What Are the Differences Between Google AdWords and AdSense

Jakie są różnice między Google AdWords a AdSense?


Google AdWords

Google AdWords, jedno z największych miejsc reklamy internetowej, pomaga firmom rozwijać się, łącząc się z klientami na całym świecie. Jest to internetowa sieć reklamowa typu pay-per-click (PPC), która umożliwia właścicielom firm umieszczanie reklam na stronie wyników wyszukiwania Google. Firmy płacą za to, aby ich reklamy pojawiały się jako pierwsze na stronie wyników wyszukiwania na podstawie słów kluczowych, na które chcą kierować reklamy. Ponieważ reklama PPC napędza witrynę, musisz płacić tylko wtedy, gdy odwiedzający trafi na Twoją reklamę. W ustawieniach przypominających aukcje kliknięcia umożliwiają zakupy za pomocą Google AdWords. Licytant, który zaoferował najwyższą cenę, nie musi jednak wygrać aukcji. Dodatkowo, Google bierze pod uwagę wynik jakości, aby upewnić się, że odwiedzający, którzy klikają reklamy, mają najlepsze wrażenia.

Google AdSense

Z pomocą Google AdSense możesz zarabiać na treściach online, w tym na blogach, stronach internetowych i filmach w YouTube. Otrzymasz część pieniędzy, umieszczając reklamy w swojej witrynie lub kanale. Klienci płacą za promowanie się za jej pośrednictwem. Wyświetlając odpowiednie reklamy, firma może na nich zarabiać. Google oferuje dwie różne platformy reklamowe, AdWords i AdSense, które mają zupełnie inne cele. Różnica między nimi jest poniżej. Co więcej, użytkownicy często mylą się między nimi.

Google�Użytkownicy AdSense i AdWords

AdWords jest przeznaczony dla reklamodawców, a AdSense dla wydawców, co jest główną różnicą między nimi. Firmy i marketerzy mogą reklamować się w sieci Google dzięki AdWords (wyszukiwarka, display itp.). Wydawcy to głównie osoby fizyczne, które posiadają stronę internetową i są skłonne pobierać opłaty za powierzchnię reklamową. Skupiają się przede wszystkim na tworzenie spójnych treści (w przeciwieństwie do sprzedaży produktów i usług). Wydawca może zawierać witrynę internetową. AdSense to platforma, która umożliwia właścicielom witryn akceptowanie reklam graficznych w zamian za opłatę, podobnie jak w przypadku sieci reklamowej lub sieci wyszukiwania, gdzie użytkownicy Google Advertising płacą za wyświetlanie reklam graficznych w witrynach w całym internecie. To także coś więcej niż tylko wyświetlanie reklam. W zależności od treści i oglądających ją odbiorców AdSense dodaje reklamy displayowe i tekstowe do Twojej witryny. AdSense umożliwia zmianę wyglądu i umiejscowienia reklam w Twojej witrynie, dzięki czemu nie tracisz całkowicie kontroli.

Płatność otrzymana przez właścicieli witryn i firmy

Płatność otrzymana przez właścicieli witryn i firmy

Korzystanie z AdWords do zakupu reklam Google i AdSense do sprzedaży powierzchni reklamowej Google to druga istotna różnica między nimi. AdWords to usługa, która umożliwia firmom płacenie Google za wyświetlanie ich reklam w sieci wyszukiwania i reklamowej Google. Ponadto w zamian za rezygnację z cennego miejsca w witrynie na miejsca docelowe AdWords, Google płaci właścicielom witryn za pomocą programu AdSense. Zgodnie z budżetem kampanii, użytkownicy AdWords zapłacą Google określoną kwotę. Wyświetlając odpowiednie Google AdWords i reklamy, AdSense umożliwia wydawcom zarabiać na swoich stronach internetowych. Odwiedzający, którzy klikają w reklamę, płacą wydawcom.

Procedura konfiguracji dla AdWords i AdSense

Procedura konfiguracji dla AdWords i AdSense

Procedura rejestracji w tych platformach reklamowych jest różna. Zanim zaczniesz z nich korzystać, musisz utworzyć osobne konta dla AdWords i AdSense. Możesz zacząć reklamować się w AdWords w ciągu kilku minut od rejestracji. Po zakończeniu konfiguracji będziesz mógł zacząć generować kampanie i wyświetlać reklamy w sieci reklamowej Google. Jednak rejestrując się w AdSense, będziesz musiał podać Google trochę dodatkowych informacji o swojej witrynie. Ponadto będziesz potrzebować więcej informacji dotyczących konfiguracji AdSense, takich jak adres URL Twojej witryny, język, typ konta itp. Łatwość instalacji i pełna automatyzacja po skonfigurowaniu to główne zalety AdSense. Google musi najpierw zatwierdzić Twoją witrynę do korzystania z AdSense. Po zakończeniu konfiguracji Google automatycznie wyświetli najbardziej odpowiednie i atrakcyjne reklamy. Korzystanie z AdSense jest bezpłatne, co stanowi dodatkową zaletę.

Na końcu

Pragniemy poinformować, że zarówno AdWords, jak i AdSense są bardzo korzystne na swój sposób. Ich użycie i opis są już obecne w tym artykule. Ponadto, przeglądając ten artykuł, możesz zdecydować, którego użyć. Poza tym chcemy Cię poinformować, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub problemów związanych z naszym modułem możesz skontaktować się z nami pod adresem support@knowband.com. Poza tym, jeśli masz wszelkie dostosowania wymaganiat, która jest specyficzna dla biznesu, pomożemy Ci w tym również. Ponadto, aby dodać dowolną funkcjonalność do naszego modułu, możesz również zwrócić się do nas, a my z przyjemnością Ci w tym pomożemy.

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *