10 najważniejszych funkcji do rozważenia podczas tworzenia rynku na platformie OpenCart

10-features-to-consider-while-creating-a-marketplace-on-opencart-platform

Szybki rozwój ekonomii współdzielenia jest spowodowany rosnącą liczbą nowych rynków internetowych. Jeśli Twoim pomysłem było stworzenie rynku internetowego, który umożliwiłby szybką i łatwą wymianę produktów lub usług – gratulujemy! Możesz nazwać siebie przedsiębiorcą! Mając pomysł na rynek online, być może odkryłeś jak stworzyć jeden? Jakie funkcje należy wziąć pod uwagę przed opracowaniem oprogramowania lub zakupem gotowego modułu? Jak przyciągniesz sprzedawców i klientów na swój rynek? Czasami wydaje nam się, że posiadamy zbyt wiele rzeczy i może się to zdarzyć również na Twoim rynku. Aby wyglądał atrakcyjnie i czysto, musisz mieć funkcjonalny interfejs użytkownika z odpowiednio rozmieszczonymi wszystkimi funkcjami. Przejrzysta nawigacja zarówno dla sprzedawcy, jak i dla klienta jest koniecznością. Ten artykuł jest przeznaczony dla przedsiębiorców, którzy nie mogą się doczekać rozwoju swojego rynku i pomoże Ci zdecydować, jakich funkcji najbardziej potrzebują użytkownicy rynku.

1. Poszukaj lukratywnego modelu monetyzacji

Opencart-marketplace-module-model-biznesowy

„Zanim zaczniesz szukać odpowiedzi na pytanie„ Jak stworzyć rynek? Odpowiedz na pytanie: „Jak mam zarabiać na swoim produkcie? Aby przyciągnąć inwestorów i stać się konkurencyjnymi w skali globalnej, wszystkie przedsięwzięcia muszą przynosić dochody. Bez wyjątku na rynku. Istnieje wiele form zarabiania na rynku online:

Prowizja– Za każdy dobry zakup na stronie internetowej platforma handlowa pobiera opłatę procentową lub stałą.

Subskrypcja: Aby korzystać z rynku, konsumenci płacą miesięczną / roczną opłatę

Lista produktów: Aby wystawić produkty, sprzedający muszą zapłacić pewną kwotę. Moduł OpenCart Marketplace obsługuje model przychodów z prowizji. Administrator rynku będzie generował dochód od sprzedawców z każdego zamówienia. Możesz zapoznać się z tym artykułem, aby lepiej zrozumieć zarządzanie prowizjami dla rozszerzenia OpenCart Marketplace opracowany przez Knowband.

2. Funkcje panelu administracyjnego do rozważenia:

Interfejs administratora rozszerzenia marketplace powinien umożliwiać monitorowanie i wprowadzanie niezbędnych zmian w celu obsługi klientów. Jeśli na przykład warunki świadczenia usług zostaną naruszone, interfejs administracyjny powinien mieć możliwość monitorowania zachowania w sieci i wydawania ostrzeżeń. Zaprojektowaliśmy interfejsy dla naszych klientów tak, aby łatwo było wykrywać i cenzurować obraźliwe akty, takie jak negatywny język. Możliwe jest również użycie interfejsu administracyjnego do autoryzowania dostawców i produktów, tworzenia materiałów informacyjnych dla klientów, prowadzenia promocji i dostosowywania ustawień rynku. Powinno to umożliwić śledzenie zarobków sprzedawcy, opinii klientów, na przykład tego, którzy dostawcy radzą sobie dobrze, a którym przydałaby się pomoc. Moduł OpenCart Marketplace ma wszystkie wyżej wymienione funkcje, a administrator może obserwować każdy ruch sprzedawcy. Administrator może zobaczyć status zamówienia, który zostanie określony dla prowizji i zarobków.

3. Powinien mieć funkcjonalny pulpit sprzedawcy:

Szybkie wdrażanie dostawców

Będziesz musiał uprościć pulpit sprzedawcy i obsługę klienta dla sprzedawców, a nie trudniej. Uprość proces rejestracji i wystawiania listy produktów dla swoich dostawców. Im mniej czasu zajmuje rozpoczęcie pracy w witrynie, tym większe prawdopodobieństwo, że osoby fizyczne zarejestrują się u Ciebie w celu sprzedaży. Sprzedawcy mogą łatwo rejestrować i wystawiać swoje produkty na Twoim rynku OpenCart. Wcześniej wcześniej zatwierdzisz profil sprzedawcy, który będzie mógł sprzedawać na rynku.

4. Łatwe zarządzanie zapasami

Na szczęście dzięki ustaleniu solidnego planu zapasów od pierwszego dnia można łatwo rozwiązać wiele blokad i wyzwań, które niszczą zarządzanie zapasami na rynku eCommerce. Zarządzanie zapasami jest kołem ratunkowym dla sprzedawców detalicznych, ponieważ sukces firmy zależy od dostarczenia właściwego zamówienia do właściwego klienta we właściwym czasie. Zarządzanie zapasami jest łatwe dzięki modułowi OpenCart Marketplace. Wysyła powiadomienie o stanie magazynowym do sprzedawców i automatycznie usuwa niedostępne produkty. Aby dodać nowe produkty w celu utrzymania zapasów, sprzedawca może zbiorczo przesłać listę produktów w formacie .CSV.

5. Obsługa zamówień

Kontrola zleceń na rynku oszczędza czas na ręcznych zadaniach i eliminuje błędy w realizacji zamówień. Mówiąc o wydajności, od momentu, gdy klient kliknie „zamów” do momentu opuszczenia magazynu przez produkt, zastanów się, ile czasu faktycznie zajmuje przetworzenie transakcji. Obsługa zamówień jest nieskomplikowana, gdy masz moduł taki jak OpenCart Multi-vendor Marketplace. Umożliwia administratorowi sklepu i sprzedawcom zmianę statusu zamówienia. Sprzedawca może obsłużyć każdą minutę działania za pośrednictwem pulpitu sprzedawcy.

6. Płatności i wypłaty

moduł-płatności-i-wypłat-opencart-marketplace

Rynki utrudniają przetwarzanie płatności niż ich standardowe sklepy internetowe. Klienci potrzebują łatwego systemu płatności, czy to kart kredytowych, kart debetowych, portfeli cyfrowych, PayPal czy COD. Niektórzy onieśmielają się, udostępniając dane karty kredytowej lub debetowej, dlatego możesz podać im COD. Są to podstawowe opcje zakupów online, których ikony mogą być również wyraźnie widoczne w górnych rogach lub w pobliżu banerów na stronie docelowej lub w sekcji menu. Na swoim pulpicie sprzedawcy mogą zobaczyć zarobki za zamówienie, kwotę oczekującą i zapłaconą prowizję. Sprzedawca może wysyłać żądania wypłaty do właściciela, a właściciel sklepu może dokonywać płatności ręcznie za pośrednictwem wtyczki OpenCart Marketplace.

7. Powiadom sprzedawców e-mailem

Aby zachować przejrzystość na swojej platformie, musisz powiadamiać sprzedawców i klientów o każdym ruchu. Moduł OpenCart Marketplace zawiera kilka wstępnie przygotowanych szablonów wiadomości e-mail, których administrator może użyć do wysłania powiadomienia e-mail do sprzedawcy po otrzymaniu zamówienia, procesach płatności, zatwierdzeniu lub usunięciu recenzji i wiele więcej. Zapewnia to przejrzystość, spełnia realistyczne oczekiwania i poprawia wrażenia użytkownika.

8. Nie zapominaj o oczekiwaniach klientów

W jaki sposób można utrzymać obsługę klienta na rynku wielu sprzedawców, szybko wprowadzając nową gamę produktów i usług? Oczywiście zapewnienie, że obecne standardy usług sprzedawcy są spełniane na rynku, ma kluczowe znaczenie. Na rynku doświadczenie konsumenta nie powinno być zagrożone. Co oferuje moduł OpenCart w zakresie obsługi klienta?

  • Biuro pomocy klienta dla sprzedawcy: Aby uzyskać pomoc dotyczącą zapytań przedsprzedażowych lub zapytań posprzedażowych, klient może skontaktować się ze sprzedawcami.
  • Zarządzaj zwrotami: Klienci mogą łatwo inicjować zwroty towarów. Administrator będzie mógł przeglądać i przetwarzać żądania zwrotu z pulpitu dostawcy.

9. Kompatybilny i responsywny gadżet

zgodny i reagujący na gadżety

Przyjazny dla urządzeń mobilnych sklep eCommerce daje Ci możliwość wyprzedzenia rywali. Miałbyś większe szanse na dobrą pozycję w wyszukiwarkach, więcej odwiedzających i byłbyś w stanie zdobyć ich lojalność poprzez interakcję z treścią i responsywny projekt. Solidny moduł Opencart Marketplace jest kompatybilny z aplikacją mobilną. Jest kompatybilny ze wszystkimi motywami i modelami OpenCart i obsługuje wszystkie typy walut. Na rynku możesz sprzedawać dowolny rodzaj produktu cyfrowego lub fizycznego.

10. Pozwól sprzedawcy zdecydować o sposobie wysyłki

Aby poprawić jakość dostawy, zmniejszając koszty wysyłki, musisz zapewnić wiele opcji wysyłki. Na wczesnych etapach operacji korzystanie z jednej usługi wysyłkowej ma sens, ponieważ rozmiary zamówień zazwyczaj nie są wystarczająco duże, aby uzasadniać korzystanie z więcej niż jednego przewoźnika. Jednak wraz z rozwojem firmy i wzrostem sprzedaży online brak dywersyfikacji strategii wysyłkowej w celu zaspokojenia rosnących potrzeb stwarza ryzyko nieefektywnej realizacji zamówień i wzrostu kosztów wysyłki. Administrator rynku wielu sprzedawców OpenCart może umożliwić sprzedawcy tworzenie wielu szablonów wysyłkowych. Metody wysyłki utworzone przez dostawców zostaną wymienione na rynku. Menedżer rynku może również dodawać lub usuwać metody wysyłki utworzone przez sprzedawcę.

Inne przydatne funkcje modułu OpenCart Marketplace:

  • Administrator może zatwierdzać recenzje produktów i sprzedawców z jego końca
  • Wygenerowana faktura może zawierać dane administratora, dane sprzedawcy lub oba.
  • Zapewniając kupującym rabaty na kody kuponów, sprzedający mogą udzielać klientom specjalnych rabatów i uruchamiać promocje
  • Administrator może dodać wiele niestandardowych pól na stronie rejestracji sprzedawcy
  • Administrator może przypisywać kategorie i produkty do sprzedawcy
  • Wszystkie produkty można przejrzeć przed opublikowaniem na rynku.

Zakończyć:

Oto korzystne cechy i funkcje, na które należy zwrócić uwagę przed uruchomieniem rynku. Moduł rynku OpenCart może pomóc Ci we wszystkich tych najbardziej wymaganych funkcjach. Pamiętaj, że rynek to platforma, na której kupujący mogą kupować, a sprzedający. Musisz więc trzymać stopę w ich bucie i znaleźć to, co możesz dać. Jeśli masz genialny pomysł, który chcesz wcielić w życie – napisz do nas na adres support@knowband.com lub możesz upuścić linię w sekcji komentarzy. Zespół Knowband pomógł wielu przedsiębiorcom eCommerce zbudować lepszą platformę, pomagając naszym klientom mierzyć właściwe rzeczy. Moduł marketplace jest także dostępny dla PrestaShop i Magento 2. Zalecana lektura:

Vishakha Nathani

Vishakha Nathani

Vishakha can be found writing, crafting or digging Earth. Her love for writing made her switch her profession from a Geologist to a Writer. Additionally, she likes keeping herself engaged in crafting and redecorating spaces. You might found her posting 3 am poetry on her Instagram story. Her proclivity for writing is never-ending.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *