Marketplace 101-Vendor: Co, jak i gdzie

Multivendor marketplace

Prawie każda branża w pełni wykorzystuje swoją działalność, wkraczając na rynek eCommerce, aby służyć swoim klientom. Przy tak rosnącej konkurencji konieczne jest nadążanie za tempem i trendem na rynku. Rynek wielu dostawców obecnie przyciąga wielu sprzedawców.

Coraz więcej małych i średnich firm chce wprowadzić swoje produkty i usługi na rynek eCommerce, aby zwiększyć swoją działalność. Widzimy coraz więcej sprzedawców pojawiających się na rynkach takich jak Amazon, Flipkart i więcej.

Jeśli chcesz mieć rynek wielu dostawców dla Twojej firmy, gdzie wielu sprzedawców sprzedaje na Twojej platformie eCommerce, to ten artykuł jest dla Ciebie.

Co to jest MarketPlace dla wielu dostawców i jak jest zbudowany?

Pojedyncza witryna eCommerce może mieć wielu dostawców, każdy z własnym panelem dostawców. W marketplaces główny właściciel firmy / główny administrator witryny może zarządzać dostawcami, prowizjami i nie tylko.

Teraz możesz myśleć o tym, jak witrynę eCommerce można przekształcić w sklep z wieloma dostawcami, a także zastanowić się, jak radzić sobie z presją pracy związaną z posiadaniem wielu dostawców w Twojej witrynie. Cóż, tych czynników nie trzeba się martwić, jeśli budowanie takiego sklepu jest obsługiwane fachowo.

Odkryjemy takie czynniki w tym artykule i jak możesz uruchomić i uruchomić sklep eCommerce w najbardziej efektywny sposób.

Dla powszechnie używanych i popularnych platform eCommerce, takich jak Magento, PrestaShop, OpenCartitp. Wygodne jest przekształcenie zwykłej witryny eCommerce w rynek. Podobnie jak rozszerzenia i moduły dodają więcej funkcji do witryny, tak samo rozszerzenie rynku sprzedawcy wielu dostawców wykonuje wszystkie ustawienia automatycznie, aby zapewnić firmom witrynę rynku.

Takie rozszerzenie jest zautomatyzowanym rozwiązaniem bez kodu z bogatym w funkcje frontendem i backendem. Administratorzy mogą po prostu zainstalować takie rozszerzenie i natychmiast skonfigurować ich konfigurację na rynku, bez potrzeby poświęcania godzin na kodowanie i konfigurowanie.

Kluczowe cechy dodatków na rynku wielu dostawców:

ad

Funkcje panelu administracyjnego na rynku wielu dostawców:

1. Zarządzanie dostawcami:

Uproszczony backend ułatwia administratorom zarządzanie wszystkimi sprzedawcami i sprzedawcami na ich rynku. Muszą mieć pełne uprawnienia do zatwierdzenia lub odrzucenia wniosku sprzedawcy i nowego wniosku o dodanie kategorii złożonego przez dostawców. Większość takich paneli administracyjnych pozwala nawet administratorowi usunąć istniejących sprzedawców.

2. Zarządzanie transakcjami, prowizjami i wypłatami:

Administratorzy mogą wygodnie śledzić transakcje i zarobki sprzedawców oraz zarządzać ich prowizjami i przepisami podatkowymi. Panel administracyjny musi także być w stanie zarządzać wypłatą dla wszystkich swoich dostawców.

3. Kompatybilność z aplikacjami mobilnymi:

Niektóre dodatki z rynku wielu dostawców są również kompatybilne z aplikacją mobilną eCommerce (jeśli istnieje aplikacja należąca do właścicieli sklepu). Dlatego zasięg jest naturalnie zwiększany do każdego urządzenia, w tym komputerów, laptopów, smartfonów i tabletów z systemami operacyjnymi Android i iOS.

4. Recenzje i oceny:

Administratorzy powinni mieć możliwość uzyskiwania dostępu do recenzji i ocen dostawców / ocen produktów, które klienci przesyłają na podstawie zrealizowanych zamówień. Te recenzje mogą zostać zatwierdzone z panelu administracyjnego przed opublikowaniem ich w witrynie / aplikacji na rynku.

Panel rynku eCommerce dla dostawców / sprzedawców:

funkcje portalu sprzedawcy

1. Rejestracja dostawcy:

Na większości platform sprzedawcy mogą po prostu przesłać do administratorów wniosek o rejestrację na swoim rynku jako sprzedawca. Po zatwierdzeniu go przez administratora, będzie mógł zarządzać swoim katalogiem, zamówieniami i nie tylko.

2. Wydajny panel dostawcy:

Ten panel umożliwia sprzedawcom zarządzanie swoimi produktami, przesyłanie administratorom nowych wniosków o dodanie kategorii, ustawianie opisu produktu, ceny sprzedaży i wiele więcej. Mogą nawet przesyłać zbiorczo produkty za pomocą plików CSV i wykonywać wszystkie niezbędne czynności, które musi sprzedać sprzedawca online.

3. Śledzenie zamówienia:

Ta funkcja jest niezbędna we wtyczce z wieloma sprzedawcami, aby sprzedawcy / sprzedawcy mogli śledzić otrzymane i wysłane zamówienia. Po stronie administratora administratorzy muszą mieć również dostęp do śledzenia każdego zamówienia.

4. Żądanie wypłaty transakcji:

Z własnego panelu dostawców sprzedawcy mogą z łatwością wysyłać żądania zapłaty do administratorów. Sprzedawcy mogą określić kwotę i wybrać preferowany tryb otrzymywania płatności. Proces zatwierdzania może być obsługiwany przez administratorów w panelu administracyjnym.

5. Niestandardowe metody wysyłki:

Niektóre rynki pozwalają nawet sprzedawcom na dodawanie wybranych metod wysyłki w celu zapewnienia lepszych usług wysyłkowych. Po zatwierdzeniu przez głównego administratora sprzedawcy mogą rozpocząć proces wysyłki.

Punkt do rozważenia przy wyborze rozszerzenia rynku dla wielu dostawców:

Jak wspomniano wcześniej, platformy eCommerce, takie jak Magento, OpenCart, PrestaShop itp., Mogą zostać przekształcone w rynek za pomocą „rozszerzenia Marketplace dla wielu dostawców”. Ponadto, jeśli właściciel sklepu zdecyduje się zbudować aplikację mobilną na swój rynek, może skorzystać z rozszerzenia „eCommerce builder app mobile”. Upewnij się, że oba takie rozszerzenia są ze sobą kompatybilne.

Ponadto, w innym scenariuszu, jeśli firma eCommerce ma już uruchomioną i działającą witrynę i aplikację mobilną, a później zdecyduje się zmienić swoją witrynę + aplikację w rynek, powinna wybrać odpowiedniego narzędzia do tworzenia aplikacji i moduł rynku eCommerce, które są kompatybilne ze sobą.

Jeśli korzystanie z urządzeń mobilnych nie będzie w przyszłości opcją dla Twojej firmy, będziesz musiał skupić się tylko na ocenie funkcji, które zapewni Ci preferowany moduł portalu. Chociaż skupienie się na funkcjach, które uzyskasz, jest czymś, czego wymaga każdy scenariusz.

Oto zaawansowana opcja, z której mogą korzystać firmy ze swoją witryną zbudowaną na PrestaShop.

Zaawansowany rynek PrestaShop z aplikacją mobilną:

Jest to kompleksowe rozwiązanie dla właścicieli sklepów, którzy szukają witryny PrestaShop dla wielu sprzedawców oraz aplikacji mobilnej. Dzięki temu wyjątkowemu rozszerzeniu zadanie staje się bardziej uproszczone i usprawnione dla administratorów sklepu. KnowBand oferuje niesamowity zestaw kombi aplikacji dla wielu sprzedawców i aplikacji mobilnych na różne platformy eCommerce:

PrestaShop Advanced Marketplace Z aplikacją mobilną

OpenCart

Magento

Magento 2

Coraz więcej klientów przechodzi na aplikacje mobilne, ponieważ aplikacje oferują im lepszy interfejs użytkownika i interfejs użytkownika. Udowodniono, że aplikacje zatrzymują więcej klientów oraz poprawiają zaangażowanie i współczynnik konwersji. Posiadanie aplikacji mobilnej jest godne targowisk pod każdym względem.

Niezależnie od tego, czy jest to aplikacja do dostarczania / obsługi na żądanie, rynek B2B dla wielu dostawców, czy jakikolwiek inny model biznesowy eCommerce, z właściwym podejściem, otrzymujesz kompletne rozwiązanie rynkowe omnichannel, aby Twoja firma mogła się rozwijać.

Podobne artykuły:

5 sposoby na przyciągnięcie sprzedawców na rynku online dla wielu dostawców

Lista innych modułów kompatybilnych z Dodatkiem Marketplace dla wielu dostawców Prestashop

W jaki sposób moduł Multivendor Marketplace jest dobrą okazją dla administratora sklepu?


Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *