How to setup a PrestaShop maintenance mode with a customize look | LnowBand

Jak ustawić tryb konserwacji PrestaShop ze spersonalizowanym wyglądem

Niech to będzie twoja pierwsza ekspozycja na PrestaShoplub chcesz dostosować, zmodyfikować lub naprawić istniejącą witrynę PrestaShop na żywo. Być może nie chcesz, aby Twoi klienci robili zakupy w Twojej witrynie, gdy grasz z nią. Ulepszenia i modyfikacje, które przeprowadzasz w swojej witrynie na żywo, niepokoją klientów i, ufaj mi, nie chcesz im przeszkadzać. Nawet niewielkie odchylenie lub zakłócenie doświadczenia użytkownika może spowodować poważne skutki, które bezpośrednio wpłyną na działanie użytkownika optymalizacja konwersji i optymalizacja UX Twojej ukochanej witryny eCommerce. Dlatego zawsze, gdy chcesz grać z witryną PrestaShop, zawsze zaleca się, aby tryb konserwacji PrestaShop był aktywny, aby Twoi klienci nie mieli problemów z obsługą.

Blog dzieli kroki, aby włączyć tryb konserwacji w Prestashop 1.6 i 1.7. Czytaj dalej, aby wiedzieć.

Jak ustawić tryb konserwacji w PrestaShop 1.6?

Tutaj objaśniam kroki oparte na architekturze PrestaShop 1.6:

Krok 1: Musisz zalogować się do swojego panelu administracyjnego . Niektórzy mogą nawet nazwać to Back Office PrestaShop .

Krok 2: Znajdź kartę menu ” Preferencje ” po lewej stronie w domyślnym panelu administracyjnym PrestaShop w interfejsie. Kliknij na to.

Jak ustawić tryb konserwacji PrestaShop ze spersonalizowanym wyglądem 2 | KnowBand
Menu konserwacji PrestaShop

Krok 3: Otworzy się lista podmenu. Kliknij ” Maintenance ” w podmenu.

Jak ustawić tryb konserwacji PrestaShop ze spersonalizowanym wyglądem 3 | KnowBand
Tryb konserwacji PrestaShop w podmenu

Krok 4: Otworzy się nowe okno. Jest karta z dwoma polami. Pierwsze pole zawiera przełącznik do włączania lub wyłączania trybu konserwacji PrestaShop. Po kliknięciu przycisku “Włącz sklep”, aby przełączyć go na niebieski, oznacza to, że tryb konserwacji PrestaShop jest teraz wyłączony .

Jak ustawić tryb konserwacji PrestaShop ze spersonalizowanym wyglądem 4 | KnowBand
Jak ustawić tryb konserwacji PrestaShop ze spersonalizowanym wyglądem

Aby włączyć tryb konserwacji PrestaShop, kliknij przełącznik, aby zmienić kolor na czerwony.

PS: kiedy twoja modyfikacja jest zakończona i strona jest gotowa dla użytkowników na żywo, powinieneś przełączyć przycisk Niebieski, aby wyłączyć tryb konserwacji PrestaShop.

Jak ustawić tryb konserwacji PrestaShop ze spersonalizowanym wyglądem 5 | KnowBand
Jak ustawić tryb konserwacji PrestaShop ze spersonalizowanym wyglądem

Krok 5: Po włączeniu trybu konserwacji PrestaShop ograniczasz użytkownikom dostęp do Twojej witryny z poziomu strony początkowej. Jeśli chcesz, aby jakiś programista lub Twój pracownik nadal mógł zobaczyć twoją witrynę, wpisz jego adres IP w polu poniżej przełącznika przed zapisaniem ustawienia.

Jak ustawić tryb konserwacji PrestaShop ze spersonalizowanym wyglądem 6 | KnowBand
PrestaShop – tryb konserwacji Biała lista IP

PS: W tym polu możesz także wpisać wiele adresów IP, oddzielając je przecinkiem.

Jak ustawić tryb konserwacji PrestaShop z dostosowanym wyglądem 7 | KnowBand
Domyślna aktywna strona trybu konserwacji PrestaShop

Krok 6: Teraz kliknij przycisk Zapisz, aby zapisać ustawienia i włączyć tryb konserwacji PrestaShop. Uaktywni tryb konserwacji w witrynie PrestaShop i jakiekolwiek zmiany, które wykonasz, nie będą przeszkadzać Twoim klientom.

Jak włączyć tryb konserwacji w wersji Prestashop 1.7?

Podobnie jak w wersji 1.6, proces włączania trybu konserwacji w wersji Prestashop 1.7 jest bezproblemowy. Wykonaj poniższe kroki, aby wykonać to samo:

1. W interfejsie administratora Prestashop, przejdź do Pulpitu nawigacyjnego i poruszaj się po opcjach menu po lewej stronie.
2. Przejdź do  Shop Parameter -> General .

jak włączyć tryb konserwacji w PS1.7
3. Spowoduje to przejście do interfejsu, jak pokazano poniżej. Przejdź do zakładki Konserwacja.

Tryb konserwacji w PS1.7

Różne pola informacyjne są omówione poniżej:

Włącz Sklep: Wyłącz sklep, aby włączyć tryb konserwacji.
Konserwacja IP: Dodaj adres IP dla użytkownika, któremu chcesz wyświetlić tryb konserwacji. Możesz dodać wiele adresów IP oddzielonych przecinkami.
Niestandardowy tekst konserwacji: Możesz wprowadzić tekst, który będzie wyświetlany na stronie frontowej dla odwiedzających sklep. W razie potrzeby możesz nawet dodać zdjęcia.

Strona pokazana powyżej to domyślna strona konserwacji PrestaShop. Możesz dostosować tę stronę, by wyglądała zachęcająco, aby przekazać Twoją wiadomość klientom w bardziej określony sposób. Aby to zrobić, będziesz musiał edytować w niektórych kodach podstawowych plików PrestaShop.

Jak dostosować stronę trybu konserwacji bez zmiany domyślnych kodów?

Zamiast stosować metodę domyślną, możesz nawet spróbować łatwiejszego i zoptymalizowanego sposobu wyświetlania trybu konserwacji w swojej witrynie. Bezkonkurencyjne podejście Prestashop jest łatwe, ale prezentuje prosty i niezobowiązujący interfejs dla odwiedzających witrynę. Po co to robić, skoro można uatrakcyjnić stronę obsługi bez wprowadzania zmian w kodzie? Knowband oferuje alternatywną metodę w postaci modułu strony PrestaShop Maintenance, który jest modułem opartym na Cron, który nie tylko dostosowuje wygląd i sposób działania strony PrestaShop Maintenance, ale także ustawia automatyczny przełącznik na ON i wyłącza tryb konserwacji.

Jak ustawić tryb konserwacji PrestaShop z dostosowanym wyglądem 8 | KnowBand

Dodatek do strony konserwacji Prestashop Możesz wyświetlić niestandardową wiadomość dla swoich klientów na stronie konserwacji, a także w pełni dostosować tło i czcionki na stronie. Zastanawiam się, dlaczego powinieneś wypróbować rozszerzenie dostosowywania strony Prestashop? Powody są wystarczające. Niektóre z nich są wymienione poniżej:

 1. Dodatek do trybu konserwacji Prestashop włącza tryb konserwacji tylko przez przełączenie przycisku.
 2. Dodatkowo, możesz nawet naprawić czas trwania dla tej samej daty i godziny. Tryb konserwacji zostanie automatycznie wyłączony po ustalonym czasie trwania.
 3. Otrzymasz opcję dostosowania tekstu wyświetlanego w nagłówku oraz stopce.
 4. Klienci mają możliwość otrzymania powiadomienia, gdy strona powraca do trybu pracy z modułem dostosowywania strony konserwacji Prestashop.
 5. Poza tym, rozszerzenie trybu konserwacji Prestashop pozwala zmienić wygląd i styl stron internetowych. Możesz zmienić kolor strony, jej kolor i rozmiar.
 6. W razie potrzeby można nawet dodać kolor tła na stronach wyświetlających tryb konserwacji za pomocą dodatku strony do obsługi niestandardowej Prestashop.
 7. Dodanie timera odliczającego czas, w którym strona powraca w trybie pracy, jest najbardziej urzekającą cechą dodatku Prestashop.
 8. Jest to moduł reagujący na telefony komórkowe, więc nie musisz się martwić, jak będzie wyglądać wiadomość na telefonie komórkowym.

Lubiłem to? Spodoba ci się to

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify . We also provide custom module development and customization services for the website and modules..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *