share-ios-app-without-publishing-on-apple-app-store

Jak udostępniać aplikację na iOS bez publikowania w sklepie Apple App Store?

Teraz, gdy masz stworzył aplikację na iOS i są gotowi do rozpoczęcia podróży, omówmy proces publikowania aplikacji. Motywem dystrybucji aplikacji jest udostępnianie aplikacji na iOS odpowiednim odbiorcom. Cóż, jeśli chodzi o publikowanie aplikacji, oczywistą opcją, która przychodzi nam na myśl, jest Apple App Store. Nikt nie może zaprzeczyć, że użytkownik dotarł do sklepu iOS, jest wyjątkowy, a oferowane przez niego usługi mają swoje własne korzyści.

Dystrybucja w sklepie Apple App Store:

Najpopularniejszą platformą do dystrybucji aplikacji na iOS jest Apple App Store. To sprawia, że ​​Twoja aplikacja jest dostępna dla każdego użytkownika Apple, a nawet pomaga w zarabianiu na aplikacji, ustawiając zakup w aplikacji i przypisując cenę zakupu.

Publikowanie aplikacji w sklepie iOS przenosi Twoją aplikację do ogromnej bazy klientów. Chociaż jest to intuicyjna platforma dla programistów, proces zatwierdzania aplikacji może być nieco trudny. Czasami może dojść do ogromnego opóźnienia procesu zatwierdzania. W niektórych przypadkach uzyskanie zatwierdzenia aplikacji może potrwać nawet kilka miesięcy. Proces zatwierdzania zapewnia, że ​​aplikacja postępuje zgodnie z odpowiednimi wytycznymi. Jeśli Twoja aplikacja ma problemy z wydajnością, błędami lub spamem, z pewnością zostanie odrzucona. Możesz również znaleźć powody odrzucenia aplikacji przez Apple App Store. W przypadku, gdy proces zatwierdzania aplikacji staje się dla Ciebie kłopotliwy, istnieje wiele innych możliwości udostępniania aplikacji na iOS. Niektóre alternatywy udostępniania aplikacji w sklepie Apple App są omówione poniżej:

1. Adaptacja ad-hoc:

wdrożenie ad-hoc

Apple zapewnia Wdrożenie aplikacji ad-hoc opcja dla programistów, którzy chcą udostępnić aplikację iOS na prywatną wersję beta lub tymczasową dystrybucję. W tym procesie programista aplikacji musi dostarczyć binarna aplikacja każdemu użytkownikowi za pośrednictwem poczty e-mail lub adresu URL do pobrania. Aby upewnić się, że plik binarny działa na urządzeniu użytkownika, programista wymaga dodania ZROBIŁEŚ każdego urządzenia i zarejestrować je Centrum członkowskie Apple. Binarna aplikacja nie będzie działać na żadnym zwykłym urządzeniu, dopóki nie zostanie zarejestrowana w sposób opisany powyżej. Twój profil ad hoc gwarantuje, że wersje testowe Twojej aplikacji nie są kopiowane i rozpowszechniane zgodnie z Twoją aprobatą. Wyeksportuj swoją aplikację za pomocą opcji Xcode. (Szczegółowe informacje tutaj). Po wyeksportowaniu pliku binarnego aplikacji można go dystrybuować za pomocą MDM (zarządzanie urządzeniami mobilnymi). Ale nadal musisz dodać identyfikator UDID każdego urządzenia. Nie ma innej alternatywy. Po tym właśnie Zainstaluj aplikację na urządzeniu. Jest kilka ważnych kwestii, które musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na tę opcję wdrożenia:

 1. Wymaga Firma Apple Developer konto który kosztuje około XNUMAK rocznie.
 2. Ten proces dystrybucji jest ograniczony do urządzeń 100 iPhones, 100 iPad i 100 iPod touch. Ponadto programista musi nabyć licencję ZROBIŁEŚ każdego urządzenia, aby udostępnić aplikację na iOS.
 3. Za każdym razem, gdy dodawany jest nowy identyfikator UDID, musisz utworzyć nową wersję aplikacji. Można je dodawać tylko do rocznej subskrypcji.

Zalety wdrożenia ad-hoc:

 • Proces zatwierdzania sklepu iOS dla Twojej aplikacji nie jest wymagany.
 • Twoja lista aplikacji nie będzie widoczna dla publiczności i nie będzie mogła jej kupić ani zainstalować.

Wady wdrożenia ad-hoc:

 • Liczba urządzeń jest ograniczona do 100, które można zastąpić tylko raz podczas rocznego członkostwa.
 • Identyfikator UDID każdego urządzenia musi zostać ręcznie zarejestrowany w profilu obsługi administracyjnej.
 • Profil programisty jest ważny tylko przez rok. Następnie musisz przebudować swoją aplikację z nowym profilem.

2. Wdrożenie aplikacji korporacyjnej w przedsiębiorstwie:

przedsiębiorstwo w domu

Ta metoda dystrybucji aplikacji miała na celu przeciwdziałanie procesowi dystrybucji ad-hoc. Podobnie jak ad-hoc, tutaj nie musisz dodawać UDID każdego urządzenia. Jeśli stworzyłeś aplikację i chcesz udostępnić aplikację na iOS wewnętrznie z personelem, technika ta pozwoli Ci zaoszczędzić na dodatkowych wysiłkach związanych z rejestracją UDID każdego urządzenia. Wdrożenie korporacyjne pojawia się, gdy aplikacja jest eksportowana za pośrednictwem Xcode i chcesz ją zainstalować na dowolnym urządzeniu bez konieczności przesyłania do sklepu iOS ani rejestrowania identyfikatorów UDID urządzenia. Twoja aplikacja może być rozpowszechniana za pośrednictwem poczty e-mail, adresu URL lub MDM. Jest kilka ważnych kwestii, które musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na tę opcję wdrożenia:

 • Dystrybucja aplikacji dla przedsiębiorstw wymaga Konto programisty Apple Enterprise który kosztuje około XNUMAK rocznie.
 • Nie ma ograniczeń dla urządzeń, ale urządzenia muszą być własnością organizacji.

Profesjonalne wdrożenie aplikacji wewnętrznych w przedsiębiorstwie:

 • Proces zatwierdzania aplikacji przez regulatory iOS nie jest wymagany.
 • Twoja aplikacja nie będzie dostępna w sklepie Apple Store. Społeczeństwo nie może go kupić ani zainstalować.
 • Wszyscy użytkownicy w przedsiębiorstwie mogą używać tego konta do udostępniania aplikacji na iOS.

Wady wdrażania aplikacji korporacyjnej w przedsiębiorstwie:

 • Ten program jest przeznaczony tylko dla pracowników w małych organizacjach.
 • Organizacja ponosi pełną odpowiedzialność za dystrybucję aplikacji i aktualizacje, niezależnie od tego, czy odbywa się ręcznie przez e-mail czy za pośrednictwem
 • Koszt jest wyższy dla konta programisty w przedsiębiorstwie o wartości $ 299 rocznie w porównaniu do zwykłego konta o wartości XNUMAK rocznie.

3. Metoda wdrażania aplikacji VPP B2B:

b2b-vpp-development

Program zakupu ilościowego Apple pozwala mieć prywatny sklep z aplikacjami dla Twojej firmy. Możesz budować pliki binarne aplikacji dla każdego urządzenia, które dołączyło do Twojej organizacji. Możesz nawet udostępniać aplikację iOS innym firmom. Proces ten ma proces zatwierdzania, ale jest elastyczny, ponieważ Twoja aplikacja nie jest dostępna dla ogółu odbiorców. VPP jest sklepem prywatnym, dystrybucja aplikacji jest obsługiwana przez program. Ten proces jest najczęściej używany w przypadku usługi MDM.

Zalety metody wdrażania aplikacji VPX B2B:

 • Dostaniesz prywatny sklep z aplikacjami dla swojej firmy.
 • Aplikacja może być instalowana i używana przez każde urządzenie dołączające do programu.

Wady metody wdrażania aplikacji VPX B2B:

 • Twoja aplikacja będzie musiała przejść proces zatwierdzania.

Wnioski

Wybór odpowiedniego programu jest równie ważny, jak rzeczywisty plan wdrożenia aplikacji. Te procesy mogą wydawać się zniechęcające, ale dzięki odpowiedniemu podejściu i zapewnieniu właściwego sukcesu planowania Twojej aplikacji. Przestrzegaj powyższych zasad i wytycznych, a Twoja aplikacja zostanie opublikowana bez poddawania się procesowi zatwierdzania.

Sugerowana Reading: Alternatywy do opublikowania aplikacji w sklepie Google Play

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *