Jak pokonać bariery językowe i walutowe podczas globalnej sprzedaży (online)

how-to-overcome-language-and-currency-barrier

Język jest środkiem komunikacji, a waluta jest środkiem, za pomocą którego kupujemy i kupujemy rzeczy. Podczas sprzedaży globalnej język Twojej witryny może stać się barierą, jeśli odwiedzający nie rozumie jej domyślnego języka. Ponieważ jednak wielu gości i potencjalnych klientów pochodzi z krajów, w których większość osób w szkole uczy się języka angielskiego, konieczne jest podjęcie kroków w celu usunięcia barier językowych. Funkcja zmiany języka i przeliczania walut pozwala sprzedawać na całym świecie i budować więź z kupującymi. Następuje gwałtowny wzrost zapotrzebowania na wirtualnych asystentów i wsparcie biznesowe offshore. W ciągu ostatnich kilku lat popyt na usługi wirtualnej asystentki wzrósł o 95%. Ale małe firmy powstrzymują się przed zrobieniem kroku w kierunku rozwoju biznesu. Jednym z głównych zmartwień związanych z uniemożliwianiem ludziom korzystania z wirtualnego asystenta jest pomysł, że z powodu barier językowych i kulturowych nie będą mogli wchodzić w interakcje z kimś z innego świata. Dlatego kluczową rolę odgrywają automatyczne przełączanie języka i konwertery walut rozwój działalności gospodarczej.

Korzyść z posiadania wielojęzycznej strony internetowej z funkcją automatycznej zmiany waluty

Wyświetlanie witryny w języku ojczystym kraju docelowego może pomóc w zwiększeniu SEO strony produktu. Automatyczne przełączanie języka i waluty będzie korzystne dla rozwoju Twojej firmy na całym świecie. Platforma powinna być zawsze dostępna w języku ojczystym podczas sprzedaży kupującemu, chyba że produkt jest bardzo poszukiwany, a klient nie ma innego sposobu, aby go zdobyć.

Oto kilka wskazówek, jak pokonać barierę językową i walutową, sprzedając swoje produkty w handlu elektronicznym na całym świecie.

Oprogramowanie do automatycznego przełączania języka i waluty

Jednym z najłatwiejszych sposobów na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy podczas sprzedaży produktów online jest zakup modułu, który pomoże Ci w automatycznej zmianie języka i waluty. Czasami jednak tłumaczenie traci prawdziwą istotę treści. Nie inaczej jest w przypadku eCommerce. Opis produktu powinien być jasny i prosty, co można osiągnąć za pomocą modułu tłumaczącego.

# 1- Mów językiem, który znają

Najczęściej używanym językiem w świecie e-commerce jest rzeczywiście angielski. Mieszkańcy takich krajów jak Norwegia czy Szwecja również nie mają nic przeciwko zakupom na anglojęzycznych stronach internetowych. Ale istnieje wiele narodów i miliony ludzi, którzy boją się czytać lub mówić po angielsku. Dla swoich międzynarodowych klientów popraw ich komfort i wygodę oraz oszczędź im niedogodności związanych z zewnętrznymi zasobami tłumaczeniowymi. Używaj języka dla lokalnych konsumentów, który jest prosty, wnikliwy i brzmi jak rodzimy.

#2 – Nie musisz znać każdego języka

We wszystkich językach obcych nie musisz lokalizować. Byłoby to zbędne i zbyt kosztowne. Na nowych rynkach, na które wchodzisz, wystarczy skoncentrować się na kilku językach, które są głównie używane. Początkowo możesz mieć tłumaczenie dla szerszej publiczności w kilku językach, tylko po to, aby przeanalizować ruch. Na przykład, jeśli Twój sklep internetowy nieoczekiwanie zdobędzie setki nowych klientów, którzy preferują język francuski jako domyślny, być może trzeba będzie rozważyć zlokalizowanie kolejnego sklepu w języku francuskim.

#3 – Przejdź do strony docelowej

Niektóre badania wykazały, że automatyczne przekierowanie odwiedzających na lokalną stronę docelową często ma pozytywny wpływ na sprzedaż. Nie tylko to, ale także zwiększa zyski. The najprostszy sposób na zwiększenie satysfakcji klienta jest poprowadzenie ich do przetłumaczonego wydania Twojej witryny. Innymi słowy, pasek nawigacyjny, menu, karty, przyciski lub łącza Twojego sklepu internetowego powinny mieć wersję w preferowanym języku obecnych klientów docelowych. Ważne jest, aby zlokalizować recenzje produktów (lub zachęcać lokalnych nabywców do publikowania swoich recenzji). Upewnij się również, że opcje obsługi klienta są dostępne w preferowanym przez nich języku.

#4- Pozwól im kupować w ich walucie

Pokazuj ceny w różnych walutach, nawet jeśli nie możesz akceptować płatności w każdej z nich. Bez dodatkowego wysiłku i uciekania się do przelicznika walut, ta informacja da Twoim klientom wyobrażenie o cenie. Metoda płatności: poszukaj w danym kraju najpopularniejszych metod płatności. To wzbudzi zaufanie Twoich międzynarodowych klientów. Mogą być ostrożni w kwestii bezpieczeństwa, jeśli widzą metody płatności, z którymi nie są szczególnie zaznajomieni.

# 5- Skoncentruj się na projektowaniu

sprawdź preferencje dotyczące projektowania kulturowego. Nie tylko zwiększy to wiarygodność Twojego produktu, ale także poprawi wrażenia kupującego. Kiedy tłumaczysz stronę internetową, być może będziesz musiał wprowadzić pewne poprawki, na przykład niektóre niemieckie słowa mogą być nieco dłuższe niż angielskie, więc być może będziesz musiał nieco poprawić projekt.

Automatyczne przełączanie języka i przelicznik walut: koniec językowej nędzy!

Przetłumacz każde słowo za pomocą jednego potężnego modułu zaprojektowanego dla Twojego sklepu eCommerce, który konwertuje zawartość na różne języki, co otworzy Cię na świat. Ilekroć utkniesz z językami obcymi, przelicznik języka KnowBand i przelicznik walut to świetne i wydajne narzędzie. Wszystko, co musisz zrobić, to zaimplementować nasze narzędzie na swojej stronie internetowej, a będziesz mógł łatwo przetłumaczyć całość lub odpowiednie części swojej witryny! Jak działa moduł automatycznego przełączania języka i konwertera walut? Automatycznie przełącza walutę w Twoim sklepie. Dla każdego wielojęzycznego sklepu eCommerce to prawdziwy must-have! Klienci lubią widzieć ceny w swojej rodzimej walucie. Podczas zakładania sklepu możesz ustawić domyślny język i walutę dla danego kraju. Jeśli klient odwiedza Twoją witrynę z Polski, wówczas wyświetli produkty w języku polskim i ich rodzimej walucie. Poprawia to komfort użytkowania i „zapewnia” spersonalizowane wrażenia użytkownika. Dodatek jest idealnym narzędziem do łączenia sklepów eCommerce z różnymi walutami i uczynienia ich bardziej przyjaznymi dla użytkownika. Administrator musi dodać język i walutę z zaplecza sklepu. Nasz moduł wyświetla język i walutę zgodnie z ustawieniami. Kliknij poniższe łącza, aby zapoznać się z modułem automatycznego przełączania języków i walut:

Prestashop Automatyczne przełączanie języka i waluty – Dodatki Prestashop

Automatyczne przełączanie języka i waluty — Magento 2 � Rozszerzenia

Automatyczne przełączanie języka i waluty — rozszerzenia Magento

Automatyczne przełączanie języka i waluty — rozszerzenia Opencart

Dostępnych jest kilka modułów eCommerce dla wszystkich głównych platform eCommerce, takich jak PrestaShop, Magento, OpenCart.

Wnioski: Rzeczywistość jest taka, że ​​dzięki zrozumieniu, w jaki sposób różnice kulturowe mogą wpływać na komunikację, rozumienie, przepływ pracy i wydajność, istnieją sposoby, aby wyjść z inicjatywą i zminimalizować te obawy. Możesz pokonać te przeszkody przy odrobinie pracy nóg, wiedzy i silnych procesach oraz pielęgnować silny i skuteczny zespół wsparcia. Napisz do nas na adres support@knowband.com, a z przyjemnością podzielimy się z Tobą Tłumaczem Języka i Waluty z funkcją automatycznego przełączania oraz jego funkcjami! Polecane lektury:

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *