6 Simple Ways to Reduce Shipping Cost

How-to-reduce-shipping-cost

Trendy w branży zmieniają się każdego dnia, dlatego żadna firma nie osiągnęła doskonałości. W porządku, jeśli sprzedaż spada w ciągu jednego dnia, a współczynnik odrzuceń wzrósł, ale staje się przeszkodą, jeśli nie możesz czegoś z tym zrobić. Czasami wzrost współczynnika odrzuceń w handlu elektronicznym wynika z kosztów wysyłki. Czy jest jakiś sposób na obniżenie kosztów wysyłki? Tak możemy! Jeśli podwyższenie stawek nie jest uwzględnione na kartach, a chcesz obniżyć koszty, te porady mogą pomóc potencjalnie zmniejszyć koszty wysyłki. Zoptymalizuj swoje produkty w sklepie eCommerce i przećwicz te metody, aby Twój produkt był dostępny dla Ciebie i Twojego klienta.

1. Zmień opakowanie

Materiał opakowaniowy jest głównym czynnikiem wpływającym na koszty wysyłki, ale zmieniając materiał, sprzedawca może dużo zaoszczędzić. Koszty wysyłki zależą od rozmiaru i wagi materiału używanego do pakowania. Zawsze możesz wybrać małe pudełko wykonane z lżejszego materiału, aby obniżyć koszty wysyłki. Alternatywnie możesz przełączyć się na kopertę foliową lub wyściełaną torebkę foliową owiniętą bąbelkami i uniknąć dodatkowych kosztów.

2. Skorzystaj z pomocy regionalnych przewoźników

Zmniejszając odległość wysyłki z pomocą regionalnych dystrybutorów, właściciel sklepu eCommerce może zaoszczędzić kilka groszy. Zamówienie zbiorcze można wysłać w jedno miejsce dla określonej strefy lub regionu. Aplikacja taka jak „Dostępność produktu Sprawdź według kodu pocztowego ' mogą być używane przez właścicieli sklepów podczas przesyłania produktu. Administrator może mapować strefy za pomocą kodów pocztowych dla różnych lokalizacji geograficznych. Aby obniżyć koszty wysyłki, zamówienia zbiorcze można wysyłać do dystrybutora regionalnego, który dostarczy produkt we właściwe miejsce

3. Zrezygnuj z kosztów wysyłki dzięki odbiórowi w sklepie

W ostatnich dniach, aby uniknąć opóźnienia w dostawie i odebrać produkt jak najwcześniej, zaczęliśmy wybierać opcję odbioru w sklepie. To zalety funkcji zarówno sprzedawca, jak i klient. Zwiększa możliwości zakupów pod wpływem impulsu, zmniejsza liczbę zwrotów i obniża koszty wysyłki dla sprzedawcy. Konsumenci czerpią korzyści z klikania i odbierania, oszczędzając dodatkowe koszty, które mają zostać wydane na wysyłkę, i mogą odebrać zamówienie zgodnie ze swoją wygodą. Jest to opcja korzystna dla obu stron.

4. Sprzedawca może nawiązać współpracę z dostawcą

Współpraca z dostawcą obniży koszty wysyłki ponoszone przez kupca. Właściciel może zażądać niższych opłat za dostawę. Dodatkowy koszt transportu zmniejszy go do prawie połowy ceny, a dotyczy to przede wszystkim produktów o wysokiej wartości. Zawsze staraj się negocjować z dostawcami, aby uzyskać dobre oferty.

5. Obniż koszty, korzystając z opłaconych z góry usług wysyłkowych

Różni przewoźnicy zewnętrzni oferują opłacone z góry usługi wysyłkowe, jeśli zapewniają dobre oferty i rabaty. Przedpłata za wysyłkę zapewni Ci do 20% zniżki na koszty wysyłki, po prostu kupując szereg etykiet wysyłkowych z wyprzedzeniem. Nie musisz dodawać ich do paczki, zanim rzeczywiste zamówienie musi wyjść. Oszczędza to nie tylko czas, ale także koszty. Działa tylko wtedy, gdy regularnie wysyłasz zamówienia o tej samej wadze i wymiarach lub jeśli znasz te same szczegóły i wagę.

6. Zamówienia hybrydowe pozwalają zaoszczędzić pieniądze

Zamówienia-Hybrydowe-mogą-obniżyć-koszty-wysyłki

Dostawcy przesyłek hybrydowych odbierają zamówienia, a następnie współpracują z innymi przewoźnikami, aby przenieść paczki do sortowni lub na pocztę, gdzie są one dostarczane do lokalnego obszaru w celu dostawy na ostatnim odcinku. W niektórych przypadkach może to obniżyć koszty dostawy nawet o 50%. Największą wadą systemów hybrydowych jest to, że mają restrykcyjną strategię dotyczącą wagi, objętości i rozmiaru. Czas dostawy może być również dłuższy niż w przypadku zwykłych opcji wysyłki u tych samych przewoźników.

Ostatnie słowa: Niektóre z głównych czynników decydujących o wynikach Twojej firmy internetowej to stopień, w jakim ograniczasz koszty. Te niesamowite sposoby obniżą ceny. Jeśli nie są ściśle kontrolowane, koszty wysyłki mogą szybko wzrosnąć. Pod koniec roku podatkowego przekonasz się, że znacznie obniżyły marżę zysku.

Knowband udostępnia narzędzia pomocne w rozwiązywaniu problemów związanych z wysyłką, takie jak Wtyczka COD i darmowy dodatek do wysyłki. Mogą one pomóc Ci w lepszej obsłudze wysyłki i zwiększyć konwersję klientów.

Może chcesz przeczytać:

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *