Multi-vendor Marketplace

5 Sposoby przyciągnięcia sprzedawców na swój internetowy rynek wielu dostawców

Prestashop Multi-Vendor Marketplace Extension to poręczne rozwiązanie, które przekształca Twój sklep Prestashop eCommerce w internetową witrynę dla wielu sprzedawców. Mimo że rynek ten jest łatwą platformą do dotarcia do szerszego grona odbiorców, przekonanie sprzedającego, by sobie na nie zasłużył, wciąż jest zadaniem. Tak jak trudno było przekonać użytkowników końcowych do robienia zakupów w sklepach internetowych zamiast w centrach handlowych, przekonanie dostawców do sprzedaży ich produktów na rynku jest uciążliwe.

Masz do czynienia z tym samym problemem? Poniżej przedstawiamy kilka sposobów zachęcenia sprzedawców do zarejestrowania konta sklepu na swoim rynku. Sprawdź je.

1. Dobrze sprzedaj swój rynek

Marketing jest odskocznią od całej struktury biznesowej. Niezależnie od tego, czy chodzi o przyciągnięcie użytkownika końcowego, czy o samych dostawców, nic innego jak inteligentna strategia marketingowa jest fundamentem filaru na przyszłość. Poniżej wymienione są niektóre sposoby właściwego promowania pomysłu na biznes.

  • Efektywnie korzystaj z platformy reklamowej:

Internet i platforma mediów społecznościowych to poręczny sposób na dotarcie do szerszej publiczności za jednym zamachem, jednak marketing offline jest koniecznością, jeśli chodzi o przyciąganie sprzedawców. Wraz z tablicami reklamowymi i reklamami telewizyjnymi musisz osobiście odwiedzić dostawców. Jest wielu sprzedawców, którzy mogą nie być technicznie rozsądni, ale mogą dodać wiele wartości do Twojej firmy.

  • Prawidłowe umieszczenie:

Strategiczne umieszczanie reklam i banerów jest koniecznością. Wózki dostawcze usług logistycznych są jednym z najlepszych miejsc do rozpoczęcia kampanii. Umieszczaj tablice na hurtowniach, rozprowadzaj ulotki na targach i miejscu, w którym jest sprzedawana.

  • Wybierz odpowiednią grupę odbiorców:

Bez względu na grupę docelową platforma społecznościowa jest najbardziej efektywnym miejscem do zauważenia. Załóż konto w sieciach społecznościowych, gdzie spodziewasz się znaleźć niszę docelową. Stwórz internetowy buzz z marketingiem partnerskim.

  • Skorzystaj z kanału mediów społecznościowych:

Dołącz do grup i społeczności sprzedawców w różnych kanałach mediów społecznościowych. To pomoże ci połączyć się bezpośrednio z nimi. Udostępniaj informacje o tych platformach i informuj sprzedawców o najnowszych postępach.

2. Ułatw transakcję

Brak wiedzy technicznej jest największym problemem dla handlowców na całym rynku. Trzeba więc ich uświadomić, że cała idea rynku polega na tym, aby rzeczy stały się prostsze, a jednocześnie przyciągać większą bazę klientów. Moduły użytkowników i sesje szkoleniowe mogą pomóc im zorientować się, jak działa cała struktura biznesowa. The Rynek Prestashop jest jedną z takich platform, które mogą okazać się dobrodziejstwem dla sprzedawców. Dzięki nieograniczonym funkcjom na rynku sprzedawcy mogą mieć wrażenie, że korzystają z własnej witryny. Łatwe zarządzanie zapasami, opcje płatności i zarządzanie zamówieniami mogą sprawić, że cała transakcja biznesowa będzie płynna dla sprzedawców. Zoptymalizuj swój rynek zgodnie z potrzebami dostawców i przekonaj sprzedawców, aby stały się łatwiejsze.

3. Należy jasno określić strukturę prowizji

Komisja i struktura płatności to kolejna poważna sprawa dostawców. Prowadź prowizje, które zostaną przydzielone sprzedającym. Niezależnie od tego, czy struktura prowizji zależy od kategorii, produktu czy ilości. Wszystko powinno być wyjaśnione. Zainstaluj moduły w swoim sklepie, które automatycznie rozkładają koszty i ROI. Powinien być przypisany do samej bramki płatniczej. Jakiekolwiek opóźnienie może pozostawić podejrzanych dostawców. Ogólna strategia to płatność pod koniec każdego tygodnia. Utrzymuje to czystość książek i utrzymuje płynność na końcu sprzedających.

4. Pomóż im zarządzać zapasami

Zarządzanie zasobami reklamowymi jest największym atutem dla wszystkich sklepów internetowych. Jest to kolejny powód, który sprawia, że ​​nie chcą się już zagłębić w rynek wielu dostawców. Prestashop Marketplace CSV Import / Export Addon jest jednym z takich modułów, który może pomóc w importowaniu produktów i ich kombinacji za pośrednictwem CSV. Dzięki temu sprzedawcy łatwiej wprowadzają dane i śledzą produkty. Poza tym właściciele sklepów Prestashop mogą zarządzać niskim poziomem zapasów dzięki pomocy Prestashop Marketplace Low Stock Alert Addon. Śledzi on spis sprzedawców i wyświetla komunikat ostrzegawczy, gdy zapasy znajdują się poniżej określonego limitu.

5. Zoptymalizuj rynek za pomocą wtyczek

Nawet jeśli rynek jest łatwy w obsłudze i nie wymaga nadzoru technicznego, wciąż istnieje wiele czynników, które mogą nie przekonać sprzedawców. Bariery językowe, przeliczanie walut, generowanie faktur i obsługa klienta to tylko niektóre z tych problemów. Przekonaj ich o zmianach, które mogą pojawić się na rynku w ich ogólnym scenariuszu biznesowym, instalując wtyczki i rozszerzenia. Menedżer ds. Transakcji Prestashop, Niski menedżer zapasów i inne tego typu dodatki mogą pomóc w optymalizacji i dostosowaniu integracji rynkowej. Znajdź luki w zabezpieczeniach i punkty bólu dostawców i zaktualizuj rynek.

Wnioski

Różne wskazówki i techniki omówione w tym poście to tylko pierwszy krok do przodu. Jednak proces przekonywania sprzedawców jest procesem ciągłym i powinien być improwizowany zgodnie z potrzebami i wymaganiami.

Powiązane historie:

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *