Auto-suggest

How to Improve eCommerce Site Search?

Jednym z ważnych obszarów witryny eCommerce, jeśli chodzi o wrażenia użytkownika, jest szukaj na stronie. Każdy odwiedzający, który znajdzie się na Twojej stronie i chce kupić produkt, po prostu przejdzie do paska wyszukiwania, wpisze wyszukiwane hasło i uzyska wynik. Dlatego pasek wyszukiwania został zaprojektowany tak, aby użytkownik nie musiał wybierać długiej trasy (przejście do kategorii, podkategorii, rodzaju marki itp.). Pasek wyszukiwania ułatwia zadanie. Aby poprawić jakość wyszukiwania w witrynie, rozważ następujące sprawdzone metody wyszukiwania w witrynie.

1. Pokaż pasek wyszukiwania

Niezależnie od tego, czy użytkownik jest na stronie głównej, Strona produktu lub dowolną stronę, pole wyszukiwania powinno prawdopodobnie podążać za użytkownikami przez całą podróż (w przypadku większości stron, jeśli nie dla wszystkich), aby nie musieli wracać do strony głównej w celu przeprowadzenia wyszukiwania i mogą to zrobić z poziomu strona, na której są obecni. Po drugie, pokaż pasek wyszukiwania, aby był łatwy do wykrycia od razu. Obszar paska nawigacji jest uważany za idealne miejsce dla paska wyszukiwania. Ponadto powinien mieć dobry design i dobry kolor. To nie powinno wyglądać niechlujnie.

2. Użyj Auto-sugerowania

Auto-sugestia

Może się to wydawać oczywiste, ale jest najważniejsze. Autosugestia jest jedną z podstawowych funkcji idealnie zoptymalizowanego paska wyszukiwania i jest również nazywana „wyszukiwaniem podczas pisania”. Pole wyszukiwania powinno być wystarczająco inteligentne, aby zrozumieć zapytanie użytkownika, gdy tylko zacznie pisać, a zatem powinno sugerować odpowiednie wyniki. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby wyniki wyszukiwania wyświetlały również miniaturę produktu. Automatyczne uzupełnianie oszczędza czas użytkownika, zmniejszając jego wysiłek.

3. Pasek wyszukiwania o dobrej długości

Pasek wyszukiwania nie powinien być też zbyt długi ani krótki. Powinien mieć przyzwoitą długość, aby był w stanie pokryć również długie zapytanie użytkownika. Jeśli pasek wyszukiwania jest krótki, zapytanie nie będzie widoczne i może często prowadzić do nieprawidłowego wyszukiwania. Pozwól użytkownikom sprawdzić, co wpisali, aby nie wystąpiły błędy podczas wpisywania.

4. Poinformuj użytkowników, czego mogą szukać

Na wielu stronach internetowych widać, że wyniki wyszukiwania są wyświetlane tylko dla wyszukiwań przeprowadzonych w określonych kategoriach. Byłem kiedyś na stronie internetowej z tapetami HD, więc gdy miałem zamiar przeszukać potrzebną tapetę, pole wyszukiwania zawierało tekst „Wyszukaj urządzenie lub rozdzielczość”, co oznacza, że ​​pasek wyszukiwania jest zoptymalizowany tylko do wyszukiwania dla urządzenia i rozdzielczości, a nie niczego innego. Dlatego umieść tekst na pasku wyszukiwania, aby poinformować użytkowników, jakiego rodzaju wyszukiwania mogą dokonać. Tekst powinien zniknąć, gdy tylko użytkownik zacznie pisać.

5. Pasek wyszukiwania powinien zrozumieć Synonimy

Produkt może być nazywany wieloma nazwami, na przykład słuchawki, słuchawki, zestaw słuchawkowy, ludzie zwykle nazywają je tak samo. To samo dotyczy marynarki, płaszcza i garnituru. Tak więc, jeśli użytkownik szuka któregokolwiek z tych terminów, powinien uzyskać oczekiwane wyniki.

6. Pasek wyszukiwania powinien rozumieć skróty i błędy ortograficzne

Produkt może mieć skrót i istnieje duże prawdopodobieństwo, że klienci będą szukać tego produktu za pomocą skrótu, zamiast wpisywać całe zapytanie. Poza tym spraw, aby pasek wyszukiwania również rozumiał błędy ortograficzne. Bardzo często zdarza się, że użytkownik popełni błąd podczas wpisywania wyszukiwanego hasła. Mechanizm paska wyszukiwania powinien być w stanie zrozumieć, co to zapytanie oznacza i jakie wyniki powinny być wyświetlane użytkownikowi na jego podstawie.

Wyszukiwarka witryny powinna rozumieć błędy ortograficzne

7. Pozwól klientom wybrać sposób wyświetlania wyników

Zadaniem paska wyszukiwania jest zapewnienie użytkownikom odpowiednich wyników. Po wyświetleniu wyników należy pozostawić użytkownikowi sposób organizacji wyników. W tym miejscu odgrywa rolę Sortowanie i filtrowanie. Sortowanie pozwala użytkownikom porządkować wyniki w pożądanej kolejności, która może być oparta na cenie produktu (od niskiej do wysokiej i od wysokiej do niskiej), popularności, świeżości itp. Filtrowanie pozwala natomiast filtrować wyniki wyszukiwania na podstawie wielu rzeczy, takich jak marka, kolor, oceny itp.

8. Nie wyświetlaj stron zerowych wyników

Jak mówią, coś jest lepsze niż nic, dotyczy to również tego przypadku. Jeśli pasek wyszukiwania nie jest w stanie zrozumieć zapytania, unikaj wyświetlania zerowych wyników. Możesz utworzyć tekst dla takich zdarzeń, na przykład możesz wyświetlić komunikat: „Ups, nie mogliśmy wyszukać tego, czego szukałeś”. Ale wraz z tym komunikatem możesz wyświetlić niektóre ze swoich bestsellerów lub ostatnio wprowadzone produkty, aby uniknąć pustej strony.

9. Dodaj opcję wyszukiwania grafiki

Wiele witryn eCommerce, w tym gigant eCommerce Amazon, umożliwia użytkownikom wyszukiwanie obrazów. Jest to bardzo przydatna funkcja dla użytkowników, ponieważ pomaga im znaleźć dokładnie pożądany produkt. Na przykład, jeśli użytkownik widzi zdjęcie koszuli, która bardzo mu się spodobała i chce mieć podobny przedmiot, może po prostu wyszukać w sklepie obraz, aby sprawdzić, czy ten produkt jest dostępny w Twojej witrynie. Możesz dodać opcję wyszukiwania grafiki na swojej stronie internetowej za pomocą modułu wyszukiwania grafiki, który jest dostępny dla PrestaShop i OpenCart.

10. Wyszukiwanie głosowe

Innym sposobem na ulepszenie wyszukiwania w witrynie eCommerce jest dodanie opcji wyszukiwania głosowego w witrynie. Wraz z rosnącą popularnością Alexa, Siri, Google Assistant, ludzie przyzwyczaili się do wyszukiwania głosowego. Zapewnienie odwiedzającym Twojego sklepu opcji wyszukiwania głosowego nie tylko poprawia wrażenia użytkownika, ale także sprawia, że ​​podróż na zakupy jest wygodna, ponieważ pomaga im szybciej dotrzeć do pożądanego produktu. Pobierz moduł wyszukiwania głosowego dla PrestaShop i Magento.

Final Thoughts

Oto niektóre z popularnych i popularnych sprawdzonych metod wyszukiwania w witrynie eCommerce. Wyszukiwanie w witrynie jest ważne nie tylko z punktu widzenia poprawy komfortu użytkowania, ale ma również znaczący wpływ na konwersje. Jeśli jesteś w stanie poprowadzić użytkowników do właściwego produktu, zakup byłby dla nich łatwy. Sprzedawcy ze sklepów PrestaShop i OpenCart mogą wypróbować Wyszukaj auto sugerowanie i Szukaj więcej moduł, aby zwiększyć funkcjonalność wyszukiwania w ich witrynie.

Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *