How to Get Customer Feedback?

How to Get Customer Feedback?

Jedną z rzeczy, które pomagają ci stawać się lepszym na co dzień w Twojej firmie, są opinie klientów. Mówią, że klient jest królem i jest to w rzeczywistości bardzo prawdą. To oni mogą doprowadzić Twój biznes do szczytu lub drastycznie go obniżyć. Niezależnie od tego, czy są to firmy, starają się zapewnić klientom najlepsze usługi. Jeśli Twoi klienci nie będą z Ciebie zadowoleni, na dłuższą metę nie pomoże. I tutaj kluczową rolę odgrywają opinie klientów. Informacje zwrotne od klientów są ważne, aby wiedzieć, co Twoi klienci myślą o twoich produktach lub usługach. Jakie było ich doświadczenie na twojej stronie? Czy są zadowoleni z twoich usług, czy nie? Czy jest coś, co chcieliby zmienić lub coś, co niepokoi ich w Twojej witrynie? Zawsze powinieneś mile widziane opinie i sugestie klientów. Gdy otrzymasz szczerą opinię i spojrzysz na rzeczy z punktu widzenia klienta, możesz zidentyfikować to, czego brakuje w Twojej firmie i które obszary można poprawić w lepszy sposób. Jak zdobyć opinie klientów? Jak zachęcasz klientów do dzielenia się opiniami na temat Twojej marki lub produktów? W tym piśmie podzieliłem się kilkoma wskazówkami, aby uzyskać opinie klientów.

6 sposobów proszenia o opinie klientów

Istnieje wiele sposobów gromadzenia opinii klientów. Jednak odfiltrowałem kilka z mojej listy, które uważam za najbardziej przydatne.

1. Zbierz informacje zwrotne na stronie potwierdzenia zamówienia

Twoja strona potwierdzenia zamówienia lub dziękuję ci stronę jest jednym z najlepszych źródeł informacji o klientach zakupy i może dostarczyć ci bezcennych informacji zwrotnych od klientów. Zapytaj ich, czy napotkali jakiekolwiek trudności podczas nawigacji w Twojej witrynie lub jakiejkolwiek konkretnej stronie, która utrudniała korzystanie z nich. Czy łatwo było znaleźć to, czego szukali? Tego rodzaju pytania są korzystne, aby poprawić wydajność witryny. Możesz zadawać takie pytania w formie pytań wielokrotnego wyboru, które pozwalają klientom wybrać jakość usług, których doświadczyli w Twojej witrynie. Klienci zwykle nie czekają nawet sekundy na stronie potwierdzenia zamówienia. Postaraj się więc uzyskać informację zwrotną w prosty i jasny sposób. Poza tym możesz również umieścić pole komentarza na tej stronie, aby umożliwić klientom pozostawienie jakichkolwiek innych sugestii.

2. Obsługa czatu na żywo

Innym sposobem na gromadzenie opinii klientów jest obsługa czatu na żywo. Jeśli udostępniasz opcję obsługi czatu na żywo w swojej witrynie, łatwo będzie Ci wiedzieć, z jakimi problemami lub wyzwaniami stoją Twoi klienci. Co więcej, opcja czatu na żywo jest dostępna i zapewnia klientom łatwy sposób komunikowania się z zespołem pomocy technicznej i natychmiastowego rozwiązywania problemów. Często powoduje to, że Twoi klienci pozostają na Twojej stronie przez dłuższy czas, ponieważ reakcja wsparcia jest w większości natychmiastowa. Wiele firm oferuje także obsługę czatu na żywo za pośrednictwem WhatsApp. Po zakończeniu zajmowania się ich obawami należy również poprosić o osobistą informację zwrotną, na przykład, czy udało się rozwiązać ich pytania lub czy są oni zadowoleni z Twojej pomocy. Mimo, że wydaje się to bardzo oczywiste, jest to dobra praktyka do naśladowania.

3. Bądź aktywny w mediach społecznościowych

Dzisiaj klienci znajdują Media społecznościowe lepsza opcja kontaktu z firmą niż e-mail lub jakikolwiek inny formularz. A kiedy klienci są rozczarowani lub sfrustrowani sprawą, tweetują o nich lub zostawiają negatywne komentarze na postach na Facebooku lub Instagramie. Dlatego ważne jest, aby zespół ds. Mediów społecznościowych udzielił szybkiej odpowiedzi na zapytania klientów. Niezależnie od tego, czy tweetują, zostawiają komentarz, czy DM osobiście, postaraj się jak najszybciej dostarczyć rozwiązanie. Krytyka lub powiedziałbym, że konstruktywna krytyka jest czasem bardzo pomocna w zrozumieniu wad w twoim biznesie lub usługach. Współdziałaj z klientami. Odpowiadaj na ich komentarze / zapytania lub tweety, a co najważniejsze, bądź bardzo uprzejmy w rozwiązywaniu problemów. Społeczne słuchanie ma ogromne znaczenie w Biznes eCommerce.

4. Wyjdź z okna podręcznego

Chociaż Wyjdź z Popup jest wykorzystywany głównie do zachęcania klientów atrakcyjnymi ofertami w ostatniej chwili, można ich również używać do zbierania opinii klientów. Wyskakujące okienka to wyskakujące okienka, które pojawiają się, gdy użytkownik próbuje wyjść z witryny. Dzięki wyskakującemu okienku z informacją o wyjściu możesz poprosić klientów o sugestie dotyczące ulepszenia podczas próby odejścia. Może okazać się przydatnym narzędziem do poznania opinii użytkowników, przede wszystkim nowych. Upewnij się, że wyskakujące okienko nie pojawia się, jeśli użytkownik próbuje wyjść w ciągu kilku sekund. Pozwól im spędzić trochę czasu w Twojej witrynie. Pozwól im przejrzeć niektóre strony, aby mogli dowiedzieć się o Twojej marce. Następnie możesz poprosić ich o opinię, na przykład, czy czuli, że czegoś brakuje podczas przeglądania Twojej witryny lub jak pomocna jest dla użytkownika.

5. Uzyskaj opinie klientów za pośrednictwem ankiet

Często otrzymywałeś e-maile z ankietami od marek lub widziałeś je w mediach społecznościowych. Ankiety są ważnym atutem, jeśli chodzi o uzyskiwanie informacji zwrotnych od klientów. Utwórz formularz ankiety i wyślij link do ankiety swoim lojalnym i obecnym klientom na ich adres e-mail. Ponieważ ankieta może być długa, musisz mieć duży wpływ na dobór słów, gdy prosisz klienta o wypełnienie ankiety. Spraw, by poczuli, że ich opinie mają duże znaczenie dla sukcesu Twojej firmy. Powinieneś również przeprowadzać ankiety na platformach społecznościowych. Aby zachęcić ludzi do wzięcia udziału w ankiecie, możesz nagrodzić ich ofertą lub czymkolwiek, co przekonuje ich do wypełnienia formularza ankiety. Formularze ankiet zawierają szczegółowe informacje zwrotne. Oprócz ankiet powinieneś przeprowadzać ankiety w regularnych odstępach czasu, aby określić, które elementy w Twojej witrynie są dla użytkowników najbardziej i najmniej pomocne.

6. Utwórz forum

Posiadanie forum w Twojej witrynie pomaga klientom omawiać i dzielić się zapytaniami lub wątpliwościami oraz pytać społeczność forum o rozwiązanie. Zasadniczo tworzy społeczność, w której dana osoba może zadawać dowolne pytania, a inni członkowie mogą odpowiedzieć, jeśli ją znają. Możesz zajrzeć na forum internetowe i zobaczyć, jakie dyskusje prowadzą twoi odbiorcy lub czy pojawił się ostatnio problem, którego nie jesteś świadomy.

Final Thoughts

Niektóre inne sposoby zbierania opinii od klientów to dzwonienie do klientów w regularnych odstępach czasu. Chociaż może to być trudne zadanie dla dużych firm eCommerce, ale może być bardzo pomocne dla tych małych firm. Możesz dotrzeć do klientów, kiedy oni porzucić swój wózek i zapytaj ich, co poszło nie tak podczas zakupu. Gdy otrzymujesz pozytywne opinie od swoich klientów, daje to impuls, aby sprawić, aby ich klienci byli jeszcze lepsi niż wcześniej. I nie denerwuj się negatywnymi opiniami. Negatywne recenzje są bardziej pomocne, ponieważ dostarczają najdrobniejszych szczegółów, nad którymi możesz popracować, aby poprawić jakość obsługi klienta. Mam nadzieję, że podobały Ci się informacje na temat uzyskiwania opinii klientów. Dodaj kolejne punkty w komentarzach poniżej. Jakie są twoje strategie zbierania opinii od klientów?


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *