how-to-boost-downloads-of-your-ecommerce-mobile-app

Jak przyspieszyć pobieranie aplikacji mobilnej eCommerce?

Udało się uruchomić aplikację mobilną eCommerce i zacząć sprzedawać produkty w aplikacjach zakupowych wraz ze stroną internetową. Co dalej? Przenoszenie natywnej aplikacji do zakupów na Androida i iOS do przepełnionego Google Play Store i Apple App Store to dopiero początek w świecie handlu mobilnego. Stąd jest znacznie więcej. Jako sprzedawca eCommerce masz teraz dwie opcje. Jednym z nich jest poczekanie i umożliwienie użytkownikom samodzielnego zapoznania się z Twoją aplikacją, a drugim zrobienie czegoś i promowanie aplikacji we właściwy sposób. Później może być dla ciebie przełomem. Obecnie większość programistów napotyka problem mniejszej liczby pobrań po opublikowaniu aplikacji w sklepach z aplikacjami. Sama branża eCommerce ma ogromną konkurencję i rośnie z każdym dniem. Aby uzyskać oczekiwane pliki do pobrania, będziesz potrzebować trochę wysiłku i zrozumienia. Zanim przejdziemy do tych szczegółów, omówmy, jak dokładnie działa marketing w świecie aplikacji mobilnych. Prawdopodobnie znasz termin ASO (Optymalizacja App Store), który odpowiada za ranking / pozycję Twojej aplikacji w sklepach z aplikacjami. Sklepy z aplikacjami mają swoje własne kryteria rankingu, które są dość podobne do algorytmów rankingu wyszukiwarek. Dowiedz się więcej o ASO:

#1 Optymalizacja App Store

optymalizacja sklepu z aplikacjami

ASO działa jak SEO. Obsługuje ranking aplikacji w wynikach wyszukiwania w sklepie z aplikacjami. Jest to dość oczywiste, że lepszy ranking Twojej aplikacji zwiększy liczbę odwiedzin i pobrań. Programiści powinni zoptymalizować odpowiednie słowa kluczowe dla aplikacji, aby zwiększyć jej pozycję w wynikach wyszukiwania. Oto kilka punktów kontrolnych dla tej techniki:

1. Tytuł aplikacji:

Nazwa aplikacji mobilnej odgrywa istotną rolę w jej sukcesie. Powinieneś wybrać chwytliwy, ale opisowy tytuł, nie tracąc podstawowej wartości marki. Zawsze pamiętaj, że nazwa będzie miała trwałe wrażenie na użytkownikach. Przed sfinalizowaniem nazwy aplikacji zawsze powinieneś rzucić okiem na nazwę aplikacji konkurencji. W nazwie aplikacji należy użyć słowa kluczowego o największej liczbie operacji wyszukiwania. Apple App Store udostępnia znaki 255 do napisania tytułu. Natomiast Google Play Store obniżył limit tytułów do 30 char i pozwala na umieszczanie słów kluczowych w opisie zamiast nazwy.

2. Słowa kluczowe / tagi:

Wybierz odpowiednie słowo kluczowe dla swojej aplikacji i użyj ich w polu tagów / słów kluczowych na liście aplikacji. Sklep Apple zezwala na wstawianie słów kluczowych w limicie znaków 100, a sklep Google Play pozwala dodawać długi opis znaków 4000. Podobnie jak SEO, słowa kluczowe będą korzystne tylko wtedy, gdy będą dobrze dopasowane i pasują do Twojej domeny biznesowej. Tak więc, wykonaj odpowiednie badania i analizy słów kluczowych i w razie potrzeby zakradnij się do konkurenta. Nie zaszkodzi. Należy również sprawdzić skuteczność słowa kluczowego. Jeśli po pewnym czasie nie będą w stanie pobierać plików, oznacza to, że należy je zaktualizować.

2. Opis aplikacji:

Opis aplikacji odgrywa tę samą rolę, co strona docelowa witryny. Opis może być ważnym czynnikiem dla użytkownika, który go czyta, aby zakończyć instalację aplikacji. Zarówno Google Play, jak i Apple App Store oferują opis znaków 4000, aby umieścić je w dowolnym miejscu. Powinieneś napisać opis z przemyśleniem, że użytkownik w ogóle nie zna aplikacji. W przypadku sklepu eCommerce aplikacja nie pobierałaby żadnych opłat za pobieranie, ale użytkownicy wahają się pobrać ją za darmo, dlaczego? Tam właśnie opis odgrywa swoją rolę, wpływając na ich decyzję. Spróbuj wymienić wszystkie funkcje i zalety za pomocą odpowiednich słów kluczowych, aby jak najlepiej je wykorzystać. Jeśli chodzi o część wizualną, upewnij się, że zrzuty ekranu są atrakcyjne i mają odpowiednie informacje. Na przykład spójrz na przejrzyste i zrozumiałe zrzuty ekranu Kod kreskowy na arkusz Aplikacja mobilna. Interaktywny podgląd podglądu aplikacji zapewnia pełne informacje w zaledwie 2 minut.

4. Pobieranie aplikacji:

Zawsze należy śledzić pobrania aplikacji. Zawsze powinno się zwiększać. Im więcej plików do pobrania, tym wyższy ranking. Nawet sklep z aplikacjami pokazuje również ranking użytkowników najpopularniejszej aplikacji w odpowiedniej kategorii, która zależy głównie od pobrań aplikacji.

pobieranie aplikacji

Jakoś, jeśli Twoja aplikacja nie pobiera plików w początkowej fazie uruchamiania, możesz nawet wypróbować promocję innej firmy, aby uzyskać wzrost. Pliki do pobrania przedstawiają autentyczność Twojej aplikacji i pomagają również w rankingu.

5. Oceny i recenzje aplikacji:

Będąc w branży detalicznej, będziesz świadomy potencjału ocen i recenzji. Działa to również w przypadku Twojej aplikacji. Utrzymuj pozytywne opinie użytkowników i wyższe oceny, aby uzyskać lepszy ranking. Uruchomienie wersji beta aplikacji jest sposobem na upewnienie się, że jest ona przyjazna dla użytkownika i spełnia oczekiwania. Możesz nawet uzyskać szczęśliwe i zadowolone recenzje od samego początku. Aby uprościć to zadanie, postaraj się uzyskać w pełni autentyczne i prawdziwe recenzje.

Przeczytaj także:?Wskazówki dotyczące tworzenia ikony aplikacji dla aplikacji eCommerce

#2 Optymalizacja wyszukiwania Google:

optymalizacja wyszukiwania google

Tak, to wyszukiwarka Google. Możesz go użyć, aby uszeregować aplikację w wynikach wyszukiwania Google i zainstalować ją na urządzeniach użytkownika. Proces jest dość prosty, wystarczy zoptymalizować stronę z listą aplikacji i połączyć ją z witryną.

Powinno istnieć właściwe powiązanie między listami sklepów i aplikacji. Zachowaj nazwę marki w tytule i opisie aplikacji, która powinna zawierać link zwrotny do Twojej witryny. Zaznacz również linki do aplikacji na stronie głównej witryny, aby zwiększyć użyteczność i zwiększyć liczbę pobrań.

2. Zezwalaj na indeksowanie aplikacji:

Indeksowanie sygnalizuje robotowi Google Bot zaindeksowanie treści określonej strony internetowej. Upewnij się, że indeksowanie jest dozwolone również na stronie z listą aplikacji. Pozwoli to robotom przeglądającym opis aplikacji i słowa kluczowe, co ostatecznie pomoże w rankingu aplikacji Google. Powinieneś nawet mieć na oku zawartość strony internetowej aplikacji i od czasu do czasu ją aktualizować. W rzeczywistości indeksowanie aplikacji różni się nieco od stron internetowych. Wraz z opisem aplikacji można również indeksować treści dostępne na ekranach aplikacji precyzyjne indeksowanie aplikacji & indeksowanie aplikacji firebase.

3. Kod QR do instalacji aplikacji:

Wyświetlaj skompresowane kody QR na swojej stronie i pozwól użytkownikom przejść bezpośrednio do opcji pobierania aplikacji podczas skanowania. To nie tylko poprawia użyteczność, ale także jest przyszłym trendem, który może wpływać na rankingi w nadchodzącym czasie. Te kody QR na stronie głównej witryny przyciągną uwagę użytkownika i po prostu doprowadzą go do aplikacji w celu lepszego przeglądania i bezproblemowego zakupu. Kliknij tutaj aby utworzyć kod QR o niskiej gęstości.

#3 Promocja aplikacji na platformach społecznościowych

promocja aplikacji na platformach społecznościowych

Jeśli chodzi o aplikacje mobilne eCommerce, sieci społecznościowe są skutecznym kanałem promocji. Możesz zwiększyć widoczność swojej aplikacji i uzyskać potencjalną liczbę pobrań stamtąd. Głównie są na to dwa sposoby. Jednym z nich jest promowanie aplikacji za pomocą profili społecznościowych na Facebooku, Twitterze, Instagramie itp. Kolejnym jest wyświetlanie reklam aplikacji na Facebooku.

Przeczytaj także: Strategie w mediach społecznościowych, aby przenieść swój biznes na wyższy poziom.

#3 App Analytics

analityka aplikacji

Często zdarza się, że deweloperzy koncentrują się tylko na liczbach do pobrania. To dobrze, ale należy również sprawdzić zachowanie użytkownika i wydajność aplikacji. Twoja aplikacja zostanie odinstalowana z urządzeń użytkownika za każdym razem, gdy napotkają jakiekolwiek nienormalne zachowanie. Możesz skorzystać z Google Firebase Analytics, aby dowiedzieć się więcej o wymaganiach użytkowników w czasie rzeczywistym i zaplanować, jak je odpowiednio spełnić.

konsola firebase

Podobnie, sklep Apple ma również swoje narzędzie analityczne Analityka aplikacji który również służył do mierzenia wydajności i wyznaczania nowych celów. Śledzenie Google Firebase można również dodać w Google Analytics, aby zachować kontrolę nad wydajnością i wzrostem aplikacji.

#4 Informacje prasowe dotyczące uruchamiania aplikacji

informacja prasowa-do-uruchomienia aplikacji

Przed uruchomieniem aplikacji mobilnej eCommerce dla sklepu internetowego należy opublikować komunikat prasowy w różnych cyfrowych sieciach medialnych jako ogłoszenie. Ta kampania wypowiada się na temat przyszłej obecności aplikacji i pobiera wstępne wersje również w wersji beta. Programiści mogą nawet zwrócić się do wpływowych i recenzentów, aby uzyskać prawdziwe opinie / recenzje dotyczące swoich aplikacji. Recenzje są publikowane w wielu witrynach internetowych, które przyciągają uwagę użytkowników za pomocą wysokiej jakości linku zwrotnego do strony z listą aplikacji. Podejście to sprawdziło się w przypadku różnych wiodących nazw, jeśli chodzi o zwiększenie liczby pobrań. Kampania przed uruchomieniem może zyskać widoczność dla Twojej aplikacji. Najlepszym rozwiązaniem jest wstępne ogłoszenie o bieżącym rozwoju aplikacji, które będzie dostępne wkrótce, zamiast tylko czekać na dzień premiery. Wpis na blogu o aktualizacjach programistycznych może nawet zostać opublikowany w celu lepszej interakcji z użytkownikami. Pomoże w zwiększeniu zainteresowania użytkowników Twoją aplikacją. Dla wszystkich sprzedawców eCommerce, jeśli nie zabrałeś swojego sklepu na platformę mobilną i nie zacząłeś generować dużych potencjalnych klientów, oto najbardziej zaawansowana i zautomatyzowana wtyczka Mobile App Builder dostępna dla wszystkich głównych platform. Sprawdź je:

PrestaShop Mobile App Builder
OpenCart Mobile App Builder
Magento Mobile App Builder
Magento 2 Mobile App Builder
WooCommerce Mobile App Builder

Komentarze końcowe:

Odpowiedź na udane pobieranie aplikacji leży w wybranych przez nas wstępnych strategiach. Wyżej omówione wskazówki będą dodatkowym narzędziem do pobierania aplikacji, ale możesz również wybrać inną technikę, jeśli to działa. W szerokiej branży eCommerce wiele domen ma zmienną grupę odbiorców, więc nie ma żadnego niezawodnego sposobu na uzyskanie liczb. Ale tak, te punkty działały w przeszłości dla większości programistów i mam nadzieję, że przyniosą również uznanie i pobieranie Twojej aplikacji.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *