alternative-to-publish-app-on-google-play-store

Alternatywy do publikowania Twojej aplikacji na Androida w sklepie Google Play

Ilekroć chodzi o publikowanie aplikacji na Androida, Sklep Google Play to zazwyczaj miejsce, do którego warto się udać. Będąc największym dystrybutorem aplikacji na rynku aplikacji mobilnych przez długi czas, jest to najbardziej oczywisty wybór dla twórców aplikacji. “Zielony robot” wyprzedza inne platformy, jeśli spojrzymy na liczbę urządzeń z Androidem. Jednym z powodów jego popularności jest to, że sklep Play jest wstępnie zainstalowany na wszystkich urządzeniach z Androidem. Istnieją jednak jeszcze inne sklepy, które pozwalają użytkownikom płynąć przez ocean aplikacji i mogą dawać dodatkowe pliki do pobrania dla aplikacji na Androida.

Po co szukać alternatywy dla Sklepu Google Play?

Teraz pojawia się pytanie, czy ograniczamy się tylko do Sklepu Google Play do dystrybucji aplikacji? Sugerowałbym sprawdzenie alternatyw dla Sklepu Google Play. Różne inne sklepy z aplikacjami umożliwiają publikowanie aplikacji na Androida dla programistów. Nie są one tak duże jak Sklep Play, ale posiadają ogromną bazę klientów i mogą z łatwością zabrać aplikację do tysięcy użytkowników każdego dnia. Publikowanie aplikacji na Androida w wielu sklepach z aplikacjami zwiększa widoczność Twojej aplikacji i ostatecznie zwiększa Twoje przychody. Poznawanie twoich opcji nie jest złe, gdy wzrost twojej aplikacji jest na linii. Znajdź więcej informacji na temat alternatyw dostępnych w sklepie Google Play wymienionym poniżej.

Alternatywne sklepy z aplikacjami na Androida:

1.Amazon App Store:

Sklep z aplikacjami Amazon jest najpopularniejszym ze wszystkich platform firm trzecich do udostępniania aplikacji na Androida. Jego postępy można określić tylko dzięki temu, że od oferowania treści właścicielom Kindle rozszerzył się do dobrze prosperującego sklepu.

amazon-app-store

Wcześniej stało się dość popularne w przypadku usługi “Darmowa aplikacja dnia” w której oferuje darmową aplikację użytkownikom, za które muszą płacić w Sklepie Google Play. Amazon dostarczył nawet kilka płatnych tytułów za darmo do opublikowania aplikacji na Androida. Publikowanie aplikacji na Androida w Sklepie Amazon jest całkiem proste. W przypadku zakupów w aplikacji lub płatnych aplikacji możesz przejść do sklepu Amazon Underground Store. Przesyłanie aplikacji jest bardzo proste w przypadku Amazon, ale Twoja aplikacja musi zatwierdzić proces zatwierdzania. HTML 5 i aplikacje internetowe są również dozwolone w tym sklepie.

2.SlideMe

SlideMe to najstarszy sklep z aplikacjami, który zawiera wszystkie bezpłatne i płatne aplikacje na Androida. Sklep z aplikacjami SAM (SlideMe App Market) ma lepszy interfejs użytkownika niż inne. Użytkownicy mogą po prostu kategoryzować produkty, a nawet szukać opinii i komentarzy społeczności.

slideme

Publikowanie aplikacji jest dość proste dzięki SlideMe. SlideMe pobiera 20% przychodu wydawcy jako prowizję. Oferuje różne tryby płatności, takie jak PayPal, które nawet Google Play nie zapewnia. Jest nawet starszy niż Google Play Store i dzięki temu łączy się z ogromną częścią użytkowników Androida. Z pewnością powinieneś spróbować.

3.Zdobądź Jar

Get Jar jest również jednym z najstarszych sklepów z aplikacjami, oferującym szeroką gamę aplikacji w usłudze Android Market. Jego witryna i aplikacja mają ten sam widok, użytkownicy mogą przeglądać aplikacje w dowolnym miejscu.

get-jar

Publikowanie aplikacji w Get Jar jest bezpłatne. Programiści mogą założyć konto i uzyskać pełny dostęp do aplikacji. Programiści mogą nawet przesyłać różne wersje tej samej aplikacji i kierować reklamy na różne grupy odbiorców.

4.Yandex

Yandex, będąc jedną z największych wyszukiwarek w Rosji, dostarczył swój App Store. Jest to najbardziej odpowiednia opcja dla deweloperów, jeśli chcą ujawnić swoją aplikację głównie w Rosji. Wystarczy, że utworzysz konto Yandex, aby opublikować swoją aplikację.

Yandex

W przypadku procesu przesyłania aplikacji wystarczy podać odpowiednią kategorię, która definiuje aplikację, kraje docelowe dla aplikacji i powiązane z nią obrazy. Regulatorzy Yandex sprawdzają Twoją aplikację, zanim wprowadzą ją na rynek do swojego sklepu.

5.Oppo App Store

Chiński deweloper smartfonów, Oppo, ma swój własny rynek aplikacji, który niedawno podskoczył i osiągnął pozycję 6th na topowej liście sklepów z aplikacjami 10. W 2015 został usunięty z listy. Ten sklep z aplikacjami pojawił się niedawno na rynku aplikacji i wywarł wpływ, gromadząc ogromnych klientów.

sklep oppo-app

Jeśli chodzi o składanie aplikacji, ma kilka prostych wskazówek, dzięki którym możesz przesłać swoją aplikację. Oprócz łatwego przesyłania aplikacja będzie zawierać mniej aplikacji i może oznaczać jej miejsce wraz z przyszłym rozwojem sklepu.

Inne niesamowite alternatywy:

6.Mobogenie

7.Opera Mobile Store

8.Samsung Galaxy Apps

9.Mobango

10.1Mobile Market

11.Soc.io Mall

12.Powiększenie aplikacji

13.App Brain

14.F-Droid

15.Aptoide

10. Z góry na dół

Wnioski

Tworzenie aplikacji na Androida wymaga wiele wysiłku, a jego wzrost na rynku zależy bezpośrednio od jego dystrybucji. W dzisiejszych czasach dostępna jest wystarczająca liczba dostępnych opcji dla programistów Androida poza sklepem Google Play. Mogą nawet wybrać, czy kierować reklamy do wielu sklepów, czy skupiać się tylko na niezależnych. Chociaż znaczenie aplikacja do publikowania w sklepie Google Play jest niezastąpiony, ale te sklepy z aplikacjami innych firm mogą Ci przynieść potencjalnych użytkowników. Każdy programista aplikacji powinien spróbować wykorzystać możliwości, które oferuje. Możesz również znaleźć:Jak udostępniać aplikację na iOS bez publikowania w sklepie Apple App Store?

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *