8 najlepszych świątecznych pomysłów marketingowych dla firm internetowych

8 Best Christmas Marketing Ideas for Online Businesses

Po pracowitym 5-dniowym okresie świątecznym obejmującym Święto Dziękczynienia, Czarny Piątek i Cybernetyczny poniedziałek, następuje Boże Narodzenie, które jest również jedną z najpopularniejszych okazji, które cieszą się zakupoholikami i sklepami internetowymi. Ostatni tydzień roku ma ogromny potencjał, aby zwiększyć przychody Twojego biznesu online. Dodając fakt do tego oświadczenia, w ubiegłym roku świąteczna sprzedaż detaliczna osiągnęła w Stanach Zjednoczonych około 719.17 miliardów dolarów, zgodnie z Statista. W tym artykule przedstawiłem 8 najlepszych świątecznych pomysłów marketingowych, które możesz zaadaptować do swojego biznesu internetowego, aby uzyskać udaną kampanię świąteczną.

1. Dodaj świąteczny akcent do swojej marki

Wygląd Twojej marki powinien iść w parze z wakacyjnym nastrojem. Kiedy jedno święto zbliża się ku końcowi, musisz rozwinąć ciekawość na następne. Niech nastrój klientów będzie taki sam. Nie pozwól, aby wakacje zniknęły. Zacznij od dostosowania koloru swojej witryny do czegoś czerwonego i białego. Idź na czapki świąteczne, dzwonki, lampki, choinki. Za każdym razem, gdy odwiedzający trafi na Twoją stronę internetową, powinien dać im radosny świąteczny nastrój i dodać iskierkę do zakupów. Przygotuj baner na swoją stronę internetową, aby złapać świąteczny nastrój. Powinien natychmiast przyciągnąć uwagę odwiedzających. Wyświetlaj oferty świąteczne na banerze, aby Twoi użytkownicy wiedzieli o wyprzedażach świątecznych. Świąteczny marketing byłby bez smaku, jeśli nie zmienisz stylu swoich kont w mediach społecznościowych. Ustaw świąteczny motyw dla swojego Media społecznościowe stron poprzez spersonalizowane zdjęcie profilowe i zdjęcie na okładkę. Oto niektóre z podstawowych pomysłów na marketing świąteczny.

2. Wprowadź świąteczne kartki podarunkowe, jeśli jeszcze ich nie masz

Cyfrowe karty podarunkowe lub karty e-upominkowe są głównym wyborem prezentów kupujących podczas sezon wakacyjny i dodaj ogromną sumę do swoich przychodów, po prostu dlatego, że są wygodne, łatwe do zakupu i oszczędzają czas. Ludzie drapią się po głowie, gdy wybierają prezenty, ponieważ są otoczeni wieloma pomysłami na prezenty. I zawsze istnieje niepewność, czy odbiorca lubi prezent. Nadal można zarządzać jedną lub dwiema osobami, ale gdy liczby są wysokie, cyfrowe karty podarunkowe są zwykle najlepszą opcją, dlatego właśnie karty podarunkowe o tematyce bożonarodzeniowej byłyby jednym z najlepszych pomysłów na marketing świąteczny.

Karty podarunkowe na marketing świąteczny

Nigdy więcej marnowania czasu na poszukiwanie ton prezentów. Zdobądź kartę podarunkową dla swoich bliskich i dostarcz ją na swój adres e-mail w krótkim czasie. Odbiorcy są również zachwyceni otrzymywaniem kart podarunkowych, ponieważ mogą kupować, co tylko chcą, według własnego wyboru. To jest powód, dla którego większość sklepów internetowych dodała sekcję Karty podarunkowej w swoim sklepie / stronie internetowej. Uwierz mi, karty podarunkowe okazują się niezwykle korzystne w zwiększaniu sprzedaży. PrestaShop, OpenCart, Magento i Magento 2.

3. Wykorzystaj powiadomienia push w sieci Web

Dobrze i dobrze, jeśli masz aplikacja mobilna dla Twojej firmy i za pomocą powiadomień push aplikacji, aby dotrzeć do klientów. Jeśli tego nie zrobisz, powiadomienia push w sieci będą idealnym pomysłem na świąteczny marketing.

Powiadomienia push w sieci dla świątecznego marketingu

Powiadomienia push w sieci Web umożliwiają interakcję z subskrybentami w czasie rzeczywistym, nawet jeśli nie są obecni na Twojej stronie. Pomagają informować klientów o trendach i promocjach w Twojej witrynie. Poproś użytkowników, aby zasubskrybowali Twoje nowości świąteczne, aby otrzymywać kuszące oferty dotyczące świątecznej wyprzedaży. Moduł Web Push Notifications firmy Knowband pozwala wykorzystać moc komunikacyjną do ogłoszenia sprzedaży flash, powiadomienia o cenie produktu, powiadomienia o dostępności produktu itp. Moduł jest dostępny dla PrestaShop, Magento i Magento 2. Odczytaj:

Powiadomienia push w sieci Web: najlepsze praktyki 5 w celu zwiększenia konwersji eCommerce

6 Główne zalety korzystania z powiadomień wypychanych przez Internet w eCommerce

4. Utwórz wideo o tematyce bożonarodzeniowej

Dodanie do listy świątecznych pomysłów marketingowych oznaczałoby stworzenie filmu o tematyce świątecznej. Jeśli pasuje do Twojego budżetu, przygotuj film, aby zwiększyć świadomość marki. Upewnij się, że nie jest to zbyt promocyjne, w przeciwnym razie ludzie mogliby go pominąć. Krótko mówiąc, kreatywny, wciągający i trochę zabawny. Publikuj wideo na platformach społecznościowych i promuj je za pomocą reklam w mediach społecznościowych. Jeśli użytkownicy polubią Twoje treści, Twój film może stać się wirusowy z dnia na dzień, a Ty nawet nie możesz sobie wyobrazić, jak będzie wyglądał on w świetle Twojej firmy. Liczba obserwujących nadgoniłaby prędkość pocisku. Zacząłbyś otrzymywać większe zaangażowanie. Krótko mówiąc, mocno poprze Twoją markę, nawet bez ambasadora marki. Ale to nie jest takie proste. Stworzenie takiego filmu wymaga czasu, wysiłku i nieszablonowego myślenia. Jeśli chcesz przyciągnąć uwagę ludzi, musisz zrobić coś, co jest tego warte.

5. Zacznij wysyłać e-maile związane z Bożym Narodzeniem

Twoi subskrybenci mogą nie zwracać dużej uwagi na e-maile przez resztę roku, ale z pewnością będą starali się nie przegapić żadnego powiadomienia pocztowego w okresie wakacyjnym, ponieważ wiedzą, że nadszedł czas, aby spodziewać się ciekawych ofert od marek. Wykorzystaj to na swoją korzyść. Zacznij wysyłać e-maile do klientów w regularnych odstępach czasu, ale nie bądź zbyt częsty. Powoli rozwijaj zainteresowanie klienta i unikaj promocji za każdym razem. Musisz sprawić, aby klienci poczuli, jak mogą skorzystać z twoich świątecznych ofert. Znajdź idealny czas, gdy większość subskrybentów jest aktywna, aby otworzyć e-maile. Utwórz chwytliwy wiersz tematu, który wyzwoli użytkownika do przeglądania zawartości wewnętrznej. Nie krzycz tylko Sprzedaż, Sprzedaż i Sprzedaż!

6. Oferta pakietów upominkowych

Ludzie wydawali ogromne pieniądze podczas świątecznej wyprzedaży, a oferowanie paczek z prezentami byłoby skutecznym pomysłem na marketing świąteczny. Zachęcaj ludzi do większych wydatków, oferując im pakiety produktów. Nie tylko zwiększa średnią wartość zamówienia, ale także pomaga w sprzedaży tych przedmiotów, które w innym przypadku rzadko są kupowane przez klientów. Na przykład – możesz zaoferować 3 pary butów w różnych kolorach w nieco niższej cenie zestawu niż ich indywidualny koszt. Teraz, nawet jeśli perspektywa nie jest pod dużym wrażeniem 1 koloru, prawdopodobnie okazywałby chęć zakupu, ponieważ otrzymywałby go w pakiecie z 3 różnymi kolorami. W szczególności potencjalny klient nie kupiłby tego.

7. Uruchom świąteczną tematyczną kampanię generowaną przez użytkowników

A może poprosisz ludzi o podzielenie się historiami Świętego Mikołaja? A może poprosisz ich o udostępnienie zdjęcia w sukience Świętego Mikołaja lub kliknięcie zdjęcia z choinką? A potem podarujcie im coś specjalnego do tego wysiłku. Brzmi świetnie świąteczny pomysł marketingowy? No cóż, tak jest. Kampanie treści generowane przez użytkowników to świetny sposób na rozpowszechnianie informacji o Twojej marce. W rzeczywistości jest to jedna z najlepszych form marketingu szeptanego. Oprócz tego możesz także rozpocząć kampanię, w której poprosisz swoich klientów o opublikowanie zdjęcia tego, co kupili w Twoim sklepie na świątecznej wyprzedaży. Powiedz im, aby użyli określonego hashtagu i oznaczyli Twoją markę. W zamian możesz udostępnić zwycięzcom ekskluzywną ofertę lub kupony upominkowe.

8. Bądź aktywny na swoich stronach w mediach społecznościowych

Nie ma dziś strategii marketingowej, która nie obejmowałaby mediów społecznościowych, to samo dotyczy marketingu świątecznego. Media społecznościowe stały się istotną platformą dla marek w celu zwiększenia widoczności marki, pozyskania nowych klientów i prowadzić więcej konwersji. Ale nie dzieje się tak przez zwykłe przesyłanie postów. Musisz rozwinąć życzliwość wobec swoich odbiorców, a rozwinie się ona tylko poprzez regularne interakcje i zaangażowanie z nimi. Spróbuj stworzyć świąteczną atmosferę wokół odbiorców. Przekonaj ich, aby polubili, zareagowali lub skomentowali twoje posty. Ponownie unikaj publikowania materiałów promocyjnych za każdym razem. Odpowiedz na komentarze obserwujących, rozwiąż ich pytania.

Bottom Line

Otóż ​​to! Uważam, że 8 pomysłów na marketing świąteczny jest najbardziej owocnych dla firm internetowych, choć nie każdy punkt wymieniony powyżej byłby odpowiedni dla wszystkich rodzajów działalności. Wkrótce nadejdą Święta. Spraw, by festiwal się liczył i przygotowując się do świątecznego marketingu, nie zapomnij zachować również tych pomysłów na Nowy Rok, który odbędzie się już za tydzień. Jeśli masz inne pomysły lub strategie marketingowe na Boże Narodzenie, dodaj komentarz w komentarzu poniżej.


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *