5 porad dotyczących marketingu e-mailowego podczas pandemii COVID-19

5 Email Marketing Tips during the COVID-19 Pandemic

The COVID-19 Pandemia zmusił firmy internetowe do ich modyfikacji strategie marketingowe e-mail. Trwający kryzys postawił ich przed dylematem, czy powinni wysyłać promocyjne wiadomości e-mail do swoich klientów lub klientów. Kiedy masz wcześniej zaplanowaną strategię, trudno jest wprowadzić nagłe zmiany i odpowiednio dostosować program pocztowy. Harmonogram zostaje zakłócony, poza tym musisz także dowiedzieć się, co należy zrobić. Jeśli w tym czasie jesteś zbyt promocyjny, a nie wspierający, może to zepsuć wizerunek Twojej marki i stracić niektórych lojalnych klientów. W tym piśmie podzieliłem się kilkoma przydatnymi e-mailowymi poradami marketingowymi, które możesz zastosować w swojej firmie i zatrzymaj swoich klientów podczas tej pandemii COVID-19.

Marketing e-mailowy wśród epidemii wirusa koronawirusa

Jednym z głównych problemów, przed którymi stoją obecnie marketerzy, jest komunikacja z subskrybentami. Sprzedawcy poczty e-mail mają trudności z analizą, jak utrzymać ciągłość komunikacji. Chociaż niektórzy mają plan, walczą o to, jak powinni podejść do swoich subskrybentów poczty e-mail. Spróbujmy zrozumieć, jakie zmiany należy wprowadzić w strategii e-mail marketingu.

1. Regularna komunikacja

Kiedy dochodzi do wybuchu epidemii lub pandemii, chaos powstaje nie tylko wśród firm, ale także wśród klientów. W tej chwili musisz być spokojny i uspokoić swoich klientów. W tym celu musisz często komunikować się ze swoimi klientami za pośrednictwem poczty elektronicznej. Ostatnią rzeczą, jakiej chciałbyś, to wprowadzić luki komunikacyjne, które mogą przełamać wiarygodność, którą zbudowałeś w miarę upływu czasu. Twoi klienci muszą być regularnie informowani o tym, jak reagujesz na obecną sytuację i jakie zmiany wprowadziłeś lub planujesz wprowadzić do swojej firmy. Gdy często się komunikujesz, możesz również znaleźć w nich e-maile promocyjne, ale ich procent powinien być mniejszy. Miej oko na współczynniki otwarcia i kliknięć oraz inne ważne dane.

2. Zmień ton wiadomości e-mail

Blokada odbiła się na ludziach. Ludzie są sfrustrowani, a nawet przygnębieni, siedząc w domu i myśląc o obecnej sytuacji na świecie. Podczas tej pandemii sposób komunikacji ma duże znaczenie i dlatego musisz dostosować ton wiadomości e-mail. Zidentyfikuj punkty bólowe swoich klientów. Dodaj emocjonalny akcent do swoich e-maili. Bądź motywujący i empatyczny. Nawiąż przyjazną rozmowę i zapytaj, jak się mają. Nigdy nie zapomnij podać pomocną dłoń. Powiedz im, że jesteś z nimi w tej trudnej fazie. Zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby zadowolić klientów.

3. Wyraź wdzięczność

Klienci uwielbiają być doceniani. Wiadomość podziękowania jest zawsze świetnym sposobem wyrażenia wdzięczności klientom za ich ciągłą miłość i wsparcie. Sięgnij do nich w skrzynce odbiorczej i podziękuj im za to, że są cenionym i lojalnym klientem. Powiedz im, że to wszystko ze względu na ich ciągłe wsparcie, które utrzymywało ich ciągłość. Wszyscy przechodzimy ciężką próbę, czy to firmy, czy konsumenci. Dlatego ważne jest, aby stworzyć wesołe otoczenie i wywołać uśmiech na twarzach klientów. Jeśli prowadziłeś kampanię darowizn, możesz poinformować o tym swoich klientów, na przykład, ile zebrałeś kwoty i jak starasz się pomóc potrzebującym. Ponownie nie zapomnij podziękować im za ich wkład. Będą również szczęśliwi, wiedząc, że mogą przyczynić się do pomocy biednym ludziom.

4. Edukuj klientów

Oprócz informowania subskrybentów e-mail o wpływ COVID-19 na Twój biznes eCommerce, ważne jest również ich edukowanie i mówienie, jak krytyczna jest sytuacja, jak mogą się rozwijać i jakie środki ostrożności należy podjąć. Chociaż konsumenci zdawaliby sobie z tego sprawę, Twoim obowiązkiem jest również okazywać troskę o klientów, aby nie dali się zwieść. Poza tym, jeśli możesz powiązać swoją ofertę z wiadomością, byłby to świetny e-mail. Na przykład, my w knowband, mamy darmowy wyskakujący komunikat Covid-19 dla PrestaShop i Magento 2, dzięki którym marki lub marketerzy mogą edukować klientów, a także określać ich oferty w wyskakującym okienku. Aby uzyskać więcej informacji, możesz kliknąć tutaj.

5. Inspiruj ludzi

Ludzie są przestraszeni, zdemotywowani i tak dalej. Obawiają się o swoje przetrwanie, pracę i rodzinę. Bądź dla nich filarem siły. Inspiruj ich motywacyjnymi myślami i zwiększ ich energię. Daj im spokój. Pewność, która wydaje się rozbita, musi zostać odbudowana. Pociesz ich, że niedługo skończymy z pandemią COVID-19 i wszystko wróci do normy. Może to budować silną więź między Twoją marką a klientami i będą pamiętać o Tobie na całe życie.

Final Thoughts

Jeśli podczas pandemii COVID-19 nie zastanawiałeś się poważnie nad marketingiem e-mailowym, możesz przegapić niektórych lojalnych klientów. Wciąż nie jest za późno. Twoja obecna strategia marketingu e-mailowego zadecyduje, w jaki sposób klienci będą wchodzić w interakcje z Twoją marką w przyszłości. Ale na razie miejmy nadzieję, że wkrótce pozbędziemy się tego koronawirusa. Zaplanuj taktykę e-mail marketingu i pamiętaj o wyżej wymienionych punktach. Mam nadzieję, że podobało Ci się czytanie tych 5 porad dotyczących marketingu e-mailowego podczas pandemii COVID-19.


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *