Odliczanie świątecznych wyprzedaży: rzeczy, których oczekują Twoi klienci

Holiday Sale

Rozpoczęcie sezonu wakacyjnego wymaga, aby sklep eCommerce trzymał krok naprzód i planował na tę okazję. Początek świątecznych wyprzedaży zapewnia sklepowi lepsze możliwości kontaktu z odwiedzającymi, traktowania ich w odpowiedni sposób, aw zamian uzyskania lepszej sprzedaży od nich. Jest to główny powód, dla którego każdy właściciel sklepu chce być przygotowany na świąteczną wyprzedaż i zaplanować to już dawno temu.

Aby mieć pewność, że wyniki sprzedaży są lepsze niż ostatnio, witryny zakupowe nie tylko muszą wyposażyć się w produkty wysokiej jakości, ale także uwzględnić oczekiwania kupującego. Podczas gdy pozdrowienia i najlepsze życzenia odgrywają ważną rolę w budowaniu lepszej relacji klient-sprzedawca, kupujący oczekuje nieco więcej, co może sprawić, że ich święto będzie ucztą dla ich kieszeni.

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym sklep internetowy może upewnić się, że klienci są zadowoleni z dostarczonej usługi i upewnić się, że wrócą do sklepu nawet po wakacyjnej sprzedaży, aby dokonać przyszłych zakupów. Niektóre z rzeczy, których klient oczekuje od sklepu internetowego podczas świątecznej sprzedaży są omówione poniżej.

Okazjonalne zniżki

Sezonowa wyprzedaż

Rabaty są częścią zakupów online. Nawet w przypadku sprzedaży niezwiązanej z wakacjami zwykły klient oczekiwałby od sklepu, aby oferował im pewne zniżki lub zachęty do ich zakupu, ale oczekiwania te stają się szczególnie wysokie, zwłaszcza w tym sezonie. Dlatego, aby Twój sklep wyróżniał się wśród tłumu wielu sklepów, musisz oferować klientom oferty, na które nie mogą oderwać wzroku. Pomoże Ci to w lepszej sprzedaży, a klienci są bardzo zmotywowani, aby dokonać zakupu z rabatami oferowanymi przez sklep internetowy. Po prostu ustawia wysoko poprzeczkę dla twoich sprzedaży.

Powiadomienia

Zgłoszenie

Okres świąteczny jest najbardziej pracowity w ciągu roku. Każdy klient nie może zwrócić się do sklepu, aby sprawdzić dostępność produktów. W związku z tym do sklepów eCommerce należy przekazywanie tych informacji. The wakacyjne przygotowanie sklepów eCommerce powinny zawierać taktyki marketingowe, aby informować klientów. Klienci są bardzo zadowoleni, gdy widzą produkt lub ofertę na produkcie, na którym chcieliby dokonać zakupu. Tego rodzaju inicjatywy podejmowane przez sklepy internetowe są bardzo cenione przez kupujących i chętniej odwiedzają ten sklep. Zakupy mogą dostarczać tego rodzaju aktualizacje użytkownikowi w wielu formach, takich jak połączenia, wiadomości e-mail lub powiadomienia push. Sklep internetowy nie powinien ograniczać ich do marketingu zorientowanego na klienta, może korzystać z platform mediów społecznościowych, aby poinformować ogólnych klientów o sprzedaży w sklepie oraz o lepszych szansach, których mogą im brakować, jeśli nie spojrzą na sklep internetowy. .

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa

Jednym z największych zmartwień kupujących podczas świątecznej wyprzedaży jest odbiór produktów. Ponieważ jest to czas szczytowy, a wszyscy klienci są zachęcani do angażowania się w inne działania. Witryny eCommerce mogą przyjść z przodu i zapewnić im bezpłatną opcję dostawy. Oświeci nastrój klientów i pomoże zwiększyć ich zaufanie do Twojego sklepu. Sklepy internetowe muszą efektywnie zarządzać swoją bezpłatną wysyłką. The Moduł bezpłatnej wysyłki Prestashop jest jednym z takich modułów, który może pomóc w sklepie Prestashop. Moduł zapewnia, że ​​klienci są udostępniani do wysyłki opłat, biorąc pod uwagę ich wartość produktu. Sprzedawcy mogą ustalać priorytety w zakresie bezpłatnej wysyłki według stref, ceny i wagi. Tego rodzaju zobowiązania podejmowane przez sklepy są bardzo oczekiwane przez kupujących i uwielbiają tego typu zabiegi.

Odzyskaj kampanie

Kampanie zwrotne

Zawsze musi być jakiś czas zachęty dla klientów, aby nadal dokonywali zakupów. Każdy klient chce się zapisać w większą sztukę. Można to udostępnić w sklepie internetowym, zachowując kampanie z nagrodami. Kupujący może dokonać zakupu z witryny, a w zamian każdy z nich ma równe szanse na wygranie nagrody głównej lub coś podobnego. Oto różne sposoby, w jakie strony internetowe mogą zapewnić te możliwości klientom za pomocą systemu liczb losowych. Dzięki temu kupujący jest zajęty i zwiększa ich sprzedaż, aby zwiększyć swoje szanse na wygranie większej nagrody.

Pomoc i wsparcie

Pomoc i wsparcie

Sprzedaż może być myląca nawet dla klientów. Dlatego mogą wymagać pomocy w każdej chwili. Aby mieć pewność, że odwiedzający otrzymają wszelką możliwą pomoc, sklepy muszą zachęcać usługi 24 / 7 do funkcji czatu na żywo, w której klienci mogą wyjaśnić swoje wątpliwości dotyczące każdego produktu, który można udowodnić. Tego typu usługi okazują się skutecznym sposobem zachęcania klientów do dokonywania zakupów i podnoszenia poziomu motywacji. Funkcja czatu staje się coraz powszechniejsza, ale sprzedaż wakacyjna wymaga lepszego systemu pomocy. Przekierowanie rozmowy z negatywnej na pozytywną koncentruje się na proponowanym rozwiązaniu. Kiedy wynik jest na pierwszym miejscu, redukuje szanse, że klienci będą zdenerwowani. Lepsza pomoc i zespół wsparcia w celu poprawy sprzedaży podczas świątecznej sprzedaży.

Do Ciebie

Sklep internetowy musi brać pod uwagę fakt, że klient dokona zakupu tylko wtedy, gdy uzna, że ​​sklep zapewnia im dostępne usługi. Jeśli tak nie jest, szanse na obniżenie sprzedaży są obniżone podczas tych sprzedaży. Dlatego sklep internetowy musi być przygotowany z wszystkimi dostępnymi elementami poprawić konwersje podczas świątecznych wyprzedaży.

Related Stories

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *