Alternatywy dla publikowania aplikacji na Androida w sklepie Google Play

alternative-to-publish-app-on-google-play-store

Jeśli chodzi o publikowanie aplikacji na Androida, sklep Google Play jest zwykle miejscem, do którego należy się udać. Będąc od dawna największym dystrybutorem aplikacji na rynku aplikacji mobilnych, jest to najbardziej oczywisty wybór dla twórców aplikacji. „Zielony robot” znacznie wyprzedza inne platformy, jeśli spojrzymy na liczbę urządzeń z Androidem. Jednym z powodów jego popularności jest to, że sklep Play jest preinstalowany na wszystkich urządzeniach z Androidem. Dostępne są jednak nawet inne sklepy, które pozwalają użytkownikom żeglować przez ocean aplikacji i mogą oferować dodatkowe pobrania aplikacji na Androida.

Po co szukać alternatywy dla Sklepu Google Play?

Teraz pojawia się pytanie, czy ograniczamy się tylko do Sklepu Google Play do dystrybucji aplikacji? Sugerowałbym sprawdzenie alternatyw dla Sklepu Google Play. Różne inne sklepy z aplikacjami umożliwiają publikowanie aplikacji na Androida dla programistów. Nie są tak duże jak Sklep Play, ale mają ogromną bazę klientów i mogą z łatwością zanieść Twoją aplikację do tysięcy użytkowników każdego dnia. Publikowanie aplikacji na Androida w wielu sklepach z aplikacjami zwiększa jej widoczność i ostatecznie zwiększa Twoje przychody. Eksploracja opcji nie jest zła, gdy w grę wchodzi rozwój aplikacji. Znajdź więcej informacji na temat alternatyw dostępnych dla Sklepu Google Play wymienionych poniżej.

Alternatywne sklepy z aplikacjami na Androida:

1.�Sklep z aplikacjami Amazon:

Sklep z aplikacjami Amazon jest najpopularniejszym spośród wszystkich platform innych firm do udostępniania aplikacji na Androida. O jego postępie może decydować jedynie fakt, że od oferowania treści posiadaczom Kindle rozrósł się do dobrze prosperującego sklepu.

amazon-app-store

Wcześniej stał się dość popularny jak na usługę „Darmowa aplikacja dnia” w którym oferuje użytkownikom bezpłatną aplikację, za którą muszą zapłacić w sklepie Google Play. Amazon udostępnił nawet kilka płatnych tytułów za darmo do publikacji aplikacji na Androida. Publikowanie aplikacji na Androida w sklepie Amazon jest całkiem proste. W przypadku zakupów w aplikacji lub płatnych aplikacji możesz przejść do sklepu Amazon Underground Store. Przesyłanie aplikacji jest dość proste w przypadku Amazon, ale Twoja aplikacja musi przejść proces zatwierdzania. W tym sklepie dozwolone są również aplikacje HTML 5 i aplikacje internetowe.

2.�Przesuń mnie

SlideMe to najstarszy sklep z aplikacjami z wszelkiego rodzaju darmowymi i płatnymi aplikacjami na Androida. Sklep z aplikacjami SAM (SlideMe App Market) ma lepszy interfejs użytkownika niż inne. Użytkownicy mogą po prostu kategoryzować produkty, a nawet szukać recenzji i komentarzy społeczności.

slajd

Publikowanie aplikacji jest dość proste dzięki SlideMe. SlideMe pobiera 20% dochodu wydawcy jako prowizję. Oferuje różne tryby płatności, takie jak PayPal, których nie zapewnia nawet Google Play. Jest nawet starszy niż Google Play Store, dzięki czemu łączy się z ogromną sekcją użytkowników Androida. Z pewnością powinieneś spróbować.

konwertuj-swój-e-commercet

3.�Zdobądź Jar

Get Jar to także jeden z najstarszych sklepów z aplikacjami oferujący szeroką gamę aplikacji w Android Market. Jego witryna i aplikacja mają ten sam widok, użytkownicy mogą przeglądać aplikacje w dowolnym miejscu.

get-jar

Publikowanie aplikacji na Get Jar jest bezpłatne. Deweloperzy mogą założyć konto i uzyskać pełny dostęp do swojej aplikacji. Deweloperzy mogą nawet przesyłać różne wersje tej samej aplikacji i kierować reklamy do różnych grup odbiorców.

4.�Yandex

Yandex, będąc jedną z największych wyszukiwarek w Rosji, udostępnił swój App Store. Jest to najbardziej odpowiednia opcja dla programistów, jeśli chcą eksponować swoją aplikację głównie w Rosji. Wystarczy założyć konto Yandex, aby opublikować swoją aplikację.

Yandex

W procesie przesyłania aplikacji wystarczy podać odpowiednią kategorię, która definiuje aplikację, kraje docelowe aplikacji i powiązane obrazy. Organy regulacyjne Yandex sprawdzają Twoją aplikację przed udostępnieniem jej w swoim sklepie.

5.�Sklep z aplikacjami Oppo

Chiński producent smartfonów, Oppo, ma swój własny rynek aplikacji, który ostatnio zrobił skok i znalazł się na 6. pozycji na liście 10 najlepszych sklepów z aplikacjami. W 2015 roku zniknął z listy. Ten sklep z aplikacjami niedawno wyprzedził rynek aplikacji i wywarł wpływ, gromadząc ogromnych klientów.

sklep z aplikacjami oppo

Jeśli chodzi o przesyłanie aplikacji, zawiera kilka prostych wskazówek, dzięki którym możesz przesłać swoją aplikację. Wraz z łatwym przesyłaniem, Twoja aplikacja znajdzie się wśród mniejszej liczby aplikacji i może oznaczać swoje miejsce wraz z przyszłym rozwojem sklepu.

Inne niesamowite alternatywy:

6.�Mobogenie

7.�Mobilny sklep Opera

8.�Aplikacje Samsung Galaxy

9.�Mobango

10.�1 Rynek mobilny

11.�Centrum handlowe Soc.io

12.�Powiększanie aplikacji

13.�Brain App

14.�F-Droid

15.�Aptoide

16. Z góry na dół

Wnioski

Tworzenie aplikacji na Androida wymaga wielu wysiłków, a jej wzrost na rynku bezpośrednio zależy od jej dystrybucji. W dzisiejszych czasach programiści Androida mają wystarczająco dużo opcji do wyboru poza Sklepem Google Play. Mogą nawet wybrać, czy kierować reklamy do wielu sklepów, czy skupić się tylko na jednym. Chociaż znaczenie publikowanie aplikacji w sklepie Google Play jest niezastąpiony, ale te zewnętrzne sklepy z aplikacjami mogą przyciągnąć potencjalnych użytkowników. Każdy programista aplikacji powinien próbować wykorzystać możliwości, jakie oferują. Możesz również znaleźć:�Jak udostępnić aplikację na iOS bez publikowania w Apple App Store?

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *