Zdobądź zaufanie klientów i zwiększ sprzedaż dzięki dowodowi społecznemu

Win Customer Trust & Boost Sales with Social Proof

Niedawno przeniosłem się do nowego miejsca. Kilka dni później pomyślałem o pójściu na obiad z rodziną. Ponieważ byłem nowy w tym miejscu, nie miałem pojęcia o pobliskich restauracjach. Zapytałem kogoś, a on zaprowadził mnie do miejsca, gdzie jest ich kilka. Natknąłem się na dwie restauracje – jedna była zajęta, a druga, znajdująca się w tym samym miejscu, była pusta. I tak jak zrobiłaby każda inna osoba, zrobiłem to samo. Nie zaryzykowałem pójścia do pustej restauracji i poszedłem do drugiej bez zastanowienia. Ten psychologiczny proces myślowy jest tym, co nazywamy Social Proof.

Czym dokładnie jest dowód społeczny?

Dowód społeczny jest ogólnie opisywany jako zjawisko psychologiczne lub społeczne, w którym ludzie są pod wpływem działania masy i podążają za tym samym podejściem, myśląc, że jest poprawny tylko dlatego, że inni też go uważają. Ludzie lubią trzymać się większości. To jest dokładnie to, co zrobiłem. Założyłem, że pusta restauracja nie zapewnia dobrych usług ani wysokiej jakości jedzenia, co prawdopodobnie mogłoby być prawdą, gdyby nie to, że nie byłaby pusta, prawda? Ponieważ wiele osób było w drugim, założyłem, że będzie lepiej.

Dowód społeczny w handlu elektronicznym

Dowód społeczny odgrywa kluczową rolę w świecie handlu elektronicznego i może okazać się potężnym narzędziem marketingowym. Odnosi się do recenzji, referencji, akcji społecznościowych itp., Które mają duży wpływ na decyzje zakupowe konsumentów. Zrozummy to lepiej na przykładzie. Kiedy idziesz na zakupy, wypróbowujesz produkt, czujesz jakość, a następnie dokonujesz płatności. Ale nie jest to możliwe w przypadku zakupów online. Nie masz produktu w ręku. Kupujący polegają na opiniach innych, na tym, co większość ma do powiedzenia na ten temat i na tej podstawie podejmuje decyzję.

Jak wykorzystać dowód społeczny dla swojej marki?

Możesz wykorzystać dowód społeczny dla swojej marki na wiele sposobów, z których niektóre to:

1. Referencje

referencje

Referencje to pozytywne recenzje pozostawione przez klientów lub klientów na temat Twojej marki, produktów lub usług, które mogą wyjątkowo służyć jako dowód społeczny. Mimo że Opinie a referencje są zwykle uważane za takie same, istnieje niewielka różnica. Ta ostatnia jest pobierana i zarządzana przez firmę, podczas gdy pierwsza dotyczy strony trzeciej. Często można spotkać witryny internetowe, które wyświetlają referencje na swoich stronach głównych. To świetny sposób na pozostawienie silnego pierwszego wrażenia na temat Twojej marki przed odwiedzającymi, pokazując im, co mają do powiedzenia o Twojej marce obecni klienci. Zwróć się do swoich lojalnych klientów lub klientów i poproś ich o podzielenie się swoimi doświadczeniami. Jeśli klient polecił Twoją markę, pozostawiając pozytywną recenzję na Twoich stronach w mediach społecznościowych, wykorzystaj tę opinię, aby zachęcić innych do wypróbowania Twoich usług.

2. Opinie klientów

Opinie

Przed zaufaniem marce pierwszą rzeczą, którą konsumenci robią, jest szukanie jej recenzji online. Badania przeprowadzone przez BrightLocal pokazują, że 82% konsumentów przywiązuje wagę do recenzji online i sugeruje, że przeciętny konsument czyta 10 recenzji online i spędza prawie 14 minut przed podjęciem decyzji o zakupie w tej firmie. Recenzje online są dowodem społecznym dla konsumentów. Staraj się zachować dobry wizerunek marki. Zbieraj recenzje w różnych witrynach z recenzjami związanych z Twoją branżą. Jeśli prowadzisz lokalną firmę, Twoim głównym celem powinno być uzyskiwanie pozytywnych recenzji w Google.

3. Wspieranie marki

Kiedy celebryta lub influencer staje się rzecznikiem Twojej marki, nazywa się to wsparciem marki. Marki, które mają ogromny budżet, mogą dotrzeć do celebrytów, ale małym firmom nie jest łatwo zapłacić ogromną kwotę za promowanie marki. W tym miejscu do gry wkracza Influencer Marketing, który przez lata stał się popularny. Badania sugerują, że ludzie bardziej ufają słowom influencerów niż samej marce. Wpływowy może być każdy, kto cieszy się dużym zainteresowaniem społecznym i jest popularny wśród docelowych odbiorców. Po prostu przeanalizuj właściwą grupę docelową i skontaktuj się z odpowiednim influencerem, którego lubią i któremu ufają. Zaplanuj, jak zamierzasz to zadziałać.

4. Liczba klientów

Jeśli Twój biznes internetowy znacznie się rozwinął na przestrzeni lat lub nawet w ostatnich czasach, zawsze dobrze jest go zaprezentować, czy to na stronie głównej Twojej witryny, czy na stronach mediów społecznościowych. Liczby rozwijają myśl psychologiczną. Gdy zauważysz, że firma obsługuje ogromną liczbę klientów, przyciąga ona innych konsumentów. Spotkałem wiele firm, które wykorzystują lata doświadczenia, całkowitą liczbę klientów, popularnych klientów, całkowitą liczbę projektów, całkowitą liczbę użytkowników na całym świecie itp. Jako dowód społeczny na swojej stronie internetowej. Co to robi? To tylko sposób na to, aby odwiedzający poczuli wiarygodność Twojej marki wraz z wysokiej jakości usługami, które oferowałeś przez lata i liczbą zadowolonych klientów lub klientów.

5. Treści generowane przez użytkowników

Treści generowane przez użytkowników to także kolejna niesamowita strategia marketingowa do generowania dowodów społecznych. Wiele marek uruchomiło kampanie związane z treściami generowanymi przez użytkowników, w których proszą użytkowników o podzielenie się słowami o swojej marce lub produktach w serwisach społecznościowych za pomocą określonych hashtagów. Możesz także prowadzić takie kampanie i oferować w zamian nagrody. Poczta pantoflowa od użytkowników może być świetnym dowodem społecznym. Knowband oferuje również kilka modułów, które mogą pomóc w budowaniu dowodu społecznego, takich jak Moduł Facebook Share and Win Discount dzięki której możesz poprosić klientów o udostępnienie Twojego produktu na swoim profilu na Facebooku i otrzymać za to nagrodę. Kolejnym modułem, którego możesz szukać, jest Przejrzyj przypomnienie i zachęty dzięki której klienci są nagradzani za opublikowanie udanej recenzji Twoich produktów w witrynie. Możesz także wypróbować Moduł programu partnerskiego i polecającego który pozwala na uruchomienie programu polecania i zarabiania na swojej stronie internetowej, który pomoże w budowaniu społecznego dowodu na Twoją markę wśród użytkowników.

Wnioski

W tym artykule możemy stwierdzić, że dowód społeczny jest pomocny na wiele sposobów, takich jak:

1. Dowód społeczny buduje zaufanie klientów

2. Pomaga w pozyskiwaniu nowych klientów 3. Dowód społeczny zwiększa konwersje i sprzedaż 4. Dowód społeczny może pomóc w zwiększeniu świadomości marki

Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci w określeniu, w jaki sposób możesz najlepiej wykorzystać dowód społeczny w swoim biznesie online.

Manish Barthwal

Manish Barthwal

Following his passion for writing, Manish has been providing value to his readers through his write-ups. He predominantly writes for the e-commerce industry. Apart from writing, Manish's love for cricket is unmatchable. He is an ardent cricket fan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *