Czym są podstawowe wskaźniki internetowe i jak je poprawić?

what-are-core-web-vitals by Knowband

Grupa określonych elementów znana jako Core Web Vitals to taka, którą Google uważa za kluczową dla ogólnej użyteczności strony internetowej. Poniżej znajdują się trzy pomiary składające się na Core Web Vitals, które są wskaźnikami Page speed i zaangażowanie użytkowników.
  • Farba o największej zawartości (LCP)
  • Opóźnienie pierwszego wejścia (FID)
  • Skumulowane przesunięcie układu (CLS)

Core Web Vitals to w istocie podzbiór elementów składających się na Google „doświadczenie strony” wynik. Ponadto służą one jako podstawowa metoda oceny przez Google całego doświadczenia użytkownika związanego z korzystaniem z Twojej strony internetowej.

Core Web Vital w ocenie jakości strony

Farba o największej zawartości (LCP)

Miarą zdolności strony do szybkiego ładowania jest LCP. Największy widoczny blok obrazu lub tekstu w widoku jest używany do obliczania wyników.

Opóźnienie pierwszego wejścia (FID)

Gdy użytkownik wchodzi w interakcję ze stroną po raz pierwszy, ten przedział czasu służy do oceny, jak interaktywna jest strona. Mierzy, ile czasu zajmuje przeglądarce rozpoczęcie przetwarzania procedur obsługi zdarzeń w odpowiedzi na interakcję użytkownika.

Skumulowane przesunięcie układu (CLS)

Analizując zmiany układu, analizuje stabilność wizualną strony internetowej. Kiedy widoczny element przenosi się z jednej renderowanej klatki do następnej, nazywa się to przesunięciem układu. Bardziej przypomina to, jak zmieniają się interfejsy mobilne i stacjonarne.

Jak poprawić podstawowe wskaźniki internetowe?

Jak poprawić podstawowe wskaźniki internetowe

Zamieściliśmy kilka porad dotyczących optymalizacji witryny pod kątem najważniejszych aspektów korzystania ze strony, aby pomóc Ci upewnić się, że jest ona gotowa na to przejście.

Rozwiązanie buforujące

Twój serwer będzie pracował mniej ciężko, jeśli umieścisz zawartość w pamięci podręcznej. Nie ma potrzeby ładowania statycznych wersji HTML stron za każdym razem, gdy odwiedzający przegląda Twoją witrynę, ponieważ przechowuje je narzędzie do buforowania.

W zależności od usługodawcy hostingowego możesz być w stanie skorzystać z buforowania na poziomie serwera. Na przykład w niektórych planach WordPress DreamHost zapewnia buforowanie po stronie serwera. Aby podnieść swój wynik FID, korzystne może być zastosowanie rozwiązania do buforowania premium.

Zmniejsz rozmiar swoich zdjęć i filmów

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważne są filmy i zdjęcia w witrynach eCommerce. Twoi kupujący chcą dowiedzieć się jak najwięcej o Twoich przedmiotach.

Duże grafiki mogą wyglądać dobrze na komputerach i tabletach, ale mogą drastycznie spowolnić witrynę mobilną i mieć szkodliwy wpływ na interakcję użytkowników ze stroną. Dodatkowo znacznie obniżają Twoje oceny Core Web Vitals.

Wybierz idealne rozmiary obrazu dla swojej witryny we współpracy z programistą, a następnie zacznij stosować ten standard w całej witrynie. Po nadaniu największego priorytetu zdjęciom może być możliwe użycie wtyczki do skalowania obrazu lub może być konieczne wykonanie indywidualnych modyfikacji strony.

Zezwalaj na ładowanie obrazów do określonej przestrzeni

Zezwalaj na ładowanie obrazów do określonej przestrzeni

Cumulative Layout Shift (CLS), trzecia statystyka Core Web Vitals, bada, jak bardzo układ wizualny strony przesuwa się podczas ładowania. Ma to na celu ocenę doświadczenia użytkownika (UX), które prawdopodobnie wszyscy mieliśmy:

Gdy użytkownik próbuje kliknąć określony link, witryna nieoczekiwanie zmienia swoją pozycję, powodując niezamierzone kliknięcie innej sekcji strony. Brak rezerwacji miejsca na obrazy i zasoby osadzone do załadowania jest jedną z najczęstszych przyczyn wysokiego wyniku CLS, a co za tym idzie złego UX.

Optymalizacja czcionek strony internetowej

optymalizacja-czcionek-strony internetowej

Czcionki Twojej witryny, podobnie jak jej zdjęcia, mogą wpływać na szybkość uzyskiwania dostępu przez użytkowników. Dzieje się tak, ponieważ żądają, aby rodzina czcionek wraz z każdym wariantem kombinacji grubości została pobrana i załadowana przez przeglądarkę.

Możesz zwiększyć funkcjonalność swojej witryny, optymalizując czcionki internetowe. Zoptymalizowane czcionki internetowe są tego powodem ze względu na zmniejszone rozmiary plików i szybsze dostarczanie.

Ponadto, jeśli czcionka internetowa powiązana z elementem tekstowym nie została jeszcze załadowana, przeglądarka może nie renderować automatycznie tego elementu tekstowego. Z drugiej strony użycie czcionek zastępczych może spowodować zmiany układu, które obniżą Twoją ocenę CLS.

Selektywne dobieranie czcionek używanych w witrynie jest czymś bardzo ważnym. Dzięki temu możesz mieć pewność, że pobrane zostaną tylko czcionki, których potrzebujesz do tekstu.

Na końcu

W tym artykule omówiliśmy podstawowe parametry internetowe i sposoby ich ulepszenia. Daj nam znać, jeśli chcesz popraw swój ranking w Google SERP, a także daj nam znać, jeśli masz pytania dotyczące tego samego. Ponadto, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub problemy związane z naszym modułem, daj nam znać, a my z przyjemnością Ci pomożemy. Ponadto, w przypadku zapotrzebowania na niestandardowy rozwój dla wymagań specyficznych dla biznesu, również możemy Ci pomóc. Możesz skorzystać z naszego Optymalizator SEO i kreator SEO, aby poprawić SEO Twojej witryny. Aby poprawić inne aspekty, możemy również pomóc, więc skontaktuj się z nami pod adresem support@knowband.com za to samo.

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *