share-ios-app-without-publishing-on-apple-app-store

Jak udostępnić aplikację na iOS bez publikowania w Apple App Store?

Teraz, kiedy już masz stworzył aplikację na iOS i są gotowi do rozpoczęcia podróży, omówmy proces publikowania aplikacji. Motywem dystrybucji aplikacji jest udostępnianie aplikacji na iOS odpowiednim odbiorcom. Cóż, jeśli chodzi o publikowanie aplikacji, oczywistą opcją, która przychodzi nam do głowy, jest Apple App Store. Nikt nie może zaprzeczyć, że zasięg sklepu iOS jest wyjątkowy, a oferowane przez niego usługi mają swoje zalety.

Dystrybucja w sklepie Apple App Store:

Najpopularniejszą platformą dystrybucji aplikacji na iOS jest Apple App Store. Dzięki temu Twoja aplikacja jest dostępna dla każdego użytkownika Apple, a nawet pomaga w zarabianiu na aplikacji, ustawiając zakup w aplikacji i przypisując cenę zakupu.

Publikowanie aplikacji w sklepie iOS przenosi Twoją aplikację do ogromnej bazy klientów. Chociaż jest to intuicyjna platforma dla programistów, proces zatwierdzania aplikacji może być nieco trudny. Czasami w procesie zatwierdzania może wystąpić duże opóźnienie. W kilku przypadkach uzyskanie zatwierdzenia aplikacji zajmuje nawet miesiące. Proces zatwierdzania zapewnia, że ​​Twoja aplikacja jest zgodna z odpowiednimi wytycznymi. Jeśli Twoja aplikacja ma problemy z wydajnością, zawiera błędy lub spam, z pewnością zostanie odrzucona. Możesz również znaleźć przyczyny odrzucenia aplikacji przez Apple App Store.

przekonwertuj-swój-sklep-e-commerce

W przypadku, gdy proces zatwierdzania aplikacji staje się dla Ciebie kłopotliwy, istnieją różne inne alternatywy udostępniania aplikacji na iOS. Niektóre z alternatyw udostępniania aplikacji w sklepie Apple App Store zostały omówione poniżej:

1. Wdrożenie ad hoc:

wdrożenie ad hoc

Apple zapewnia Wdrażanie aplikacji ad hoc opcja dla programistów, którzy chcą udostępnić aplikację iOS w prywatnej wersji beta lub tymczasowej dystrybucji. W tym procesie twórca aplikacji musi dostarczyć plik binarny aplikacji do każdego użytkownika za pośrednictwem poczty e-mail lub adresu URL do pobrania. Aby upewnić się, że plik binarny działa na urządzeniu użytkownika, programista wymaga dodania ZROBIŁEŚ każdego urządzenia i zarejestruj je do Centrum członkowskie Apple. Binaria aplikacji nie będą działać na żadnym zwykłym urządzeniu, dopóki nie zostaną zarejestrowane w sposób opisany powyżej. Twój profil ad hoc gwarantuje, że wersje testowe Twojej aplikacji nie będą kopiowane i rozpowszechniane zgodnie z Twoją zgodą. Wyeksportuj swoją aplikację za pomocą opcji Xcode. (Szczegółowe informacje tutaj). Po wyeksportowaniu pliku binarnego aplikacji można go dystrybuować za pomocą MDM (zarządzanie urządzeniami mobilnymi). Ale nadal musisz dodać UDID każdego urządzenia. Nie ma alternatywy dla tego. Po tym po prostu Zainstaluj aplikację na urządzeniu. Jest kilka ważnych punktów, które musisz wiedzieć przed skorzystaniem z tej opcji wdrożenia:

 1. Wymaga Konto programisty Apple co kosztuje około 99 USD rocznie.
 2. Ten proces dystrybucji jest ograniczony do instalacji 100 iPhone’ów, 100 iPadów i 100 iPodów touch. Deweloper musi również nabyć ZROBIŁEŚ każdego urządzenia, aby udostępnić aplikację na iOS.
 3. Za każdym razem, gdy dodawany jest nowy identyfikator UDID, musisz utworzyć nową wersję swojej aplikacji. Można je dodawać tylko do rocznej subskrypcji.

Zalety wdrażania ad-hoc:

 • Proces zatwierdzania aplikacji w sklepie iOS nie jest wymagany.
 • Informacje o Twojej aplikacji nie będą widoczne publicznie i nie będą mogli jej kupić ani zainstalować.

plusy i minusy aplikacji ad-hoc-apple-deployment

Wady wdrożenia ad hoc:

 • Liczba urządzeń jest ograniczona do 100, które można wymienić tylko raz w ciągu rocznego członkostwa.
 • UDID (unikalny identyfikator urządzenia) każdego urządzenia musi być ręcznie zarejestrowany w profilu aprowizacji.
 • Profil programisty jest ważny tylko przez rok. Następnie musisz odbudować swoją aplikację z nowym profilem.

2. Wdrażanie aplikacji w przedsiębiorstwie:

przedsiębiorstwo-in-house

Ta metoda dystrybucji aplikacji ma przeciwdziałać procesowi dystrybucji ad hoc. Podobnie jak ad-hoc, tutaj nie musisz dodawać UDID każdego urządzenia. Jeśli utworzyłeś aplikację i chcesz wewnętrznie udostępnić aplikację na iOS pracownikom, ta technika zaoszczędzi Ci dodatkowego wysiłku związanego z rejestracją UDID każdego urządzenia. Wdrożenie korporacyjne ma miejsce, gdy aplikacja jest eksportowana za pośrednictwem Xcode i zamierzasz zainstalować ją na dowolnym urządzeniu bez przesyłania do sklepu iOS lub rejestrowania identyfikatorów UDID urządzenia. Twoja aplikacja może być rozpowszechniana za pośrednictwem poczty e-mail, adresu URL lub systemu MDM. Jest kilka ważnych punktów, które musisz wiedzieć przed skorzystaniem z tej opcji wdrożenia:

 • Dystrybucja aplikacji dla przedsiębiorstw wymaga Konto programisty Apple Enterprise co kosztuje około 299 USD rocznie.
 • Nie ma ograniczeń co do urządzeń, ale urządzenia muszą być własnością organizacji.

Zalety wdrażania aplikacji firmowych w przedsiębiorstwie:

Zalety wdrażania aplikacji firmowych w przedsiębiorstwie

 • Proces zatwierdzania Twojej aplikacji przez regulatorów iOS nie jest wymagany.
 • Twoja aplikacja nie będzie dostępna w Apple Store. Publiczność nie może go kupić ani zainstalować.
 • Wszyscy użytkownicy w przedsiębiorstwie mogą używać konta do udostępniania aplikacji na iOS.

Wady wdrożenia aplikacji firmowej w firmie:

Wady wdrażania aplikacji firmowych w firmie

 • Ten program jest przeznaczony tylko dla pracowników w małych organizacjach.
 • Organizacja ponosi pełną odpowiedzialność za dystrybucję i aktualizacje aplikacji, niezależnie od tego, czy odbywa się to ręcznie za pośrednictwem poczty e-mail, czy za pośrednictwem MDM.
 • Koszt konta Enterprise Developer Account wynosi 299 USD rocznie w porównaniu z normalnym kontem 99 USD rocznie.

3. Metoda wdrażania aplikacji B2B VPP:

b2b-vpp-development

Program zakupów grupowych Apple pozwala na posiadanie prywatnego sklepu z aplikacjami dla Twojej osobistej firmy. Możesz tworzyć wewnętrzne pliki binarne aplikacji dla każdego urządzenia, które dołączyło do Twojej organizacji. Możesz nawet udostępnić aplikację na iOS innym firmom. Ten proces ma proces zatwierdzania, ale jest elastyczny, ponieważ Twoja aplikacja nie jest dostępna dla ogółu odbiorców. VPP jest prywatnym sklepem, dystrybucja aplikacji jest obsługiwana przez program. Ten proces jest najczęściej używany z usługą MDM.

Zalety metody wdrażania aplikacji B2B VPP:

 • Otrzymasz prywatny sklep z aplikacjami dla swojej firmy.
 • Aplikację można zainstalować i używać na każdym urządzeniu dołączającym do programu.

Wady metody wdrażania aplikacji B2B VPP:

 • Twoja aplikacja będzie musiała przejść przez proces zatwierdzania.

Wnioski

Wybór odpowiedniego programu do użycia jest tak samo ważny jak rzeczywisty plan wdrażania aplikacji. Procesy te mogą wydawać się zniechęcające, ale dzięki odpowiedniemu podejściu i właściwemu planowaniu Twojej aplikacji zapewniony jest sukces. Przestrzegaj zasad i wytycznych wymienionych powyżej, a Twoja aplikacja zostanie opublikowana bez przechodzenia przez żaden proces zatwierdzania.

Podobne artykuły:
1.�Alternatywy do opublikowania aplikacji w sklepie Google Play

2. Jak przenieść aplikację na Androida z jednego konta Sklepu Google Play na inne?

3. Co zrobić, jeśli Twoja aplikacja została odrzucona w sklepie Google Play?

4. Co zrobić, jeśli Twoja aplikacja została odrzucona w Apple App Store?

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *