10 years of growth of Mobile App Market

growth-in-mobile-app-industry

Aplikacje mobilne są częścią smartfonów od ponad dekady. Rynek aplikacji mobilnych jest najszybciej rozwijającym się segmentem w branży telefonii komórkowej. Było kilku programistów aplikacji, którzy byli świadomi potencjalnych możliwości rozwoju aplikacji w branży mobilnej. Jednak teraz scenariusz całkowicie się zmienił. Wraz z rosnącą popularnością aplikacji mobilnych, różni dostawcy systemów operacyjnych i producenci urządzeń uruchomili nawet własne sklepy z aplikacjami. Rosnąca popularność urządzeń mobilnych wraz z aplikacjami jest być może największym zjawiskiem technicznym w ostatnim czasie. Smartfon z polecanymi aplikacjami stał się teraz pilotem do naszego życia i może z łatwością pobudzić nasz mały biznes.

Ewolucja smartfonów: w ciągu ostatniej dekady

ewolucja smartfonów

Teraz jest to niemożliwe, aby wyobrazić sobie nasze życie bez smartfonów. Wiele firm zajmujących się oprogramowaniem i sprzętem pracowało przez dekadę, aby zawęzić wszystkie funkcje w małych urządzeniach. Cudowna podróż ewolucja smartfonów została od starego BlackBerry do obecnego behemoth (iPhone X). Producenci smartfonów starają się, aby telefon był jak najmniejszy, a jednocześnie miał największy wyświetlacz o tym rozmiarze. Od płaskiego małego ekranu po zakrzywione duże ekrany to długa droga, w ostatnich dziesięciu latach pojawiły się telefony komórkowe. Ten trend nie kończy się wkrótce, ponieważ to pole zawsze będzie w stanie innowacji.

Rozwój rynku aplikacji mobilnych: przegląd

Branża aplikacji odnotowała ogromny wzrost w ciągu ostatnich dziesięciu lat, a nawet nie ma końca w zasięgu wzroku. Poniższe liczby mówią o tym, jak duża jest ta branża:

in-app-zakupów

Reklamy w aplikacjach, zakupy i inne modele monetyzacji bardzo się rozwinęły na rynku aplikacji. Według Raport Forbesa, obserwuje się ogromny wzrost wykorzystania modeli monetyzacji przez twórców aplikacji. W ubiegłym roku w 2017 49% twórców aplikacji korzystało z reklam w aplikacjach (dla aplikacji innych niż gry) i 79% wybranych zakupów w aplikacjach dla aplikacji do gier.

zarabianie na aplikacjach

Wzrost ten wynika głównie z dużego potencjału aplikacji mobilnych, które są pozyskiwane w różnych etapach. Zobaczmy, jak aplikacje mobilne zdołały zdobyć tak wysokie miejsce w obecnej gospodarce w krótkim czasie.

1. Wzrost liczby użytkowników smartfonów:

Wraz z pojawieniem się niedrogiego smartfona, obniżonych cen danych i krótkich cykli wymiany, branża smartfonów od kilku lat znajduje szybkie zastosowanie. Poniższy raport przedstawia, w jaki sposób użytkownicy smartfonów rozwinęli się z 1.57B w 2014 do 2.53B w 2018 i oczekuje się, że dane te przekroczą granicę 3 miliarda w ciągu roku 2021.

wzrost-smartfonów-użytkowników

Jest oczywiste, że ten wykres pokazuje stały przyrost. Wszyscy dziś chcą mieć dla nich smartfona. Ponadto preferowane jest to, które zawiera najnowsze technologie rynkowe i trendy.

2. Rozwój platform Android i iOS:

Android i iOS to dwie gigantyczne platformy aplikacji, które budują swoje wysokie miejsce w ciągu ostatnich kilku lat. Jeśli chodzi o mobilny system operacyjny, ci dwaj gracze nie mają wymiany. W bitwie między nimi obie oferują podobny rodzaj funkcji, z wyjątkiem jednej zasadniczej różnicy bycia źródłem otwartym i zamkniętym. Zgodnie z Badanie Gartnera, w roku 2016 nikt nie może zaprzeczyć, że Android i iOS rządzą firmą:

 • Android ma największy udział w rynku, sprzedając 87.8% całkowitej działalności, a system iOS również pobrał 11.5% po swojej stronie.
 • Pozostałe platformy wykazały słabą obecność na rynku dzięki 1% lub 2%.

udział w rynku aplikacji

Ponadto, wraz ze stałym wzrostem, Android i iOS usunęli z rynku swoich konkurentów. Telefon Windows z systemem Windows zauważył ostatnio dużą porażkę w roku 2014, gdy ich cena sprzedaży spadła do zaledwie 2.5%. Wyraźnie pokazuje wyzwanie istnienia przed firmą Microsoft na rynku aplikacji mobilnych. Apple App Store i Google Play Store zawsze były najpopularniejszymi sklepami z aplikacjami. Teraz znajdują się w miejscu na rynku aplikacji mobilnych, więc żaden konkurent nie może ich dogonić. Główną przyczyną ich sukcesu jest posiadanie różnych aplikacji i programistów. Forbes udostępnił raport ilustrujące zakres rozwoju twórców aplikacji.

przychody z aplikacji

Te dane pokazują, że programiści koncentrują się na tworzeniu aplikacji dla każdego prostego zadania, a nie tylko ułatwiają nam życie, ale także oferują ogromną możliwość zarabiania pieniędzy.

3. Wzrost wykorzystania aplikacji mobilnych:

Telefon komórkowy pokonał pozycję pulpitu, czyniąc go drugim punktem styku dla użytkowników cyfrowych. Wraz ze wzrostem liczby użytkowników cyfrowych, aplikacje mobilne pobierają teraz 65% udziału czasu mediów cyfrowych. Jeśli skategoryzujemy czas cyfrowy na podstawie użycia, wyniki te są następujące:

 1. Muzyka – 79%
 2. Zdrowie i kondycja – 51%
 3. Sieci społecznościowe – 49%
 4. Podróż – 28%
 5. Rozrywka – 22%
 6. Sport – 16%
 7. Gry – 15%
 8. Nowości – 14%

Odsetek aplikacji mobilnych, które były używane tylko raz, zmniejszył się do 20% w 2015 po poprawieniu z 22% w 2014. Procent wykorzystania aplikacji zwiększył się o 39% w 2016. Urządzenia mobilne zachęcają nas do spędzania maksimum czasu na nich i wydaje się, że to robimy. Smartfon jest wstępem, a każda sekcja naszego społeczeństwa woli je trzymać na wyciągnięcie ręki. Nowy 2018 Globalny cyfrowy zestaw raportów ujawnia następujące dane związane ze zwiększonym wykorzystaniem Internetu i smartfonów:

 • Liczba użytkowników Internetu na całym świecie w 2018 jest4.021, w górę
 • Liczba użytkowników mediów społecznościowych na całym świecie w 2018 jest3.196, w górę
 • Liczba użytkowników telefonów komórkowych w 2018 jest5.135, w górę

wzrost-w-telefonach użytkowników

Więcej czasu spędzanego na aplikacjach mobilnych jest wprost proporcjonalne do ich stopnia rozwoju. Tak wysokie dane dotyczące czasu spędzanego na aplikacjach mobilnych pokazują, że korzystanie z aplikacji mobilnych w nadchodzących latach nie ma końca. Widzi tylko wzrost.

4. Wzrost liczby pobrań aplikacji mobilnych:

Ogólnoświatowi użytkownicy smartfonów pobrali 60% więcej aplikacji w 2017 w porównaniu do 2015. Uproszczenie tych danych oznacza, że każdego miesiąca na świecie pobierano prawie dwie aplikacje. Ostatnio, we wrześniu 2016, Indie odnotowały także szybki wzrost pobierania aplikacji z nieograniczonym dostępem 4G przez Reliance Jio. Gartner udostępnił raport o tym, jak wzrosła liczba pobrań aplikacji mobilnych w ostatnich latach, a dane te stopniowo rosną:

zwiększenie liczby pobrań aplikacji

Te dane dotyczą pobierania aplikacji mobilnych na całym świecie, a wykres jest coraz wyższy. Pod koniec tego roku, miejmy nadzieję, przekroczy to granicę

Aktualne trendy technologiczne i ich przyszły zakres:

. obecny trend i postęp technologiczny wiele się zmieniło od tego, co było kilka lat temu. Aplikacje mobilne są opracowane na tyle, aby rozwiązać niektóre poważne problemy, takie jak zarządzanie w czasie rzeczywistym. Teraz aplikacje kierują się na lepszy i bardziej skoncentrowany cel. Oto kilka trendów technologicznych, które mają kluczowe znaczenie w ewolucji branży aplikacji mobilnych i wciąż mają dużo miejsca na rozwój:

1. IoT (Internet Of Things)

Telefon komórkowy wychodzi z kieszeni i staje się przydatny do noszenia. IoT sprawiło, że pole sieciowe używane w aplikacjach na zupełnie nowy poziom. Od tworzenia aplikacji dla urządzeń po budowanie aplikacji na zegarki, to właśnie rzeczy, które Internet przedmiotów zmienił się wokół nas. Dzięki koncepcji IoT w aplikacjach mobilnych wirtualny i rzeczywisty świat był bardzo blisko. Rynek eCommerce odnotowuje stały wzrost dzięki łatwemu dostępowi do serwisów internetowych i najlepszych aplikacji klasy. Globalna sprzedaż e-commerce w handlu detalicznym wyniosła 1.86 bilion dolarów w 2016 i oczekuje się, że osiągnie ten poziom?4.48 trillion?US dollars by 2021.

2. Rozwój AR i VR

AR (Augmented Reality) i VR (Virtual Reality) wkrótce staną się głównymi czynnikami rozwoju aplikacji mobilnych. Najnowszym przykładem tej technologii jest Pok co udowodniło, że nadszedł czas na interaktywne interakcje rzeczywistości. Gartner przewidywał nawet, że dzięki 2020 miliony użytkowników wykorzystają Augmented Reality. Oprócz samych gier, wkrótce aplikacje marketingowe i eCommerce będą również miały okazję rzucić okiem na tę technologię. Według globalna wielkość rynku AR / VR, Oczekuje się, że do 209.2B osiągnie rok 2022.

ar-vr

3. Rozwój Blockchain

Technologia blokowego łańcucha rozkwitła na rynku aplikacji w ciągu zaledwie kilku lat. Od samochodów do przemysłu sztucznego, wybierz dowolne z nich, rozwój blockchain znajduje się w akcji. Jak na Raport IBM, popularność blockchain rośnie na rynku aplikacji.

4. Opracowywanie aplikacji w chmurze

Aplikacje oparte na chmurze rozwinęły się na rynku w ciągu ostatnich kilku lat. Główną ich zaletą jest to, że zmniejszają one przestrzeń zajmowaną przez aplikacje w telefonach. Zostało to odkryte w 2014 Aplikacje w chmurze zyskały większy ruch niż zwykłe aplikacje a ten trend wydaje się nadal rosnąć. Przy większym natężeniu ruchu i mniejszym rozmiarze przestrzeni te aplikacje są z pewnością dobrodziejstwem dla rynku eCommerce.

5. Przyspieszone strony mobilne

Przyspieszone strony mobilne (AMP) to jedna z takich technologii Google, która ma na celu poprawę komfortu użytkownika. Przyniosło to ogromną zmianę w sposobie prezentacji treści strony dla użytkowników mobilnych. AMP zmniejsza czas ładowania stron internetowych. Strony AMP mają nawet wysoką szansę na uszeregowanie w rankingu Google. 25 mln domen witryn opublikowało ponad 4 milionów AMP do roku 2017. Zintegrowane aplikacje AMP zapewniają korzyści z wyprzedzania konkurencji na rynku eCommerce. Dzięki szybkiemu ładowaniu możesz sprzedawać, reklamować i sprzedawać swoje produkty z większą siłą niż w tłumie.

6. Sztuczna inteligencja i chatboty:

Inteligentne przewidywanie nie jest już rzędem, jak obecnie. Dzięki najnowszym sztucznym sztucznym inteligencjom i technologiom uczenia maszynowego możesz łatwo dowiedzieć się, co jest najlepsze dla Twojej firmy nawet teraz, gdy dostępne są olbrzymie ilości danych. W ostatnich latach znacznie zwiększono środki na rozruch w ramach AI. Boty na czacie zostały eksplodowane na rynku eCommerce. Poniższe statystyki wzmacniają te fakty:

 • Zgodnie z raportem IDC, do następnego roku, 75% sprzedawców e-commerce skorzysta z pomocy tych inteligentnych asystentów w celu zwiększenia wydajności.
 • Gartner przewidział również, że do roku 2020, około 85% interakcji obsługi klienta będzie obsługiwany przez Chatbots.

7. Aplikacje oparte na lokalizacji będą przechowywać narzędzia

Oczekuje się, że usługi oparte na lokalizacji utrzymają narzędzia branży mCommerce w przyszłości. Nawet w branży eCommerce wyszukiwania oparte na lokalizacji rosną i oczekuje się, że w przyszłości będą jeszcze bardziej rosły. Co więcej, 69% wyszukiwań w Google obejmuje określoną lokalizację. Usługi geopolityczne już przyciągają uwagę użytkowników aplikacji. Tak więc, jeśli szukasz wyróżniającego się tłumu, to zagłębianie się w ten aspekt jest koniecznością.

8. Zwiększone ograniczenia bezpieczeństwa

Biometryczne opcje bezpieczeństwa stają się kolejną dużą rzeczą, jeśli chodzi o aspekt bezpieczeństwa danych. Znaczenie tej funkcji wzrosło od czasu wprowadzenia przez Apple funkcji Touch ID, nacisku polegającego na dodaniu dodatkowej warstwy zabezpieczeń, aby zapobiec naru szeniu danych. Funkcje takie jak bezpieczeństwo biometryczne, uwierzytelnianie odcisków palców i inne mogą po prostu zwiększyć wiarygodność Twojej aplikacji. W rzeczywistości chodzi nie tylko o oferowanie klientom dodatkowych funkcji, ale także o podstawowe wymaganie obecnego scenariusza.

9. Portfele mobilne

Mobilne usługi płatnicze wzrosły, aby zdobyć sławę i fortunę w ostatnich latach. Apple Pay, Google Wallet, Alipay, Paytm, PayPal to tylko niektóre z przykładów przemawiających za ich sukcesem. W roku 2017 globalne płatności mobilne przekroczyły 700 miliardów marek i nic nie stoi na przeszkodzie. W przyszłości również będzie rosnąć. Nie będzie błędem stwierdzenie, że niebo jest granicą dla tej konkretnej branży.

Przyszłość aplikacji mobilnych w powłoce orzecha

Dzięki milionom aplikacji mobilnych wyświetlanych w różnych sklepach z aplikacjami ludzie mogą powiedzieć, że branża jest nasycona. Jeśli jednak przyjrzysz się bliżej statystykom, dowiesz się, że wciąż jest dużo miejsca na rozwój. Przychody brutto z aplikacji mobilnych na całym świecie w 2015 roku wyniosły 96,7 miliardów dolarów. Liczba ta pokazała skokowy wzrost w następnym roku i osiągnęła kwotę 88,3 miliarda dolarów. Jeśli uważasz, że to jest limit, to uważaj na przyszłe prognozy. Według statystki Statis ma osiągnąć 188,9 miliarda USD.

Wnioski w

Cóż, ostatnie dziesięć lat pokazało nam ewolucję nowych technologii w branży aplikacji. Moim zdaniem sprawienie, by nasze codzienne życie było szybkie i łatwe, jest główną przyczyną wzmocnienia pozycji na rynku. W aplikacjach mobilnych pojawiło się wiele nowych technologii, a jeszcze więcej ma nadejść. Aplikacje mobilne również mają powód wzrost w branży e-commerce. Użytkownicy mogą korzystać z aplikacji mobilnych, dzięki czemu komunikacja jest łatwa i rozwija więź zaufania i lojalności. Aplikacje mobilne są łatwo dostępne i zawierają wszystkie wymagane informacje wymagane podczas zakupu produktu. W tym celu musisz stwórz doskonałą aplikację mobilną dzięki czemu Twoja firma jest na wyciągnięcie ręki. Poza rozwijaniem aplikacji, publikowanie aplikacji w sklepach to także świetna okazja. Możesz znaleźć szczegółowe informacje o dystrybucja aplikacji w Google Play i dystrybucja aplikacji w sklepie Apple Store. Często regulatorzy sklepu odrzucają nawet Twoją aplikację podczas procesu zatwierdzania. Jeśli Twoja aplikacja napotyka na takie problemy, znajdź sposoby ich rozwiązania:

Co zrobić, jeśli Twoja aplikacja na Androida zostanie odrzucona przez Sklep Google Play?

Co zrobić, jeśli aplikacja na iOS zostanie odrzucona przez Apple App Store?

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *