future of grocery shopping apps

Aplikacja e-commerce: teraźniejszość i przyszłość zakupów spożywczych. Wiesz czemu?

W ciągu ostatnich kilku lat eCommerce całkowicie zmienił sposób, w jaki ludzie robią zakupy. Ponieważ smartfony stały się koniecznością dla wszystkich na całym świecie, aplikacje eCommerce stały się powszechnie używanymi aplikacjami zarówno dla użytkowników Androida, jak i iOS.

Od drogich gadżetów przez oprogramowanie po codzienne artykuły spożywcze – różne aplikacje eCommerce są dostępne dla prawie każdego rodzaju produktu. Mówiąc o aplikacjach do zakupów spożywczych, więcej klientów zdecydowało się na zamawianie zakupów online w ciągu ostatnich 5 lat.

Artykuły spożywcze to coś, co klienci kupują bardzo często, tj. Co najmniej raz lub dwa razy w tygodniu. W takich przypadkach kwitną aplikacje do zakupów spożywczych eCommerce. Jest to nie tylko opłacalne dla firm, ale także dla klientów na ponad sto sposobów.

Niektóre ze znanych aplikacji spożywczych to Walmart, BigBasket, Flipkart, InstaCart.

Zalety aplikacji do zakupów spożywczych w porównaniu do sklepów z cegłami i zaprawami:

eCommerce Grocery Apps

1. Oszczędność czasu i wygoda:

Dzięki aplikacjom mobilnym klienci nie muszą się martwić o spacery ciężkich wózków spożywczych i stanięcie w kolejce po proces fakturowania. Nie muszą angażować się w tak czasochłonne i gorączkowe działania w aplikacji spożywczej eCommerce. Wszystkie zadania można wykonać za pomocą zaledwie kilku kliknięć, gdy wybierają aplikacje do zakupów spożywczych.

2. Rezerwacja z wyprzedzeniem niedostępnego produktu:

Jeśli produktu nie ma na magazynie, e-klienci mogą albo zarezerwować ten produkt z wyprzedzeniem, albo zgłosić się w celu otrzymania powiadomień, gdy pojawi się ponownie w magazynie lub zapisać go na liście życzeń. TheWłaściciele sklepów spożywczych eCommerce mogą pozwolić im zamówić w przedsprzedaży wyprzedane zapasy, a także skorzystać z automatycznych powiadomień push, aby powiadomić klientów, kiedy ich produkty wrócą do magazynu. Push Powiadomienia są świetnym dodatkiem do rodzimych aplikacji mobilnych.

3. Zamówienia cykliczne i zaplanowane:

Jeśli chodzi o zakupy spożywcze, istnieją pewne produkty, których konsumenci potrzebują wielokrotnie w ciągu tygodnia lub miesiąca, a nawet codziennie. Dzięki aplikacjom spożywczym eCommerce klienci mogą subskrybować powtarzające się zamówienia, na przykład zamówienie na określone owoce co 4 dni. Ponadto klient otrzymuje świeże produkty za każdym razem, gdy otrzymuje zamówienie.To dodatkowo ułatwia zadanie ręcznego zamawiania tych samych produktów co kilka dni.

4. Bezpieczne opcje płatności:

Klienci mogą wybrać sposób płatności, a nawet opcję płatności przy odbiorze. Większość bramek płatności online jest bezpieczna, szczególnie dzięki aplikacjom mobilnym eCommerce.

5. Oferty specjalne i programy lojalnościowe:

Klienci mogą korzystać z różnych ofert promocyjnych, kuponów / kuponów itp. Internetowe firmy spożywcze mogą w pełni wykorzystać swoje usługi, oferując spersonalizowane sugestie i programy lojalnościowe.

Sprawdź nasze rozszerzenie punktów lojalnościowych od tutaj. To samo można uczynić kompatybilnym z aplikacjami, czytać z tutaj.

6. Lepsze możliwości marketingowe:

Aplikacje zapewniają spersonalizowane i usprawnione wrażenia, a nawet utrzymują zaangażowanie użytkowników aplikacji, gdy wychodzą po pomyślnym złożeniu zamówienia. Dzięki funkcji powiadomień wypychanych dostarczanej z aplikacjami właściciele sklepów mogą bez problemu oferować spersonalizowane usługi i oferty każdemu klientowi.

Na podstawie danych użytkowników, wzorca przeglądania, listy życzeń i wzorca zakupów właściciele sklepów mogą cyfrowo przeprowadzać skuteczne kampanie marketingowe w celu dalszego rozwoju firmy. Możliwości są nieograniczone dzięki aplikacjom mobilnym.

Różne typy aplikacji spożywczych, które można opracować:

Rodzaje aplikacji do zakupów spożywczych

1. Aplikacja Single Store:

Ten rodzaj aplikacji jest obsługiwany przez jedną firmę. Są odpowiedzialni za realizację każdego zadania, tj. Zarządzanie zapasami, przyjmowanie zamówień, przyjmowanie płatności za pośrednictwem bramek płatniczych (/ opcje płatności przy odbiorze) i, co najważniejsze, dostarczanie (przy użyciu własnej floty, w przypadku artykułów spożywczych). Mogą to być nawet firmy prowadzące działalność na własny rachunek.

Jeśli jesteś właścicielem sklepu eCommerce i szukasz aplikacji natywnych (Android i iOS):

PrestaShop Mobile App Builder

OpenCart

Magento

Magento 2

WooCommerce

2. Łańcuchy spożywcze:

Bardzo popularnym tego przykładem jest Walmart. Klienci mogą składać małe zamówienia spożywcze na swojej platformie na żądanie. Sklep Walmart, zwykle najbliższy użytkownikom aplikacji, dostarcza zamówienia tuż za progiem.

3. Agregatorzy:

Te aplikacje spożywcze wymieniają wiele rynków w swojej aplikacji, a te w pobliżu konkretnych użytkowników aplikacji są im przedstawione. Użytkownicy aplikacji mogą wybierać spośród nich i składać zamówienia w pobliskich supermarketach. Supermart, który otrzymuje zamówienie, może następnie szybko zapakować i wysłać zamówione artykuły spożywcze za pośrednictwem własnej floty lub skorzystać z floty dostarczonej przez firmę produkującą aplikacje spożywcze (jeśli taka istnieje). Firma, która jest właścicielem aplikacji spożywczej typu agregator, jest w tym przypadku mediatorem.

4. Rynek:

Tego rodzaju aplikacje mogą być własnością centrum handlowego. Dzięki umowie o mobilności w handlu detalicznym właściciel aplikacji na rynku może mieć własną sieć pracowników flotowych / dostawczych do obsługi dostaw.

Z wyżej wymienionych rodzajów aplikacji spożywczych, niektóre mogą dostarczyć zamówienia tego samego dnia, niektóre w ciągu jednej godziny, a niektóre mogą zaplanować zamówienia od 1 do 2 dni od zamówienia. Ale we wszystkich przypadkach klienci otrzymują świeże artykuły spożywcze wysyłane głównie tego samego dnia. Jest to bardzo ważne dla firm z aplikacjami spożywczymi, aby utrzymać jakość dostarczanych produktów.

Oferujemy pakiet kombi z wieloma sprzedawcami Marketplace i Mobile App Builder dla różnych platform eCommerce:

PrestaShop Advanced Marketplace Z aplikacją mobilną

OpenCart

Magento

Magento 2 Advanced Marketplace z aplikacją mobilną

Łatwość budowania i zarządzania aplikacją e-commerce Grocery Shopping:

Tworzenie aplikacji Grocert

Dzięki postępowi technologicznemu zbudowanie telefonu komórkowego eCommerce jest o wiele łatwiejsze i szybsze niż kiedykolwiek. W rzeczywistości właściciele sklepów mogą nawet wybrać rodzaj aplikacji, którą chcieliby zbudować – Native, PWA, Hybrid.

Właściciele sklepów chętni do korzystania z urządzeń mobilnych mogą po prostu wybrać popularne i zaufane platformy eCommerce, takie jak Magento, PrestaShop, OpenCart itp., Aby zbudować swoje aplikacje mobilne w ciągu zaledwie kilku tygodni. Platformy te są zautomatyzowanym systemem CMS i nie wymagają kodowania od zera.

Dla firm, które obecnie mają uruchomioną witrynę eCommerce, jest mądrzejszym posunięciem, aby automatycznie zbudować aplikację mobilną do zakupów spożywczych z własnej witryny internetowej przy użyciu rozszerzenia, tj eCommerce Mobile App Builder. Jest to o wiele łatwiejsze dzięki wtyczkom eCommerce Mobile App Maker opracowanym przez KnowBand, wiodącego dostawcę rozwiązań eCommerce.

Główne cechy aplikacji spożywczych na poziomie użytkownika:

aplikacja spożywcza

1. Szybkie logowanie / rejestracje:

Użytkownicy aplikacji są teraz tak przyzwyczajeni do łatwych etapów wprowadzania, że ​​czasochłonne kroki, takie jak ręczne logowanie, nie są już przyjemnością. Rozszerzenia eCommerce Mobile App Maker od KnowBand zapewniają właścicielom sklepów opcje logowania / rejestracji społecznościowej za pomocą kont Google / Facebook jednym kliknięciem. Oferuje nawet uwierzytelnianie odcisków palców. Użytkownicy aplikacji mogą wybrać opcje, które im się podobają.

2. Bardziej inteligentne metody wyszukiwania:?

To rozszerzenie dla twórców aplikacji umożliwia także wyszukiwanie za pomocą poleceń głosowych. Aplikacja będzie zatem wykorzystywać mikrofon urządzeń użytkowników, aby umożliwić wyszukiwanie głosowe bezpośrednio z aplikacji spożywczej.

3. Polecane produkty:

E-handlowcy mają tę zaletę, że niektóre produkty są oznaczone jako wyróżnione w aplikacji, na przykład „bestseller”, „najlepiej oceniany” itp. Jest to bardzo przydatne również dla użytkowników aplikacji.

4. Powiadomienia push:

Powiadomienia te są najbardziej przydatne zarówno dla użytkowników aplikacji, jak i właścicieli aplikacji. Powiadomienia push to wyskakujące wiadomości wysyłane bezpośrednio na urządzenia użytkowników aplikacji. Udowodnili swoją wartość w utrzymaniu użytkowników aplikacji i poprawie sprzedaży.

Niektóre z nich dotyczą pomyślnych zamówień, statusu zamówienia i powiadomień o opuszczonym koszyku. Właściciele aplikacji mogą tworzyć / planować te powiadomienia za pomocą odpowiednich przekierowań (gdy użytkownik je kliknie), z chwytliwym tytułem i wiadomością, a nawet grafiką. Tworzenie, wysyłanie i zarządzanie jest bardzo wygodne dla właścicieli / administratorów sklepów z zaplecza eCommerce Mobile App Builder opracowanego przez zespół KnowBand.

5. Wsparcie czatu:

Ta wtyczka domyślnie zapewnia również obsługę czatów Whatsapp i Zopim. Użytkownicy aplikacji mogą zadawać pytania i wchodzić w interakcje z zespołem wsparcia czatu firmy produkującej aplikacje spożywcze.

6. Bezpieczne bramki płatnicze:

Użytkownicy aplikacji muszą mieć zapewnione bezpieczne metody płatności. Właściciele sklepów muszą wybrać odpowiednią bramę płatniczą zgodnie z lokalizacją odbiorców, dostępnością konkretnego dostawcy usług bramki płatniczej oraz posiadanymi przez nich usługami / opłatami.

Funkcje dla administratorów i właścicieli sklepów spożywczych:

1. Uproszczony backend:

Pulpit nawigacyjny zaplecza tego eCommerce Mobile App Builder jest bardzo wygodny / łatwy, ale bardzo wydajny dla administratorów aplikacji.

2. Zarządzanie synchronizacją i katalogiem w czasie rzeczywistym:

Jeśli prowadzisz witrynę zakupów spożywczych i chcesz z niej zbudować aplikację, ta wtyczka do tworzenia aplikacji utrzymuje zarówno witrynę, jak i aplikację w synchronizacji w czasie rzeczywistym. Dzięki temu zarządzanie katalogami jest automatyczne dla administratorów aplikacji.

3. Dostosowywanie strony głównej DIY:

Dzięki tej wtyczce minęłyby czasy, kiedy modyfikacja wymagałaby programowania / kodowania. Edytor wizualny na zapleczu pozwala administratorom dostosować każdy element na stronie głównej za pomocą prostych przeciągnięć i upuszczeń. Mogą nawet zmienić grafikę, dodać odpowiednią aktywność przekierowania na każdym elemencie / banerze / suwaku, a nawet baner odliczający czas aplikacji.

Przeczytaj szczegółowo z tutaj.

Niektóre opracowane przez nas piękne aplikacje spożywcze:

1. Alep Market

rynek-alep

2. Jericoo:

jericoo

3. GujuFoods:

gujufoods

4. MrRythu:

mrrythu

5. Salamifoods:

salamifoods

6. Koakoo:

koakoo

Wnioski:

Niezależnie od potrzeb Twojej firmy, każde zadanie stało się o wiele łatwiejsze niż wcześniej, szczególnie teraz w 2020 roku. Bez konieczności spędzania godzin na kodowaniu, debugowaniu i testowaniu, aplikacje można budować w ciągu kilku tygodni za pomocą tego eCommerce Grocery App Builder.

Nie tylko interfejs użytkownika jest przyjazny dla użytkowników aplikacji, ale również backend jest znacznie wygodniejszy dla administratorów w zarządzaniu aplikacją. Z tymi platformami eCommerce i wtyczkami konstruktora aplikacji mobilnych mCommerce oferuje się znacznie więcej.

W chwili obecnej aplikacje do zakupów spożywczych kwitną i będą się rozwijać w przyszłości. Zapoznaj się z nimi głębiej i wybierz szybką konsultację lub pomoc, jeśli chcesz uruchomić lub dostosować aplikację do zakupów spożywczych. Wyślij e-mail do naszych ekspertów na adres support@knowband.com. Nasz zespół z przyjemnością Ci pomoże.

przekształć swój sklep w aplikację


Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *