Jak zwiększyć sprzedaż świąteczną dzięki prezentom i konkursom wirusowym

How-to-Boost-Your-ChristmasSales-with-Giveaways-and-Viral-Contests

Okres świąteczny jest w szczycie i korzystanie ze świątecznych wyprzedaży wcale nie jest przerażające. Musisz tylko dostosować sprytne taktyki marketingowe, takie jak prezenty i konkursy wirusowe, aby rozwinąć swoją firmę w te Święta Bożego Narodzenia. Dowcipne start-upy wykorzystują boom technologii mobilnej i mediów społecznościowych, aby na nowo odkrywać zmęczone modele biznesowe, podczas gdy istniejące marki, takie jak Amazon i ETSY, dążą do dotarcia do milenialsów za pomocą technologii noszenia. Pomyśl jeszcze raz, jeśli myślisz, że taka kreatywność to tylko królestwo zwinnych start-upów lub dużych marek. Jest to również przypadek innowacji dla małych firm i nowo uruchomionych e-sklepów, a mobilne zakłócenia rozprzestrzeniają się na branżę biznesową. W te Święta Bożego Narodzenia możesz zwiększyć sprzedaż, korzystając ze stron mediów społecznościowych, organizując wirusowe konkursy i prezenty. Trend w kierunku świąt Bożego Narodzenia lub okazjonalnych prezentów i konkursów wirusowych stanowi dla małych firm internetowych ogromną szansę na zwiększenie liczby odbiorców aż do ostatniej chwili, co ostatecznie zwiększy sprzedaż. Ale tylko firmy z odpowiednią technologią będą mogły z tego skorzystać.

Co to jest Giveaway?

co-jest-gratisem

Gratis to działanie lub przykład rozdawania czegoś. Podarunek, zwłaszcza upominek lub premia, jest przyznawany przy każdej nowej subskrypcji magazynu lub strony. Ludzie często je prowadzą, aby zwiększyć liczbę obserwujących i zwiększyć świadomość marki. Prowadzisz konkurs lub wręczasz prezent osobie, która wykona zadanie. Prowadzenie gratisów jest zawsze doskonałą strategią dla kogoś, kto próbuje dotrzeć do nowych odbiorców, zaangażować ich obserwujących, generować leady i prowadzić skutecznie nieskończoną gamę potężnych działań, które pomogą Ci osiągnąć sukces i osiągnąć cele biznesowe, bez względu na branżę, w której się znajdujesz. pracować w.

Jak działają prezenty i konkursy wirusowe?

jak działają prezenty i konkursy-wirusowe

W te święta możesz zorganizować gratisów na swojej stronie w mediach społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram czy Twitter. W ten sposób ludzie organizują prezenty na Instagramie. Poprosą Cię o wykonanie pewnych czynności, takich jak ponowne opublikowanie postu w swojej historii, oznaczenie kilku znajomych i polubienie swoich postów itp. Jak dbasz o swoją oglądalność? Ludzie nie lubią kupować od nowych marek; wolą kupować od osobistych rekomendacji. Jak sprawić, by Twoja marka była polecana i polecana przez ludzi? Ta metoda odkrywania i rozwijania ruchu w szaleńczych fanach zwykle obejmuje:

 • Tworzenie ruchu reklamowego, blogowanie treści, organiczne publikowanie w mediach społecznościowych itp.
 • Przechwytywanie adresu e-mail dla tego ruchu i ponowne ich kierowanie
 • Pozyskiwanie potencjalnych klientów.
 • W końcu, po tygodniach, konwersja osoby za pomocą e-maila lub kontynuacji

„Nagroda” powinna być warta wysiłku

Poniżej znajduje się lista rzeczy, o których należy pamiętać, wybierając konkurs lub nagrodę w postaci prezentu na świąteczne wyprzedaże.

 1. Czy jest atrakcyjny i wyjątkowy? Jeśli przegapią tę jedyną w życiu szansę, czy ludzie będą zdenerwowani?
 2. Czy można je udostępniać? Na przykład sklep odzieżowy może rozdać 1,000 dolarów kredytu sklepowego lub może zrobić osobiste zakupy. Zwycięzca będzie dopasowany, zwymiarowany i stylizowany i będzie wyjątkowy. Jak myślisz, co jest łatwiejsze do udostępnienia?
 3. Jak cenna jest nagroda? Gdyby główną nagrodą był futerał na telefon za 5 dolarów, nie dzieliłbyś konkursu ze swoimi kumplami, ale dołożyłbyś starań, aby nagrodą była spersonalizowana obudowa telefonu i zestawy słuchawkowe. Nie musi to być wartość, albo chcesz, aby była ukierunkowana na wysoką postrzeganą wartość.

W te święta organizuj wirusowe konkursy z prezentami

Konkursy na Instagramie w krótkim czasie i przy niewielkim wysiłku pomogą Ci zmaksymalizować liczbę obserwujących. Oczywiście istnieją inne sposoby na zdobycie większej liczby obserwujących, ale w celu podniesienia świadomości marki; chcesz użyć każdego instrumentu w swoim arsenale. Konkursy na Instagramie również pomogą Ci zwiększyć zaangażowanie. W porównaniu z treścią standardową, posty związane z konkursami na Instagramie wydają się otrzymywać około 64 razy więcej komentarzy i 3.5 razy więcej polubień.

Najlepsze praktyki dotyczące prowadzenia konkursów i prezentów na Instagramie

Przed uruchomieniem pierwszego konkursu musisz poznać kilka najważniejszych sprawdzonych metod. Niezrozumienie tych najlepszych praktyk może oznaczać, że postępujesz wbrew wytycznym Instagrama. Może to również prowadzić do słabych wyników w konkursie, co może oznaczać wiele zmarnowanego wysiłku. Ale jakie są najlepsze praktyki tego typu? Pierwszym z nich jest zapewnienie spójnego i dokładnego konspektu dla Twojego konkursu. Podczas pisania konspektu treści pamiętaj o uwzględnieniu:

 • Ustaw REGULAMIN
 • Kryteria KWALIFIKOWALNOŚCI
 • Wszelkie LIMITY dotyczące tego, kto może się przyłączyć
 • Nagroda
 • TERMIN na konkurs
 • Kiedy zwycięzca zostaje ujawniony

Zrobienie tego w ten sposób ułatwi Ci pozostanie po właściwej stronie wskazówek dotyczących promocji na Instagramie.

Lista niektórych konkursów i pomysłów na prezent, aby zaspokoić więcej

1. Zaproś tagiem

Poproś swoich obecnych obserwujących, aby oznaczyli znajomego w sekcji komentarzy lub możesz poprosić ich o obserwowanie Twojej strony. Mogą wziąć udział w konkursie i kwalifikować się do wygrania nagrody. Ten format konkursu fantastycznie poszerza zakres organiczny Twojego profilu. Dzieje się tak, ponieważ faktycznie otrzymają powiadomienie, dopóki ludzie nie zostaną oznaczeni przez innych. Te osoby przeszukają Twój profil i prawdopodobnie zostaną obserwującymi. Zamiast prosić ludzi o losowe oznaczenie kogoś, możesz zalecić, aby oznaczyli kogoś, kogo uważają za zasługującego na zwycięstwo. Zwycięzcą konkursu dla tego typu formatu byłaby osoba, która została oznaczona tagiem, a nie osoba, która zostawiła oryginalny komentarz. Śledź nas w mediach społecznościowych. Obejrzyj nasz ostatni film i postępuj zgodnie z instrukcjami.

2. Opublikuj ponownie i wygraj

Na Instagramie możesz uruchamiać prezenty, które umożliwiają użytkownikom ponowne opublikowanie ogłoszenia o konkursie we własnym kanale. Po prostu upewnij się, że dodałeś zdefiniowany hashtag i oznaczyłeś Cię w poście, abyś mógł śledzić wpisy. W przypadku świątecznych wyprzedaży jest to doskonały sposób na przyciągnięcie szerszej publiczności do Twojej marki i konkurencji, zbudowanie widoczności i nawiązanie relacji z klientami. Wadą tej formy rozdawania nagród jest to, że ciągłe reposty mogą wydawać się spamem, a Instagram w rzeczywistości nie ma natywnego sposobu ponownego publikowania zdjęć.

3. Polub i skomentuj, aby wygrać

[Podpis id = “attachment_808176” align = “align none” width = “821”]Gratisowy pomysł na wirusowy konkurs Źródło: Instagram [/ caption] Najprostszą formą prezentów, które można uruchomić na Instagramie, jest taka, do której użytkownicy mogą dołączyć, polubiąc Twoją wiadomość, obserwując Cię na Instagramie i oznaczając komentarz ze znajomymi. To wszystko są fantastyczne sposoby na zwiększenie interakcji, zwiększenie liczby obserwujących i oczywiście przedstawienie swojej marki szerszej publiczności.

4. Konkurs selfie

Poproś ludzi, aby opublikowali swoje zdjęcia w ramach konkursu na selfie, gdy używają Twojego produktu lub gdy produkt znajduje się gdzieś w tle. Ten format konkursu jest szczególnie przydatny dla firmy, ponieważ pomaga nauczyć potencjalnych klientów obsługi produktu. To świetny rodzaj treści tworzonych przez użytkowników. Utwórz charakterystyczny hashtag podczas pisania opisu konkursu na selfie, a następnie poproś ludzi, aby użyli tego hashtagu, jeśli udostępniają swoje zdjęcia. Szukając hashtagu na Instagramie, znajdziesz zdjęcia, które ludzie przesłali na ten konkurs. Na koniec konkursu wybierz zdjęcie, które Twoim zdaniem jest najlepsze.

5. Run Challenge Contest

Trudny konkurs zdziała cuda, jeśli jesteś w miejscu, w którym musisz zorganizować konkurs w krótkim czasie. W tym formacie konkursu wystarczy wymyślić proste wyzwanie, z którym poszczególne osoby mogą się zmierzyć, a osoba, która je rozwiąże, wygrywa. Nie ma potrzeby, aby wyzwanie było złożone. W rzeczywistości prostsze konkursy zwykle przyciągają więcej interakcji i zaangażowania społecznego.

6. Konkursy głosowania

Możesz spróbować opublikować serię zdjęć na Instagramie i poprosić użytkowników, aby głosowali na swoje ulubione w komentarzach, aby mieć szansę na wygranie niewielkiej nagrody, jeśli chcesz uzyskać szybkie recenzje lub po prostu poprawić interakcję. Możesz skłonić odbiorców do głosowania na coś, co jest szczególnie istotne dla Twojej marki, na przykład na ich ulubiony produkt lub wariant, lub na coś bardziej abstrakcyjnego, jak pożądane miejsce na wakacje.

Więcej pomysłów na konkursy prezentów na świąteczne wyprzedaże:

Istnieje wiele innych konkursów, które można przeprowadzić na platformie Instagram lub dowolnej innej platformie mediów społecznościowych, aby zwiększyć sprzedaż przed świętami Bożego Narodzenia. Możesz przeprowadzić konkurs na hashtag, skomentować i wygrać konkurs, śledzić i wygrać konkurs, opublikować konkurs fotograficzny, prosząc o udostępnienie zdjęcia na Instagramie lub Facebooku z Twoim produktem i Świąteczny hashtag na InstagramieZwiązane z Twoją stroną. Możesz nawet biegać konkursy we współpracy. Konkurs współpracy zwiększa twoją bazę klientów, ponieważ więcej organizatorów będzie więcej uczestników. Prezenty można wykorzystać do promowania wielu przydatnych działań, ale może nie być tak potężnego, jak generowanie treści stworzonych przez fanów. Istnieje wiele rodzajów treści, które mogą usprawnić działania promocyjne.

Jakich wyników należy się spodziewać po prezentach i konkursach:

Konkursy są wirusowe i mogą generować ruch, potencjalnych klientów i obserwujących w mediach społecznościowych, jak opisano powyżej. Będziesz musiał odpowiednio zaplanować swoje konkursy, jeśli chcesz osiągnąć jeden lub więcej z tych celów. Oto kilka przykładów celów konkursowych:

 • Zwiększ liczbę obserwujących w mediach społecznościowych
 • Zwiększ ruch w witrynie
 • Generuj potencjalnych klientów
 • Zwiększ liczbę subskrybentów poczty e-mail
 • Więcej klientów, większa sprzedaż

Podsumowanie:

Każda branża ma swój własny szczyt sezonu. Dla wielu sprzedawców e-commerce Boże Narodzenie to najbardziej pracowity okres w roku, Wielkanoc to ogromny wzrost sprzedaży czekolady, a Dzień Matki i Walentynki są popularne wśród kwiaciarni. Jeśli jest święto, które odpowiada zwiększonemu zainteresowaniu Twoim produktem, zorganizowanie prezentów to doskonały sposób na wykorzystanie zwiększonego zainteresowania, aby przyciągnąć uwagę do produktu i zachęcić do działania. Możesz zostawić komentarz, jeśli masz jakieś szalone pomysły na prezent lub jeśli prowadziłeś już konkurs w swoich mediach społecznościowych, daj nam znać, jak poszło. A więc Wesołych Świąt! Zalecana lektura:

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *