how-to-publish-your-android-app-on-google-play-store

Jak opublikować aplikację na Androida w sklepie Google Play?

Po spędzeniu znacznej ilości czasu w opracowywanie aplikacji na Androida, następnym krokiem jest statystyka, liczba dostępnych aplikacji w sklepie Google Play od grudnia 2009 do czerwca 2018 stopniowo rośnie:

wykorzystanie aplikacji mobilnych

Przy tak dużej liczbie aplikacji dostępnych w Sklepie Play publikacja aplikacji na Androida byłaby bardzo korzystna dla Twojej firmy. Jeśli jesteś początkującym programistą w dziedzinie tworzenia aplikacji lub po raz pierwszy publikujesz aplikację w Sklepie Google Play, oto kilka przydatnych wskazówek na ten temat:

1. Utwórz konto programisty w Konsoli Google Play

Pierwszym krokiem do opublikowania aplikacji jest utworzenie aktywnego konta programisty w Konsola programisty Google Play. Wybierz nazwę programisty, która reprezentuje Twoją firmę w sklepie Google, i wprowadź podstawowe dane konta. Sprawdzanie i rejestrowanie Twojego konta przez Google zajmuje około dwóch dni.

programista-konsola

2. Połącz swoje konto Merchant

Jeśli Twoja aplikacja jest płatna lub zawiera opcję subskrypcji, musisz powiązać swoje konto programisty i Centrum Sprzedawcy Google Payments ze sobą. Jest używany do identyfikacji podatkowej lub finansowej, a także do comiesięcznych wypłat ze sprzedaży. Możesz łatwo skonfigurować konto Google Payments Merchant Center, jeśli nie masz konta, wykonując następujące czynności:

  1. Zarejestruj się w Konsoli programisty Google Play
  2. Przejdź do raportów finansowych
  3. Utwórz konto płatności

link-your-merchant-account

3. Prześlij swoją aplikację

Prześlij swoją aplikację na Androida za pomocą Dodaj nową aplikację opcja. Wchodzić Domyślny język i tytuł Twojej aplikacji. Po wprowadzeniu szczegółów kliknij prześlij plik APK i przekierujemy Cię na stronę główną Twojej aplikacji. Sklep Google Play wymaga czasu na przesłanie aplikacji. Czas ładowania zależy od rozmiaru aplikacji, natomiast aplikacja pozostaje w wersji roboczej.

prześlij swoją aplikację

4. Testowanie aplikacji alfa i beta

Najważniejsze jest przetestowanie aplikacji przed jej opublikowaniem. Lepiej uzyskać opinię o aplikacji z próbką użytkowników końcowych. Sam Google Play zapewnia opcję testowania aplikacji. W pakiecie APK Developer Console dostępne są opcje Testowanie alfa i Testy beta. Po przesłaniu pliku APK aplikacji otrzymujesz kilka adresów URL, które można udostępnić testerom. Dzięki tym liniom użytkownicy mogą pobrać aplikację i przesłać recenzje oraz opinie związane z nią. Możesz udoskonalić swoją aplikację zgodnie z informacjami zwrotnymi i zoptymalizować ją na lepsze

testowanie aplikacji alfa i beta

5. Wprowadź szczegóły listy sklepu

Twoja strona aplikacji odgrywa bardzo ważną rolę w przyciąganiu użytkowników Androida. Zachowaj jego szczegóły zwarte i precyzyjne. Po przesłaniu pliku APK przejdź do strony z informacjami o aplikacji i dodaj następujące szczegóły związane z Twoją aplikacją:

  • Pełny opis (do 4000 znaków)
  • Krótki opis (do znaków od 12 do 80)
  • Migawki aplikacji
  • Film promocyjny

Możesz również podać szczegóły, takie jak kontakt, kategoria i inne. Te szczegóły listy sklepów mogą być aktualizowane w razie potrzeby.

szczegóły listy sklepów

6. Dodaj szczegóły dotyczące ceny i dystrybucji

Teraz przyjdź szczegóły dotyczące cen i dystrybucji. Wprowadź cenę swojej aplikacji, wykonując następujące czynności:

  • Wybierz, czy Twoja aplikacja jest bezpłatna, czy płatna.
  • Wybierz kraje docelowe.
  • Zaznacz pola, które potwierdzają, że Twoja aplikacja jest zgodna z wytycznymi dotyczącymi treści.

Zapisz szczegóły i przejdź dalej do następnego kroku.

informacje o cenach i dystrybucji

Dostępnych jest kilka dodatkowych opcji, które mogą nie być obowiązkowe podczas publikowania aplikacji, ale z pewnością uniemożliwiają Twojej aplikacji uzyskanie negatywnej opinii. Możesz także ręcznie filtrować niezgodne urządzenia. Tak więc, użyj tych opcji, aby wyeliminować wszelkie negatywności i pozostać na szczycie gry.

Wnioski w

Dobrze przygotowana strona aplikacji Google to klucz do sukcesu Twojej aplikacji. W przypadku omówionych powyżej punktów jasne jest, że publikowanie aplikacji w sklepie Google Play to prosty proces i wymaga zaledwie kilku minut. Tak więc, opublikuj swoją aplikację i czerp korzyści z Google Play Store. Jeśli Twoja aplikacja została w jakiś sposób odrzucona przez regulatorów Google, nie martw się, mamy Cię pod kontrolą. Może być kilka powodów odrzucenia przez Google Twojej aplikacji, która jest omawiana tutaj wraz z odpowiednimi rozwiązaniami. Możesz również dowiedzieć się: Jak opublikować aplikację na iOS w sklepie Apple App Store?

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *