how-to-overcome-language-and-currency-barrier

Jak pokonać bariery językowe i walutowe podczas globalnej sprzedaży (online)

Język jest środkiem komunikacji, a waluta jest medium, za pośrednictwem którego kupujemy i kupujemy rzeczy. Podczas sprzedaży globalnej język Twojej witryny może stać się barierą, jeśli odwiedzający nie rozumie jej domyślnego języka. Ponieważ jednak wielu odwiedzających i potencjalnych klientów pochodzi z krajów, w których większość osób w szkole uczy się angielskiego, konieczne jest podjęcie kroków w celu usunięcia barier językowych. Funkcja zmiany języka i przeliczania walut umożliwia sprzedaż na całym świecie i budowanie więzi z kupującymi. Występuje gwałtowny wzrost zapotrzebowania na wirtualnych asystentów i zagraniczne wsparcie biznesowe. W ciągu ostatnich kilku lat nastąpił wzrost zapotrzebowania na usługi wirtualnych asystentów o 95%. Ale małe firmy powstrzymują się od zrobienia kroku w kierunku rozwoju biznesu. Jedną z głównych obaw związanych z uniemożliwieniem ludziom korzystania z wirtualnego asystenta jest pomysł, że z powodu barier językowych i kulturowych nie mogliby oni wejść w interakcję z kimś z innego świata. Dlatego automatyczna zmiana języka i konwertery walut odgrywają kluczową rolę w programie rozwój działalności gospodarczej.

Zaleta posiadania wielojęzycznej strony internetowej z funkcją automatycznej zmiany waluty

Wyświetlenie witryny w języku ojczystym kraju docelowego może pomóc w poprawie SEO strony produktu. Automatyczna zmiana języka i waluty będzie korzystna dla rozwoju Twojej firmy na całym świecie. Platforma powinna być zawsze dostępna w języku ojczystym podczas sprzedaży kupującemu, chyba że produkt jest bardzo poszukiwany, a klient nie ma innych możliwości jego posiadania.

Oto kilka wskazówek, które pozwalają przezwyciężyć barierę językową i walutową podczas międzynarodowej sprzedaży produktów w eCommerce.

Oprogramowanie do automatycznej zmiany języka i waluty

Jednym z najłatwiejszych sposobów na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy podczas sprzedaży produktów online jest zakup modułu, który pomoże Ci automatycznie zmieniać język i walutę. Ale czasami tłumaczenie traci prawdziwą istotę treści. Tak nie jest w przypadku handlu elektronicznego. Opis produktu powinien być jasny i prosty i można to osiągnąć za pomocą modułu tłumaczeniowego.

# 1- Mów w języku, który znają

W istocie najczęściej używanym językiem w świecie handlu elektronicznego jest angielski. Ludzie w krajach takich jak Norwegia i Szwecja również nie mają nic przeciwko robieniu zakupów w anglojęzycznych witrynach internetowych. Ale są różne narody i miliony ludzi, którzy boją się czytać lub mówić po angielsku. Dla swoich międzynarodowych klientów popraw ich komfort i wygodę oraz oszczędzaj im niedogodności związanych z tłumaczeniami innych firm. Używaj języka dla lokalnych konsumentów, który jest prosty, wnikliwy i brzmi jak język ojczysty.

# 2- Nie musisz obejmować wszystkich języków

Nie musisz lokalizować we wszystkich językach obcych. Byłoby to niepotrzebne i zbyt kosztowne. Na nowych rynkach, na które wchodzisz, wystarczy skoncentrować się na kilku najczęściej używanych językach. Początkowo możesz mieć tłumaczenie dla szerszej publiczności w kilku językach, aby przeanalizować ruch. Na przykład, jeśli Twój sklep internetowy nieoczekiwanie zdobędzie setki nowych klientów, którzy wolą używać francuskiego jako języka domyślnego, może być konieczne rozważenie zlokalizowania następnego na francuski.

# 3- Przejdź do strony docelowej

Niektóre badania wykazały, że automatyczne przekierowanie odwiedzających na lokalną stronę docelową często ma pozytywny wpływ na sprzedaż. Nie tylko to, ale także przynosi zyski. Plik najłatwiejszy sposób na zwiększenie satysfakcji klienta to poprowadzenie ich do przetłumaczonej wersji Twojej witryny. Innymi słowy, pasek nawigacyjny, menu, karty, przyciski lub linki w Twoim sklepie internetowym powinny mieć wersję w preferowanym przez Ciebie języku klientów docelowych. Ważne jest, aby zlokalizować recenzje produktów (lub zachęcamy lokalnych kupujących do publikowania recenzji). Upewnij się również, że podałeś opcje obsługi klienta w preferowanym języku.

# 4- Pozwól im kupować w swojej walucie

Pokaż ceny w różnych walutach, nawet jeśli nie możesz zaakceptować płatności w każdej z nich. Bez dodatkowego wysiłku i korzystania z przelicznika walut informacje te dadzą klientom wyobrażenie o cenie. Metoda płatności: poszukaj informacji w danym kraju na temat najpopularniejszej metody płatności. To zaszczepi zaufanie w Twoich międzynarodowych klientach. Mogą być ostrożni co do bezpieczeństwa, jeśli zobaczą metody płatności, których nie są specjalnie zaznajomieni.

# 5 – Skoncentruj się na projektowaniu

sprawdź preferencje dotyczące wzornictwa kulturalnego. Nie tylko zwiększy to wiarygodność Twojego produktu, ale także poprawi wrażenia kupującego. Podczas tłumaczenia strony internetowej może być konieczne wprowadzenie pewnych poprawek, na przykład niektóre niemieckie słowa mogą być nieco dłuższe niż angielskie, więc być może trzeba będzie nieco poprawić projekt.

Auto-Switch Language and Currency Converter: koniec lingwistycznej niedoli!

Przetłumacz każde słowo za pomocą jednego potężnego modułu zaprojektowanego dla Twojego sklepu eCommerce, który konwertuje zawartość na różne języki, co otworzy Cię na świat. Za każdym razem, gdy utkniesz z językami obcymi, język KnowBand’s Switch and Currency Converter jest świetnym i płodnym narzędziem. Wystarczy, że zaimplementujesz nasze narzędzie w swojej witrynie, a będziesz mógł łatwo przetłumaczyć wszystkie lub istotne części Twojej witryny! Jak działa moduł automatycznej zmiany języka i przelicznika walut? Automatycznie przełącza walutę w Twoim sklepie. Dla każdego wielojęzycznego sklepu eCommerce to prawdziwy must-have! W swojej rodzimej walucie klienci lubią widzieć ceny. Podczas zakładania sklepu możesz ustawić domyślny język i walutę dla danego kraju. Jeśli klient odwiedza Twoją witrynę z Polski, wówczas produkty będą wyświetlane w języku polskim i w ich rodzimej walucie. Poprawia to doświadczenie użytkownika i zapewnia spersonalizowaną obsługę. Dodatek jest idealnym narzędziem do łączenia sklepów eCommerce z różnymi walutami i uczynienia ich bardziej przyjaznymi dla użytkownika. Administrator musi dodać język i walutę z zaplecza sklepu. Nasz moduł wyświetla język i walutę zgodnie z ustawieniami. Kliknij poniższe łącza, aby zapoznać się z modułem Auto-Switch Language and Currency Translator:

Prestashop Auto Switch Language and Currency – Dodatki Prestashop

Automatyczne przełączanie języka i waluty – Magento 2 Rozszerzenia

Automatyczne przełączanie języka i waluty – rozszerzenia Magento

Automatyczne przełączanie języka i waluty – rozszerzenia Opencart

Dostępnych jest kilka modułów eCommerce dla wszystkich głównych platform handlu elektronicznego, takich jak PrestaShop, Magento, OpenCart.

Wnioski: Rzeczywistość jest taka, że ​​dzięki zrozumieniu, w jaki sposób różnice kulturowe mogą wpływać na komunikację, zrozumienie, przepływ pracy i wydajność, istnieją sposoby, aby stanąć na czele i zminimalizować te obawy. Możesz pokonać te przeszkody przy odrobinie pracy, wiedzy i silnych procesów oraz pielęgnować wzmocniony i skuteczny zespół wsparcia. Napisz do nas na support@knowband.com, a my z przyjemnością podzielimy się z Tobą tłumaczem języka i walut z automatyczną zmianą oraz jego funkcjami! Zalecane lektury:

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *