Jak rozpocząć biznes odzieżowy online – kompletny przewodnik

How-to-start-online-clothing-business-Complete-Guide

Planujesz założyć własną firmę odzieżową online? Cóż, dzięki innowatorom i twórcom stron internetowych. Teraz możesz rozpocząć biznes merchandisingowy online przy minimalnych kosztach bez fizycznego sklepu stacjonarnego. Internetowy biznes odzieżowy to okazja, jeśli szukasz przełomowego pomysłu. Planowanie strategiczne, właściwe podejście i doskonały marketing mogą sprawić, że będziesz dominował w branży odzieżowej.

Znalezienie dobrego pomysłu to pierwszy krok do założenia firmy odzieżowej online. Masz zamiar spędzić na tym dużo czasu, prawdopodobnie pieniędzy i wysiłku, więc upewnij się, że pracujesz nad czymś, co ma prawdziwy potencjał do zarabiania pasywnego dochodu, pozwól ci odejść z pracy i robić to na pełny etat, dostarczać wartości i wykorzystywać swoje umiejętności i talenty, lub inaczej. Możesz sprzedawać wszystko, na przykład odzież dziecięcą, markowe, vintage lub wszystko pomiędzy. Utworzenie internetowego sklepu odzieżowego jest teraz prostsze niż kiedykolwiek dzięki wynalezieniu kreatorów sklepów internetowych, takich jak OpenCart, Shopify, Wix i PrestaShop, a najlepsze jest to, że nie musisz nawet umieć kodować ! Ponieważ doszedłeś tak daleko, wyobrażając sobie ten nowy pomysł na biznes odzieżowy, teraz potrzebujesz planu, który pomoże Ci rozpocząć nowe przedsięwzięcie. Zanim założysz firmę odzieżową, zadaj sobie następujące pytania: Czy masz wystarczające umiejętności, aby to rozpocząć? Czy masz wystarczająco dużo pasji, aby założyć firmę odzieżową? Czy będziesz w stanie poradzić sobie w nowych sytuacjach? Czy to się opłaca? Jeśli twoje odpowiedzi są przychylne, to idziesz we właściwym kierunku.

1. Wybierz model biznesowy

Czas wybrać model biznesowy dla swojego internetowego sklepu odzieżowego, skoro znasz już swoją niszę i masz pojęcie, jakie rodzaje produktów chcesz sprzedawać. Internetowe sklepy odzieżowe i modowe dzielą się na następujące kategorie modeli biznesowych:

 • Sprzedaż
 • Hurtownia
 • Produkcja

Po wybraniu modelu biznesowego należy wybrać rodzaj odzieży, którą chce się sprzedawać:

 • Szybka moda
 • Tradycyjna moda
 • Odzież spersonalizowana na zamówienie
 • Odzież od projektantów

Każdy model biznesowy ma swoje wady i zalety, a ostatecznym celem, budżetem i umiejętnościami powinien być wybór między nimi.

2. Uruchom swoją witrynę internetową:

Zakładanie firmy odzieżowej online jest dochodowym biznesem, ponieważ 80% millenialsów woli robić zakupy online.

Uruchom witrynę firmy odzieżowej online

Ważne jest, aby mieć swoją witrynę internetową. To jedyne miejsce, w którym możesz sprzedawać ubrania online i tam rozwiniesz swoją markę, zdobędziesz ruch i wykorzystasz całą swoją wiedzę, aby zarobić. Twoja witryna zawsze będzie tam, w sercu Twojej firmy, bez względu na to, jak bardzo Twoja firma rozwinie się na przestrzeni lat i jak wiele metod zarabiania zastosujesz. Strona internetowa składa się z nazwy domeny (nazwa witryny Twojego sklepu odzieżowego), dostawcy usług hostingowych (firma, która zapewnia serwer do obsługi biznesu online) oraz systemu zarządzania treścią, takiego jak Shopify, OpenCart, PrestaShop, Magento itp. Platforma internetowa to program umożliwiający zbudowanie sklepu internetowego do sprzedaży odzieży, tworzenia treści i dodawania produktu, marketingu e-mailowego i wielu innych. Aby założyć firmę odzieżową, potrzebujesz atrakcyjnej nazwy, która powinna być łatwa do zapamiętania. Możesz zatrudnić dostawcę usług tworzenia witryn internetowych stworzyć to, co najlepsze, by konkurować w tym szybko rozwijającym się świecie mody.

3. Znajdź swoich docelowych odbiorców:

Każda firma ma grupę docelową, więc upewnij się, że przeprowadziłeś badania, zanim zdecydujesz się na niszę. Im lepiej rozumiesz swoich klientów i ich potrzeby, tym większe masz szanse na dostarczenie towarów, których chcą.

znajdź-docelową-grupę docelową

Nie jest łatwo założyć firmę odzieżową online, ale jeśli znasz swojego klienta i przestudiowałeś jego zachowania konsumenckie, możesz uczynić to trudne zadanie łatwym.

Zacznij blogować:

Nie mogę wystarczająco podkreślić, jak ważna jest treść dla ogólnej strategii biznesowej dotyczącej odzieży online. Aby rozpocząć rozwój branży odzieżowej online, musisz tworzyć treści na wiele sposobów. Pisanie postów na blogu, obszernych poradników, filmy, posty w mediach społecznościowych, podcasty, kursy itp. mogą wesprzeć każdego potencjalnego lidera. Zmiana przeznaczenia treści jest prosta, tak jak po opublikowaniu pliku blogu, możesz łatwo przekształcić go w serię e-maili, bezpłatny przewodnik do pobrania dla Twoich subskrybentów, kilka posty w mediach społecznościowycha co nie!

Przeprowadzaj ankiety online:

Aby poznać swoich docelowych odbiorców i zrozumieć ich wymagania, możesz przeprowadzać ankiety online za pomocą bezpłatnych formularzy Google lub w dowolny inny sposób. Ankieta przed założeniem firmy odzieżowej online przyniosła dodatkowe korzyści. Na początek może Ci to pomóc w podjęciu decyzji o rodzaju produktu, który możesz sprzedawać w swoim sklepie.

4. Zbuduj swoją markę odzieżową

zbuduj swoją markę odzieżową online, aby rozpocząć nowy biznes odzieżowy

To, co kształtuje Twoją markę, to Ty i wszystko, co robisz w Internecie. Musisz upewnić się, że Twoja marka jest kompatybilna ze wszystkimi elementami Twojej firmy odzieżowej online. To znaczy:

 • Korzystanie z dopasowania kolory, zdjęcia, produktów itp. w Twojej sieci.
 • Aby zbudować wszystkie typy grafika dla swojej marki odzieżowej użyj bezpłatnego narzędzia i zrób zdjęcie interaktywne zdjęcia ubrań, które chcesz sprzedać.
 • Stwórz logo z hasłem wyróżniającym się
 • Pisanie niesamowitej strony o opowiadaniu o Historia marki i co będziesz sprzedawać w internetowym sklepie odzieżowym;
 • Bądź na każdej platformie Media społecznościowe i zaangażuj się. To sposób na łączenie się, budowanie liczby obserwujących i generowanie rozpoznawalności marki wśród odbiorców i innych właścicieli firm;
 • Rób profesjonalne zdjęcia i dodaj je do swojej witryny i stron mediów społecznościowych dla swojego produktu;
 • Zapytaj ich o Opinie i wyświetl je referencje na swojej stronie internetowej, gdy masz już kilku klientów i subskrybentów poczty e-mail.

5. Zarejestruj swoją firmę online

Zarejestruj swoją firmę, aby założyć firmę odzieżową

W swoim kraju, jak rozpocząć biznes online? Zbudowałeś fundament swojej marki, kiedy uruchomiłeś stronę internetową z ubraniami i zacząłeś zarabiać pierwszą gotówkę. Będziesz musiał o tym pamiętać. To prosta procedura zarejestrować firmę internetową, ale musisz przestrzegać zasad swojego kraju. Po dokonaniu legalnej rejestracji w celu opłacenia podatków otrzymasz wszystkie wymagane informacje, takie jak numer rejestracyjny firmy, numer VAT itp. Załóż firmę odzieżową online i zarejestruj ją zgodnie z prawem swojego kraju.

6. Zaprojektuj swoje produkty:

Przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo rzeczom, które składają się na tworzenie produktu. Aby zaprojektować produkt, musisz wybrać dowolną dostępną firmę usługową jako usługę realizacji. Załóżmy, że stworzyłeś swój sklep internetowy. Wszyscy wiecie, czego potrzeba miłośnikom mody, aby znaleźć coś przyjemnego do noszenia, więc wyobraź sobie, jak to jest zaprojektować to. Wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę:

 • Twórca projektów nie może sobie wyobrazić, ale potrafi to urzeczywistnić.
 • Ankieta, którą przeprowadziłeś przed założeniem swojego internetowego sklepu odzieżowego, pomoże Ci teraz dowiedzieć się, jaka jest Twoja grupa docelowa.
 • Konieczne jest zwracanie uwagi na jakość sprzedawanego produktu. Krój i materiał odzieży to coś, o co musisz zadbać. Materiał, którego będziesz używać, jego rozciągliwość i dopasowanie, to ważne czynniki, które decydują o rozpoczęciu sprzedaży odzieży online.
 • Aby uzyskać efekt końcowy, od A do Z – dopasowanie, kolor, projekt, musisz być wszystkiego pewien. Musisz opracować produkt, który sprawi, że go kupią. W przeciwnym razie sprzedaż nie jest tego warta. Zanim rozpoczniesz transmisję, zamów kopię.

Przeczytaj: 8 rzeczy, które składają się na idealną stronę produktu mobilnego

7. Opanuj lejek marketingu i sprzedaży

Uruchomienie i uruchomienie sklepu to pierwszy krok, ale będziesz musiał wypromować swój sklep odzieżowy, aby zacząć (i kontynuować) sprzedaż odzieży online.

Aby założyć internetowy sklep odzieżowy, ważne jest opanowanie lejka marketingowego i sprzedażowego

Gorąco polecamy marketingu internetowego sklepu odzieżowego w mediach społecznościowych. To darmowy i prosty sposób, aby wyjść na świat ze swoją marką. Możesz po prostu pozwolić swoim klientom polubić Twoją firmę na Facebooku lub śledzić Cię na Twitterze dzięki programom „udostępnij i wygraj”, co oznacza, że ​​mogą być na bieżąco ze wszystkimi promocjami marki, wiadomościami branżowymi, którymi możesz się podzielić, oraz wszelkimi nadchodzącymi okazjami.

Programy partnerskie i polecające może pomóc w szerzeniu świadomości marki. To najsprytniejszy sposób na pozyskanie nowych potencjalnych klientów. Kolejnym narzędziem marketingowym jest marketing e-mailowy. Możesz wysyłać kolejne wiadomości e-mail, e-maile promocyjne za pomocą aplikacji, narzędzi do marketingu e-mailowego i wtyczek do klientów, którzy wcześniej odwiedzili Twój internetowy sklep odzieżowy. Twój internetowy sklep odzieżowy w mgnieniu oka zarobi duże pieniądze dzięki tym łatwym, wydajnym i niedrogim metodom marketingowym. Czas śledzić sukces.

Wnioski:

Kiedy zaczynasz swój internetowy sklep odzieżowy, musisz znaleźć kompromis między swoimi standardami jakości, kosztami produkcji i osiąganiem zysków. Prawie nikt nie rodzi się z pełnym stosem wiedzy, aby rozpocząć i prowadzić odnoszący sukcesy biznes, więc postaraj się poznać rzeczy, o których nie wiesz tak dużo, czy to jest sposób łączenia się w świecie mody, czy jak stworzyć biznesplan zorientowany na wzrost. Bądź ambitny, poznaj swoją markę i obniż koszty konfiguracji! Powodzenia! Zalecane lektury:

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *