zoptymalizowany dla urządzeń mobilnych odczuje spadek w rankingach. Dzieje się tak również dlatego, że Google nada priorytet witrynom, które mają optymalizację mobilną. To dlatego, że Algorytm Google’a bierze pod uwagę wygodę użytkownika na urządzeniach mobilnych, a strony internetowe, które nie są przystosowane do urządzeń mobilnych, zwykle zapewniają słabe wrażenia użytkownika. Ponadto może to skutkować niższymi rankingami i niższą widocznością w wynikach wyszukiwania.

Istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić dostosowanie swojej witryny do urządzeń mobilnych. Obejmują one:

Użyj responsywnego projektu

A elastyczny projekt to projekt, który dostosowuje się do rozmiaru ekranu, na którym jest oglądany. Co więcej, oznacza to, że Twoja strona będzie dobrze wyglądać na każdym urządzeniu, niezależnie od tego, czy jest to komputer stacjonarny, tablet czy telefon komórkowy. Ponadto użycie responsywnego projektu zapewni, że Twoja witryna będzie działać na urządzeniach mobilnych.

Optymalizuj obrazy

Obrazy mogą być głównym czynnikiem wpływającym na szybkość Twojej witryny. Ponadto� Duże obrazy mogą spowolnić Twoją witrynę, zwłaszcza na urządzeniach mobilnych. Aby zapewnić optymalizację witryny pod kątem urządzeń mobilnych, należy zoptymalizować obrazy, kompresując je i zmniejszając ich rozmiar.

Użyj czcionki przyjaznej dla urządzeń mobilnych

Na urządzeniach mobilnych trudno jest odczytać niektóre czcionki. Aby upewnić się, że Twoja witryna jest mobile-friendly, należy wybrać czcionkę, która jest czytelna na małych ekranach.

Korzystaj z nawigacji przyjaznej dla urządzeń mobilnych

Nawigacja na urządzeniach mobilnych może być utrudniona. Aby Twoja witryna była dostosowana do urządzeń mobilnych, powinieneś używać systemu nawigacji, który jest łatwy w użyciu na małych ekranach.

Doświadczenie użytkownika mobilnego

Doświadczenie użytkownika mobilnego

Inny znaczący wpływ indeksowania zorientowanego na urządzenia mobilne ma wpływ na wygodę użytkowników urządzeń mobilnych. Witryny, które nie są zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych, są trudne w nawigacji, wolno się ładują i słabo wyświetlają na mniejszych ekranach. Może to skutkować złym doświadczeniem użytkowników mobilnych, użytkownicy porzucają witrynę i szukają konkurenta, który oferuje lepsze wrażenia mobilne.

Z drugiej strony witryny zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych mogą zapewnić użytkownikom mobilnym pozytywne wrażenia. Może to prowadzić do zwiększonego zaangażowania, niższych współczynników odrzuceń, a ostatecznie do wyższych konwersji.

Istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić wygodę korzystania z witryny mobilnej. Obejmują one:

Upewnij się, że Twoja witryna ładuje się szybko

Użytkownicy mobilni mają krótki czas koncentracji i oczekują szybkiego ładowania stron internetowych. Aby zapewnić szybkie ładowanie witryny na urządzeniach mobilnych, należy zoptymalizować szybkość witryny, zmniejszając rozmiar obrazów, kompresując pliki i korzystając z sieci dostarczania treści (CDN).

Użyj układu przyjaznego dla urządzeń mobilnych

Układ przyjazny dla urządzeń mobilnych jest niezbędny, aby zapewnić pozytywne wrażenia użytkownika na urządzeniach mobilnych. Układ przyjazny dla urządzeń mobilnych powinien być łatwy w nawigacji, z wyraźnymi nagłówkami i prostym projektem.

Użyj czcionki przyjaznej dla urządzeń mobilnych

Jak wspomniano wcześniej, niektóre czcionki mogą być trudne do odczytania na urządzeniach mobilnych. Aby upewnić się, że Twoja witryna jest łatwa do odczytania na małych ekranach, powinieneś użyć czcionki, która jest łatwa do odczytania na urządzeniach mobilnych.

Korzystaj z nawigacji przyjaznej dla urządzeń mobilnych

Nawigacja na urządzeniach mobilnych może być utrudniona. Aby Twoja witryna była łatwa w nawigacji na urządzeniach mobilnych, powinieneś używać systemu nawigacji, który jest łatwy w obsłudze na małych ekranach.

Korzystaj z formularzy przyjaznych dla urządzeń mobilnych

Korzystanie z formularzy na urządzeniach mobilnych może być trudne. Aby Twoja witryna działała na urządzeniach mobilnych, powinieneś używać formularzy przyjaznych dla urządzeń mobilnych, które są łatwe w użyciu na małych ekranach.

Przetestuj swoją witrynę na wielu urządzeniach

Aby upewnić się, że Twoja witryna działa na wszystkich urządzeniach, przetestuj ją na wielu urządzeniach. Pomoże to również zidentyfikować problemy specyficzne dla niektórych urządzeń.

Korzystaj z wyskakujących okienek przyjaznych dla urządzeń mobilnych

Wyskakujące okienka mogą być irytujące na urządzeniach mobilnych, zwłaszcza jeśli zajmują cały ekran. Aby mieć pewność, że Twoja witryna jest kompatybilna z urządzeniami mobilnymi, powinieneś używać wyskakujących okienek przyjaznych dla urządzeń mobilnych, które można łatwo zamknąć.

Użyj wideo przyjaznego dla urządzeń mobilnych

Filmy mogą być trudne do oglądania na urządzeniach mobilnych, jeśli nie są zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych. Ponadto, aby Twoja witryna działała na wszystkich urządzeniach mobilnych, powinieneś używać filmów dostosowanych do urządzeń mobilnych, które można łatwo oglądać na małych ekranach.

Na końcu!!

Podsumowując, indeksowanie zorientowane na urządzenia mobilne miało znaczący wpływ na rankingi witryn i wrażenia użytkowników urządzeń mobilnych. Ponadto strony, które nie są zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych, notują spadki w rankingach. Google uważa, że ​​zapewniają one złe wrażenia użytkownikom mobilnym.

W przypadku zainteresowania naszym wtyczka do tworzenia aplikacji mobilnych następnie skontaktuj się z nami pod adresem support@knowabnd.com. Nasz zespół ekspertów pomoże Ci z aplikacjami biznesowymi. Pomożemy również w dostosowaniu specyficznych dla biznesu. Daj nam znać, jeśli napotkasz jakiekolwiek wątpliwości lub problemy związane z modułem.

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *