how-to-publish-your-android-app-on-google-play-store

Jak opublikować swoją aplikację na Androida w sklepie Google Play?

Po spędzeniu znacznej ilości czasu�tworzenie aplikacji na Androida, następnym krokiem jest�opublikowanie aplikacji na Androida w sklepie Google Play. Obecnie istnieje ponad 1 miliard aktywnych użytkowników Androida. Opublikowanie aplikacji w Sklepie Google Play ułatwi dotarcie do potencjalnych odbiorców. Jeśli spojrzymy na następujące statystykaliczba aplikacji dostępnych w sklepie Google Play od grudnia 2009 do czerwca 2018 stopniowo rośnie:

wykorzystanie-aplikacji-mobilnych

Przy tak dużej liczbie aplikacji dostępnych w Sklepie Play opublikowanie aplikacji na Androida byłoby bardzo korzystne dla Twojej firmy. Jeśli jesteś nowicjuszem w dziedzinie tworzenia aplikacji lub po raz pierwszy publikujesz aplikację na Androida w Google Play Store, oto kilka przydatnych wskazówek na ten temat:

Zalecana lektura: Wymagania wstępne do opublikowania aplikacji w sklepie Google Play

jak-opublikować-aplikację-na-androida-w-sklepie-google-play

1. Utwórz konto programisty w Konsoli Google Play

Pierwszym krokiem do publikowania aplikacji jest utworzenie aktywnego konta programisty w Konsola programisty Google Play. Wybierz nazwę programisty, która reprezentuje Twoją firmę w sklepie Google, i wprowadź podstawowe dane konta. Weryfikacja i rejestracja Twojego konta przez Google zajmuje około dwóch dni.

Konsola programisty

2. Połącz swoje konto sprzedawcy

Jeśli Twoja aplikacja jest płatna lub zawiera opcję subskrypcji, musisz połączyć ze sobą konto programisty i Google Payments Merchant Center. Służy do identyfikacji podatkowej lub finansowej, a także do miesięcznej wypłaty ze sprzedaży. Możesz łatwo skonfigurować konto Google Payments Merchant Center, jeśli go nie masz, wykonując następujące czynności:

powiązane-twoje-konto-handlowca

  1. Zarejestruj się w Konsoli programisty Google Play
  2. Przejdź do raportów finansowych
  3. Utwórz konto płatnicze

połącz-swoje-konto-handlowca

3. Prześlij swoją aplikację

Prześlij swoją aplikację na Androida za pomocą Dodaj nową aplikację opcja. Wejdź do�Domyślny język i �tytuł Twojej aplikacji. Po wprowadzeniu szczegółów kliknij�prześlij plik APK i zostaniesz przekierowany na stronę główną swojej aplikacji. Sklep Google Play wymaga czasu na przesłanie aplikacji. Czas przesyłania zależy od rozmiaru aplikacji, tymczasem aplikacja pozostaje w wersji roboczej.

prześlij-swoją-aplikację

4. Testowanie aplikacji alfa i beta

Najważniejsze jest przetestowanie aplikacji przed jej opublikowaniem. Lepiej jest uzyskać opinie na temat swojej aplikacji od próbki użytkowników końcowych. Sam Google Play daje możliwość przetestowania aplikacji. W pakiecie APK Konsoli programisty dostępne są opcje dla Testy alfa i Testy beta. Po przesłaniu pliku APK aplikacji otrzymuje się kilka adresów URL, które można udostępnić testerom. Za pomocą tych linków użytkownicy mogą pobrać aplikację i przekazywać związane z nią recenzje i opinie. Możesz udoskonalić swoją aplikację zgodnie z opiniami i zoptymalizować ją pod kątem lepszej wydajności.

testy-alfa-i-beta-aplikacji

5. Wprowadź szczegóły aukcji Sklepu

Twoja strona aplikacji odgrywa bardzo ważną rolę w przyciąganiu użytkowników Androida. Zachowaj jego szczegóły zwarte i precyzyjne. Po przesłaniu pliku APK przejdź do strony z listą sklepów i dodaj następujące szczegóły związane z Twoją aplikacją:

wprowadź-szczegóły-listy-sklepu

  • Pełny opis (do 4000 znaków)
  • Krótki opis (do 12 do 80 znaków)
  • Migawki aplikacji
  • Film promocyjny

Możesz również podać szczegóły, takie jak kontakt, kategoria i inne. Te informacje o sklepie można aktualizować w razie potrzeby.

szczegóły-listy-sklepów

6. Dodaj szczegóły dotyczące cen i dystrybucji

Teraz przejdź do cennika i szczegółów dystrybucji. Wpisz cenę swojej aplikacji, wykonując następujące czynności:

  • Wybierz, czy Twoja aplikacja jest bezpłatna, czy płatna.
  • Wybierz kraje docelowe.
  • Zaznacz pola informujące, że Twoja aplikacja jest zgodna z wytycznymi dotyczącymi treści.

Zapisz szczegóły i przejdź do następnego kroku.

szczegóły-ceny-i-dystrybucji

Dostępnych jest kilka dodatkowych opcji, które mogą nie być obowiązkowe podczas publikowania aplikacji, ale z pewnością zapobiegają otrzymywaniu przez Twoją aplikację negatywnych opinii. Możesz także ręcznie filtrować niekompatybilne urządzenia. Skorzystaj z tych opcji, aby ograniczyć wszelkie negatywności i pozostać na szczycie swojej gry.

Zalecane lektury: Alternatywy dla publikowania aplikacji na Androida w sklepie Google Play

konwertuj-swój-e-commercet

Szukasz natywnych aplikacji zakupowych dla dowolnej z poniższych platform jako właściciel sklepu internetowego?

Tworzenie aplikacji mobilnych z PrestaShop

Kreator aplikacji mobilnych dla OpenCart

Twórz aplikacje mobilne dla Magento 2

Tworzenie aplikacji mobilnych z WooCommerce

Aplikacja Sklepu Google Play zostanie utworzona i opublikowana za pomocą tego gotowego narzędzia firmy Knowband. Twój sklep i aplikacje mobilne są bezpiecznie połączone przez programistę aplikacji mobilnych na iOS i Androida. Wszelkie modyfikacje wprowadzone na stronie są automatycznie cofane przez aplikacje mobilne na Androida i iOS. Tak więc bez konieczności ręcznej synchronizacji, bezbłędnie zsynchronizowane aplikacje mobilne obsługują całe zadanie. Wtyczka zawiera bezpłatną wersję aplikacji i trzy miesiące nieograniczonego wsparcia.

Wnioski w

Dobrze przygotowana strona Google App to klucz do sukcesu Twojej aplikacji. Z wyżej omówionych punktów jest całkiem jasne, że opublikowanie aplikacji na Androida w sklepie Google Play jest prostym procesem i wymaga tylko kilku minut. Więc śmiało, opublikuj swoją aplikację i czerp korzyści ze Sklepu Google Play. Jeśli Twoja aplikacja została w jakiś sposób odrzucona przez organy regulacyjne Google, nie martw się, mamy dla Ciebie ochronę. Może być kilka powodów, dla których Google odrzuca Twoją aplikację, które są omawiane tutaj wraz z odpowiednimi rozwiązaniami. Możesz również dowiedzieć się: Jak opublikować aplikację na iOS w Apple App Store?

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *