Mark Zuckerberg introduces Facebook Shops to help small businesses sell online

Mark Zuckerberg przedstawia sklepy na Facebooku, aby pomóc małym firmom w sprzedaży online

Facebook jest jedną z ulubionych platform mediów społecznościowych dla marek, które promują swoje produkty i zwiększają świadomość marki. Teraz dzięki sklepom na Facebooku gigant mediów społecznościowych wkracza w nowy eCommerce. Z powodu Covid-19 pandemia, wiele lokalnych sklepów zostało zamkniętych. Niektóre firmy zostały zamknięte na stałe, a niektóre tymczasowo przestały działać, a jeśli obecny kryzys będzie się utrzymywał, znacznie więcej firm upadnie. Dlatego przede wszystkim, aby pomóc małym firmom, CEO Mark Zuckerberg ogłosił Sklepy na Facebooku we wtorek. W swoim strumieniu na żywo powiedział, że ważne jest odbudowanie gospodarki, dopóki pandemia będzie trwała.

„Jeśli nie możesz fizycznie otworzyć sklepu lub restauracji, nadal możesz przyjmować zamówienia przez Internet i wysyłać je do ludzi. Widzimy wiele małych firm, które nigdy wcześniej nie miały dostępu do Internetu po raz pierwszy” powiedział Zuckerberg.

Wspomniał także, że małe firmy stanowią ogromną większość ponad 8 milionów reklamodawców na Facebooku.

Wszystko, co musisz wiedzieć o sklepach na Facebooku

Sklepy na Facebooku ułatwiają firmom założenie jednego sklepu internetowego na Facebooku i Instagramie. Ze swojego uchwytu na Twitterze Facebook ogłosił również, że obiekt będzie wkrótce dostępny również dla WhatsApp i Messenger. Utworzenie sklepu na Facebooku jest naprawdę proste i nie wiąże się z żadnymi kosztami. Mark wyjaśnił to, mówiąc:

„Naszym modelem biznesowym są reklamy, więc zamiast obciążać firmy za sklepy, wiemy, że jeśli sklepy są cenne dla firm, to na ogół chcą licytować więcej za reklamy. W końcu będziemy w ten sposób zarabiać”.

Chociaż firma wcześniej zezwoliła firmom na wystawianie swoich produktów na Facebooku i Instagramie, sklepy Facebooka przeniosły zakupy online na wyższy poziom. Pozwala to firmom przesłać swoje katalogi raz, a następnie mogą wybrać produkty, które chcą polecić ze swojego katalogu. Wygląd sklepu można również dostosować; marki mogą ustawić obraz okładki i wybrać kolory dla swojego sklepu, które odzwierciedlają markę. Ludzie mogą odwiedzać sklepy na stronie marki na Facebooku lub konto na Instagramie lub wyszukiwać je poprzez historie lub reklamy. Stamtąd mogą przeglądać całą kolekcję marki, zapisywać produkty i realizować transakcje. Zamówienie można złożyć bezpośrednio z Facebooka, w przeciwnym razie klienci zostaną przekierowani na stronę internetową firmy. Bezpośrednie wymeldowanie będzie dozwolone tylko dla firm uczestniczących w usłudze Facebook Checkout. Facebook pobiera niewielką opłatę za kasę dokonaną za pośrednictwem ich platformy. W sklepach na Facebooku użytkownicy będą mogli uzyskać wsparcie, wysyłając wiadomość do marki za pośrednictwem WhatsApp, Messenger lub Instagram Direct. Stamtąd mogą również śledzić dostawę zamówień. Firma współpracuje z Shopify, BigCommerce i innymi platformami w celu wspierania małych firm.

Facebook zaprezentuje sklep Instagram Shop tego lata

Kolejny tweet Facebooka ujawnił, że tego lata wprowadzą sklep Instagram Shop w USA. W tym roku dodadzą także zakładkę „Sklep” na pasku nawigacyjnym. Będzie to zupełnie nowy sposób dla użytkowników Instagrama na odkrywanie i kupowanie produktów. Marka lub wpływowi używają transmisji na żywo do prezentacji lub promocji produktu. Teraz Facebook ułatwia kupowanie produktów w czasie rzeczywistym. Wkrótce firmy będą mogły oznaczać produkty ze swojego sklepu na Facebooku, zanim zaczną działać, a te oznaczone produkty będą wyświetlane na dole filmu, dzięki czemu użytkownicy będą mogli łatwo dotknąć produktu i dokonać zakupu.

Chcesz zintegrować swoją stronę biznesową na Facebooku ze swoją witryną? Wypróbuj nasz moduł FB Store dostępny dla PrestaShop i Magento która pozwala wystawić listę produktów w sklepie na Facebooku i zapewnia różne opcje dostosowywania.


Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *