Po spędzeniu znacznej ilości czasu w opracowywanie aplikacji na Androida, następnym krokiem jest statystyka, liczba dostępnych aplikacji w sklepie Google Play od grudnia 2009 do czerwca 2018 stopniowo rośnie:
Przy tak dużej liczbie aplikacji dostępnych w Sklepie Play publikacja aplikacji na Androida byłaby bardzo korzystna dla Twojej firmy. Jeśli jesteś początkującym programistą w dziedzinie tworzenia aplikacji lub po raz pierwszy publikujesz aplikację w Sklepie Google Play, oto kilka przydatnych wskazówek na ten temat:
1. Utwórz konto programisty w Konsoli Google Play
Pierwszym krokiem do opublikowania aplikacji jest utworzenie aktywnego konta programisty w Konsola programisty Google Play. Wybierz nazwę programisty, która reprezentuje Twoją firmę w sklepie Google, i wprowadź podstawowe dane konta. Sprawdzanie i rejestrowanie Twojego konta przez Google zajmuje około dwóch dni.
2. Połącz swoje konto Merchant
Jeśli Twoja aplikacja jest płatna lub zawiera opcję subskrypcji, musisz powiązać swoje konto programisty i Centrum Sprzedawcy Google Payments ze sobą. Jest używany do identyfikacji podatkowej lub finansowej, a także do comiesięcznych wypłat ze sprzedaży. Możesz łatwo skonfigurować konto Google Payments Merchant Center, jeśli nie masz konta, wykonując następujące czynności:
- Zarejestruj się w Konsoli programisty Google Play
- Przejdź do raportów finansowych
- Utwórz konto płatności
3. Prześlij swoją aplikację
Prześlij swoją aplikację na Androida za pomocą Dodaj nową aplikację opcja. Wchodzić Domyślny język i tytuł Twojej aplikacji. Po wprowadzeniu szczegółów kliknij prześlij plik APK i przekierujemy Cię na stronę główną Twojej aplikacji. Sklep Google Play wymaga czasu na przesłanie aplikacji. Czas ładowania zależy od rozmiaru aplikacji, natomiast aplikacja pozostaje w wersji roboczej.
4. Testowanie aplikacji alfa i beta
Najważniejsze jest przetestowanie aplikacji przed jej opublikowaniem. Lepiej uzyskać opinię o aplikacji z próbką użytkowników końcowych. Sam Google Play zapewnia opcję testowania aplikacji. W pakiecie APK Developer Console dostępne są opcje Testowanie alfa i Testy beta. Po przesłaniu pliku APK aplikacji otrzymujesz kilka adresów URL, które można udostępnić testerom. Dzięki tym liniom użytkownicy mogą pobrać aplikację i przesłać recenzje oraz opinie związane z nią. Możesz udoskonalić swoją aplikację zgodnie z informacjami zwrotnymi i zoptymalizować ją na lepsze
5. Wprowadź szczegóły listy sklepu
Twoja strona aplikacji odgrywa bardzo ważną rolę w przyciąganiu użytkowników Androida. Zachowaj jego szczegóły zwarte i precyzyjne. Po przesłaniu pliku APK przejdź do strony z informacjami o aplikacji i dodaj następujące szczegóły związane z Twoją aplikacją:
- Pełny opis (do 4000 znaków)
- Krótki opis (do znaków od 12 do 80)
- Migawki aplikacji
- Film promocyjny
Możesz również podać szczegóły, takie jak kontakt, kategoria i inne. Te szczegóły listy sklepów mogą być aktualizowane w razie potrzeby.
6. Dodaj szczegóły dotyczące ceny i dystrybucji
Teraz przyjdź szczegóły dotyczące cen i dystrybucji. Wprowadź cenę swojej aplikacji, wykonując następujące czynności:
- Wybierz, czy Twoja aplikacja jest bezpłatna, czy płatna.
- Wybierz kraje docelowe.
- Zaznacz pola, które potwierdzają, że Twoja aplikacja jest zgodna z wytycznymi dotyczącymi treści.
Zapisz szczegóły i przejdź dalej do następnego kroku.
Dostępnych jest kilka dodatkowych opcji, które mogą nie być obowiązkowe podczas publikowania aplikacji, ale z pewnością uniemożliwiają Twojej aplikacji uzyskanie negatywnej opinii. Możesz także ręcznie filtrować niezgodne urządzenia. Tak więc, użyj tych opcji, aby wyeliminować wszelkie negatywności i pozostać na szczycie gry.
Wnioski w
Dobrze przygotowana strona aplikacji Google to klucz do sukcesu Twojej aplikacji. W przypadku omówionych powyżej punktów jasne jest, że publikowanie aplikacji w sklepie Google Play to prosty proces i wymaga zaledwie kilku minut. Tak więc, opublikuj swoją aplikację i czerp korzyści z Google Play Store. Jeśli Twoja aplikacja została w jakiś sposób odrzucona przez regulatorów Google, nie martw się, mamy Cię pod kontrolą. Może być kilka powodów odrzucenia przez Google Twojej aplikacji, która jest omawiana tutaj wraz z odpowiednimi rozwiązaniami. Możesz również dowiedzieć się: Jak opublikować aplikację na iOS w sklepie Apple App Store?