7 najlepszych pomysłów marketingowych na walentynki dla eCommerce

best-valentines-day-marketing-Ideas

Tydzień walentynkowy zbliża się wielkimi krokami i jeśli nie zacząłeś przygotowywać się do pierwszej największej sprzedaży w 1 roku, to czas. Po epidemii COVID-2021 ludzie zaczęli częściej robić zakupy w Internecie i wygodniej jest zamawiać produkty w ich strefie komfortu. Jeśli chodzi o wyeksponowanie sklepu eCommerce na Walentynki, często nie udaje nam się znaleźć innowacyjnych pomysłów marketingowych. Dzielę się kilkoma walentynkowymi pomysłami marketingowymi, które przyniosą większe zaangażowanie i uwagę Twojemu sklepowi internetowemu.

1. Potwierdź motywację kupującego

Przede wszystkim zastanów się nad stanami magazynowymi swojego sklepu i zastanów się, które przedmioty mogą być odpowiednie do zakupu na Walentynki. Masz teraz listę elementów, które możesz wykorzystać w swoich strategiach marketingowych, gdy już to rozwiążesz. Trendy zakupowe w Walentynki zmieniły się na przestrzeni lat dość mocno. Walentynki to już nie tylko romans. Konsumenci będą wydawać pieniądze na członków rodziny, dzieci, współpracowników, zwierzęta, a nawet siebie. Mniej planowania idzie na zakupy w Walentynki, co oznacza, że ​​na początku lutego; prawie połowa kupujących spodziewa się zakupów. Nadal masz dużo czasu, aby zrealizować swoje plany marketingowe.

2. Pomyśl po wyjęciu z pudełka Pomysły na prezenty

pomysł-nieszablonowy-pomysły-na-prezent-na-walentynki-marketing

Aby znaleźć produkty, które są najbardziej sensowne dla kogoś do kupienia jako prezent dla bliskiej osoby, przejrzyj swoje oferty produktów. Aby wyróżnić te elementy jako idealne opcje walentynkowe dla wszystkich, którzy odwiedzają Twoją witrynę w tygodniach poprzedzających święta, utwórz grafikę i kopie swojej strony głównej i innych powiązanych stron w witrynie. Ułatwiasz im zobaczenie swoich wyborów i dokonanie wyboru dla kogoś, kto próbuje dowiedzieć się, co kupić ich partnerowi, co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że klikną i dokonają zakupu. Możesz nawet sprzedawać produkty z drukowanie na żądanie opcje. To jeden z gorących i modnych pomysłów na prezent, popularny wśród millenialsów. Przeczytaj: 5 Korzyści z dostosowywania produktu

3. Zapewnij tematyczne bony podarunkowe z motywem miłości

dostarczać bony-podarunkowe-o-tematyce-miłości-e-prezentach

Każdy chce mieć poczucie, że ma przyzwoitą ofertę. Jeśli już, Walentynki są szczególnie prawdziwe, ponieważ wiele osób szuka prezentów, które wydają się drogie lub fantazyjne, bez konieczności wydawania ogromnej kwoty. Towar wysokiej jakości po wyższych cenach sprawia, że ​​w marcu są one zepsute, a co jeśli prezent nie spodoba się odbiorcy? W takim przypadku możesz oferować w swoim sklepie e-karty podarunkowe. Spersonalizowane karty upominkowe z nadrukiem fotograficznym będą bardziej atrakcyjne, a niezdecydowany nadawca z radością je kupi. Przeczytaj: Dlaczego cyfrowe karty upominkowe są ważne dla działalności eCommerce?

4. Zaangażuj klientów promocją walentynkową

Jednym z najlepszych sposobów, aby zdobywaj klientów podczas intensywnego sezonu zakupowego warto zainteresować kupujących ofertami świątecznymi, które zainspirują ich do robienia zakupów u Ciebie (a nie u Twoich nieznośnych konkurentów). W formie procentowego rabatu najczęściej stosuje się zachęty sprzedażowe, ale inne opcje bardziej Ci odpowiadają. Restauracje mogą udostępniać specjalne przepisy na luty. Salony oferują kilka rabatów. Właściciele sklepów eCommerce mogą promować swoje produkty za pomocą kampanii opartych na motywach miłosnych i specjalnych rabatów dla par. Możliwości walentynkowych pomysłów marketingowych są nieograniczone! Przeczytaj: Jak zdobyć klientów rabatami i zwiększyć sprzedaż?

5. Wysyłaj miłosne e-maile z ekscytującymi ofertami!

Udana kampania e-mail marketingu zdziała cuda. Dla firm e-commerce to jedna z najlepszych taktyk marketingowych w okresie świątecznym. Na dwa tygodnie przed Walentynkami zacznij przesyłać swoje teksty promocyjne, ale nie przeciążaj skrzynek odbiorczych swoich klientów. Mimo że media społecznościowe są doskonałym medium do promocji e-commerce; e-mail marketingu to sprawdzona taktyka mająca na celu zwiększenie zarówno przychodów, jak i bazy klientów. Możesz udostępniać wiadomości sekwencyjne, a także e-maile promocyjne i promocyjne, w tym bieżące oferty. To czas, aby odzyskać utraconych klientów, ścigając porzucony wózek. Niektóre strategie porzuconego koszyka wymienione na tym blogu mogą pomóc. Przeczytaj: Czy e-maile promocyjne są dobre? 5 powodów, dla których możesz być pewny

6. Oferuj opcje szybkiej lub bezpłatnej wysyłki Love Birds

oferta-szybka-wysyłka-i-bezpłatna-wysyłka-wybory-do-zakochanych-ptaków

Czas ma znaczenie dla każdego święta skupionego na prezentach. Prezent wysyłany na Walentynki, dostarczony po Walentynki zepsuje nastrój. Oznacza to, że obawa o terminowość dostaw spowoduje, że odwiedzający będą wahać się przed naciśnięciem przycisku „kup” w witrynach e-commerce. Ponadto odstraszają ich dodatkowe ceny wysyłki. Możesz zaoferować swoim klientom bezpłatną wysyłkę i niedrogą opcję szybkiej wysyłki. Promuj opcję wysyłki dla starszych przeglądarek, którą muszą wybrać, aby zagwarantować dostawę na czas. „Wybierz dostawę w ciągu 2 dni, aby otrzymać zamówienie przed 14 lutego!”. Przeczytaj: 6 prostych sposobów na obniżenie kosztów wysyłki

7. Połącz powiązane przedmioty, aby zrobić lepsze prezenty

W Walentynki niektóre pary mogą niechętnie kupować produkt, który, jak obawiają się, będzie wydawał się tani lub niewystarczający na tę okazję. Jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu jest połączenie wielu produktów razem. Możesz dosprzedaż i sprzedaż krzyżowa odpowiednie produkty. Jeśli sprzedajesz mydła, możesz dodać do niego świece zapachowe i aromatyczne odświeżacze. Przejrzyj swoje oferty towarów, zwracając uwagę na rzeczy, które można połączyć w jeszcze lepsze produkty niż osobno. I upewnij się, że umieścisz te produkty złożone na liście rzeczy, które prowadzą do wielkiego dnia, który wyróżnisz w witrynie. Przeczytaj: Kompletny przewodnik po sprzedaży krzyżowej i upsellingu w eCommerce

Wnioski: Niszowa okazja to nie Walentynki. Marki i kupcy, którzy wykraczają daleko poza tradycyjne kategorie prezentów, skorzystają na gwałtownym wzroście zakupów świątecznych dzięki właściwy marketing. Skorzystaj z tych wskazówek marketingowych i przekształć je w pełną miłości kampanię firmy, pełną dobroci. Dodaj komentarz poniżej, jeśli masz jakieś ekskluzywne pomysły marketingowe na Walentynki, które można wdrożyć w sklepach eCommerce, aby wygenerować większy ruch. Zalecana lektura:

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *