DHL Problem: Lokalizacja docelowa jest nieprawidłowa. Proszę sprawdzić dane

Podczas rezerwacji przesyłki w DHL za pomocą API (w naszym przypadku krajem dostawy była „Irlandia”), otrzymaliśmy błąd w odpowiedzi na żądanie możliwości. Błąd to „Lokalizacja docelowa jest nieprawidłowa. Proszę sprawdzić dane“.

Rozwiązanie: �

W związku z tym problemem podnieśliśmy mandat na DHL, a oni odpowiedzieli, jak poniżej:

Gdy żądasz możliwości, ważne jest, aby podać kompletne i wysokiej jakości dane adresowe. Niezbędne jest określenie dokładnych informacji o routingu i możliwości dla punktu początkowego i docelowego. Przyczyną błędu mogą być:

  1. Możliwe, że na różnych przedmieściach znajduje się więcej niż jedno miasto o tej samej nazwie. Aby więc uzyskać skuteczną odpowiedź, musimy dodać przedmieścia w adresie docelowym specjalnie dla kraju dostawy „Irlandia”.
  2. W przypadku krajów docelowych, w których nie ma żadnych kodów pocztowych, nazwa miasta musi być napisana poprawnie. Na przykład� w IE nie ma miasta o nazwie NORTH ROAD, rzeczywiste miasto nazywa się M50 NORTH ROAD.

Z tej odpowiedzi nie było jasne, czy sprawdzanie poprawności adresu oznacza, skąd mamy wiedzieć, czy adres jest poprawny, czy nie, czy nazwa miasta jest poprawna, czy nie. Na przykład, jeśli wysyłamy nazwę miasta jako „Co. Dublin” w żądaniu utworzenia przesyłki pojawia się błąd dotyczący nieprawidłowej lokalizacji. Dlatego ponownie podnieśliśmy zgłoszenie, aby dowiedzieć się, w jaki sposób możemy zweryfikować adres, aw odpowiedzi DHL zasugerował narzędzie o nazwie DHL Capability Tool (https://dct.dhl.com/). Wystarczy wpisać adres nadawcy i adres docelowy w formularzu i kliknąć przycisk wyszukiwania, jak pokazano na zrzucie ekranu poniżej:

Formularz adresowy

To narzędzie poda wynik, czy adres jest prawidłowy, czy nie. Więc jeśli otrzymujesz błąd dotyczący lokalizacji, możesz zweryfikować adres za pomocą tego narzędzia możliwości.

Aparajita Singh

Aparajita Singh

Aparajita Singh is an experienced Software engineer in PHP. She also has knowledge of C, JAVA and database design. She has been working in the IT Industry from the last 2yrs and still looking forward to achieving more in the IT industry. She lives in New Delhi and her hobby is to write the technical writeups.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *