Jak opublikować aplikację na Androida w sklepie Google Play?

Przewodnik Knowband - jak opublikować aplikację na Androida w sklepie Google Play

Po spędzeniu znacznej ilości czasu tworzenie aplikacji na Androida kolejnym krokiem jest opublikowanie aplikacji na Androida w sklepie Google Play. Obecnie z Androida korzysta ponad 1 miliard aktywnych użytkowników. Opublikowanie aplikacji w sklepie Google Play ułatwi dotarcie do potencjalnych odbiorców. Jeśli spojrzymy na poniższe statystyka, liczba dostępnych aplikacji w Sklepie Google Play od grudnia 2009 r. do czerwca 2024 r. stopniowo rośnie: Przy tak dużej liczbie aplikacji dostępnych w Sklepie Play opublikowanie aplikacji na Androida byłoby całkiem korzystne dla Twojej firmy. Jeśli jesteś nowicjuszem w dziedzinie tworzenia aplikacji lub po raz pierwszy publikujesz aplikację na Androida w sklepie Google Play, oto kilka przydatnych wskazówek na ten temat:

Zalecana lektura: Wymagania wstępne dotyczące opublikowania aplikacji w sklepie Google Play

Knowband Przewodnik krok po kroku dotyczący publikowania aplikacji na Androida w sklepie Google Play

1. Utwórz konto programisty w Konsoli Google Play

Aby rozpocząć przesyłanie aplikacji, pierwsze kroki obejmują utworzenie nowego konta programisty. Ponadto istnieją 2 rodzaje kont programistów Konsoli Google Play: indywidualne i organizacyjne.
Tworzenie nowego konta programisty rozpoczyna się od odwiedzenia strony Konsola programisty Google Play strona rejestracji. Nowe konto programisty w Konsoli Play możesz zarejestrować tylko wtedy, gdy masz włączone uwierzytelnianie dwuskładnikowe na swoim koncie Gmail.

Przewodnik Knowband - uruchomił konsolę Google Play

Możesz wybrać opcję rejestracji indywidualnej lub, jeśli chcesz zarejestrować się jako firma, możesz wybrać typ organizacji z listy rozwijanej.

2. Prześlij szczegóły:

Jeśli rejestrujesz się na nowym koncie programisty w Konsoli Play, będziesz potrzebować numeru DUNS dla swojej organizacji, kontaktowego numeru telefonu i adresu e-mail dla użytkowników Google Play, kontaktowego numeru telefonu i adresu e-mail dla Google oraz jednorazowego opłata w wysokości 25 USD.

Prześlij szczegóły na koncie programisty Konsoli Play

Po przesłaniu tych informacji możesz uzyskać zatwierdzenie konta programisty w Konsoli Play w ciągu 3–5 dni roboczych.

3. Prześlij swoją aplikację

Prześlij swoją aplikację na Androida za pomocą opcji Dodaj nową aplikację.

Prześlij swoją aplikację na Androida, korzystając z opcji Dodaj nową aplikację w konsoli Play

Aby przesłać nową aplikację, kliknij przycisk Utwórz aplikację pokazany na powyższym zrzucie ekranu. Gdy już to zrobisz, będziesz musiał podać podstawowe informacje, takie jak nazwa aplikacji, domyślny język, wybór między aplikacją a grą oraz deklaracje zasad Konsoli Play.Utwórz aplikację na koncie Konsoli Play

Podaj wymagane dane i kliknij przycisk Utwórz aplikację.

4. Skonfiguruj aplikację:

Po przesłaniu podstawowych danych zostaniesz przekierowany do panelu konta konsoli Play. Aby przejść do kolejnego kroku kliknij zakładkę dashboardu widoczną w bocznym menu i przejdź do sekcji Skonfiguruj swoją aplikację.

Skonfiguruj aplikację w panelu konta konsoli Play

Tutaj będziesz musiał podać wszystkie dane wymagane do przesłania aplikacji w konsoli Play. Zacznij od jednego po drugim. Po zakończeniu sekcji zawartości aplikacji następuje następny krok.

5. Wprowadź szczegóły aukcji Sklepu

Strona Twojej aplikacji odgrywa bardzo istotną rolę w przyciąganiu użytkowników Androida. Zachowaj zwartość i precyzję szczegółów. Po przesłaniu pliku APK przejdź do strony z informacjami o sklepie i dodaj następujące szczegóły związane z Twoją aplikacją:

  • Pełny opis (do 4000 znaków)
  • Krótki opis (od 12 do 80 znaków)
  • Migawki aplikacji
  • Film promocyjny
  • Adres URL filmu w YouTube (opcjonalnie).
  • Zrzuty ekranu Chromebooka (opcjonalnie).

Możesz także podać szczegółowe informacje, takie jak kontakt, kategoria i inne. Szczegóły tych informacji o sklepie można zaktualizować w razie potrzeby.

Szczegóły dotyczące informacji o sklepie

6. Dodaj szczegóły cen i dystrybucji

A teraz szczegóły dotyczące cen i dystrybucji. Wprowadź cenę swojej aplikacji, wykonując następujące czynności:

  • Wybierz, czy Twoja aplikacja jest bezpłatna, czy płatna.
  • Wybierz kraje docelowe.
  • Zaznacz pola informujące, że Twoja aplikacja jest zgodna z wytycznymi dotyczącymi treści.

Zapisz szczegóły i przejdź dalej do kolejnego kroku. Dostępnych jest kilka dodatkowych opcji, które mogą nie być obowiązkowe podczas publikowania aplikacji, ale z pewnością zapobiegają otrzymywaniu przez nią negatywnych opinii. Można także ręcznie filtrować niekompatybilne urządzenia. Skorzystaj więc z tych opcji, aby ograniczyć wszelkie negatywne skutki i pozostać na szczycie swojej gry.

Zalecane lektury: Alternatywy dla publikowania aplikacji na Androida w sklepie Google Play

Przekształć swoją witrynę e-commerce w aplikację za pomocą modułów Knowband

Jako właściciel sklepu internetowego szukasz natywnych aplikacji zakupowych na którąkolwiek z poniższych platform?

Tworzenie aplikacji mobilnych w PrestaShop

Kreator aplikacji mobilnych dla OpenCart

Twórz aplikacje mobilne dla Magento 2

Tworzenie aplikacji mobilnych za pomocą WooCommerce

Aplikacja sklepu Google Play zostanie utworzona i opublikowana przy użyciu tego gotowego narzędzia firmy Knowband. Twój sklep i aplikacje mobilne są bezpiecznie połączone za pośrednictwem twórcy aplikacji mobilnych na iOS i Androida. Wszelkie modyfikacje dokonane na stronie internetowej są automatycznie cofane przez aplikacje mobilne na Androida i iOS. Zatem bez konieczności ręcznej synchronizacji, bezbłędnie zsynchronizowane aplikacje mobilne radzą sobie z całym zadaniem. Wtyczka zawiera bezpłatną wersję aplikacji i trzy miesiące nieograniczonego wsparcia.

Uwaga: Te kroki mają zastosowanie tylko wtedy, gdy masz zarejestrowane konto jako „Organizacja” w Konsoli Play. Jeśli zarejestrowałeś się jako osoba fizyczna, będziesz musiał spełnić wymagania dotyczące testów zamkniętych w celu przesłania aplikacji. Sprawdź nasz inny artykuł na temat „Google nakłada obowiązek zamkniętych testów na kontach osobistych„. Po zakończeniu testów zamkniętych możesz przesłać swoją aplikację na Androida w konsoli Play, wykonując te same czynności, które opisano w powyższym artykule.

Wnioski w

Dobrze przygotowana strona aplikacji Google jest kluczem do sukcesu Twojej aplikacji. Biorąc pod uwagę powyższe punkty, jest całkiem jasne, że opublikowanie aplikacji na Androida w sklepie Google Play jest prostym procesem i wymaga zaledwie kilku minut. Więc śmiało, opublikuj swoją aplikację i czerp korzyści ze Sklepu Google Play. Jeśli Twoja aplikacja w jakiś sposób została odrzucona przez organy regulacyjne Google, nie martw się, pomożemy Ci. Może być kilka powodów, dla których Google odrzucił Twoją aplikację, które zostały omówione tutaj wraz z właściwymi rozwiązaniami.

Knowband — kreator aplikacji mobilnych Prestashop

Kreator aplikacji mobilnych Knowband

Uzyskaj aplikację mobilną stworzoną dla Twojego sklepu w ciągu kilku godzin dzięki modułowi Knowband Kreator aplikacji mobilnych.

ZOBACZ WIĘCEJ

W Knowband zapewniamy kreatorzy aplikacji mobilnych bez kodu dla platform eCommerce Prestashop, Opencart, WooCommerce i Magento 2. Nasze aplikacje są wyposażone w mnóstwo bogato wyposażonych funkcji, które mogą pomóc Twojej firmie przyciągnąć uwagę klientów. Jeśli masz jakiekolwiek pytania/sugestie dotyczące przesyłania aplikacji w Konsoli Play, skontaktuj się z naszym zespołem pomocy pod adresem support@knowband.com.

 

Możesz także dowiedzieć się: Jak opublikować aplikację na iOS w Apple App Store?

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *