Jak zmienić format waluty na platformie OpenCart?

How can you change the currency format in an OpenCart platform? | Knowband

OpenCart to wciągająca platforma eCommerce, która jest używana na dużą skalę na całym świecie ze względu na obecność szerokiej gamy funkcji i funkcjonalności. Ponadto stał się obiecującą platformą dla nowych i doświadczonych właścicieli witryn, a także dzięki swoim nienagannym funkcjom handlu elektronicznego.

Dzięki funkcji obsługi wielu walut, świetnym motywom i Rozszerzenia OpenCart, znalazła swoich klientów na całym świecie, którzy chcą prowadzić swoją działalność w swoim ojczystym języku. Jednak widziałem wielu właścicieli witryn, którzy nie są w stanie wprowadzić zmian w formacie waluty w swoim sklepie OpenCart. Dzięki interakcji z tymi klientami znalazłem powszechny problem „Jak zmienić format waluty w OpenCart zgodnie z indyjskim systemem walutowym?”

Zalecane przeczytanie: 5 pytań, które należy zadać, wybierając się na platformę OpenCart

Jak zmienić format waluty w OpenCart zgodnie z indyjskim systemem walutowym?

zmień-walutę

Zrozumienie wrażliwości i obaw wszystkich właścicieli sklepów, którzy borykają się z tym problemem, oto rozwiązanie dla Ciebie. Zanim ruszymy dalej w tym kierunku, przyjrzyjmy się standardowemu formatowi waluty na platformie OpenCart.

Domyślnie OpenCart stosuje standardowy format waluty, który umieszcza przecinek (,) po każdej trzycyfrowej liczbie podczas wyświetlania ceny, ale tak nie jest w przypadku formatu waluty indyjskiej. Na przykład właściciele sklepów, którzy kierują reklamy do klientów zamieszkałych w Indiach, chcą zmienić format ceny z 1,000,000 10,00,000 XNUMX USD na XNUMX XNUMX INR, co odpowiada indyjskiemu systemowi wartości dziesiętnych.

Aby przeprowadzić to dostosowanie, właściciele sklepów OpenCart muszą zrozumieć fakt, że w panelu administracyjnym nie ma funkcji zaplecza, aby wprowadzić tę zmianę. Jednak wymagane zmiany można wprowadzić, wprowadzając wymagane zmiany w podstawowych plikach OpenCart.

Zalecana lektura: Krótko dekodowanie platformy OpenCart w scenariuszu eCommerce

Poniżej znajdują się kroki, które mogą poprowadzić właścicieli sklepów OpenCart we właściwym kierunku.

Dla platformy OpenCart 2.2.xx

Dla platformy OpenCart 2.2.xx i nowszych

  • Edytuj plik /system/library/cart/currency.php.� Zalecamy utworzenie kopii zapasowej tego pliku przed jego edycją.
  • Musisz przeszukać poniższą linię,

$string .= number_format($kwota, (int)$decimal_place, $this->language ->get(‘decimal_point’), $this->language->get(‘thousand_point’));

  • Teraz musisz zastąpić powyższą linię kodem podanym poniżej,

$string .= number_format($kwota, (int)$decimal_place, $this->language->get(‘decimal_point’), $this->language->get(‘thousand_point’)); $ciąg1=substr($ciąg,0,1); $ciąg2=substr($ciąg,1); $string2=str_replace(‘,’,”,$string2); setlocale(LC_MONETARY,’en_IN’); $string = $string1.money_format(‘%!i’, $string2);

  • Aby uzyskać żądany format waluty, musisz zapisać plik z wprowadzonymi zmianami.

Dla wszystkich innych wersji OpenCart przed 2.2.xx

  • Najpierw edytuj plik /system/library/currency.php.� Zalecamy utworzenie kopii zapasowej tego pliku przed jego edycją.
  • Następnie musisz przeszukać linię podaną poniżej,

$string .= number_format(round($value, (int)$decimal_place), (int)$decimal_place, $decimal_point, $thousand_point);

  • Następnie należy zastąpić powyższą linię kodem podanym poniżej,

$string .= number_format(round($value, (int)$decimal_place), (int)$decimal_place, $decimal_point, $thousand_point); $ciąg1=substr($ciąg,0,1); $ciąg2=substr($ciąg,1); $string2=str_replace(‘,’,”,$string2); setlocale(LC_MONETARY,’en_IN); $string= $string1.money_format(‘%!i’, $string2);

Na koniec musisz zapisać plik z wprowadzonymi zmianami, aby uzyskać żądany format waluty.

Zalecane przeczytanie: Jakie są zalety i wady korzystania z platformy OpenCart?

Moduły Knowband

Są to proste kroki, które muszą zostać wdrożone przez właścicieli witryn OpenCart, aby osiągnąć indyjski format waluty podczas wyświetlania cen produktów swoim klientom. Jeśli potrzebujesz innych rozszerzeń OpenCart, aby poprawić funkcjonalność i wydajność sklepu OpenCart, musisz odwiedzić Witryna Knowband. Poza tym, zapewniając wspaniałe rozszerzenia dla Magento 2, OpenCart, WooCoomerce i PrestaShop witryn internetowych, firma jest w stanie świadczyć niestandardowe usługi opracowywania wtyczek swoim klientom na całym świecie.

Dla platform takich jak Magento 2, Prestashop, OpenCart i WooCommerce oferujemy najlepsze wtyczki. Ponadto w przypadku strony internetowej i modułów oferujemy usługi tworzenia i modyfikacji modułów na zamówienie. Poza tym mamy dedykowany zespół wsparcia, który jest zawsze dostępny, aby pomóc klientom, gdy potrzebują od nas jakiejkolwiek pomocy, aby zapewnić naszym klientom najlepsze i najskuteczniejsze wsparcie posprzedażowe. Ponadto w weekendy nadal wypełniamy nasze zobowiązania wobec klientów, którzy potrzebują pomocy w nagłych problemach ze stroną internetową.�Również w przypadku wątpliwości lub pytań związanych z funkcjonalnością modułu OpenCart, napisz do nas e-mail na adres support@Knowband.com

Joe Parker

We boast of the best in the industry plugins for eCommerce systems and has years of experience working with eCommerce websites. We provide best plugins for platforms like - Magento, Prestashop, OpenCart and Shopify. We also provide custom module development and customization services for the website and modules.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *