Benefits of Product Customization

5 Benefits of Product Customization

Zapotrzebowanie konsumentów na produkty szyte na miarę wzrosło w ostatnim czasie do nieba. Cofając się o kilka lat, ograniczało się to przede wszystkim do spersonalizowanych walizek i kubków, w których ludzie drukowali swoje zdjęcia na komórce lub prezentów spersonalizowanych kubków dla swoich bliskich, i było to mniej lub bardziej widoczne w tradycyjnym wydaniu sklepy. Dostosowywanie produktów zmieniło się w rozległy biznes online i jest oferowane dla różnych produktów. Niektóre marki mają całą działalność opartą na dostosowywaniu produktów, podczas gdy niektóre dodają trend dostosowywania do swojej firmy, aby poprawić wrażenia z zakupów.

Co to jest dostosowywanie produktu?

Personalizacja produktu lub personalizacja produktu to proces dostarczania klientom niestandardowych towarów i usług zgodnie z ich potrzebami i pragnieniami. Klienci mogą albo skontaktować się ze sprzedawcą, aby dokonać pewnych modyfikacji produktu, albo spersonalizować produkty, dokładnie tak, jak chcą. To ostatnie oferuje sklepy internetowe, w których klienci mogą dostosowywać produkty online. Personalizacja produktów stała się popularna na rynku eCommerce i przyciągnęła uwagę sprzedawców internetowych. Spróbujmy zrozumieć, dlaczego usługa konfiguracji produktu zyskała popularność wśród sprzedawców eCommerce.

Korzyści z dostosowywania produktu

1. Ponieważ klienci to lubią

Rozpoczęcie działalności zależy w dużym stopniu od upodobań klienta, a klienci chętnie przyjęli pomysł personalizacji. Personalizacja produktu nadaje produktowi osobisty charakter. Kiedy klienci projektują to na swój sposób, produkt końcowy pozostaje nie tylko produktem, ale przywiązuje się do niego niezależnie od tego, czy robi to dla siebie, czy dla kogoś innego. Ponieważ klienci lubią koncepcję personalizacji, daje to markom doskonałą okazję do wyróżnienia się na rynku eCommerce.

2. Dostosowywanie produktu buduje lojalność klientów

Jedną z głównych zalet dostosowywania produktu jest to, że rozwija on lojalność klientów. I nie ma lepszego sposobu na zdobycie lojalność klientów niż oferowanie im pełnego dostępu do projektowania produktu zgodnie z ich gustem. Głównym powodem zdobycia lojalności jest zadowolenie klienta. Oprócz lojalności klientów, dostosowywanie produktów zwiększa lojalność wobec marki. Jeśli zapewnisz swoim klientom szerokie możliwości dostosowywania, bardziej prawdopodobne będzie, że będą przyciągać Twoją markę i wolą ją od konkurencji w przyszłych zakupach. Personalizacja produktu ustanawia połączenie między marką a klientami i poprawia utrzymania klienta do znacznego poziomu.

3. Uzyskaj większą sprzedaż

Zwiększyć sprzedaż

Dalszą korzyścią z dostosowywania produktu jest to, że przynosi on sprzedaż. W końcu liczy się tylko jedna rzecz – liczba sprzedaży. Jeśli sprawiłeś, że Twoi klienci są lojalni wobec Twojej marki, sprzedaż nigdzie nie idzie. Klienci nie wahają się płacić dodatkowo za spersonalizowany produkt, ponieważ nie postrzegają go tylko jako produktu, ale jako coś własnego. Mogę to poprzeć poprzez studiować Deloitte, który informuje, że 1 u każdego konsumenta 5 nie miałby nic przeciwko płaceniu 20% za produkt ekskluzywny. Ponadto, zgodnie z Invesp, 59% marketerów uzyskuje dobry zwrot z inwestycji po zaoferowaniu funkcji personalizacji produktu. Personalizacja produktu zachęca również do marketingu szeptanego, ponieważ jeśli jeden klient czuje się całkowicie zadowolony z twoich usług, zdecydowanie poleciłby Twoją markę innym. W ten sposób możesz spodziewać się większej liczby wyników sprzedaży.

4. Uzyskaj lepszy wgląd w swoich klientów

Dodatkową korzyścią z dostosowywania produktu jest to, że spersonalizowany zakup daje bardziej szczegółową analizę preferencji, upodobań i smaku klienta niż zwykły zakup. Gdy klienci kupują produkty niestandardowe, Marki mogą gromadzić te informacje i wykorzystywać je do oferowania produktów na podstawie ich wcześniejszych preferencji. Możemy więc powiedzieć, że Personalizacja produktu pomaga lepiej poznać swoich klientów i zapewnia przewagę nad konkurencją.

5. Zrób krok do przodu ze swoim biznesem online

Zdaniem niektórych statystyki zebrane przez Invesp, 53% kupujących online uważa, że ​​marki oferujące personalizację produktu zapewniają cenną usługę. 45% kupujących jest bardziej skłonnych do zakupów w sklepie oferującym spersonalizowane rekomendacje. Rosnąca popularność dostosowywania produktów sprawiła, że zakupy online intrygujące dla klientów. Najwyższy czas zacząć oferować usługi dostosowywania produktów i przenieść swoją firmę na wyższy poziom. Jeśli masz witrynę eCommerce na platformie Prestashop, możesz rozważyć użycie PrestaShop Product Customizer / Designer.

PrestaShop Product Customizer od KnowBand

Personalizator produktów PrestaShop dodaje kartę Dostosowanie do stron produktów, w zależności od produktów udostępnionych do dostosowywania z zaplecza witryny. Od dodania pożądanych zdjęć do ustawienia niestandardowego tekstu i kodu QR, PrestaShop Product Designer oferuje szereg funkcji, które pomogą klientom spersonalizować produkty tak, jak chcą.

Personalizator produktów PrestaShop

Zapewnia również handlowcom wiele ustawień dostosowywania, takich jak konfigurowanie ceny dostosowywania, zapewniając klientom podgląd projektu i wiele więcej. Tak więc, jeśli chcesz dodać funkcję dostosowywania do swojej firmy, zdecydowanie zalecamy dodatek PrestaShop Product Customizer. Daje to niesamowitą możliwość zwiększenia średniej wartości zamówienia. Otóż ​​to. Mam nadzieję, że podobało ci się czytanie korzyści z dostosowywania produktu. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące tego modułu, możesz skontaktować się z nami pod adresem support@knowband.com


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *