6 kreatywnych pomysłów marketingowych na Wielkanoc dla Twojego sklepu OpenCart

Creative Easter Marketing Ideas OpenCart

Wielkanoc to święto, które zachęca do relaksu i dobrej zabawy, ale jest to również idealny czas, aby zaprezentować swoją firmę obecnym i potencjalnym klientom, korzystając z sezonowych promocji. Dlaczego ważne jest, aby marketerzy eCommerce wymyślali wielkanocne koncepcje marketingowe „z jajkami”? To jest takie szybkie. Wielkanoc stała się jednym z najbardziej dochodowych świąt zakupowych w roku. Ale co z wielkanocnymi pomysłami marketingowymi dotyczącymi zakupów online? Nie martw się, zapewniamy Ci ochronę. Oto kilka wielkanocnych pomysłów marketingowych eCommerce dla sklepów OpenCart, które szukają taktyk promocyjnych w ostatniej chwili, aby zwrócić uwagę obecnych i nowych klientów na Twoją firmę.
  1. Dodaj grywalizację, aby utrzymać ich zaangażowanie

Grywalizacja to zabawny element używany w każdym aspekcie biznesu i mediów cyfrowych. Używanie “ gry ” do wielkanocnej kampanii marketingowej zwiększy średni czas spędzony przez użytkownika w Twoim sklepie OpenCart. Nadaj swojej stronie głównej nowy wygląd dzięki gamified Wielkanocne zakręć i wygraj Lucky Wheel. Można go dostosować, zmieniając kolory i dodając różne oferty promocyjne na każdym kawałku. Klienci są motywowani chwytliwym tekstem i wynikiem, ostateczną nagrodą, która zachęca ich do skorzystania z szansy.

6-kreatywne-wielkanocne-pomysły-marketingowe

Kolejnym elementem zgrywalizowanym, który można wykorzystać w marketingu wielkanocnym jest Kupony zdrapki. Zdrapki tworzą napięcie, a drapanie ich wirtualnie angażuje użytkownika na dłużej. Możesz umieścić zdrapki o tematyce jajecznej w swoim sklepie OpenCart i poprosić użytkowników, aby je znaleźli. Tak, polowanie na jajka!

  1. Sprzedawaj niestandardowe produkty zaprojektowane z myślą o jajach

Aby “ czerpać korzyści ” z “ rynku wielkanocnego ”, nie potrzebujesz dużego budżetu marketingowego; po prostu rozpocznij mały i rozbuduj. Jeśli sprzedajesz produkty, takie jak odzież, upominki lub cokolwiek, co można spersonalizować, zamień to w okazję. Rozpocznij działalność związaną z drukowaniem i sprzedażą i projektuj produkty niestandardowe. Na przykład kubek do kawy z nadrukiem królika może być dobrym rozwiązaniem na początek.

6-kreatywne-wielkanocne-pomysły-marketingowe

  1. Spersonalizowane wielkanocne specjalne karty podarunkowe dla ukochanej osoby

Każdy klient jest Twoim głównym, aw 2021 roku personalizacja jest modna. Kolejnym pomysłem marketingowym na Wielkanoc jest ulepszenie domeny spersonalizowane doświadczenie użytkownika obecnych klientów, pozyskiwanie nowych klientów i zwiększanie sprzedaży. Dawanie jajek podczas Wielkanocy jest dla chrześcijan sposobem na świętowanie nowego życia. Oferuj spersonalizowane jajka z motywem Karty podarunkowe w Twoim sklepie OpenCard i niech mają radość dawania.

  1. Użyj funkcji „Facebook Share and Win”

To nie jest nowy pomysł marketingowy, ale zdecydowanie powinieneś zawiera „Facebook Share and Win” w wielkanocnym planie marketingowym. W Twoim sklepie OpenCart klient może udostępniać Twoje produkty znajomym i rodzinie na swojej stronie na Facebooku. Możesz nagrodzić ich ofertami i rabatami za każdą udostępnioną przez nich akcję. Ten wielkanocny pomysł marketingowy osiąga wiele dzięki jednemu udziałowi.

  1. Wysyłaj e-maile z ofertami z cytatami z jaj

Nadaj ton swojej kampanii reklamowej, korzystając z materiałów marketingowych o tematyce wielkanocnej i nadając swojej firmie charakter wielkanocny. Używanie kreatywnego tematu wielkanocnego z idealnie dopasowanym e-mailem może zmusić klientów do kliknięcia powiadomienia e-mail. E-maile są jednym z najbardziej konkurencyjnych kanałów marketingowych, ale aby się wyróżnić, musisz wyjść z pudełka. E-maile uzupełniające OpenCart może ci w tym pomóc.

6. Użyj kuponów, aby zwiększyć sprzedaż

Nie bój się prowadzić wielkanocnej kampanii marketingowej, aby zachęcić potencjalnych nabywców do zakupów u Ciebie. Wygeneruj kupon dla swojej marki, dla konkretnego klienta, dla określonej metody płatności lub metody wysyłki itp. Za pośrednictwem Rozszerzenie generatora kodu kuponu OpenCart. Klienci mogą korzystać z różnych rabatów i kupować tyle, ile chcą. Kod kuponu można łatwo zastosować na stronie kasy, co zwiększa komfort zakupów dla klientów.

Wreszcie, Mając to na uwadze, musisz idealnie zaplanować swój wielkanocny plan marketingowy, tak jak idealne jajko. Aby zainspirować konsumentów do zakupu Twoich towarów i usług, planuj z wyprzedzeniem i ponownie przeanalizuj swoją strategię marketingową. Omówiliśmy kilka fantastycznych pomysłów marketingowych na Wielkanoc, abyś pomyślał. Teraz do Ciebie należy zbudowanie i podniesienie poziomu cukru Twojej marki dzięki własnej innowacyjnej strategii marketingowej! Zabrać się do pracy.

Wsparcie:

Aby uzyskać pomoc w zakresie handlu elektronicznego, skontaktuj się z KnowBand pod adresem support@knowband.com. Nasi eksperci pomogą Ci rozwiązać Twoje problemy.

Szukasz więcej pomysłów na marketing biznesowy?

  1. Wielkanocne pomysły marketingowe last minute na 2021 rok
  2. Kalendarz marketingu e-commerce 2021
  3. 10 najlepszych pomysłów marketingowych na eCommerce na szybki start w 2021 roku
  4. 20 strategii marketingowych w zakresie handlu elektronicznego dla początkujących
Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *