Co

What’s New in Order Pages in PrestaShop 1.7.7.0?

Jedna z głównych zmian w najnowszym Wersja PrestaShop 1.7.7.0 (Beta) koncentruje się na stronie zarządzania zamówieniami. Nowe funkcje zostały wprowadzone w procesie składania zamówień. Według zespołu PrestaShop strony stały się nieprzyjemne, ponieważ wyglądały na staroświeckie, podobnie jak hierarchia informacji, która doprowadziła do nieefektywności i nieporozumień dla kupców. Z tego powodu ta strona została szczególnie zaakcentowana. Zobaczmy, jakie zmiany zaszły w PrestaShop 1.7.7

Lista zamówień

Nowe funkcje na stronie kolejności aukcji pomagają sprzedawcom zaoszczędzić czas i zwiększyć produktywność.

1. Podgląd szczegółów zamówienia

Przełącznik rozwijany jest dodawany tuż obok numeru seryjnego, który otwiera panel wskazujący potrzebne informacje o zamówieniu. Wcześniej sprzedawcy musieli otwierać zamówienie, aby sprawdzić powiązane informacje, ale teraz mogą je wyświetlić, klikając przełącznik. Podgląd zamówienia wyświetla następujące informacje: adres faktury, adres wysyłki, dane klienta, dane przewoźnika, identyfikator śledzenia i lista produktów. Lista produktów wyświetla tylko pierwszych 10 produktów; pozostałe można zobaczyć, rozwijając listę. Wyświetlane informacje o produkcie obejmują nazwę produktu, numer referencyjny, lokalizację zapasów, ilość, cenę podatkową i cenę całkowitą (z lub bez podatku). Na dole podglądu znajduje się nowy zaczep o nazwie displayOrderPreview, który umożliwia dodawanie nowych elementów w podglądzie

2. Edytowalne etykiety stanu zamówienia

Umożliwia handlowcom aktualizację statusu zamówienia bezpośrednio z listy, co pozwala zaoszczędzić czas.

3. Kolor stanu zamówienia

Status zamówienia został podzielony na cztery różne kolory-

Ciemny niebieski: Zamówienia oczekujące na działanie klienta

Jasny niebieski: Zamówienia oczekujące na akcję handlowca

Green: Sprzedawca nie musi nic robić, np. Kiedy produkt zostanie wysłany lub dostarczony.

Czerwony lub Czarny: Błąd płatności Pomaga to handlowcom zidentyfikować pracę, jaką należy wykonać między złożeniem zamówienia a dostawą.

4. Łatwy dostęp do profilu klienta

Wcześniej sprzedawcy musieli otworzyć zamówienie, aby uzyskać dostęp do strony klienta. Można teraz uzyskać do niego dostęp z listy zamówień. Sprzedawcy muszą po prostu kliknąć nazwę klienta, co otworzy stronę klienta w nowej karcie.

5. Przeprojektowanie działania zbiorczego

Działania zbiorcze są teraz łatwe. Sprzedawcy mogą teraz przetwarzać wiele zamówień za pomocą zaledwie trzech kliknięć. W jaki sposób?

  • Wybierz zamówienia, dla których chcesz od razu zaktualizować status
  • Wybierz nowy status zamówienia z rozwijanej listy w wyskakującym okienku
  • Sprawdź poprawność nowej aktualizacji statusu

Akcja zbiorcza została przeprojektowana, aby była bardziej widoczna i szybsza w użyciu.

6. Otwórz zamówienia w nowych zakładkach

Kupcy mogą teraz otwierać wiele zamówień jednocześnie w nowych kartach. Wszystko, co muszą zrobić, to wybrać zamówienia i kliknąć nowe karty w ramach akcji zbiorczej.

Strona szczegółów zamówienia

W wersji 1.7.7 PrestaShop dodano kilka funkcji skupiających się na poprawie czytelności i pozycji informacji.

1. Paginacja na liście produktów

Lista produktów ma teraz formę paginacji, co pozwala sprzedawcom na osobne przechodzenie do różnych stron, a tym samym kończy niekończącą się i nieczytelną listę produktów w jednym miejscu. Ponadto lista produktów została przeniesiona na górę strony, która wcześniej znajdowała się na dole i wymagała od handlowców ciągłego przewijania w celu wyświetlenia zamówionych produktów. Paginacja działa, gdy jest więcej niż 8 produktów.

2. Pakowanie i spersonalizowane produkty

W przypadku produktów niestandardowych teksty lub pliki są wyświetlane pod produktem. Podczas gdy pliki są dodawane do nowej kolumny w tym samym wierszu, teksty są wyświetlane pod sobą. W przypadku pakietu produktów łącze poniżej pakietu produktów wyświetla powiązane produkty wraz z ilością zamówienia i dostępnymi zapasami produktów w wyskakującym okienku.

3. Interfejs wiadomości

Interfejs wiadomości jest teraz zaprojektowany jak aplikacje do przesyłania wiadomości. Okno wyskakujące konwersacji klient-sprzedawca wyświetla 4 najnowsze wiadomości i pozwala handlowcowi zobaczyć całą rozmowę. Na 5th wiadomości, wyświetlane jest łącze do otwierania wyskakującego okienka, które wyświetla całą rozmowę.

4. Nowe pozycje hooków

Zaczepy zostały przeniesione w bardziej strategiczne pozycje, aby dopasować się do przeprojektowania układu i zapewnić lepsze wrażenia użytkownika. Zespół PrestaShop nieprzerwanie pracował przez ostatnie kilka miesięcy, aby dostarczyć te nowe funkcje i naprawić wiele błędów na tych stronach. Zdecydowanie powinieneś przełączyć swój sklep PrestaShop na nową wersję beta 1.7.7.0

Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *