Cztery najważniejsze trendy w handlu mobilnym, które każdy sprzedawca powinien znać w 2020 roku

top-4-mcommerce-trends

Nikt nie może zaprzeczyć lub zignorować dynamicznego rozwoju branży eCommerce (detalicznej). Wraz z wkroczeniem telefonów komórkowych do handlu online trendy zakupów online zostały całkowicie zmienione. Wraz z rosnącym wykorzystaniem smartfonów i urządzeń mobilnych, m-Commerce rozwijał się wykładniczo w ciągu ostatniej dekady. Prawie każda firma eCommerce wydała już własne aplikacje do zakupów mCommerce. Aby więc być istotnym i wyprzedzać konkurencję na rynku, sprzedawcy internetowi muszą być świadomi różnych trendów w mCommerce. Chociaż wszyscy jesteśmy świadomi wzrostu wykorzystania smartfonów i preferencji aplikacji mobilnych, jeśli chodzi o zakup produktów online. Jednak nie wszyscy e-handlowcy osiągają pełne korzyści dla biznesu internetowego. Mobile Commerce to pozycja obowiązkowa dla każdej witryny eCommerce w 2020 roku. Im bardziej zwlekasz, tym więcej sprzedaży i konwersji traci. Przeniesienie firmy internetowej na platformę mobilną nie jest już żadnym luksusem, a jedynie podstawową koniecznością. Nie idź na moje słowo, spójrz tylko na poniższe statystyki:

W roku 2017 sprzedaż mobilnego eCommerce stanowiła około 34.5% całkowitej sprzedaży eCommerce. [Źródło: Statista] Do końca 2021 r. Oczekuje się, że wzrost tych danych wyniesie 54% całkowitej sprzedaży eCommerce. [Źródło: Emarketer]

W tym artykule omówimy 4 najważniejsze trendy w handlu elektronicznym, które okazały się niezwykle przydatne dla właścicieli sklepów.

# 1. Wieloplatformowe aplikacje zakupowe

eocmmerce-mobile-app

Kierowanie reklam na smartfony z Androidem i iOS za pomocą odbiorców z pewnością przyniesie Ci więcej konwersji. Zaoferuj parę natywnych aplikacji mobilnych dla witryny eCommerce i pozwól użytkownikom robić zakupy również z poziomu aplikacji.

PrestaShop Mobile App Builder

OpenCart Mobile App Builder

Magento Mobile App Builder

Magento 2 Mobile App Builder

WooCommerce Mobile App Builder

# 2. Progresywna aplikacja internetowa (PWA)

zakupy bez szwu

E-Commerce Progressive Web Apps to te, które są tworzone na żywo w witrynie internetowej (sklepu). Za każdym razem, gdy odwiedzający witrynę mobilną odwiedzają aktywną witrynę PWA, widzą przycisk / kartę z napisem „Dodaj do ekranu głównego”. Po kliknięciu aplikacja mobilna PWA jest natychmiast instalowana na urządzeniach użytkowników. To wszystko, teraz progresywna aplikacja internetowa będzie działać jak każda inna aplikacja do zakupów. Istnieje kilka gotowych rozszerzeń, które zapewniają w pełni konfigurowalną aplikację mCommerce PWA dla sklepu internetowego. Administrator sklepu otrzymuje bardzo przyjazny pulpit nawigacyjny, z którego może edytować i zarządzać aplikacją mobilną, wysyłać powiadomienia push itp. Obecnie, aby dotrzeć do wszystkich możliwych docelowych odbiorców, większość firm eCommerce korzysta zarówno z natywnych (Android i iOS), jak i Aplikacje mobilne PWA.

PrestaShop

Aplikacja mobilna OpenCart PWA

Magento 2

WooCommerce

# 3. Rynek wielu dostawców

aplikacje-mobilne-rynku-wielu-sprzedawców
Właściciele sklepów, którzy chcą mieć wielu sprzedawców w sklepie, zwykle wybierają kompletny pakiet witryny internetowej i aplikacji mobilnych dla wielu dostawców. Ten proces jest uproszczony dzięki zaawansowanemu rynkowi wielu dostawców z rozszerzeniami aplikacji mobilnych. Sprawdź je z poniższych linków:

PrestaShop Advanced Marketplace z aplikacją mobilną

OpenCart Advanced Marketplace z aplikacją mobilną

Magento

Magento 2

Korzystając z nich, właściciele sklepów natychmiast przekształcają swój sklep w pełnoprawną platformę handlową i aplikację mobilną.

 • Zarządzanie dostawcami
 • Sprzedawca prosi o zatwierdzenie
 • Zarządzanie prowizją od sprzedawcy
 • Zatwierdzenie / odrzucenie wniosku o nową kategorię
 • Ustawienia reguł podatkowych
 • Zarządzanie ocenami i recenzjami
 • Śledzenie i zarządzanie zamówieniami sprzedawcy
 • Śledzenie transakcji sprzedawców
 • Zarządzanie wypłatami

Wszyscy zatwierdzeni sprzedawcy w sklepie otrzymują własne unikalne panele dostawców, na których mogą uzyskać następujące funkcje:

 • Ręczne i zbiorcze przesyłanie produktów
 • Zarządzanie zamówieniami
 • Śledzenie zamówienia
 • Wniosek o nową kategorię
 • Wypłata na podstawie prowizji

# 4. Płatności i transakcje cyfrowe:

Był czas, kiedy kupujący online wahali się przed dokonywaniem płatności online i Statistaoczekuje się, że płatności mobilne wzrosną dziesięciokrotnie do 2021 roku.

płatności cyfrowe

Dobrze jest mieć e-portfele i UPI zintegrowane z aplikacjami mobilnymi eCommerce. Użytkownicy dokonujący zakupów za pośrednictwem aplikacji mobilnych (Android, iOS lub PWA) mogą wybrać preferowaną opcję płacenia i dokonywania bezpiecznych transakcji.

Uwagi końcowe

To kilka przykładów tego, jak zmienia się zachowanie zakupów online. Właściciele sklepów prowadzący działalność na platformach eCommerce online powinni śledzić te trendy. Ignorowanie potrzeby aplikacji mobilnych eCommerce będzie tylko czynnikiem przegrywającym pod względem sprzedaży, przychodów lub wzrostu. Jeśli więc myślisz o uruchomieniu aplikacji zakupowych na swojej stronie internetowej, najwyższy czas podjąć takie same działania. Sprawdź gotowe rozwiązania udostępnione powyżej lub omów więcej support@knowband.com. W KnowBand oferujemy gotowe aplikacje natywne (Android i iOS), PWA (Progressive Web App) i aplikacje mobilne Marketplace dla witryn eCommerce zbudowanych przy użyciu dowolnej z poniższych platform:

łatwa-metoda-uruchomienia-aplikacji-mobilnej-e-commerce

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *