Jak program partnerski i skierowania pomaga firmom internetowym?

Affiliate and referral program

Czy wiesz, że 81% sprzedawców i 84% wydawców wykorzystuje siłę marketingu afiliacyjnego? (Źródło: Web Market Support) Ponadto, według Business Insider, 15% całkowitych przychodów z reklam cyfrowych mediów przypisuje się Affiliate Marketing. Mówiąc o programach skierowań, raport autorstwa Nielsen twierdzi, że 92% konsumentów wierzy w skierowania od osób, które znają, a 77% konsumentów prawdopodobnie kupi nowy produkt, jeśli dowie się o tym od swoich przyjaciół lub rodzin.

Co to jest marketing partnerski?

co-jest-marketing partnerski

Gdy sprzedawca internetowy płaci prowizję swojemu partnerowi za promowanie swoich produktów / marki i sprowadzanie ruchu lub sprzedaży poprzez link partnerski, marketing jest uważany za marketing afiliacyjny. Programy partnerskie okazały się bardzo skuteczne zarówno dla sprzedawców, jak i sprzedawców detalicznych. Pomaga e-sprzedawcom w pozyskiwaniu klientów i zwiększenie sprzedaży.

Jak działają programy partnerskie?

Partnerzy promują link do Twoich produktów w sklepie na swojej stronie internetowej, blogu lub kanale YouTube itp. Gdy odwiedzający / obserwujący partnera używają tego linku do dokonania zakupu w Twoim sklepie, płacisz niewielką prowizję od kwoty produktu do partner dla generowania sprzedaży dla Ciebie.

Dlaczego warto używać Affiliate Marketing dla swojego biznesu online?

Zwiększ sprzedaż

Głównym motywem każdej firmy internetowej jest zwiększenie sprzedaży i utrzymanie wykresu sprzedaży zawsze na wysokim poziomie. Affiliate Marketing zapewnia zwiększoną sprzedaż, zwiększając liczbę potencjalnych klientów do Twojej witryny.

Popraw widoczność produktu

Spraw, by Twoje produkty dotarły do ​​szerszego grona odbiorców dzięki marketingowi afiliacyjnemu. Jeśli twój partner dostanie ładną ilość ruchu na swojej stronie, widoczność twojego produktu wzrośnie. Gdy coraz więcej nowych użytkowników korzysta z linku partnerskiego, aby uzyskać zniżkę na produkty, zdobywasz więcej sprzedaży.

Zwiększ świadomość marki

Partnerzy podkreślają Twoją markę przed nową publicznością. Stwarza to świadomość marki i zwiększa ruch w Twoim sklepie.

Czym jest marketing skierowań?

marketing polecający

Marketing polecający lub Programy skierowań są uważane za jedne z najbardziej udanych narzędzi marketingowych. W przypadku tego typu marketingu zachęcacie ludzi do kierowania swoich produktów lub usług do przyjaciół, rodziny, współpracowników itp. W zamian za pewne nagrody. Nagrodami mogą być bony upominkowe, zniżki na produkty lub gotówka. Znany jest również jako marketing szeptany.

Jak działają programy polecające?

W tego typu programie marketingowym odwiedzający lub klient dzieli się swoimi produktami ze swoimi ludźmi, a gdy osoby polecone przez klientów dokonują zakupu w Twoim sklepie, przekazujesz im jakąś nagrodę za skierowanie. Klient może udostępnić link produktu lub kod kuponu.

Dlaczego warto korzystać z marketingu polecanego dla swojego biznesu online?

Ludzie ufają poleconym

Gdy klient poleca produkt swoim znajomym, wśród wskazanych osób rozwija się poczucie zaufania. Tworzy większe szanse na sprzedaż niż reklama konwencjonalna.

Poprawia pozyskiwanie klientów i utrzymanie klientów

Osoby polecone otrzymują już pozytywną odpowiedź na temat marki / produktów, gdy ktoś je poleca. To sprawia, że ​​są lojalni wobec Twojej marki, wzrastając utrzymania klienta. Gdy nowi odwiedzający przychodzą do twojego sklepu dzięki poleceniom, poprawiasz pozyskiwanie klientów.

Zwiększa zaangażowanie użytkowników

Marketing polecający może cię przynieść wysokie zaangażowanie użytkowników Na twojej stronie. Gdy Twój produkt zostanie rozpowszechniony wśród ludzi dzięki poleceniom, wizyty w Twoim sklepie internetowym znacznie wzrosną. Masz większe zaangażowanie, co może prowadzić do zwiększenia sprzedaży.

Czy jest jakaś różnica między marketingiem afiliacyjnym i polecającym?

Nie ma dużej różnicy. Dla e-detalisty zarówno Affiliate Marketing, jak i Referral Marketing to sposób na promowanie swojej marki i sprzedaż, oferując pewne zachęty dla oddziałów, to tylko proces, który się zmienia. Kluczową różnicą między obydwoma jest to, że marketing afiliacyjny wymaga stron internetowych osób trzecich w celu promowania Twojej firmy na ich kanale, podczas gdy marketing skierowań skupia się na dostarczaniu nagród swoim obecnym klientom za skierowanie produktów do innych.

Wnioski

Zarówno programy partnerskie, jak i programy polecające skutecznie zwiększają sprzedaż i zwiększają świadomość marki. Możesz wypróbować moduł programu Affiliate and Referral firmy Knowband, jeśli prowadzisz sklep na platformie Prestashop lub Magento. Ten moduł zawiera program Affiliate and Referral w Twoim sklepie i pomaga w zarządzaniu obydwoma programami całkiem wygodnie. Sprawdzić:

Program partnerski i polecający – dodatek Prestashop

Rozszerzenie programu partnerskiego i skierowania Magento


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *