W jaki sposób progresywne aplikacje internetowe (PWA) mogą poprawić mobilne konwersje sklepu eCommerce?

how-pwa-can-improve-mobile-conversions-of-an-ecommerce-store-progressive-web-app

W dzisiejszych czasach ludzie spędzają dużo więcej czasu na korzystaniu z urządzeń mobilnych w celu uzyskania dostępu do Internetu i zużywają dwukrotnie więcej danych, niż konsumują w witrynach stacjonarnych. Dotyczy to również standardów zakupów online. Korzystanie ze strony eCommerce w celu sprzedaży jest trudne, gdy masz niestabilną łączność internetową. Proszenie użytkowników o zainstalowanie aplikacji mobilnej ponownie zabija konwersję. PWA (Progressive Web App) mieści się pomiędzy natywną aplikacją mobilną a przeglądarką internetową i jest bardziej prawdopodobne, że ma na celu zwiększenie konwersji mobilnych w sklepach eCommerce. Progresywna aplikacja internetowa to nowy, niezbędny format mobilnego budowania marki Twojej firmy. Aplikacje mobilne PWA przezwyciężyły najbardziej niepokojący problem dystrybucji. Czy kiedykolwiek korzystasz z przeglądarki w celu nawigacji w Mapach Google? Prawdopodobnie nie! Badania pokazują, że większość użytkowników, około 87%, wybiera przeglądanie aplikacji natywnych. To sprawia, że ​​aplikacja musi być zainstalowana na urządzeniu użytkownika. Aplikacja mobilna PWA jest pobierana bezpośrednio z przeglądarki mobilnej strony internetowej i nie ma potrzeby odwiedzania zewnętrznego sklepu z aplikacjami lub nośnika w celu install instalacji aplikacji. Właściwie za każdym razem, gdy jakikolwiek użytkownik otworzy aktywną witrynę PWA w przeglądarce mobilnej, pojawi się komunikat z pytaniem „Dodaj aplikację do ekranu głównego”. Deweloperzy aplikacji i pracownicy usług (pliki skryptów) w połączeniu tworzą PWA, aby oferować dynamiczne, płynne wrażenia użytkownika podczas uzyskiwania dostępu do treści za pośrednictwem strony internetowej / aplikacji internetowej.

Wprowadzenie do progresywnej aplikacji internetowej

wprowadzenie-do-progresywnej-aplikacji-internetowej-pwa

Progresywne aplikacje internetowe, znane również jako PWA, to ulepszone wersje aplikacji internetowych, opracowane za pomocą javascript. PWA mają dodatkowe możliwości, na przykład użytkownik może uzyskiwać do nich dostęp offline, a także otrzymywać powiadomienia push w oparciu o standardy marketingowe. PWA poprawia wydajność, bezpieczeństwo, dostępność i funkcje SEO Twojej witryny. Zwiększa niezawodność i przepływ pracy. Umożliwiają pracę w trybie offline i w niestabilnych sieciach. Progresywne aplikacje internetowe są szybkie i wciągające. PWA mają płynną nawigację i są wypełnione płynnymi animacjami, bezproblemowym przewijaniem, co przyspiesza.

Główne zalety progresywnej aplikacji internetowej

Progresywne zalety aplikacji mobilnej

Aby tworzyć wydajne aplikacje internetowe, progresywne aplikacje internetowe (PWA) są bardziej techniką, która obejmuje mieszankę technologii. Dzięki ulepszonemu interfejsowi użytkownika użytkownicy mogą spędzać więcej czasu w witrynach internetowych i oglądać więcej reklam. Wolą kupować więcej i częściej wracają z ostrzeżeniami.

# 1. Niezawodna wydajność

Typowa strona internetowa zmusza użytkowników do czekania, aż jest zajęta podróżowaniem na serwer i nic nie robi. Każde żądanie z sieci pobrania zasobu lub fragmentu danych przechodzi przez pracownika serwisu, który najpierw sprawdza, czy odpowiedź na określone żądanie znajduje się już w pamięci podręcznej. Ponieważ użytkownicy natychmiast otrzymują prawdziwą zawartość, nawet po złym łączu, bardziej ufają aplikacji i postrzegają ją jako bardziej niezawodną.

# 2. Szybkie ładowanie

Ten interfejs użytkownika nie jest niestabilny. Przewijanie jest płynne, a aplikacja łatwo reaguje na interakcje użytkownika. Twoja progresywna aplikacja internetowa będzie oczywiście szybsza niż aplikacje natywne, będąc lekką i mającą szybki mechanizm ładowania. Zapewnia to użytkownikom aplikacji wyjątkowe wrażenia użytkownika, które utrzymują usługi na równi.

# 3. Bardziej angażujące

Wygląda i działa jak natywna aplikacja. Na ekranie głównym użytkownika PWA może zdobyć lokalizację. Oferując pełnoekranowe środowisko pracy, zapewnia natywne środowisko podobne do aplikacji. Aby utrzymać aktywność użytkowników, wykorzystuje powiadomienia push.

# 4. Korzystanie w trybie offline

Wzorzec „najpierw offline lub„ najpierw pamięć podręczna ”to najpopularniejsza technika udostępniania użytkownikowi treści. Jeśli zasób jest zapisany w pamięci podręcznej, a jego dostępność w trybie offline można sprawdzić przed pobraniem treści. Pobierz go, jeśli nie ma go jeszcze w pamięci podręcznej i zachowaj go do wykorzystania w przyszłości.

# 5. Powiadomienia push

Powiadomienia push skutecznie zwiększają współczynnik konwersji Twojego sklepu eCommerce. PWA pozwalają właścicielom sklepu konfigurować i przesyłać nieograniczoną liczbę powiadomień push. Mają wbudowaną funkcję automatyzacji i planowania ich. Używanie chwytliwych tytułów i grafik w powiadomieniach może zdziałać cuda.

Dlaczego powinieneś mieć progresywną aplikację internetową?

dlaczego-powinieneś-mieć-progresywną-aplikację-internetową

Co prawda PWA nie jest niezbędną funkcjonalnością, ale jest sposobem na poprawę relacji z obecnymi i potencjalnymi klientami, a jednocześnie przezwyciężenie trudnego wyzwania, jakim jest oddalenie się odwiedzających od serwisu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z monitów o wpisanie listy e-mailowej i czasami nie podejmuje następnego kroku, aby otworzyć i przeczytać e-maile, ale możesz zbudować prawdziwą lojalność wobec marki, jeśli uda Ci się zachęcić klienta do korzystania z Twojej Progressive Web App. Google obsługuje PWA od 2015 roku, a teraz iOS umożliwia ich również w przeglądarce internetowej. Google lepiej ocenia progresywne aplikacje internetowe podczas indeksowania i innych praktyk. Tworzone są różne rozszerzenia Google Chrome obsługujące PWA. PWA może być dobrym pomysłem, jeśli uruchamiasz nową witrynę internetową. Na początku warto rozpowszechniać aplikację internetową wśród użytkowników, aby uzyskać ich opinię przed utworzeniem responsywnej aplikacji mobilnej. Progresywnej aplikacji internetowej nie można zastąpić responsywnymi aplikacjami mobilnymi, ale w pewnym sensie, gdy planujesz uruchomić aplikację mobilną, jest to dobra opcja na początek.

KnowBand opracował PWA dla różnych platform eCommerce:

Rozszerzenie Progressive Web App Builder jest dostępne dla prawie wszystkich głównych platform eCommerce. Administrator sklepu musi tylko wybrać odpowiednią wtyczkę i zainstalować ją, aby postępować zgodnie z prostymi wskazówkami dotyczącymi konfiguracji.

Aplikacja mobilna Magento 2 PWA

Aplikacja mobilna OpenCart PWA

Aplikacja mobilna PrestaShop PWA

Aplikacja mobilna WooCommerce PWA

Najważniejsze funkcje progresywnych rozszerzeń aplikacji internetowych

najważniejsze-funkcje-progresywnych-rozszerzeń-aplikacji-internetowych

Wymienione poniżej funkcje są najważniejszymi i wszystkie zostały zebrane razem, a nasi eksperci Knowband opracowali progresywną aplikację internetową. Aplikacja jest lekka, ładuje się szybciej i ma zwiększoną wydajność. Aplikacja mobilna PWA obsługuje wielojęzyczne i różne waluty, co pozwala na globalne rozszerzenie działalności.

1. Zmień wygląd i styl PWA- Właściciel sklepu może zmienić kolory, dodać logo marki i różne projekty, aby dobrze wyglądał. Nawet cały projekt ekranu głównego można edytować i zmieniać za pomocą edytora DIY. Zmiany zostaną w dowolnym momencie odzwierciedlone w rzeczywistej aplikacji.

2. Lista polecanych produktów- Zaprojektowany w taki sposób, aby użytkownik mógł dodawać różne elementy oparte na produktach / kategoriach. Administrator sklepu może prezentować bestsellery, polecane produkty, ostatnio zakupione itp. Na ekranie głównym.

3. Łatwa instalacja – Użytkownicy nie muszą odwiedzać żadnego zewnętrznego sklepu z aplikacjami. Zamiast tego aplikację mobilną PWA można dodać bezpośrednio na telefon, otwierając stronę internetową w przeglądarce mobilnej.

4. Niezawodny i angażujący – aplikacja mobilna eCommerce PWA działa bezbłędnie przy braku / wolnej łączności z Internetem. Nawet w trybie offline dane z pamięci podręcznej i wcześniej załadowane strony udostępniają zawartość użytkownikom aplikacji.

5. E-mail i login społecznościowy Właściciel sklepu może zezwolić użytkownikom na rejestrację, dodając adres e-mail lub ich konta w mediach społecznościowych.

6. Obsługa wszystkich metod płatności i wysyłki- Klient często odbija się z powodu ograniczonych metod wysyłki i płatności, ale dzięki PWA nie jest to już wyzwanie. Wszystkie metody płatności i wysyłki na stronie będą aktywnie działać w aplikacji mobilnej PWA.

7. Tryb offline Twoja aplikacja PWA będzie działać poprawnie nawet bez połączenia z Internetem lub w wolno działającej sieci. Użytkownicy nie będą musieli zawsze polegać na Internecie, aby kupić elementy aplikacji.

8. Jednostronicowe kasy, nieograniczone powiadomienia push, synchronizacja na żywo, i Śledzenie zamówienia podobne funkcje to dodatkowe zalety PWA.

9. Sprzedaż krzyżowa– Pozwala zaprezentować powiązane produkty w celu poprawy sprzedaży w PWA. Pozwala również kierownikowi sklepu wybrać strony CMS ze strony internetowej i zostanie automatycznie zoptymalizowany. Tutaj jest lista korzyści oferowanych przez PrestaShop PWA (Progresywna aplikacja internetowa). Opracowaliśmy PWA dla wielu klientów, a niektóre z historie sukcesu na rok 2020 są omówione w naszym poprzednim artykule.

Wnioski:

Zmień witrynę eCommerce online w aplikację PWA na smartfony i zapewnij użytkownikom mobilnym bezproblemową aplikację do zakupów internetowych. Wysoce angażujące PWA można uruchamiać z ekranu głównego, ponieważ możesz dodać do niego ikonę, a nawet wysyłać powiadomienia push. Jest to doskonały przykład rozwoju technologii i ma duże możliwości rozwoju w przyszłości. Zgodnie z opisem, progresywne aplikacje internetowe wciąż są w powijakach, ale jest to ekscytujący czas na eksperymentowanie z metodologiami, które za nimi stoją i sprawdzanie, jak dobrze mogą one odnosić się do twoich aplikacji internetowych. Nie krępuj się komentować w wątku, jeśli masz uwagi na temat miejsc, które chciałbyś, aby zostały objęte.

Zalecane lektury:

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *