Jak napisać wiadomość powitalną, aby zaangażować klienta?

how-to-write-a-welcome-email

Szukasz wiadomości e-mail, która może zwiększyć zaangażowanie klientów? Odpowiedni e-mail powitalny może załatwić sprawę. Istnieją różne sposoby na zwiększenie skuteczności e-maili powitalnych. Te e-maile, jeśli są używane prawidłowo, nadają ton rodzajowi relacji, które będziesz mieć z subskrybentami poczty e-mail. Niestety, wielu marketerów ignoruje e-maile powitalne. Pierwsza wiadomość e-mail, którą subskrybent otrzyma po zarejestrowaniu się na liście e-mailowej, jest nazywana wiadomością powitalną. Wiadomości te są zwykle wysyłane zaraz po tym, jak ktoś zapisze się do newslettera lub wypełni wyskakujący formularz na stronie internetowej.

Dlaczego potrzebujesz e-maila powitalnego?

W imieniu swojej marki robisz pierwsze wrażenie, wysyłając powitalną wiadomość e-mail do nowego subskrybenta bloga, newslettera lub nowego klienta. Filmy, oferty specjalne, formularz rejestracji lub po prostu przyjazne powitanie mogą być dołączane do e-maili powitalnych, aby pomóc w budowaniu relacji z nowym klientem. Dobrze spreparowana powitalna wiadomość e-mail gwarantuje, że zrobisz jak najlepsze pierwsze wrażenie.

Kilka statystyk powitalnych wiadomości e-mail do obejrzenia

Badania mówiąpo wyrażeniu zgody i w ciągu pierwszych 24 godzin 45 procent subskrybentów dokonuje zakupów. Mają wyższy współczynnik otwarć niż jakikolwiek inny marketingowy e-mail, wynoszący od 50 do 60%. W porównaniu do standardowych e-maili marketingowych, e-maile powitalne mają 4x współczynnik otwarć i 5x współczynnik klikalności. 40% subskrybentów czyta każdą wiadomość e-mail, która przeczytała wiadomość powitalną. Powitalny e-mail może być bardzo skuteczny i jest pierwszym krokiem do budowania relacji między Twoją marką a klientem. Więc dlaczego przegapić szansę?

Jak napisać skuteczną wiadomość powitalną?

Aby stworzyć efektowną wiadomość e-mail, konieczne jest przygotowanie szablonu, który będzie można wykorzystać teraz i w przyszłości. Oto przewodnik po stworzyć powitalną wiadomość e-mail dostosowaną do Twoich potrzeb. Zanim utworzysz swój pierwszy e-mail, musisz zrozumieć swoich klientów i poznać ich, aby zrobić lepsze wrażenie. Powitalny e-mail pomoże Ci potwierdzić, że Twoi subskrybenci chcą i mogą dokonywać zakupów. Celem tego zbierania danych powinno być pełne zrozumienie Twoich subskrybentów i klientów. Nadszedł czas, aby napisać powitalną wiadomość e-mail, która zmieni subskrybentów w nowych klientów. Nigdy nie pomyl się w e-mailu z potwierdzeniem, ponieważ jest to Twój pierwszy e-mail i pierwsze wrażenie ma znaczenie. Pisząc powitalną wiadomość e-mail, pamiętaj o następujących kwestiach.

  1. dodaj chwytliwy temat
  2. Aby zachęcić swoich odbiorców, używaj wysokiej jakości wizualizacji i zaawansowane elementy,
  3. a także atrakcyjna kopia wiadomości e-mail i propozycja wartości,
  4. Skoncentruj się na kliencie problemy i dostarczać rozwiązania
  5. Powinien mieć konwertowanie wezwań do działania.

Podczas interakcji z klientem za pośrednictwem powitalnej wiadomości e-mail skoncentruj się na problemach klienta i jakie rozwiązanie lub usługę możesz zapewnić, aby pomóc mu je rozwiązać. Czy korzystałeś z wyskakującego okienka do subskrypcji, czy też zapisał się do newslettera, który wyraźnie mówi, że on są zainteresowani Twoimi usługami. Zalecana lektura:

Jaki jest najlepszy sposób na otrzymywanie powitalnych wiadomości e-mail do pracy?

E-maile powitalne mogą być potężnym narzędziem zwiększającym zaangażowanie subskrybentów, jeśli są prawidłowo używane. Niezależnie od tego, czy jest to zwykły biuletyn, magnes przyciągający klientów, konkurs czy aktualizacja treści, wykorzystaj je, aby powitać nowych subskrybentów na swojej liście e-mailowej. Dzięki e-mailowi ​​powitalnemu możesz zwiększyć zaangażowanie klientów w swoim sklepie internetowym, a wspaniała kopia pomoże Ci zbudować solidną listę subskrybentów. Nie wysyłaj tylko wiadomości e-mail z potwierdzeniem, ale witaj swoich klientów i zamień to w szansę.

Jak zdobyć więcej subskrybentów e-mail?

Czasami zdobycie nowych subskrybentów poczty e-mail to nie mniej niż zadanie. Wykorzystuj wyskakujące formularze za pomocą wyskakujących modułów w swoim sklepie eCommerce. KnowBand zaprojektował kilka modułów dla zaangażowanie klienta i subskrybentów newslettera. Moduły oferujące zniżki lub oferty to sztuczka, która zawsze sprawdza się w zakupach online. Aby skorzystać z tych ofert, klient musi podać adres e-mail i będzie zmotywowany do skorzystania z korzyści, dokonując zakupu w Twoim sklepie internetowym. Rzućmy okiem.

  1. Add wtyczka do grywalizacji Spin to Win, to najskuteczniejszy moduł subskrypcji e-mail, który może zwiększyć zaangażowanie klientów, a także współczynnik konwersji w Twoim sklepie eCommerce.Kliknij tutaj aby zapoznać się z modułem.

Zakręć i wygraj powitalny e-mail subskrybenta2. Zachęć ich Kupon zdrapkis, które zawierają kod rabatowy lub stały rabat procentowy. Aby skorzystać z oferty, klient musi podać adres e-mail.

zdrap wyskakujące okienko e-maila powitalnego3. Możesz także użyj wyskakującego okienka wejścia / wyjścia z pozdrowieniami i kodami kuponów w punkcie wejścia lub na dowolnej innej stronie witryny. Wyskakujące okienka są bardzo popularne na stronach wejściowych i wyjściowych.

exit-entry-popup4. Dodałem wtyczka autosubskrybowania do listy, ponieważ pozwala właścicielowi sklepu rozpocząć pierwszą rozmowę z potencjalnym klientem. Gość, który wkrótce może zostać klientem.

Powitalny e-mail automatycznie subskrybuj

Na platformach internetowych każda interakcja z klientem rozpoczyna się w momencie wejścia na Twoją stronę docelową, a wszystkie te moduły dodają wyskakujące okienko z wpisem na stronie docelowej Twojej witryny. Te niesamowite wtyczki mogą pomóc w budowaniu listy subskrybentów poczty e-mail, której można użyć teraz jako powitalnej wiadomości e-mail, ale w przyszłości do marketingu Twojej marki.

Wreszcie,

Zdrowa lista subskrybentów e-maili jest najlepsza do marketingu e-mailowego, ale zanim przejdziesz do e-maili promocyjnych, zacznij od spreparowanego e-maila powitalnego. To będzie Twoja szansa, aby zabłysnąć i zamienić subskrybenta w klienta. Firmy nie mogą sobie pozwolić na przeoczenie wartości e-maili powitalnych. Postępowanie zgodnie z wytycznymi przedstawionymi powyżej pomoże Ci w osiągnięciu tego celu.

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *